Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera Segemcom ESI-88. Niestety mam problem z obsługą telegazety. Po naciśnięciu przycisku na pilocie odpowiedzialnego za włączenie telegazety pojawia się jedynie czarny pasek u góry ekranu z napisem P100 po lewej. Nie wyświetla się żadna strona. Działa wpisywanie numeru strony telegazety jednak, nie pojawia się nic, poza numerem u góry. Telegazeta nie działa na żadnym kanale. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na belce informacyjnej na ekranie wyświetla się ikona teletekstu na wybranym kanale?

Czy po kablu scart TV wyświetla teletekst uruchomiony z pilota TV (NIE DEKODERA)?

Jaka wersja oprogramowania dekodera?

Czy robiłeś powrót do ustawień fabrycznych?

 

1. Nie wyświetla się taka, jednak nie jestem przekonany, czy powinna. Poza podstawowymi informacjami (nazwa kanału, programu itp.) jest tylko nazwa listy ulubionych (napis "Cyfrowy Polsat") oraz napis Tv (który zmienia się na Radio wiadomo kiedy) i tyle. Wiem co masz na myśli - na Echostarze wyświetlały się ikonki o dostępnych językach, napisach, formacie dźwięku - tutaj faktycznie nic takie nie ma. Instrukcja również nie informuje, aby takie rzeczy występowały w tym oprogramowaniu.

2. Tak - teletekst działa zarówno po kablu scart oraz zwykłym - antenowym, przy odbiorze TV z nadajników naziemnych (teletekst włączany za pomocą pilota TV). Dekoder podłączony dołączonym do niego kablem HDMI.

3. Wersja oprogramowania: 2.1.3 / 2.1.1118

4. Tak, jednak dotyczy to tylko ustawień z zakładki Ustawienia użytkownika, w której niestety nic nie ma związku z teletekstem.

 

swojadroga chyba wiesz jaka będzie odpowiedź na wszystkie twoje pytania ;) Moim zdaniem kolega potrzebuje chwilkę na przestudiowanie instrukcji obsługi i oglądnięcie pilota od dekodera.

 

Moja informacja o tym, że mam dekoder od przedwczoraj miała na celu przekazać, że problem występuję "od nowości". Jeśli chodzi o instrukcję, to oczywiście przeczytałem te 40 stron, w których akapit dotyczący teletekstu zawiera jedynie informację o tym, który przycisk włącza/wyłącza teletekst i jak wybiera się numer strony (wierz mi, opanowałem te czynności do perfekcji ;) ). Rozdział o problemach, które mogą wystąpić z dekoderem również nie zawiera informacji na temat teletekstu.

 

EDIT: Właśnie otrzymałem odpowiedź z ICOK:

"Uprzejmie informuję, że korzystanie z Telegazety poprzez dekoder złączem HDMI nie jest możliwe. Powyższe wynika ze specyfiki przewodu HDMII. W celu korzystania z telegazety zalecam podłączenie dekodera kablem EURO."

 

Eh... dekoder Echostar dsb 7100 jakoś nie miał z tym problemów po kablu HDMI. Zamienił stryjek... No cóż, dzięki za odpowiedzi. A może jeszcze takie pytanie na szybko: jest opcja podłączenia dekodera równocześnie kablem HDMI i scartem? Warto sprawdzić, czy na pewno nie przyniesie oczekiwanego rezultatu?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze coś napisać w temacie, bo sytuacja nie jest jednak do końca taka jasna.

 

Opisywany przez Użytkownika mentoris oraz przez konsultanta CP brak przesyłania teletekstu przez przewód HDMI dotyczy sytuacji, gdy chcemy włączyć teletekst za pomocą pilota od telewizora. Wtedy faktycznie telewizor wyświetla komunikat 'funkcja niedostępna', a przy podłączeniu dekodera przez przewód SCART teletekst działa. Dotyczy to każdego dekodera, jakie posiadałem.

 

Ja natomiast pisałem o sytuacji, gdy chcę włączyć teletekst za pomocą pilota od dekodera. Jak już wspominałem, na dekoderze Echostar DSB-7100 HD, podłączonym jedynie przewodem HDMI, teletekst działał włączany w ten sposób.

 

W przypadku Sagemcoma ESI-88 niezależnie od tego, czy podłączony jest przewodem SCART, czy HDMI - występuje opisany przeze mnie na samym początku problem: pojawia się jedynie górny pasek tylko z numerem strony teletekstu i nic więcej.

 

Bardzo proszę zatem, aby ktoś, kto posiada dekoder Sagemcom ESI-88 potwierdził, że działa u niego teletekst włączany za pomocą pilota od dekodera. Przypuszczalnie jego użytkownicy mają dekoder podłączony przewodem HDMI i nie namówię nikogo na sprawdzenie, czy ta opcja działa na przewodzie SCART, ale gdyby jednak, to idę o zakład, że funkcja nie będzie tak samo dostępna, jak na HDMI. Przypominam, że mówię cały czas o telegazecie włączanej za pomocą pilota od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w punkcie mam sagemcom esi88 ustawiony jako demo i podpiety kablem hdmi i telegazeta dziala normalnie z pod przycisku na pilocie dekodera, dodam ze tv lcd samsung. Czesto czytalem o tym ze ten dekoder po hdmi nie wysyla telegazety ale u mnie w punkcie wszystko dziala. Pojawia sie na poczatku czarna belka na gorze i po jakichs 3 sekundach wskakuje normalnie telegazeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało mi się w takim razie wyjaśnić sytuację i dziękuję Wam za pomoc. Teraz mam tylko nadzieję, że trafię w APSie na kogoś równie ogarniętego w temacie. Niepokojące jest jednak to, że moja korespondecja z ICOK odbywała się z konultantem z Sekcji Reklamacji... Po podobnym przedstawieniu sprawy jak tu na forum otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Uprzejmie informuję, że dekoder przekazuje sygnał teletekstu i może Pan korzystać z ww. funkcji za pomocą dekodera teletekstu w TV (jeżeli dekoder jest podłączony przewodem HDMI, wówczas takiej możliwości nie będzie - wynika to ze specyfiki przewodu HDMI i dekodera).

 

Wyjaśniam, że ma Pan możliwość korzystania z systemu EPG – elektroniczny przewodnik po programach umożliwiający przeglądanie programu telewizyjnego na ekranie telewizora."

 

Ja to rozumiem tak, że mam nie kombinować tylko używać sobie teletekstu z telewizora i w ogóle, o co mi chodzi przecież jest haj tek i mam ipidżi (na którym na pewno sprawdzę sobie wyniki meczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sagemcoma ESI-88 niezależnie od tego, czy podłączony jest przewodem SCART, czy HDMI - występuje opisany przeze mnie na samym początku problem: pojawia się jedynie górny pasek tylko z numerem strony teletekstu i nic więcej.

 

Kurcze widzę że jeden klient ma to samo. Nie wiem co to za akcja ale dodatkowo EPG wyświetla mu tylko dwie kolejne pozycje, nie działa EPG na cały dzień a co dopiero tydzień. Problem dotyczy nowego dekodera na najnowszym sofcie. Model kupiony trzy miesiące temu działa OK i EPG i teletekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sagemcoma ESI-88 niezależnie od tego, czy podłączony jest przewodem SCART, czy HDMI - występuje opisany przeze mnie na samym początku problem: pojawia się jedynie górny pasek tylko z numerem strony teletekstu i nic więcej.

 

Kurcze widzę że jeden klient ma to samo. Nie wiem co to za akcja ale dodatkowo EPG wyświetla mu tylko dwie kolejne pozycje, nie działa EPG na cały dzień a co dopiero tydzień. Problem dotyczy nowego dekodera na najnowszym sofcie. Model kupiony trzy miesiące temu działa OK i EPG i teletekst.

 

Nie wiem, czy jeszcze aktualne, ale u mnie problem z niedziałającym teletekstem rozwiązał się dzisiaj... sam. Ot po prostu działa, a wczoraj nie działał. Jedyną moją ingerencją, która być może na to wpłynęła było chwilowe odłączenie dekodera od zasilania. Po tym nie ładował się przez kilka godzin EPG oraz zegar systemowy, natomiast od razu zaczął działać teletekst. Po kilku godzinach dekoder zaczął pobierać dane o czasie i programach. Dodam, że wcześniej kilkukrotnie dekoder był odłączany od zasilania jednak nie wpływało to na działanie/nie działanie teletekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze aktualne, ale u mnie problem z niedziałającym teletekstem rozwiązał się dzisiaj... sam

 

Na tym dekoderze co pisałem też było to samo :) po prostu wygląda na to że po aktywacji wymaga żeby go zresetować żeby dekoder jakoś znalazł się w sytuacji w której się znalazł. Podobno u Sagemcomów fakt trafienia do CP wywołuje depresję a u niektórych amnezję (gubą listy ulubionych) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,mam problem z dekoderem cyfrowego polsatu,HD5000.Mam ten dekoder juz dobrych 7m-cy, i nie bylo z mim problemow.Dwa dni temu po wlaczeniu dekodera obraz i dzwiek mialem przez 20 sek.pozniej wyskoczyl mi komunikat brak waznej karty w dekoderze-wloz wazna karte,lub blad 01.Musze zaznaczyc ze ze wszystko jest oplacone,dzwonilem do polsatu wszysko jest ok.Kable sa sprawne,martwi mnie tylko brak dzwieku i obrazu.Wyswieylacz dziala,pokazuje godzine i programy.Nie wiem co robic,prosze o pomoc!!.Zaznacze tylko ze w tych sprawacj jestem laikiem,prosze o wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...