Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...Sagemcom też nagrywa, ale na dysku który wchodzi w jego skład, jest jednak wymienny ...

 

co to oznacza w praktyce ?

 

mogę wyjąć dysk i odtworzyć nagrany materiał np. na kompie albo podpiąć pod jakiś player (przez USB) i oglądać na TV ?

 

Dokładnie tego wszystkiego zrobić nie możesz :mrgreen: musisz odtwarzać tylko i wyłącznie za pośrednictwem dekodera na którym dokonałeś rejestracji.

 

Ps. oczywiście telewizor wolni Ci zmienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pisalem ze niektore programow nie odbieram (dekoder Mini antena 90 cm zez hb astra), pokrecilem troche antena i teraz nie odbieram kolejnych programow, nie wiem w czym lezy problem: konwerter (4 letni), dekoder (podobny przebieg)??

 

Zglupialem bo inne programy odbieram, mam glownie problem z czest 12284, 11393 (grupa tvn), 11488 (puls, silesia, zone reality).

 

czy ktos mi poradzi czy mam dalej krecic antena, czy zmienic sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też kanały, które odbierasz czy są w różnej polaryzacji H i V . Jeżeli odbierasz tylko w jednej polaryzacji to uszkodzony jest konwerter.

 

Jeżeli zrobiłeś zwarcie na przewodzie antenowym to mogłeś uszkodzić dekoder? Dekoder wysyła na konwerter napięcie 13V lub 18V w zależności od polaryzacji kanału. przy odkręcaniu złączki F na kablu antenowym, należy wyłączać dekoder z gniazdka sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stiffe

przy odkręcaniu złączki F na kablu antenowym, należy wyłączać dekoder z gniazdka sieciowego

 

W życiu tego nie robiłem nawet dekodera nie wyłączałem a co dopiero wyciągać z sieci :shock: , nawet jak grzebałem przy konwerterze to wsio było pod napięciem a miałem kilka już dekoderów i żaden nawet się nie zająknął więc nie strasz niepotrzebnie ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc.Nie umiem namierzyć TV TRWAM (inst."zez")na dekoderze MINI HD-2000,który posiada moja znajoma i jest abonentem Polsatu.Po automatycznym przeszukaniu odbieram wszystkie niekodowane zagraniczne i polskie z wyjątkiem TV TRWAM,więc próbuję ręcznie: 12.603 lub 12.604/2200/H/auto i jakość oraz siła spada do zera a po przeszukaniu pojawia się komunikat "błąd w instalacji". Nie mam pojęcia gdzie tkwi ów błąd,gdyż u siebie(na własnym sprzęcie i identycznych namiarach) tego błędu nie mam a TV TRWAM jest. Bardzo proszę o radę i serdecznie pozdrawiam całe Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że instalacja jest działająca i inne kanały z Astra 1 odbierasz? TV Trwam nadaje, jeszcze z "drugich" parametrów. 12604 H będzie działać do 30.11.2012 r.

 

TV Trwam i Radio Maryja do tej pory nadawano z tp. 111 satelity Astra 1L (19,2°E) o częstotliwości 12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK).

 

Jak z ustawianiem FEC na tym sprzęcie?

 

Tu masz nowe spróbuj:

 

Nowe parametry techniczne TV Trwam i Radio Maryja:

Astra 1L (19,2°E)

tp. 48 (11,186 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

ID: *TV TRWAM*

PID V: 33 (MPEG-2/SD)

PID A: 3606 (pol)

PID PCR: 33

SID: 4310

PID PMT: 8020

PID TXT: 273

Provider: TV TRWAM

Kodowanie: brak

Jakość obrazu: 704x576, 4:3/16:9, ok. 2,92 Mbit/s

Jakość dźwięku: 192 kbit/s, stereo

 

https://satkurier.pl/news/78964/tv-trwam ... -3011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak szybką reakcję i jak tylko odwiedzę znajomą,to spróbuję przeszukać nowe namiary,a jeśli chodzi o ustawienia FEC,to na tym dekoderze dostępne są wszystkie opcje+"auto"i sprawdzając je kolejno pozostałem przy"auto.Jeszcze raz dziękuję,odezwę się i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba za szybko ją pochwaliłem :(

Po wybraniu np. wszystkich AXNów,FOXów,Nickelodeonów oraz innych programów serialowych(MGM,13 Street,Universal) i kliknięciu "następny krok"-porównywarka "mieli i mieli" i wyskakuje info o przekroczonym czasie...

Tylko u mnie tak jest czy coś się u nich sypnęło? Inne tematy/odnośniki ładują się normalnie i bezproblemowo

 

Już naprawione :) Mechanizm wyszukiwania został zoptymalizowany pod względem szybkości działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w dekoderze HD 1000 (do odbioru NTC i 9 kodowanych) w aktualizacji wreszcie dodali obsługę PVR i live-pause.

Z racji, że mój poprzedni dekoder bez problemu obsługiwał pendrive'y, pełen optymizmu podłączyłem takowy do HD 1000. Dekoder poprawnie go rozpoznaje, m.in pokazując ilość zajętego miejsca. Jednak i w zakładce nagrania i po naciśnięciu pause/play bądź rec, wywala:

"podłącz dysk przeznaczony do nagrań na dekoderze"

 

Podłączałem 2 różne pendrive'y, o różnej pojemności (FAT32) i nic :<

 

Ma ktoś jakiś pomysł, jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim dekoderem który muszę włączać na dwa razy. Gdy włączam dekoder i telewizor to po komunikacie"init" dekoder włączy się, na wyświetlaczu jest napis kanału, ale obraz nie dochodzi do tv "brak sygnału sprawdź zasilanie oraz podłączenia kablowe podłączonych urządzeń"(SAMSUNG)wtedy nie mogę przełączyć kanału ani wyłączyć pilotem muszę wyłączyć przytrzymując power na dekoderze. Drugi raz uruchamia się bez problemów. Czy z takimi objawami mogę go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...