Skocz do zawartości

DVB-T w Łódzkiem


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w końcu muszą tą Częstochowę uruchomić, ciekawe czy terminu dotrzymją. Ja mam trochę dalej niż Ty (jakie 60-70 km po prostej, autem jadąc 80 km) ale jak odbieram kilka stacji z tamtego kierunku m.in. RMF FM to może i TV też pójdzie, tylko antenę będę musiał obrócić na południe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Na razie nie ma, ale można być pewnym, że będą. TVP już straszy, TVN pewnie też zaraz zacznie...

Kanały HD zajmują bardzo dużo miejsca (to zresztą jedyna różnica) i stacjom tv będzie zależało, żeby zapchać jak najwięcej miejsca właśnie "chade". Dzięki temu sprzedając ciemnemu ludowi bajki o mistycznej jakości, będą nadawać o wiele mniej kanałów (2 zamiast 10), bo "niestety, więcej się nie zmieści", resztę będą w dalszym ciągu sprzedawać ciemnemu ludowi na satelicie, napędzając klientów platformom satelitarnym...

Najśmieszniejsze jest, że ciemny lud zamiast protestować, że jak zwykle został zrobiony w balona, będzie się cieszył, że ma "chade" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, panowie - mamie już powoli zaczyna obecna TV działać na nerwy - odbiera siatkową i jakość TVNu jest nie do przyjęcia. Mało kanałów też. Na Multiroom nie będziemy bulić, dlatego - czy w kwietniu będą w DVB-T te kanały:

TVP 1,2,Info,Kultura,Polonia TVN, TVN 7, Polsat, Polsat 2, TV4, TV6, Puls 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kierunkowa dł. około 2m. Model podobny do anteny Dipol kod A8680 + wzmacniacz dopuszkowy( zakup z końca lat 90-tych).

Dotychczas służyła mi do odbioru TVN z Łodzi, po odwróceniu anteny na Raszyn, miłe zaskoczenie.

Wczoraj moc i jakość dochodziła do 100%.

Dzisiaj pada deszcz i poziom jakości szaleje 0-100% na MUX-3. MUX-2 bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jeśli ktoś jest zainteresowany odbiorem MUX 2 w woj. łódzkim to mogę poinformować i właśnie złapałem MUX 2 z Kalisza - Mikstat. Mieszkam około 50 km na południe od Łodzi (między Łaskiem a Bełchatowem).

Sygnał mam mocny na jakieś 59% (lub 45% - 47% w zależności pod jaki tuner podłącze). Jest jakieś 21 - 25 db. Dziś jest ładna pogoda i obraz w ogóle się nie tnie. Właśnie oglądam Polsat na tunerze od TNK HD.

Sygnał złapałem przypadkiem szukając MUX 2 z Częstochowy - Wręczyca. Antenę miałem skierowaną na Częstochowę. Złapało mi Kalisz ale trochę się cięło. Skręciłem antenę bardziej na Mikstat i jak na razie jest obraz jest OK.

Wracając do MUX 2 z Częstochowy to nadajnik nadal jest wyłączony ale do świąt mają uruchomić. Ktoś na tym forum pisał, że dzwonił do Emitela i powiedzieli mu tam, że jutro będą jeszcze trwały testy i zaraz po testach ma ruszyć regularna emisja i być może nastąpi to już jutro.

Zobaczymy jak to będzie. Może będzie lepszy sygnał bo do Częstochowy mam bliżej niż do Kalisza - Mikstat. Ciekawe kiedy ruszy Łódź, tu mam jeszcze bliżej i jak to będzie z MUX 3 z Zygier, który też ma ruszyć na dniach. Co dziwne na stronie http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html zasięg nadajnika z Zygier jest w mojej lokalizacji gorszy niż tego z Częstochowy a nawet częściowo z Kalisza ;-). Czyżby MUX 1 miał taki słaby nadajnik :-). Do tego jeszcze problem kilku anten bo nadal będzie tak, że np. TVP 1 będzie z Zygier a reszta TVN, Polsat, TV4 i reszta z Łodzi. Chyba, że moja siatka jednak zbierze jak do tej pory oba nadajniki i będzie OK. Jak na razie dopóki nie będzie MUX 2 w Łodzi z dobrym sygnałem zostaje z anteną skierowaną na Mikstat lub na Wręczycę jeśli będzie lepszy sygnał jak go w końcu włączą.

 

Dla informacji Kalisz - Mikstat nadaje na 44 kanale

a Częstochowa - Wręczyca ma nadawać na 39 kanale.

 

Nie pamiętam MUX 3 na jakim kanale ma nadawać.

 

Pozdrawiam i miłego skanowania nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda - Zygry później. Łódź - o ile ruszy - to z Sienkiewicza i z bardzo małą mocą - 0.4 kW - ciekaw jestem jak to się będzie odbierało. Bo ja nie za bardzo mogę odebrać TVN z analogu który ma bodaj 10kW - mieszkam na Retkini, ale blok mam nieciekawie umiejscowiony w stosunku do tego nadajnika.

 

Nawiasem mówiąc na stronach emitela ten nadajnik już jest :) - link : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W4C

http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm

 

 

Tam też jest informacja: docelowo: Zygry, 50 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zelowie (50 km na południe od Łodzi) łapię teraz Wręczyce i Mikstat. Wręczyca odrobinę lepiej "świeci" (trochę bliżej), Mikstat czasem potrafi się skratkować lub zgasnąć w zależności od pory dnia. Sygnał złapany na antenie siatkowej ze wzmacniaczem LNA-177, służyła do tej pory do odbioru analogu z Łodzi i Zygier.

Zastanawiam mnie jedno, czy to wina odległości, czy anteny, jakbym anteny nie ustawiał to nie mogę poprawić sygnału. Albo go nie ma albo jest w okolicach 47% (39% lub 57% w zależności pod jaki tuner podłącze antenę). Nie mogę zwiększyć siły sygnału. Co najlepsze jak dobrze skieruje antenę na Mikstat to mam identyczne wyniki jak wyżej i jakość 100%.

Tuner TNK HD dodatkowo podaje informacje w db i tak w zależności od pory dnia z Mikstatu miałem od 18 db do 25 db a z Wręczycy mam na chwilę obecną 19 -20 db. Dosłownie jestem na granicy sygnału.

Ciekawe jak będzie się DVB-T zachowywało jak założę stary 15 letni wzmacniacz do anteny (pierwszy jaki był założony)? W analogu miałem czasem lepszy obraz niż na tym a w każdym razie nie zauważyłem poprawy jakości pomimo tego, że ten LNA-177 jest niby lepszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doczekaliście się w końcu upragnionej telewizji cyfrowej w Łódzkim :D

Tak to wyglądało na dzień dzisiejszy - odbiór w Łodzi na profesjonalnej antenie teleskopowej :P

 

Częstochowa / Wręczyca

dvbtczestochowawreczyca.jpg

 

Kalisz / Mikstat

dvbtkaliszmikstat.jpg

 

Z obu niestety jest to ten sam zestaw MUX 2, czyli nadal bez szans na odbiór TVP Info Poznań i Katowice...

dvb-t--lodz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...