Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tyle o wadach i pochwałach, same teraz pochwały.

 

Tuner w czasie pracy nie grzeje się prawie wogóle , to samo moduły są tylko lekko ciepłe - DuZy PLUS dla tunera.

Pomimo intensywnej eksploatacji - szybkie przełączanie programów , wgrywanie softów , list , nagrywania , odtwarzania przez okres ok 2=ch tygodni nie udało się ani razu zawiesić - pomimo , że bardzo się starałem.

Grafika dość funkcjonalna, przejrzysta, edycja i sortowanie programów wszechstronne , listy kanałów na poszczególnych satelitach z numeracją od 1.... - Dobre rozwiązanie / dodać edycję satelit i edycję pid i będzie ideał /.

Rozbudowane wgrywanie i zgrywanie list , danych , a co najważniejsze można zgrać soft w kilku opcjach - Full też.

Nagrywanie i odtwarzanie bez zarzutu - i w dodatku TO DZIALA !!!

PIP - fajna funkcja , szkoda,że nie działa przy programach HD - no ale to byłaby już rozkosz.

Mosaic programów nawet 16 , stopklatka , zoom - fajne dodatki . Zapis obrazów z programów- ciekawa opcja.

Czytelny wyświetlacz alfanumeryczny z regulacją poziomu jasności , a w dodatku zawsze wyświetlany akyualny czas , choć kształt liter i cyfr mógłby być bardziej estetyczny.

 

Przydałaby się opcja wyboru ustawiania systemu kodowania - ustawianie na sztywno oraz opcja wyłącznia czytników i gniazd CI z poziomu MENU tunera / to rozwiązanie jest w OctagonSF918HD/.

 

Podsumowuląc - to może i mam nadzieję będzie jeden z najlepszych tunerów HD na rynku po uwzględnieniu nie tylko moich uwag i propozycji

ma ku temu wszelkie predyspozycje aby zadowoloić nawet tych najbardziej wymagających użytkowników do których się zaliczam , to może być tuner i dla oglądaczy i dla orbitalnych szperaczy - wszystko zależy od dobrej woli producenta i programistów.

Jeśli soft nabierze tych cech i zostanie poprawiony gwarantowany sukces rynkowy , a przecież producentowi powinno na tym zależeć - na ilości sprzedanych egzemplarzy - Obecnie nie ma dobrego tunera HD - a OPTICUM9500HDPLUS może nim być.

No więc @Mr.Orbita do dzieła - jeśli mogę być pomocny to proszę dać znać.

 

Dalsze uwagi i spostrzeżenia postaram się opublikować na forum.

 

Czekam na ten soft z Blind scanem , SR ami od 1000=1999 , edycją satelit, edycją PID , wyszukiwaniem PIDAMI i działającym WYSZUKIWANIEM

AUTOMATYCZNYM z poprawionym dobrym wskażnikiem sygnału - żeby napisać wynik testu - TO PO PROSTU DZIALA - krótko i zwiężle z dopiskiem POLECAM , którego w tym momencie niestety nie mogę napisać.

 

@rysiuhelix

 

Testowane na softach 1.076 i 1.0.83. porównywano z tunerami Vantage 7100S HD, Octagon SF918HD, TF7700HSCI HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem SR-ów jest już rozwiązany - soft 1.0.85. Możliwe, że i inne usunięto (świadomie lub przypadkowo, bo nie wszystko jeszcze przekazałem - nie spodziewałem się, że w niedzielę ktoś siedzi, a tu nie dość, że ekipa Globo siedzi, to jeszcze pracuje ;) ), będę to sprawdzać w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tunerze jest DISEqC 1.0 i 1.1 - jest potrzeba do zestawów obrotowych wprowadzenia DISEqC 1.2 i USALS to przecież standard w tunerach satelitarnych . Mnie to w zasadzie nie interesuje - sterowanie obrotem mam pozycjoner - siłownik , ale gro użytkowników ma odrotnice.

 

SR 1000- 1999 BRAWO DLA GLOBO - TAK TRZYMAĆ !!!

 

PRZEPRASZAM - USALS i DISEQC 1.2 jest - MOJE PRZEOCZENIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem SR-ów jest już rozwiązany - soft 1.0.85. Możliwe, że i inne usunięto (świadomie lub przypadkowo, bo nie wszystko jeszcze przekazałem - nie spodziewałem się, że w niedzielę ktoś siedzi, a tu nie dość, że ekipa Globo siedzi, to jeszcze pracuje ;) ), będę to sprawdzać w poniedziałek.

Co widać na załączonym obrazku. :mrgreen:

Karty cryptoworks dalej się "gryzą"

Resztę, może jak będzie miał czas dopisze kolega rysiuhelix :wink:

 

napoli.JPGnapoli1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, cena na Allegro to już 799pln, czyli ten tunerek kusi coraz bardziej:-)

 

Bo jest już dobry, a będzie lepszy z każdym następnym softem.

 

@Wanderer - i tak być powinno - to trzeci tuner HD co bierze wszystko SR 1000-45000 w DVB-S i S2 !!!

Opticum 9500 HD

Vantage 6000/7100/8000

Technomate 6900Super HD

 

który następny .... w kategorii rozsądnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potestowałem wszystkie transpondery z SR ami od 1000-1999 na orbicie 95E do 45W .

I tak

1. DVB-S chodzą wszystkie mam na myśli te z programami i z przesyłem danych OK !!!

2. DVB-S2 na orbicie najmniejszym SR em jest 1200 - Intelsat 901 18W 11078 H 1200 5/6 8PSK tego transpondera tuner nie odebrał, ale

miom zdaniem chyba zmiana któregoś parametru , bo po chwili oczekiwania na sygnał pojawił się 99% jakości ale w kolorze czerwonym - czyli tuner coś tam wykrywa ale nie ma pełnej identyfikacji.

Pozostałe transpondery z SR 1666 , 1667 , 1698 tuner odebrał bezproblemowo - programy stabilne. Szkoda że tak mało tych transponderów

na nieboskłonie.

Transponder z 1666 to Intelsat 901 18W - 11000 H 1666 5/6

Transponder z 1667 to Hispasat 30W 11648 V 1667 5/6

Transponder z 1698 to Eutelsat W1 11184 H 1698 AUTO tu nie został wyświetlony FEC

Dane z tablic http://www.flysat.com/satlist.php na dzień 26012009.

Antena Laminas 120OFC konwerter Technomate TM-1 0,2dB.

 

Dla porównania Vantage7100S też nie odebrał tego transpondera z SR 1200 , Octagon HD i TF7700 oczywiście takich transponderów nie odbierają / a przynajmniej nie w całości/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, dopiero dzisiaj to odkryłem. :oops:

Tunerem można w prosty sposób zrobić zrzuty ekranu (snapshot) z rozszerzeniem .m1v i zapisać na pendrive.

Free Video to JPG Converter, program do konwertowania tych zdjęć do formatu .jpg

http://www.dvdvideosoft.com/guides/dvd/make-video-snapshots.htm

 

Nova%20HD_3%201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem SR-ów jest już rozwiązany - soft 1.0.85. Możliwe, że i inne usunięto (świadomie lub przypadkowo, bo nie wszystko jeszcze przekazałem - nie spodziewałem się, że w niedzielę ktoś siedzi, a tu nie dość, że ekipa Globo siedzi, to jeszcze pracuje ;) ), będę to sprawdzać w poniedziałek.

 

oj siedzą i pracują... miedzy innymi ja - trudno jest zadowolić "polskiego" klienta wiec jestem wdzięczy panu za wszelkie uwagi , także innym na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie martwi w moim 9500hd. Wyjście optyczne audio działa wyłącznie na kanałach z dźwiękiem przestrzennym, dla kanałów stereo i mono jest martwe, dotyczy to również stacji radiowych ( wszystkich polskich ). Czy jest to wada mojego tunera, czy wszystkich modeli? Czy jest to może prawidłowość dla tego modelu ? Jeśli tak to jej nie rozumiem. Jak można słuchać radia przez TV a nie przez np. amplituner. W fergusonach i GloboS1 jest poprawnie. Proszę o komentarz. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdybyś dokładniej czytał to Twojego pytania by nie było.

Jest to tuner też z MPEG-4, działa. Wczytanie tego kanału ITV HD jako radiowego jest zwykłym błędem, kyóry napewno będzie usunięty.

Ten program jest tzw trudnym do wczytania. Wiele tunerów HD wczytuje go tylko po podaniu wszystkich wartości PID.

Wczytywanie po PIDACH w OPticum też nie działa, ale sądzę że w najbliższym sofcie będzie to poprawione.

Programy HD mogą być w kompresji MPEG-2 lub MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...