Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie,

potrzebuje pomocy: brak niektorych programow!

po zainstalowaniu softu pod cyfre, i po wyszukaniu programow, na lisie brak jest niektorych programow, np viva, vh1, (na innym tunerze mam je),

czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie, bo nie wiem czy jest to wina softu, czy cos innego jest za to odpowiedzialne,

pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smiecho - wygląda na to, że brakuje Ci kanałów z 11,075 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 - wejdź Instalacja, Wyszukiwanie Ręczne, żółty, zaznacz odpowiedni transponder i czerwony.

 

Info: Jest nowa wersja oryginalnego softu do Opticuma/Globo 9500 oznaczona jako 1.0.83 - do pobrania ze strony producenta: PRZEJDŹ

 

EDYCJA: TU wrzuciłem soft z czytnikiem uniwersalnym, ale bez pirackich elementów, czyli można powiedzieć, że legalny, choć nie od Globo. Także w wersji 1.0.83. Po wstępnych testach nie widzę problemu z zawieszaniem się po 10 sekundach kart jeśli są na nich różne uprawnienia na jeden kanał. @Wanderer - jeśli możesz - rzuć okiem, czy u Ciebie też jest OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz,

rzeczywiscie brakowalo tych kanalow - ale juz mam:),

mam u siebie soft w wersji 1.0.83 ale z tej stronki [link usunięty - piractwo] , czym bedzie sie roznil ten soft wrzucony przez Ciebie od tego co ja mam?,

jest moze gdzies do pobrania lista kanalow pod cyfre do tego sprzetu?

pozdrawiam,

Piotr

 

mam jeszcze jedno pytanie: czy mozna w jakis sposob zapisac lub zgrac liste ulubionych programow, zeby po przeinstalowaniu softu nie porzadkowac wszystkiego od nowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj mi nigdy tego linku na forum - znajdują się tam pirackie wersje i na forum jest ABSOLUTNY zakaz dyskusji o takich wersjach, a różnić się będzie w zależności od tego, czy wgrałeś plik z oznaczeniem ps, czy mcas.

 

Aby zachować listę na pendrive musisz wejść w System i wybrać Kopiuj Dane (z tego co wiem - te pierwsze od góry, bo dwa razy to samo dali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabrysin - testujesz na najnowszej wersji oprogramowania, tj. 1.0.83? Komunikaty modułu można wyłączyć w menu odbiornika, więc to jeszcze nie najgorsze - my tu piszemy o zupełnym zawieszaniu się odbioru (aczkolwiek temat komunikatów także trzeba będzie zbadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny panie mr.orbita i wszyscy na tym forum...

 

1-nie chciałem nikogo uraźic czy obraźić. wytłumecze krótko na czym polega zasada tego, iż fergusony posiadają UCAS , a produkty GOLBO tylko CONAX... tu działa zasada licencji na produkcje tunerów z określoymi systemami kodowania... GLOBO wykupilo licencje na system CONAX i posiada prawo do produkcji tunerów z tym systemem kodowania. co do ferguson-a niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć , ale logika podpowida,że skoro ich tunerys posiadają UCAS to musieli wykupić licencje na wszystkie systemy kodowania ( wątpie ). jednak na szczęście w tym roku odpowiednie urzędy zajmą się tą sprawą i słabo wiedzie sytuacje firmy TELSTAR ( czyt. FERGUSON).

 

2- tuner 4050 CX - posiada w menu opcje "tylko dla TNK" , oczywiście w wersji autoryzowanej -producenta .... wersje odpowiednio z końcówką 38.powinny pojawić się na stronie producenta i serwisu w ciągu 5 dni ( są przetestowane i konsultowane z TNK ) tak po za tym TNK rezygnuje ze sprzedaży tunerow TECHNISAT

 

3 - każdy tuner OPTICUM 9500HD czy GLOBO HD S1/TS1 , które trafią do serwisu z oprogramowaniem MULTICAS są naprawiane w ramach gwarancji jesli posiadają uszkodzenie hardware-owe

( z adnotacją iż posiadają owe oprogramowanie ) serwis i producent nie odpowiadają za wady tych oprogramowań i takie zgłoszenia są traktowane jako nieuzasadnione zgłoszenie wieć serwis obciąża kosztami przesyłki. tunery , które posiadają soft-y [beep] są traktowane tak jak powinny byc traktowane czyli pircacko i kompletnie nie podlegają gwarancji i klijent płaci za przesyłki. mało tego -!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tuner OPTICUM 9500HD zapisuje w pamięci historie zdarzeń - wieć zapisuje każdą zmiane oprogramowania z USB lub RS-232. więć GLOBO wydaje się utrudniło kombinatorstwo w modelu 9500HD

 

tak ponad wszystkim NIE ZANOSZE PIRACTWA !!!!!!!!!!! chcesz oglądać - to płać...softy [beep] to kradzież i powinna byc surowo karana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita jak będziesz miał czas i możliwość sprawdź co może być przyczyną resetu i restartu odbiornika?

Pozycja Eutelsat W2 (16.0°E) częstotliwości:

11428.00/V - Spectrum

11096.00/H – Kopernikus

Wejście na wyżej wymienione programy skutkuje tym, że odbiornik od razu mi się BOOT-uje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonnen_x - musi być załadowane oprogramowanie, o którym wspomniałem wcześniej i dałem link - mcas.

 

@satanlage

 

1. Gdyby odpowiednie urzędy chciały się tym zajmować - musiałyby ścigać jakieś 95% producentów i importerów w Polsce, bo większość sprzętu ma czytniki uniwersalne. Niestety w Polsce sytuacja jest taka, że UCAS jest potrzebny i walka z tym przyniesie jedynie szkody dla klientów (bo będą musieli albo jechać na oprogramowaniu całkowicie pirackim - bo idę o zakład, że nawet jeśli wszyscy zostaną zmuszeni do ograniczenia się do Conaxa - będą puszczać softy na lewo, albo wydawać dodatkowe pieniądze na wątpliwej jakości moduły CI) i samych firm. Pomijam już fakt, że takie podejście, tj. robienie kłopotów innym nie podoba mi się - dobry biznes nie polega na podkładaniu nogi innym, tylko przygotowaniu takiego produktu, który zakasuje konkurencję ;)

 

2. Teraz ma, wtedy jak pisałem nie było - potwierdzam jest takie oprogramowanie i działa bardzo dobrze, będzie o tym informacja w SK 2/2009. Najwyraźniej producent miał mały poślizg i reklama ze zrzutem poszła wcześniej niż oprogramowanie ;) Wersja 2.4.38.

 

3. Słusznie, piractwo powinno być przy każdej możliwej okazji na różne metody karane - to jest właśnie taka metoda, która powinna skłonić osoby korzystające z pirackiego oprogramowania na przejście na legalne oglądanie. Zresztą ludzie - przecież i tak w tej chwili praktycznie 99% oglądania się skończyło - ładowanie pirackiego softu jest zupełnie pozbawione sensu.

 

@taglaster - inny dostawca ;) Oznacza to, że odbiorniki mogą mieć różną funkcjonalność, inaczej rozwiązane oprogramowanie, edycję list kanałów, inne narzędzia do edycji list i ładowania oprogramowania etc.

 

@Wanderer - zbadam to w poniedziałek i jeśli się potwierdzi - zgłoszę do Globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ten samoczynny BOOT tunera dotyczy całego pakietu TOTAL TV z 16E

11095H27300 3/4 TOTAL TV - Videugard , cryptoworks

11428H3000 5/6 TOTAL TV - Videugard

11554V3000 7/8 TOTAL TV - Videugard CRYPTO Irdeto 2

10972V27500 3/4 TOTAL TV Videugard Crypto

BOOT występuje również przy odbiorze słabych transponderów ASTRY 2D polaryzacja H / w przypadku jeśli sygnał zanika i pojawia się - tzw szatkowanie/.

 

Dlaczego tuner nie pracuje z kartą na programy HD1 HD3 na Eutelsat W3A 7E 10880 V 13333 4/5 DVB-S2 QPSK .

Przy transponderze zapisanym na liście transponderów Fec powinien być 4/5 a jest AUTO.

Ta sama karta znakomicie pracuje w czytniku Vantage 7100S i module Irdeto w Topfield 7700HSCI oraz w czytniku OctagonSF 918 HD.

Czyżby zapomniano w sofcie o FEC 4/5 może też 3/5 oraz 8/9.

 

Dalsze błędy wkrótce , a jest ich wiele.

Pozdrowienia

 

Jedna uciążliwa drobnostka przycisk V format na pilocie.

 

Nie każdy nabywca ma telewizor LCD np 42 cale , i tak po złaczu scart naciskając ten przycisk jest PAL wszystko OK , NTSC wszystko OK ,Secam wszystko OK ale dalej brak obrazu - kolorowe pasy na 720 P 50 HZ itd . Inne tunery nie mają tej uciążliwości . Po HDMI na lcd OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z kartą TNK.

W slotach karta pracuje bezproblemowo , co ciekawe w slocie pracuje też co prawda nie w pełni karta "n".

Karty te wzajemnie się uzupełniają.

I tak z karty " n" / karta full pakiet / można odebrać -Disney Ch, Baby TV, MTVNHD, MTV POLSKA, VH! POLSKA, Comedy Central Polska, Eurosport 2 PL, Eurosport Polish, Wojna i Pokój, AXN, TVN i TVN7- fonia,MGM, Filmbox,Kimo Polska, Movies 24, AXN Crime, AXN SiFi, Universal, SCIFI, AXN Crime PL, AXN SCIFI PL,

CNN, Eurosport HD int, ESP HD italy,ESP HD Polish i inne wersje językowe z 11278V27500 S2.

Podstawowy pakiet TVN nie jest odbierany.

Z TNK pakiet TVN podstawowy .

 

Karta TNK w modułach wielosystemowych

- Diablo - tak pełny pakiet

- Dragon 3.02- chodzą tylko TVP sport , n sport , TVp1 i 2 ,Disney CH

- Matrix Reload - chodzą tylko TVP sport , n sport , TVp1 i 2 ,Disney CH

czyli w tych dwóch ostatnich nie chodzi pakiet podstawowy TVN i Religia TV

Te same moduły z tą samą kartą TNK w innych odbiornikach odbierają wszystkie programy oferty TNK / Vantage 7100SHD, OctagonSF918HD,

TF7700HSCI HD, Humax 5400IRCI, Ferguson FX7600, GI 870 /.

Sprawa do natychmiastowej poprawki.

 

 

NIE DZIALA wyszukiwanie programów w sposób zaawansowany czyli po podaniu parametrów zaawansowanych PID Video PID Audio PID Pcr

- tuner nic nie wyszukuje - każdy tuner ma tą funkcję i wszędzie działa , a TU ???

 

Odbiór i zapisywanie programów z SR od 1000 do 1999 . W tunerze jest jakaś durna BLOKADA która nie pozwala na zapisanie transpondera

z SR z tego przedziału . Tuner pokazuje prawidłowy sygnał , po czym po próbie wyszukania programu zapisuje transponder ale z SR = 2000

słownie - równym SR dwa tysiące .

Co bardziej ciekawe w settingu który był a zakupionym tunerze były zapisane transpondery z SR 1000 , 1331 , 1628 z satelity

Eutelsat SESAT 36E i te programy tuner wtedy wczytał i odbiera bezproblemowo. Dopisanie innych transponderów z innych satelit

z SR 1000-1999 jest niemożliwe . TEMAT DO NATYCHMIASTOWEJ POPRAWKI.

Szkoda niewykorzystać możliwości tunera w zakresie odbioru niskich SR . Tunerów HD które odbierają pełny zakres jest niewiele - a ten to może i należy to uruchomić . Tuner pokazuje sygnał nawet na transponderze 11078 H 1200 5/6 DVB-S2 8PSK -Intelsat 901, czyli wynika, że także w standardzie DVB-S2 też jest dobry jeśli chodzi o SR te najmniejsze. To tylko potrafi rodzina VANTAGE HD, a do tej rodiny może dołączyć OPTICUM 9500 HD. Przetestowałem orbitę 95E do 45W - wszystkie transpondery z SR 1000-2000 i wszędzie jest sygnał prawidłowy

ale wczytać się nie da. Test na antenach 120cm Laminas i Mabo 150cm .

 

 

Następna sprawa - 50 satelit to o kilkadziesiąt za mało na dostepną w Polsce orbitę - pasmo Ku - potrzeba 60 pozycji , pasmo C-Band ok 25 pozycji - nie można być tak skąpym jak GLOBO - dajcie w sofcie standard 124 satelity z możliwością ich modyfikacji / kasowanie , dodawanie, zmiana miejsca - przesuwanie - zmiana nazwy jest/. ORBITA ma być estetycznie ułożona w tunerze tak jak pięknie są rozmieszczone satelity na nieboskłonie.

 

Gdzie Blind scan - na opakowaniu jest - Blind scan for channels search . ????

 

Na razie tyle , może dziś lub jutro jeszcze sporo wad , ale będą i też pochwały.

 

Na tym etapie wprowadzania tego tunera do sprzedaży można jeszcze coś od producenta wywalczyć , bo potem będzie tak jak z wieloma zapomnianymi już odbiornikami HD i SD.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga uciążliwa drobnostka .

 

Kursor na pilocie - góra-dół OK po jednym kanale , ale bocznymi można by o 10 , te o 10 niezbyt fortunnie umiejscowione.

 

Czas wyświetlania informacji = powinna być też opcja - ZAWSZE - wielu lubi mieć cały czas sygnał na oku.

 

Wskażnik sygnału - niefortunny - niezbyt udany - ale szerzej jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ....

Jedna uciążliwa drobnostka przycisk V format na pilocie.

Nie każdy nabywca ma telewizor LCD np 42 cale , i tak po złaczu scart naciskając ten przycisk jest PAL wszystko OK , NTSC wszystko OK ,Secam wszystko OK ale dalej brak obrazu - kolorowe pasy na 720 P 50 HZ itd . Inne tunery nie mają tej uciążliwości . Po HDMI na lcd OK.

Bodajże w poprzednim modelu (już go nie mam) Globo HD S1 było tak, że można było nagrywać na stacjonarną nagrywarkę w jakości SD 576 linii i jednocześnie mieć na LCD rozdzielczość HD 1080i. Tamto rozwiązanie mi akurat pasowało.

Jak już jesteśmy przy poprawkach przydało by się aby poprawić informację o BitRate tak aby pokazywał go płynnie w czasie rzeczywistym, to co pokazuje się teraz po wywołaniu przyciskiem Info nie zgadza się nawet w przybliżeniu ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mogę tylko apropos Blind Scan odpowiedzieć, bo mam na ten temat informacje: Blind Scan pojawi się w jednej z kolejnych wersji oprogramowania i będzie on rozwiązany podobnie jak w modelu HD S1.

 

Z innej bajki - przeszedł ktoś pierwszy etap w grze Prędkość? Mi się nie udało - w dopuszczalnym czasie pokonuję 3/4 trasy i Game Over. Upewniam się, bo już zgłosiłem to jako błąd :P Może jest jakaś tajna kombinacja klawiszy, żeby uruchomić dopalacze? ;) Maksymalnie wyciągam 240 km/h ;)

 

Zgłosiłem też temat EPG dla Cyfry+ - nie udało mi się ściągnąć więcej niż bieżącą i kolejną pozycję programową, nawet z 10,892H, gdzie są teoretycznie 3 dni w formacie DVB.

 

Co do reszty zgłoszeń - dzięki za zebranie @rysiuhelix - wypuszczam raport, dodam też, że można błędy zgłaszać samemu - globo [malpka] globo.com.pl Ja mam nieco inny kanał przekazywania błędów - bardziej bezpośredni - ale Globo jest także otwarte na zgłoszenia drogą mailową na adres podany wyżej ;) Zdają sobie sprawę, że to produkt nowy i zbierają zauważone usterki, aby wydać nową wersję oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gabrysin - testujesz na najnowszej wersji oprogramowania, tj. 1.0.83? Komunikaty modułu można wyłączyć w menu odbiornika, więc to jeszcze nie najgorsze - my tu piszemy o zupełnym zawieszaniu się odbioru (aczkolwiek temat komunikatów także trzeba będzie zbadać).

testuję na nowj wersji i wyłączyłem komunikaty,ale programy z tego samego transpondera się zawieszają.Trzeba by chyba wprowadzić opcję,że karta w czytniku ma priorytet i jako jedyna odbiera program z tego tp.ponieważ tylko kartę C+ można włożyć bez modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mogę tylko apropos Blind Scan odpowiedzieć, bo mam na ten temat informacje: Blind Scan pojawi się w jednej z kolejnych wersji oprogramowania i będzie on rozwiązany podobnie jak w modelu HD S1.

 

Z innej bajki - przeszedł ktoś pierwszy etap w grze Prędkość? Mi się nie udało - w dopuszczalnym czasie pokonuję 3/4 trasy i Game Over. Upewniam się, bo już zgłosiłem to jako błąd :P Może jest jakaś tajna kombinacja klawiszy, żeby uruchomić dopalacze? ;) Maksymalnie wyciągam 240 km/h ;)

 

Zgłosiłem też temat EPG dla Cyfry+ - nie udało mi się ściągnąć więcej niż bieżącą i kolejną pozycję programową, nawet z 10,892H, gdzie są teoretycznie 3 dni w formacie DVB.

 

Co do reszty zgłoszeń - dzięki za zebranie @rysiuhelix - wypuszczam raport, dodam też, że można błędy zgłaszać samemu - globo [malpka] globo.com.pl Ja mam nieco inny kanał przekazywania błędów - bardziej bezpośredni - ale Globo jest także otwarte na zgłoszenia drogą mailową na adres podany wyżej ;) Zdają sobie sprawę, że to produkt nowy i zbierają zauważone usterki, aby wydać nową wersję oprogramowania.

 

Czyli mam rozumieć , że będzie Blindscan , a nie jakieś tam wyszukiwanie po podaniu kilku SR / Vantabe 7100S ma taką wersję gdzie podaje się cztery wartości SR i tuner szuka - to namiastka Blindscanu/.

 

Gry iście archaiczne z lat 90-tych - mogli się trochę postarać . Zajmują cenną pamięć, która mogłaby być wykorzystana w innym celu.

Jeśli chodzi o pamięć to dane techniczne podają - pamięć 8000 kanałów - a w rzeczywistości w obecnym sofcie jest określona

dopuszczalna ilość kanałów na liczbę 6000 ???? - To trochę mało - obecny standard to minimum 10000 - zwłaszcza jeśli planuje się Blindscan

to przy wysokiej ilości programów zapisanych w tunerze będą się dziać dziwne rzeczy - podobnie jak w Technomate6900Super.

 

Mam nadzieję , że brakującą 2000 tysięczną pojemność kanałów producent odblokuje wkrótce.

 

Co do zgłaszania bezpośredniego - przetrenowałem - ZERO - odpowiedzi i dlatego jeśli można skorzystam z Twojego innego kanału do przekazywania informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na temat części satelitarnej tego tunera.

1. Wskażnik sygnału - niedopracowany -żywcem zerżnięty z VantageHD.

Wielu użytkowników tunera satelitarnego używa tej funkcji do ustawiania bądż korekty ustawień anteny sateliternej, w tym przypadku wskażnik ten jest mało użyteczny / w zasadzie działa od 56 % do 99% - gdzie zmienia kolor z czerwonego na pomarańczowy -siła sygnału i zielony- jakość sygnału/. - jakość sygnału. Siła sygnału pokazywana jest w zakresie 52%-70%. Reszta to martwe zakresy.

 

Wskażnik jest mało czuły , prawie wogóle nieelstyczny , nie pokazuje że zbliżamy się do jakiejś satelity.

Jest on wręcz uciążliwy szczególnie dla osób lubiących dextowanie.

Na podstawie jego wskazań nie można określić czy transponder jest silny czy słaby. Na moich dużych antenach prawie zawsze jest jakość 99%

co nie jest prawdą - przekłamanie wskażnika.

Wskazana by była zmiana wskażnika o zakresie wskazań np od 10% do 99%. - duża jego bezwładność w obecnym wykonaniu będzie miała istotny wpływ na prawidłowe działanie BLIND SCAN .

W przypadku programów SCPC szczególnie z niskimi SR czas oczekiwania na pojawienie się sygnału wynosi od 2 nawet do kilkudziesięciu sekund / 30W 11646 V 1667 5/6 8PSK DVB-S2/. Ten czas oczekiwania na sygnał przenosi się na szybkość przełączania kanałów SCPC - najwolniejsze na 10E - Eutelsat W1.

Szczytem marzeń byłby wskażnik trójpozycyjny mierzący sygnał w dB z funkcją wcześniejszego wykrywania satelity. - szczególnie taki wskażnik porządany dlatego bo tuner posiada bardzo przydatną funkcję w MENU - PRZEWODNIK PO INSTALACJI ANTENY - dobra funkcja.

2.Czułość głowicy.

Czułość głowicy dość dobra - porównywalna z tunerem Vantage HD , a na\wet ciut lepsza.

Na dowód tego odbiór najsłabszego kanału na satelicie TURKSAT 2A - 42E ANS TV - 11894 H 2400 5/6 - tuner po prostu wczytuje i odbiera

czego nie potrafi rodzina ttunerów HD Golden Interstara i Octagon SF918HD.

Tuner bez problemów obdebrał sygnał transponderów z przekazem danych z satelity Intelsat 903 - 34,5W / 10969 , 11025 V nadawanych w QPSK DVB-S2/ inne tunery tego nie potrafią.

 

Jak pisałem wcześniej odbiera sygnały wszystkich transponderów z SR 1000-1999 - dobra głowica - ale niestety nie zapisuje.

 

Odnośnie zapisywania tych transponderów z SR 1000-1999 należy dodać że w settingu były zapisane transpondery z SR z tego przedziału

ale niestety korekta częstotliwości/ o 1 czy 2MHz/ powoduje zapis tekiego transpondera po korekcie z SR=2000 !!!

Korygowanie normalna sprawa - wpływ ma charakterystyka używanego konwertera- korekty takie są nieiedy konieczne i co pozbywamy się odbioru wyszukanego programu.

3. Należ pochwalić za odbiór programów HD , przełączają się dość szybko , tak samo przy przejściu z HD na SD i odwrotnie.

Jakość obrazu dobra.

 

4.Nieporządanym zjawiskiem jest miganie lub zanik wskazywanego sygnału przy Edycji transpondera- w przypadku słabszych sygnałów ponowne oczekiwanie na sygnał.

 

Tuner posiada przy edycji transpondera ustawiania modulacji DVB-S1 i DVB-S2 - nie jest to szczęśliwe rozwiązanie bo w pewnych przypadkach będzie występowało przekłamanie . Precyzyjnym rozwiązaniem jest rozszerzenie wyboru modulacji na następujący

DVB-S1 , DVB-S2 QPSK , DVB-S2 8PSK , dopisanie wartości 3/5 , 4/5, 8/9 i 9/10 do wyboru watrości FEC oraz wprowadzenie opcji PILOT -ON -OFF.

 

5. Identyfikacja kanałów HD

Na banerze Info jest wyświetlany Znaczek HD , przydałoby się jeszcze info o Formacie obrazu - 1080 , 720 ....

Baner i info też skopiowane z VantageHD.

W przypadku nadawania programów w czystym MPEG-4 / nie HD / są przekłamania tunera ze znaczkiem HD - dzieje się to na pakietach rosyjskich

nadawanych z satelity Express AM-1 40E / 10967 i 10995 V 20000 / pojawia się znaczek HD po czym szybko znika.

 

6. Automatyczne Wyszukiwanie.

 

W MENU - Instalacja mamy drugą od góry opcję nazwaną - WYSZUKIWANIE AUTOMATYCZNE , po kilku próbach na kilku satelitach zadaję sobie pytanie co ta funkcja ma zrobić i do czego jest potrzebna - a może jeszcze nie w pełni uruchomiona ?

 

Logicznie funkcja ta powinna mieć za zadanie szybkie wyszukanie i zapis programów z transponderów czynnych zapisanych w tunerze , tu jednak nie . No to włączamy Wyszukiwanie automatyczne - Komunikat - Sprawdanie konfiguracji, Proszę czekać . Czekamy ok 20 minut i otrzymujemy komunikat -Brak sygnału. Sprawdż swoją antenę.

 

Próby wykoanałem na satelitach

- Turksat 3A/2A 42E

- Astra 2 / 2A 2B 2C 2D Eurobird1/ 28,2E

- Astra 1E/3A 23,5E

- Astra 1 19,2 E

- HotBird 13E

- Thor3/5 1W

Wyszukiwanie - ta opcja bardzo długa.

Działa prawidłowo tylko na satelicie Astra 19,2E i HotBird 13E - jest identyfikacja satelity i skanowanie transponderów zapisanych w tunerze / ta część - skanowanie - szybka/.

 

Natomiast na satelicie Astra 2 28,2E - program znalazł po 12 minutach satelitę ale Nielesat i tam zapisał znalezione programy - DZIWNE.

 

Satelity - pozostałe czyli Turksat , Astra1E/3A i Thor 3/5

nie zostały wogóle zidentyfikowane a wobec tego nie znalezione transpondery i nie zeskanowane i nie znalezione programy.

 

To częśc moich spostrzeżeń , piszę dlatego że obecny trend to traktowanie tunerów satelitarnych przez producenyów i programistów jako centra medialne ,narzędzia do odbioru telewizji komercyjnych , a zpominanie o tym podstawowym , żeby coś nagrać , sharingować, odtwarzać - to najpierw trzeba wczytać do tunera żródło

czyli program telewizyjny lub radiowy spadający z nieba , a żeby był wczytany prawidłowo to te funkcje w tunerze muszą działać dobrze i pewnie.

 

Na razie tyle . CD nastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do czułości głowicy i pochwał pod jej adresem należy dodać dobry odbiór ASTRY 2D - szczególnie w moim miejscu zamieszkania polaryzacji V - czas odbioru wydłużył się / dobowo /na Octagon SF 918HD krócej odbierałem BBC HD - 10847 V 22000 5/6.

 

Ale z ASTRY 2 D jest też i niespodzianka - program ITV HD tuner wczytuje jako program radiowy z nazwą 10510 - 11428 H 27500

 

Pidy - Pid Video - 8191

Audio - 3402

PCR - 3401

I tu się kłania brak możliwości / nie dzałania wyszukiwania pidami / lub - BRAK NIESTETY opcji edycji PID - zmiana pid Video i po kłopocie, a tak .... W dodatku nie ma jeszcze / w opracowaniu/ edytora settingu.

 

Następna uwaga.

Wczytywanie softu po RS232 programem AVUpgarde - przebiega trochę dłużej niż po USB , ale tu też niespodzianka - ładowanie softu, listy

kończy się komunikatem 1203 na wyświetlaczu tunera co oznacza - zły soft / ale tak nie jest soft dobrze się wgrywa / ten komunikat wprowadza w błąd właściciela tunera - powinien mieć treść np DONE , END , SUCESS itp.

Tu też przy wgrywaniu softu lub listy wyświetlane cyfry i litery na wyświetlaczu mają brzydki kształt - szczególnie cyfra '4" mniejsza niż inne cyfry i taki dziwny kształt jakby chiński. W fazie programowanie tunera - wyświetlacz głupieje , znikają cyfry , litery i pojawiają się - tochę dziwne ale nie szkodliwe.

 

Grafika OSD PL.

Skoro tuner posiada grafikę PL to powinien ją mieć w całości i tak

w grafice PL są jeszcze angielskie nazwy w :

- dni tygodnia

-nazwy miesiąca

-jasność wyświetlacza - jest LED Brightness

- komunikat o USB po instalacji pendrive

 

Ale to drobnostki - myślę że w wolnej chwili probramiści to poprawią.

 

Tuner nie odłącza zasilania modułów CI w gniazdach- Diablo Wirelles - po wyłączeniu tunera w stan standby dalej cały czas świecą diody na module - objaw zasilania modułu - innych modułów nie miałem możliwości sprawdzenia . W TF 7700HSCI HD diody na module gasną natychmiast jak tuner przechodzi w standby.

 

CD nastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...