Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ Wanderer

 

Taki sam,a jak Masz tv 26Cali obraz hd i jest ekstra i drugi 40Cali obraz hd i jest ekstra to co :lol2: , który lepszy (pomijam wielkość ekranu) ,wodę gotujesz na małym ogniu i wrze i na ful również wrze, która jest bardziej gorąca??? :lol2: , no dobra tośmy se pogadali,trochę Masz racji z tymi wskaznikami nie mniej u mnie pali na 100% :brawo: i tego się trzymam,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigcyc dzieki za zainteresowanie i wskazówki w sprawie nie dzialajacego Tvp HD.

 

Sprawdzilem kanaly chyba wszystkie, bylo ich w sumie 5 ale na zadnym nie dziala. Po twoim poscie zrobilem skanowanie wszystkich programow TV z Astry i HotBirda i na tym zestawie probowalem 5 razy i nic. Na tunerze cyfry+ smiga. Ma ktos jeszcze jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na najnowszym sofcie TVP HD śmiga bez problemu -odbieram z 11278 V rate 27500.

Odnośnie EPG na tym sofcie to działa prawie jak na tunerze cyfry (jakiś tam Philips HD).

Tam na Universal i SciFi też nic nie mam (chyba że z innego kanału pobierze sobie EPG).

Na TCM na tunerze cyfry mam EPG, tutaj niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja "Auto Power Down". działała już pod softem 1.2.53. Jak wskazuje nazwa chodzi o ustawienie czasu po którym tuner automatycznie się wyłączy. Nie wiem do końca jak to się sprawdza w praktyce. Dla przykładu, czy tuner również się wyłączy jeśli jest w trakcie nagrywania. Przy normalnym oglądaniu tuner wyłącza się w nastawionym w menu czasie. Tak naprawdę to jeszcze nie czuję tej funkcji. Jest przecież w menu w ustawieniach czasu pozycja zaprogramowania kiedy tuner uda się na drzemkę.

 

PS Jeśli chodzi o poszukiwanie zagubionego kanału tak jak wyżej TVP HD to jest przecież funkcja układu alfabetycznego i wszystkie dostępne kanały o tej samej nazwie grupują się w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD będzie prawdopodobnie jesienią karta + moduł na zasadzie kart CP, osobny jak TNK SD nie będzie, wielka szkoda.

 

 

Czy już jest jakiś soft co prawidłowo rozdziela prawa z modułu i z kart dostępu ? czy nadal kanały zdublowane z prawami CP / C+ są blokowane przez brak praw w CP ?

 

pytam, bo jeśli nie to niestety będę zmuszony do zakupu samego modułu astona v2 za ponad 310zł tylko po to, żeby nie gryzły się prawa do kanałów... to dopiero głupota ze strony opticuma mając 2x czytnik kart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiego softu pod Opticuma i nie będzie. Potrzebny drugi moduł pod Cyfrę. Nie jest to wyłącznie zasługa firmy Globo-Opticum, lecz przedewszystkim modułu CP. Znam tylko jeden model tunera ( nie mogę przecież wszystkich testować bo musiałbym je najpierw kupić) , który radzi sobi z modułem CP to Ferguson 8900 HD i jego starszy brat 8800 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną niedogodność w najnowszym oprogramowaniu 1.2.57 mcas. W momencie włączenia nagrywania przyciskiem rec. na pilocie tuner zadaje pytanie " czy nagranie ma się zakończyć po zakończeniu programu ? " wybieram "tak" a tuner pokazuje mi maksymalny czas nagrania jaki mam ustawiony w menu nagrywanie tj w moim przypadku 3 godz. Mimo tego, że program do nagrania jest wyszczególniony w epg ma trwać 1 godz. to tuner włącza 3. W poprzednich softach tego nie miałem a na pewno nie pod softem 1.1.30 mcas. Nie jest to coś nad czym bym płakał, radzę sobie, ale przyzwyczaiłem się do dobrego. Proszę o uwagi, bo może jest to przypadłość mojego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną niedogodność w najnowszym oprogramowaniu 1.2.57 mcas. W momencie włączenia nagrywania przyciskiem rec. na pilocie tuner zadaje pytanie " czy nagranie ma się zakończyć po zakończeniu programu ? " wybieram "tak" a tuner pokazuje mi maksymalny czas nagrania jaki mam ustawiony w menu nagrywanie tj w moim przypadku 3 godz. Mimo tego, że program do nagrania jest wyszczególniony w epg ma trwać 1 godz. to tuner włącza 3. W poprzednich softach tego nie miałem a na pewno nie pod softem 1.1.30 mcas. Nie jest to coś nad czym bym płakał, radzę sobie, ale przyzwyczaiłem się do dobrego. Proszę o uwagi, bo może jest to przypadłość mojego tunera.

 

Na moim 1.2.53mcas jest dokładnie to samo, tzn. zamiast ciągnąć do końca programu ciągnie domyślny czas nagrywania ( u mnie to 2 godz.). Niezależnie od tego czy wybierze się tak czy nie na pytanie o Zatrzymanie po zakończeniu. Na 1.1.30 mcas było na 100% poprawnie. Co ma lepszego soft 1.2.57 od 1.2.53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ustaliliśmy, że soft 1.2.57 i soft 1.2.53 ma błąd w programowaniu zapisu z poziomu pilota. Materiał dla programistów do poprawki, bo nie jest to niemożliwe.

 

Pytacie czym się różni 1.2.53 od 1.2.57 to odpowiem, że nie wiem. Jest to jak pisze zwykle bigcyc123 - kosmetyka. Natomiast wiem czym się różnią od 1.1.30 jeśli chodzi o mój zestaw tunera z dyskiem. Pod najnowszymi softami działa mi wybudzenie dysku z poziomu pilota ( pod 1.1.30 nie działało), mogę go w końcu uśpić gdy z niego nie korzystam, oraz działa funkcja "autopowerdown". Jeśli chodzi o EPG to jest podobne do 1.1.30 ze wskazaniem na starszy soft.

Kolego hecol, jeśli piszesz "więcej błędów" to je wymień, bo tak twoja wypowiedź jest pusta.

 

PS

Jeszcze jedno. Po powrocie do oglądania zapisanego materiału na dysku tuner odtwarza od momentu w którym przerwaliśmy oglądanie. Pod 1.1.30 chyba nie ma tej dogodności, a jest to znaczna wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiem czym się różnią od 1.1.30 jeśli chodzi o mój zestaw tunera z dyskiem. Pod najnowszymi softami działa mi wybudzenie dysku z poziomu pilota ( pod 1.1.30 nie działało), mogę go w końcu uśpić gdy z niego nie korzystam, oraz działa funkcja "autopowerdown". Jeśli chodzi o EPG to jest podobne do 1.1.30 ze wskazaniem na starszy soft.

 

U mnie 1.2.53 mcas znacznie poprawił obsługę dysku. Również działa wybudzenie, chociaż nie działa nagrywanie z timera, jeśli dysk jest uśpiony (z poziomu tunera) a tuner działa. Pokazuje że nagrywa ale nagrania nie ma.

 

Co do EPG to in minus zauważyłem jego brak na kilku kanałach. Natomiast zrekompensował mi to czas odświeżania, tzn. teraz każdy program w momencie rozpoczęcia ma już aktualne EPG. Na 1.1.30 mcas miałem tak, że dopiero po kilku minutach się aktualizowało. Irytujące było podczas nagrań, bo zwykle tytuł był z poprzedniego.

Co do odtwarzania nagrań to jeszcze zauważyłem możliwość przewijania na podglądzie, tak jak np. w DVD, czyli x2, x4. Wcześniej tego nie miałem. No i osobne szacowanie dostępnego miejsca dla kanałów SD i HD. Wydaje mi się również, że poprawili coś w formacie nagrania, bo pliki są jakby ciut mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcold

U mnie na sofcie 1.2.57 mcas z dyskiem MyBook 500 usb działa budzenie jak i nagrywanie z pomocą timera zarówno gdy tuner jest uśpiony jak i włączony do oglądania innego kanału. Z nagrywaniem jest tylko problem o którym pisałem 2 posty wcześniej. A jeśli chodzi o przewijanie x2, x4 itd. to pod 1.1.30 też jest i pod starszymi softami również. Jeśli chodzi o szacowanie miejsca dla hd i sd to nie rzuciło mi się w oczy, ale sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na 1.2.57 nie dziala opcja wylkacz komunikaty modulu a szczegolnie nie reaguje na modul polsatu :D ( czeste komunikaty przy przelaczaniu na kanaly HD Sygnal Zakodowany ( audio) a obraz jest :o )

 

I tez jestem ciekaw kiedy bedzie 8000 kanalow jak narazie mozna tylko 6000 :shock: ( obie firmy wciaz mnie zbywaja jak i globo jak i opticum)

 

Jesli chodzi o czas nagrywania to zdaje sie o to chodzi ( chyba bylo w ktoryms testowym lub sie myle)

 

( to co na czerwono)

 

05f8898dc5982caemed.jpg

 

na koniec dodam ze ktores oprogramowanie z 1.2.5x ma poprawione napisy na kanaly HD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą bigcyc123 odnośnie tych komunikatów z modułu cały czas są aktywne nie raguje na ustawienie wł-wył.Ja też czekam kiedy wreście zostanie zwiększona liczba kanałów z 6000 na 8000 .Rozmawiałem na ten temat z firmą Globo i dużo się nie dowiedziałem......

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...