Skocz do zawartości

Początek Cyfry+


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
A jakie dekodery były na początku i jak wyglądała pierwsza karta , bo ja pamiętam "szachownice"

Tu takie zdjęcie Mediasata jeszcze z logo CANAL+ Cyfrowy, mam gdzieś zdjęcie swojego,ale dawno temu go sprzedałem, kartę też mam gdzieś schowaną, jak znajdę to wrzucę foty

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dobrze pamiętam start Canal+ Cyfrowego, tam właściwie nic nie było na starcie, większość oferty to były "plany", a tak naprawdę można było oglądać Planete, MCM, Canal+, Eurosport, który miał tłumaczoną tylko małą cześć ramówki i niewiele więcej. No ale te kanały miały wtedy bitrate taki jak obecnie niektóre kanały HD.. Naprawdę było na czym oko zawiesić, jeśli Canal+ miał 8-9 Mbps bitrate, zwłaszcza po przesiadce z analogu w mono i kodujacym się co jakiś czas obrazem..

 

Wizja TV była wtedy paradoskalnie bardizej rozwinięta i "premium" niż platforma Canalu+ - oni oferowali Wizję Sport, HBO, MTV, Cartoon Network, Fox Kids, National Geopgrahic, CNN czy Discovery, a Canal+ Cyfrowy szybko wystawił co miał (lącznie z Polonią 1 i TV Polonia na czołowe pozycje listy ;)) i dopiero zaczynał rozwijać ofertę..

 

Bajerancka była np. niemiecka VIVA leąca FTa z transpondera Antenna Hungaria na której było widać analogowe dropy - kanał odbierano w wersji analogowej za pomocą jakieś przymałej anteny i wysyłano do cyfrówki :-).

 

Do tego te różne cudaki w rodzaju Whishline (kodowany "ekskluzywny" kanał telezakupowy, nawet bez tłumaczenia, Macropolo w jakości VHS tłumaczony z włoskiej wersji itd), no ale to już było później. W między czasie była jakaś afera z plombowaniem nadajników C+, które nielegalnie miało retransmitować bodajże Polsat itd, dziki zachód :).

 

Było pytanie o Minimax - ten kanał w latach 90 był emitowany na Astrze we francuskim C+. Podobnie jak zresztą np. kanał Cine Cinemax, który miał wejść w skład platformy Canal+ u nas, ale w końcu tak się nie stało.

Co do SMS, to mozna było wysłać takie coś z bramki w internecie, na numer karty w dekoderze. Wyświetlało się to po wybraniu opcji wiadomości w dekoderze, były też tam wiadomości od operatora o dołączeniu nowego kanału, promocjach itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

do prawda miałem cyfrę+od początku czyli od 1998 roku a do tego doszła wizja tv który mój tata mi kupił,wybrałem obie platformy cyfrowe,i były konkurencyjne najbardziej lubiałem polsat oglądać i jeszcze ponad 100 niekodowanych kanałów z astry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o Minimax - ten kanał w latach 90 był emitowany na Astrze we francuskim C+. Podobnie jak zresztą np. kanał Cine Cinemax, który miał wejść w skład platformy Canal+ u nas, ale w końcu tak się nie stało.

Co do SMS, to mozna było wysłać takie coś z bramki w internecie, na numer karty w dekoderze. Wyświetlało się to po wybraniu opcji wiadomości w dekoderze, były też tam wiadomości od operatora o dołączeniu nowego kanału, promocjach itd..

I nie tylko we francuskim, bo także w hiszpańskim Canal Satelite tak jak inne 4 kanały: Cinemania, Cine Classics, Documania i Sportmania. Jednak marka Minimax nadal żyje, tyle że na Węgrzech.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też koszystałem na tym :) naprawdę świetna telewizja


też koszystałem na tym :) naprawdę świetna telewizja

w cyfrze+ miałem też polsat a szkoda że go wycofali z oferty w kwietniu 2000 roku,ale na szczęście miałem wizję tv do dalej się oglądało :)


Tvp 1 i 2 pojawiły się dopiero 11 grudnia. Tego samego dnia dołączyła także Nasza Tv i TMT. Następne kanały dodali dopiero w 1999 r 16 kwietnia dodali Ale Kino i Minimax 26 paźdz Rmf Fm 2 grudnia Seasons a 8 grudnia Ab Moteurs.

cyfra+ wystartowała 16.11.1998 roku z satelity hot bird :) jak ja dobrze wspominam :) kochałem cyfrę+ aż do fuzji z wizją tv 1.3.2002 roku ale 3 lata wcześniej miałem wizję tv kochałem ją najbardziej,moją ulubioną stacją była polsat i wizja sport

Edytowane przez misterosatelita1996
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ma ktoś może jakieś informacje na temat samych początków Cyfry+?

Jakie kanały były w ofercie na samym starcie platformy, jak to się zaczęło wszystko?

Mi się kojarzy tylko coś, że na początku nie było to określane jako Cyfra+ tylko "Polska Platforma Cyfrowa" czy jakoś tak i że zaraz po uruchomieniu nadajniki zostały wyłączone bo coś tam było niezgodne z prawem (takie coś mi się kojarzy że w tv mówili).

Na początku był CANAL+ Cyfrowy.

Wystartowali 21 października 1998 r. W dniu startu mieli tylko 7 kanałów Canal+ Polsat Polsat2 Eurosport Planette MCM i Muzzik. 15 listopada dołączył Canal+ Żółty a 1 grudnia C+ Niebieski. Mam jeszcze więcej informacji na ten temat. Jeśli będą chętni to mogę napisać wszystko co wiem.

Śmiało, dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 października 1998r wystartował Canal + Cyfrowy z kanałami: CANAL+ Polsat,Polsat2,Eurosport,Planete,MCM,Muzzik.15 listopada dołączył CANAL+ Żółty a 1 grudnia CANAL+ Niebieski. 11 grudnia włączono: TVP1,Tvp2,Nasza Tv,TMT. 16 kwietnia 1999r dołączono Ale kino i Minimax który od 15 maja 2004 zmienił nazwę na ZigZap a od 1 pazdziernika 2011 nazywa się Teletoon+. 26 października pojawił się Rmf Fm.2 grudnia Seasons i 8 grudnia AB Moteurs które wyłączono 1 marca 2002r po fuzji z wizją tv. Mam jeszcze więcej informacji aż do 1 lutego 2012r.

Edytowane przez kikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to zawsze zaglądałem do sklepu telewizyjnego gdzie sprzedawali Cyfrę+.

Pierwszy raz zajrzałem w marcu 1999 i mogę wam powiedzieć że to był mój początek z wychodzeniem do sklepów gdzie sprzedawali dostęp do kanałów satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

21 października 1998r wystartował Canal + Cyfrowy z kanałami: CANAL+ Polsat,Polsat2,Eurosport,Planete,MCM,Muzzik.15 listopada dołączył CANAL+ Żółty a 1 grudnia CANAL+ Niebieski. 11 grudnia włączono: TVP1,Tvp2,Nasza Tv,TMT. 16 kwietnia 1999r dołączono Ale kino i Minimax który od 15 maja 2004 zmienił nazwę na ZigZap a od 1 pazdziernika 2011 nazywa się Teletoon+. 26 października pojawił się Rmf Fm.2 grudnia Seasons i 8 grudnia AB Moteurs które wyłączono 1 marca 2002r po fuzji z wizją tv. Mam jeszcze więcej informacji aż do 1 lutego 2012r.

 

Minimax zmienił nazwę na ZigZap 16 października 2004, nie 15 maja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Tylko wydarzenia na Polsacie o tej informacji były nie 1, ale 7 września (chyba).

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...