Skocz do zawartości

Najsłabsze transpondery - precyzyjne ustawianie anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się z tobą. Im słabszy transponder, tym lepiej - można tak ustawić antenę, żeby było idealnie (99%). Rozmiar ma znaczenie - ja testowałem to na antenie 90cm. Proponuję 12597 V (BBC, CNN) - to również jeden ze słabszych transponderów (obecnie na Hot Birdzie 6). Jednak, jak Hot Bird 9 i 10 znajdą się na orbicie (już na 13°E), to sytuacja może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie zgodzę się z tobą. Im słabszy transponder, tym lepiej - można tak ustawić antenę, żeby było idealnie (99%). Rozmiar ma znaczenie - ja testowałem to na antenie 90cm. Proponuję 12597 V (BBC, CNN) - to również jeden ze słabszych transponderów (obecnie na Hot Birdzie 6). Jednak, jak Hot Bird 9 i 10 znajdą się na orbicie (już na 13°E), to sytuacja może się zmienić.

 

Oczywiście. Jak tak to proponuję tp, z którego nadaje Tapesh, RikSat i Nick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których transponderów używać do dokładnego ustawienia anteny?

Które częstotliwości są w tym celu najlepsze?

Z którego transpondera sygnał jest najsłabszy?

 

Montując anteny na HB 13* przy tunerach (dekoderach) cyfrowych

zawsze używam tr. 11488/H TVPOLONIA do precyzyjnego ustawienia.

 

Wybierając najsłabszy trasponder do ustawienia, robiłem tak za czasów analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Padło wiele propozycji i zapanował mały chaos. Ktoś, kto szuka tego jednego, najsłabszego transpondera może mieć problem z jego wyborem. Postanowiłem podsumować dotychczasowe propozycje. Zestaw to Ferguson AF-7318 i antena 115 cm ustawiona na Astrę 19,2 E (Hot Bird jest na zezie):

 

1. 10.719 - 99%

2. 10.723 - 99%

3. 11.508 - 99%

4. 11.158 - 70%

5. 11.470 - 90%

6. 11.488 - 99%

7. 11.623 - 99%

8. 12.188 - 99%

9. 12. 558 - 99%

10. 12.597 - 90%

 

Wniosek jest jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie rozbieżności zależą od użytych przez nas elementów instalacji satelitarnej. Np. konwerter. Każdy jest inny, także każdy wprowadza jakieś dodatkowe "większe" szumy na pewnym wycinku pasma satelitarnego. U jednego większe zakłócenie wyjdzie na 11,158 GHz, u innego w okolicy 11,488 GHz i tak dalej. Przykładowo u mnie najsłabszym transponderem jest 10,723V, 11,470V a także 12,597V. Wbrew pojawiającym się tu informacjom, mam bardzo silny sygnał z tp. 11,158V czy 11,508V. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, że nawet obrót konwertera w uchwycie może znacznie zakłócić, czy też wzmocnić sygnał na pewnym wycinku pasma.

 

Wszystkie podane transpondery są dla satelitów Hot Bird na 13E.

 

Także czasza satelitarna odgrywa tu rolę. Każda jest inaczej wyprofilowana i inaczej będzie współpracować z konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

TP 11508 i 10834 maja nardzo dobry sygnal , test na 3 czaszach od 74cm ( stara antena w ksztalcie joja) i 95cm oraz 115cm bez problemu full ( na 2 tunkach HD i starym clark tech)

 

waronek poprawnie ustawiona antena i poprawny skos konwertera i bedzie wszystko okkk :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu tego tematu widzę, że czeka mnie kolejna poprawka anteny (trzecia).

Mam problemy z tp 11508 na którym nadaje religia.tv i tvn warszawa.

Za drugim razem udało mi się ustawić na 4/10 czasami 6/10 (dostatecznie dużo do oglądania bez ścinania), jednak po miesiącu sygnał zaczął stopniowo zanikać aż do 2/10.

Co najdziwniejsze, to sygnał jest najlepszy rano, albo w trakcie brzydszej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...