Skocz do zawartości

Przyszłość transponderów po TPS


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek, by tutaj poruszać sprawę przyszłości transponderów, które mają być zwolnione przez platformę TPS już w najbliższym czasie. Główną motywem przewodnim założenia tematu jest ciekawostka, jaką odkryłem dokładnie tydzień temu ;)Proszę się też powstrzymać od postów, które nic ciekawego do tematu nie wniosą, typu Ciekawe, czy coś jeszcze Cyfra dostanie itp., od tego jest odpowiedni wątek w dziale Cyfra :smile:

 

Pod młotek idą następujące częstotliwości:

 

10758 V

10834 V

10873 V

10911 V

11662 V

 

Transponder TPS, który przeszedł w ręce innego operatora: 10796 V (Cyfra+).

 

 

 

A teraz pora na ciekawostkę :mrgreen:

 

Od kilkunastu dni, na pozycji satelitarnej EuroBird 9 - 9E jest emitowana plansza kanału Supreme Master TV, która podaje informacje na temat zmiany częstotliwości emisji kanału na satelicie HotBird - 13E. Zmiana miała nastąpić już 20 grudnia br., jednak tak się nie stało. Nie byłoby też w tym nic dziwnego, gdyby na planszy nie zostały wymienione następujące nowe parametry techniczne dla kanału SM TV:

Transponder: 158

Frequency: 11662

Polarisation: Vertical

Symbol Rate: 27500

FEC: 3/4

Nie podano informacji, że chodzi tutaj o satelitę HotBird, ale zamieszczone parametry techniczne wskazują jednoznacznie, że jest to pozycja orbitalna 13E.

 

1224151727qh7.th.jpg

Zrobiłem zdjęcie telefonem komórkowym dla osób, które nie mają stałego dostępu do 9E.

 

 

 

Parametry techniczne planszy Supreme Master TV:

 

satelita: EuroBird 9 - 9.0E

częstotliwość: tp. 60 (11.919V SR=27500 FEC=3/4)

 

PID V: 2029

PID A: 8191

PID PCR: 2029

PID PMT: 1029

SID: 29

 

ID: slide

Kodowanie: brak

 

 

źródło: własne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info już jest wyjaśnione, transponder 11.662 V na HotBird 13E nadal pozostaje pod młotek i będzie czekał na swojego nowego właściciela :)

 

Identyczne parametry techniczne posiada też transponder satelity EuroBird 2 - 25.5E, tak więc podana informacja na satelicie EuroBird 9 - 9E dotyczy zmiany w nadawaniu Supreme Master TV na satelicie 25.5E.

 

Bardzo pomocny jest Lyngsat, więc warto na takie stronki jak ta tutaj zaglądać :arrow:http://www.lyngsat-address.com/ss/Supre ... er-TV.html

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, co nie zmienia faktu, że temat zostanie zamknięty. Nadal będzie tutaj można rozmawiać o przyszłości transponderów po wyłączeniu platformy TPS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by przyjąć postawę, że wszystko jak zawsze weźmie SKY Italia. Tylko, że ostatnio imperium Murdocha odczuwa kryzys. No i gotówka na przejęcie Digital+ potrzebna jest od zaraz. Coś w tym jest skoro 10758V od paru ładnych dni wyłączony i czeka. Cyfra+ też się po niego nie kwapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal, żaden z tych transponderów nie przejdzie pod skrzydła Sky Italia. Właścicielem tych częstotliwości jest już francuski Canal+ , więc na pewno zostaną one przeznaczone na wspieranie nowych projektów, które mają się pojawić na satelicie HotBird. Patrz plany specjalnych ofert dla mieszkańców Maghrebu, Szwajcarii, a może nawet któryś tp. zostanie przekazany na potrzeby francuskiej "pomarańczy", czy Bis TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zapewne ze cztery zgarnie CP :jupi::wink:

 

O, przepraszam za post nic nie wnoszący. Zanim przeczytałem to już napisałem. Poza tym w dziale CP nie ma do tego odpowiedniego wątku :wink: Przydałaby się opcja do usuwania własnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange to we Francji aktualnie wróg nr1 dla C+.
Wrogowie, ale dogadać się potrafili o czym świadczy news, fakt, że nie obeszło się bez skarg do francuskiego regulatora. Współpraca między stronami będzie polegała na tym, że Orange zapewni CanalSat dostęp do swoich nowych kanałów tematycznych na satelicie Astra, zobaczymy jak w najbliższych tygodniach/miesiącach rozwinie się platforma Orange na satelicie HotBird - pojawią się kanały Canal+, czy też nie. Ot to jest pytanie ;) Ponoć platforma dla Maghrebu pozostaje pod wielkim znakiem zapytania, choć nie sądzę, że nie ruszy - kwestia czasu. Ten region potrzebuje francuskiej telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z pięciu pojemności po TPS zostały już wykorzystane dwa transpondery. Ten ostatni (11662V) przypadł włoskiemu Telespazio już jakiś czas temu, z kolei dzisiaj na tp. 118 (10.873 V SR=27500 FEC=3/4) satelity Hot Bird 6 - 13.0E zameldowała się kopia marokańskiej paczki SNRT (Société Nationale de Radiodiffusion et de Télévision (Maroc)) znanej z tp. 98 (12.673 V SR=27500 FEC=3/4). W praktyce oznacza tylko to, że zwolniony zostanie transponder o numerze 98 z HotBird 7A i przekazany innemu nadawcy.

 

Według mnie, zmiana transpondera marokańskiego pakietu jest związana z przejęciem transpondera 12.673 V przez włoską platformę Sky Italia. Proszę to traktować, jako niepotwierdzoną niczym informację, a raczej zwykłe gdybanie ;)

 

Pod młotek idą jeszcze następujące pojemności:

10758 V

10834 V

10911 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat i od razu cytat z powyższego posta:

Według mnie, zmiana transpondera marokańskiego pakietu jest związana z przejęciem transpondera 12.673 V przez włoską platformę Sky Italia. Proszę to traktować, jako niepotwierdzoną niczym informację, a raczej zwykłe gdybanie ;)
Wykrakałem :woot: 12.673V został uruchomiony w DVB-S/MPEG2, przesyłany jest jeden kanał o nazwie Sky Sport HD. Są to testy, wkrótce tp. zostanie przełączony do standardu właściwego dla HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A konkretniej gdzie krążą słuchy? bo nic nie mogę znaleść na ten temat.

 

Obiecujące są jedynie informacje przy nadawanych tam kanałach a dokłądniej

 

"High Quality Home Entertainment

 

Test1

test 2009"

 

Wg sadcodx, tylko na tp N, i własnie na noworuuchomionych 10.911V widnieją takie dane, tyle że na tp. Nki zamiast test 2009, widnieje TVN lub ITI. Lecz nie wiem czy to o czymś może świadczyć.

 

 

edit. już news na satkurierze się pojawił.

dvb-s2 i FEC 3/4 również wróży mi Nkę, jednak czy słusznie? (N, jako jedyna Polska platforma, nadaje tp. w dvb-s2 z FEC 3/4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. ;) Skombinowali gdzieś satelitę z odpowiednią wiązką i przesuwają ją w pobliże 19,2E, testują "w locie", a że akurat jest w okolicach 13E... :lol2:

 

Satelita ze "szrotu", trochę inklinuje i w rezultacie zahaczył lekko o panel słoneczny Hot-Birda co tłumaczy przerwę w nadawaniu Superstacji (problemy z zasilaniem). :lol2:

Wszystko da się wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...