Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR - software


Robin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

W moich Fergusonach mam zapodany soft v604 czyli odpowiednik 104 chciałem testowo zapodać v124 i okazuje się że przy próbie aktualizacji pokazuje mi komunikat o złym oprogramowaniu. Czy może mi ktoś pomóc w czym jest problem i dlaczego nie mogę wgrać najnowszego softu?

Wersję 604 wgrywałem z plikiem upgrede key o którym informuje www Fergusona, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ...

 

Sprawa rozwiązana:

Trzeba skorzystać z innego klucza nie ten podany na stronie producenta w razie czego PW lub e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie sprawdzić jak działa spliter SerwerWireLink z najnowszym softem który pojawił się wczoraj (v3.2.0.1)?

Ciekaw jestem czy FK-6900 będzie się coś mniej wieszać...

Niestety nie posiadam interfejsu aktualizacyjnego i nie jestem tego sam w stanie sprawdzić :(

 

Kolego opisywałem już na tym forum swoją instalację więc tak dla przypomnienia:

To się działo w listopadzie 2010

Mam trzy tunery Fergusona FK 6900 CR (nowy panel) system oparty na greeneightsystem 3 karty klienckie przewodowe client wire link i serwer przewodowy serwer wire link.

Od czasu zmiany kodowania w C+ mam nieustanny problem z funkcjonowaniem mojego systemu zrywa, nie dekoduje zawiesza się itd.

Obecnie w tunerach wgrany nowy soft NP 122 z najnowszą aktualizacją greeneightsystem v 3.0.0.0. - to totalna masakra działała tylko jedna karta i to na parę minut reszta nie jest dekodowana w tunerach...poprosiłem zatem producenta o podesłanie poprzedniej wersji v 1.8.2.0 i to "jakoś" z nastawieniem na "jakoś" działa...z moich obserwacji widzę że karty gubią dekodowanie, mają problem z komunikacją z serwerem bo po wysunięciu i wsunięciu karty 2-5 razy obraz powraca, czasem trzeba wył/wł i tak co kilkanaście, kilkadziesiąt minut - sprawa strasznie [beep] nie mówiąc już o komentarzach mojej żony i dzieci

19 grudzień 2010

posiadam interfejs aktualizacyjny więc wgrałem nową wersje 3.2.0.1 i najnowszy soft v124 do jednego z tunerów w pozostałych dwóch zostałem przy 104 i powiem tak dalej kompletna klapa...dzieje się identyczni to samo co przy wersji 3.0.0.0 działała tylko jedna karta i to na parę minut reszta nie jest dekodowana w tunerach. Niestety nie mam już możliwości powrotu do starej wersji bo coś nakombinowali i na interfejs nie można jej zgrać. Przed samymi świętami zostałem znowu bez telewizji ręce mi opadają już na te systemy. Napisze dzisiaj jeszcze do producenta może coś pomogą.

 

Napisz mi kolego jak wygląda twoja instalacja i na jakiej wersji softu teraz działasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to samo na FK6900 NP124 (zacina się raz na 1-2h, a czasem już po 10 min) oraz Philipsie HD PVR (tym od C+ - tu zawieszka 1-2 razy dziennie), pomaga wyjęcie i włożenie karty z dekodera. ServerWireLink mam z oprogramowaniem z początku listopada, ale skoro tak opisujesz to nawet nie staram się o aktualizację do v3.2.0.1.

Jednak jak widać to nie tylko problem Fergusona z tym modelem skoro z Philipsem dzieje się podobnie.

Jednak ferdek ponosi odpowiedzialność w większej części, bo na starym splitterku jaki mam (no name, nie ma etykiety, a montował serwisant) FK6900 działał jeszcze gorzej (zawieszka kilkanaście razy na godzinę) z tą różnicą, że odwieszał się sam bez wyciągania karty co na WireLinku jest niemożliwe. Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że stare poczciwe AF6318CR na nigdy nie aktualizowanym oprogramowaniu śmigają z każdym splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem ze 124 do 104 bo mam wrażenie, że mi gubi uprawnienia (?) - oglądam jakieś 2 godziny, po czym obraz na kodowanych robi się czarny i działają tylko kanały FTA. Pomaga wyciągnięcie i włożenie karty.

 

Poza tym na poczciwej 104 zmienia kanały jakieś 2 razy szybciej niż na 124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie. Czy są jakieś inne softy do fergusona oprócz tych oryginalnych? Bo miałem poprzednio tuner 6600 cr i miałem tam wgrany soft octagona i chodziło to super. Szczególnie pasek na ekranie po włączeniu kanału który informował co aktualnie leci i co będzie następne.

Teraz kupiłem fergusona 6900 i mam oryginalnego softa wersje 117 i dramat. Co jakiś czas mi zawiesza kanały-ekran robi się czarny i trzeba wyciagnac i włożyć kartę. Po drugie pasek informacyjny przy włączeniu kanału jest do bani. Nie ma tam żadnych informacji i jescze taki jasno niebieski ;/;/

 

Czy jest soft octagona na ten tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam "maleńki" problem. Na moim fergusonie FK-6900CR (stary panel) miałam soft 117. Wgrałam na pendrive najnowszy soft -124. Po wgraniu go na fergusona pojawił się na wyświetlaczu komunikat BErr. Czyżby awaria flasha? A może coś źle zrobiłam? Trzymałam się instrukcji. Jakieś haczyki czy specjalna technika wgrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy kto moze pomoc.Mam Furgusona Fk 6900 CR Stary model.Miałem nizsze softy a na koncu 124.Przy Odbiorze C+ przez spliter zawieszał obraz.Wgrałem soft 104.Jest obraz super.Przelącza szbko ale straciłem całe meni na ekranie ,łacznie z wyswietlana lista.Nie widzi tez pena z nowym softem .No bo nie ma meni.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...