Skocz do zawartości

Telewizor 32 cale - co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 

 

Jak wiadomo, u mnie już powoli mógłbym zacząć mówić, że zmiana standardu na HEVC u mnie - za pasem, a dalej nie mam zapasów (w sensie że dalej nie jestem przygotowany do nowego standardu HEVC - dalej tylko stary telewizor z kodekiem H.264 w pokoju) - więc trzeba uzupełnić te zapasy. Myślałem nad tunerem, ale wszystko wskazuje (na obecną chwilę) na to, że tuner (przede wszystkim z HbbTV w aktualnej wersji w Polsce) to marzenie ściętej głowy, więc będę chciał kupić nowy telewizor. 

Powinien być 32 cale - większy się nie zmieści, a wzroku nie chcę katować mniejszym ekranem. 

 

Jakie cechy powinien mieć moim zdaniem:

- obsługa HbbTV (w wersji 2.0.2)

- dobra czułość głowicy

- obsługa aplikacji mobilnych - Smart TV

- dobra jakość obrazu, dobre, płynne działanie

- intuicyjne działanie, obsługa HEVC

 

Jaki model polecacie? 

Wczoraj byłem w Media Expert, aby zobaczyć, co mają ciekawego z telewizorów, i jak dla mnie - słabo. Widziałem takie modele:

 

JVC 32VH2105 - brak HbbTV
TLC 32S6203 - jest HbbTV w wersji 2.0.2
HISENSE 32A5600F - brak HbbTV w wersji 2.0.2
BLAUPUNKT BN32H1132EEB - brak HbbTV
JVC LT32VH4900 - brak HbbTV

 

Załamałem się osobiście. Co o tym sądzicie? Ciężko mi się zdecydować. 

Pozdrawiam Was serdecznie, i życzę miłego dnia, i miłej nocy. 
 

Edytowane przez Gierek
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje oczekiwania rozmijają się z klasą telewizorów jakich szukasz. 

Nie ma dobrej jakości obrazu, płynnego działania, dobrej czułej głowicy w telewizorach tej klasy. 

Możesz takie atrybuty szukać od 40 cali w górę. 

Jak sam zauważasz są braki w HbbTV. 

Podejrzewam że będziesz narzekał na szybkość działania nawet jeśli znajdziesz telewizor z HbbTV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. jakość obrazu jest umowna. 

Zadowolenie z jakości na modelu klasy X wynika zawsze z braku porównania z modelem klasy Y. 

Wszystko oczywiście jest kompromisem. 

Poziom tego kompromisu ustala każdy indywidualnie. Dlatego w tej kwestii bardzo ciężko doradzać. 

 

Telewizory 32 cala to telewizory z tradycyjnym podświetleniem LED przy krawędziach, ze słabymi kątami widzenia, bardzo często jako HD ready. Nie mówiąc o 4K które na jesień w postaci jednego kanału zagości w przekazie naziemnym. Tej klasy odbiorniki na tym kanale nie będą wyświetlać obrazu. 

Dla mnie to bardzo niska klasa odbiorników. 

Coś takiego jak HDR w tej klasie odbiornika nie istnieje. To jest pewien "ulepszacz" marketingowy. 

 

Trzeba jeszcze zwracać uwagę na to aby telewizor posiadał kodek dźwięku EAC3 lub inaczej Dolby Digital+. Po przejściu na DVB-T2 HEVC wyłącznie w tym kodeku nadają dźwięk Wydarzenia 24 i niektórzy już sygnalizują brak głosu na tym kanale. 

Dotychczas stosowane kodeki dźwięku to MPEG-2. 

 

Ale jak mówię każdy szuka swojego kompromisu mając na uwadze różne powody jak choćby miejsce gdzie telewizor ma stać. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem , HbbTV w wersji 2.0.1. Wiem że ukazała nie nowinka LG 32LQ63006LA ale jaką ma wersje HbbTV to nie wiem, jak masz konto na FB to ich zapytaj tzn. LG (szybko odpowiadają).

 

Mogę się wypowiedzieć o tym modelu co mam:

Czy czuła głowica... z odległości 62km odbiera ideał, wiatr, deszcz nie ma znaczenia.

Obraz, jak na tak mały to obraz jest dobry.

Odbiera naturalnie DVB-T2/HEVC, testowy MUX 5 bez problemu.

Smart posiada, mam wykupiony Netflix i Amazon Video Prime.

 

Edit: według tej strony: LG 32LQ63006LA
https://www.factoryreset.tv/specifications/lg-32lq63006laapi

ma też wersje 2.0.1

Zasadnicza różnica to wersja WebOS, LG 32LM6370PLA ma wersje 3.5 a LG 32LQ63006LA 6.0. To pewnie "bliźniacy" oprócz tej różnicy.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć jeszcze o jednym telewizorze, który ma moja babcia: Telefunken 32H-300, który ma HEVC, i z tego, co pamiętam, to tak z rok temu skanowałem pasmo, i znalazły mi kanały DVB-T2 - z multipleksu DVB-T, i z tego co pamiętam, to . Myślałem też nad tym telewizorem, ale... zrezygnowałem, nie kupiłem go - z kilku powodów:

- nie działało przełączanie sekcji "Ustawienia", "Internet" itd. - menu - z telewizji satelitarnej - aby np. wejść na YouTube to musiałem najpierw wyjść z telewizji satelitarnej na telewizję naziemną, i dopiero wtedy menu się aktywowało

- grafika średnio mi odpowiadała, były braki w tłumaczeniu

 

I dalej będę szukać. Niestety opcja kupna telewizora większego niż 32" na obecną chwilę u mnie będzie problematyczna - większy telewizor niż 32 cale się u mnie w szafce po prostu nie zmieści, ale nie mówię nie, może spróbuję pokombinować, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie jestem po zakupie LG 32LQ63006LA więc jak Ktoś coś to służę pomocą :)

Poprzednio posiadałem model 32LN575S w którym musiałem wymienić diody podświetlenia matrycy.

Padły po 25 miesiącu od zakupu czyli miesiąc po gwarancji :(

Teraz posypał się całkowicie bo przy uruchomieniu wywalił S-kę (bezpiecznik).

Więc stary LG został wymieniony na LG 32LQ63006LA

Jest to mój 3 LG (mam też 39LB650V)więc mam porównanie do poprzednich modeli.

Po pierwsze musiałem pobawić się w ustawianie obrazu (jasność, kolor, kontrast), te oryginalne kompletnie niedopasowane jak dla mnie.

WebOS  przypomina mi android. Dużo więcej apek jak na poprzednich moich LCD.

Musicie podać e-mail żeby zalogować się do WebOS.

 

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem z ciekawości zobaczyć do innego sklepu RTV, AGD i popatrzyć się za telewizorami. I jak sobie porównałem 32 cale z 40 cali, 43 cale etc., to mnie już ostatecznie (w sprawie telewizora do mojego pokoju) odrzuciło od 32 cali. Porównałem sobie jakość ekranu - przepaść na korzyść 43 cali - zauważyłem większą głębię koloru, jaśniejszy, dynamiczniejszy obraz, więcej szczegółów - jak dla mnie wow. Ostatecznie nic jeszcze nie kupiłem, ale w najbliższym czasie kupię. 

Zamówiłem też szafkę RTV, i będę miał w końcu możliwości kupna czegoś więcej niż 32 cale, i pozbycia się starego 32-calowego TV z pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7 letniego Philipsa 32 cale matryca padła -Przezroczysty czarny pas na środku ekranu.

Teraz chce kupić jakiś dobry

W Auchan widziałem Selecline 32 S T2 za 549 zł

W Media Markt Blaupunkt BN32H1132EEB ZA 749 zł ,Philips 32PFS6855/12 za 1119 zł oraz LG32LQ630B6LA.AEU za 999 zł

Który polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co sądzicie o tych TV?

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-32a5600f

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-32s5200-32-led-android-tv-dvb-t2-hevc-h-265

 

Hisense szczerze lepiej mi się podoba wizualnie ale w ogóle nie znam tej firmy. Co lepiej wybrać TCL czy Hisense?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem przeciwnikiem takich marek ale świat się zmienia może te moje uprzedzenia są bezpodstawne. Z półek w elektromarketach te sprzęty znikają więc ktoś to kupuje. Odbiorniki TCL są bardzo podobne (pilot i oprogramowanie) do Thomsona, może z jakością produktu również tak jest. Nie muszę już kupować TV ale się rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sa tańsze to znikają. Pytanie jak sie sprawuja i jak wygląda ewentualna reklamacja. Mnie życie nauczyło że tanio nie zawsze znaczy dobrze. Nie jestem przywiązany do danych marek ale raczej staram sie kupować te bardziej znane. Nie wiem czy słusznie ale nawet sie póżniej poradzić itp jest z kim jak sie ma cos bardziej popularnego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego Android TV trochę się boję. Android TV oznacza że całe oprogramowanie TV jest androidem czy tylko funkcje internetowe? Boję się że taki budżetowy telewizor z androidem zacznie mulić jak tani smartfon.

 

Pozostaje jeszcze Sharp i Manta.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem artykuł i TCL był przedstawiony w dobrym świetle. Hisense to się chyba zaczął reklamować na ostatnich Mistrzostwach Europy i zaczął być trochę rozpoznawalny. Myślę, że warto rozłożyć na czynniki pierwsze konkretny model i porównać z konkurencją. Jeśli to maja być 32 cale to też chyba nie ma co się tak mocno zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666

Znajomy z pracy kupił TCL z pół roku temu 32"

Ale nie chciał do sportu, więc mu wystarczył.

Pamiętam tylko tyle, że menu było normalne, może nie za bogate.

Jedynie właśnie smart tv był na androidzie. Chodziło mu tylko o YouTube.

Pomagałem mu z WiFi się połączyć, bo nie znał hasła z rutera, ale wydobyłem je z jego laptopa.

Dlatego miałem okazję przez chwilę styczność z TV.

Nie korzystał z naziemnej, bo miał z internetu telewizję, chyba to IPTV nazywają..

Wiem że HDMI CEC nie chciało zadziałać z tym tynerkiem, tak by maił ułatwienie.

 

Podobnie "menu" to wygląda na filmiku:

https://youtu.be/qf-Lvo3ciio?t=31

 

przepraszam za język 🤭

https://youtu.be/WG8H9bXC5To?t=408

 

Tu też można poczytać:

https://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradniki-zakupowe/jaki-telewizor-tcl-wybrac-podpowiadamy-na-co-warto-zwrocic-uwage/8hcps5d

Jak link nie przeniesie , to wklej w google:

Telewizory TCL: na które modele warto zwrócić uwagę? Co należy wiedzieć przed zakupem

 

__

Nie że Ci go sugeruję, ja bym i tak wybrał coś bardziej popularniejszego.

O tych Hisense poszukaj recenzji, wiem że coś było na YT

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ozzy666 napisał(a):

Właśnie tego Android TV trochę się boję. Android TV oznacza że całe oprogramowanie TV jest androidem czy tylko funkcje internetowe? Boję się że taki budżetowy telewizor z androidem zacznie mulić jak tani smartfon.

Obsługa oglądania samej telewizji jest OK bynajmniej z odbiornikiem z którym miałem do czynienia. 

Systemem jest Android, a producent daje swoje nakładki. 

Widać wolniejsze uruchamianie aplikacji internetowych. Sam telewizor z głębokiego uśpienia staruje też dłużej. Ale nie ma jakiś totalnych zacięć. Trudno mi powiedzieć i porównać do 32 cali. Dlatego szedłbym zdecydowanie w 40 cali. Na pewno mają lepsze wyposażenie, a już masz obraz FHD. 

Jeszcze 2 lata temu w tej cenie były telewizory z 4K. Inflacja zrobiła swoje. 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/tcl/rozdzielczosc_uhd-4k.full-hd/cena_0.1500

Ale i tak najtańszy 40 cali FHD jest niespełna 300zł droższy od wybranego przez Ciebie 32 cale HD ready. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...