Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę za granicą?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cześć ;D Wyjeżdzam za niedługo za granicę i chciałbym sobie zakupić oferte prepaid Nc+ ..mam kilka pytań:

 

1. Aktywacja tylko może sie odbyć w Polsce ?

 

2. Czy karta może pobrać uprawnienia w każdym miejscu gdzie jest zasieg hotbirda ?

 

3. Jaki najlepszy dekoder mozna zakupić z kartą w zestawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która oferta prepaid nc+ Cię interesuje?

Jest ich kilka i nieco się różnią (N na Kartę, TNK HD, Smart HD+..)

 

Póki co jedynie na 2 pytanie mogę odpowiedzieć i odpowiedź brzmi: Tak, wystarczy mieć dostęp do Hot Birda żeby uprawnienia przechodziły. Żadnej geolokalizacji w tym przypadku nie ma. Co do pytań 1 i 3 to musisz sprecyzować o co którą ofertę Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie:

1. Do aktywacji potrzebne jest jedynie wysłanie pod odpowiedni numer SMSa z numerem karty (być może musiałby go ktoś wysłać z polskiego numeru telefonii komórkowej, ale to chyba drobiazg takie coś załatwić przez fb czy gadu), po wysłaniu takiego SMSa, na kartę spadną odpowiednie uprawnienia:

http://n.pl/oferta/n-na-karte/aktywuj?ncplus

Nie ma znaczenia czy dekoder z kartą będzie w Polsce, Hiszpanii czy UK - ważne żeby był dostęp do Hot Birda

 

2. Jak wspomniałem, bezproblemowo.

 

3. Najlepszy dekoder z kartą w zestawie NNK/TNK HD to mydelniczka ADB-2849 lub 2850, ale trudno je już dostać, bo praktycznie się wyprzedały (na allegro trzeba polować, obecnie ktoś sprzedaje zafoliowaną nówkę pod numerem aukcji 3594102995, pod 3523957258 jest nowe 2850, ale drogo i jako TNK HD). Inne dekodery (odnawiane ADB 5800S i nowe Opticum X8) to już wyraźnie półka niżej, zarówno jeśli chodzi o wykonanie i parametry techniczne.

Jeśli jednak miałbyś już wybierać któryś z nich to pod kątem wyjazdu lepiej wziąć nowego Opticuma X8, bo 5800S mają tendencję się psuć, z uwagi na to, że nie są nowe tylko odnawiane (najczęściej polega to na wymianie obudowy - płyty zwykle są zakurzone..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Mam nastepujacy problem. Kupilem 2 lata temu TNK, aktywowalem i wszystko było ok. Przez okrres moze 7 miesiecy dekoder był odłaczony, waznosc doladowania wygasla. Po ponownym podlaczeniu mam tylko tele5, polonie 1, tvp polonie, tv puls, tvs. Doładowałem konto, sprawdzilem waznosc karty i mam na caly miesiac ale niestety programy sa nadal zablokowane. Probowalem aktualizowac programy ale nic nie dalo, aktualne oprogramowanie 132. Wylaczalem dekoder z sieci i tez nic nie dalo. Ciekawostka jest ze po wyciagnieciu karty z dekodera nadal odbieram te programy co wyzej wymienilem, tak jakby karta nie byla aktywna.Nie wiem co robic. Czy musze zadzwonic do operatora zeby odblokowal programy? Zaznaczam ze mieszkam w UK :) Za wszystkie informacje bede wdzieczny. Pozdrawiam forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz złapać uprawnienia na kartę. Jeśli masz TNK SD - włączasz dekoder na TVN (nie przejmuj się, że nie ma obrazu) i zostawiasz na kilkanaście minut do kilku godzin. Karta dostanie instrukcje i powinna zaświecić. Jeśli masz którąś z ofert HD (TNK HD, NNK) - uprawnienia łapiesz na TVP1 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega @pikesz ma tego srebrnego Technisata, który był sprzedawany w zestawie z TNK SD, to tam sprawa powinna być bardzo prosta. U mnie taki dekoder, nieużywany od pół roku, złapał na TVN-ie uprawnienia w ciągu kilku minut i od razu pojawił się obraz. Nie było potrzeby "wachlowania" kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikesz

Po złapaniu uprawnień wiedz, że masz dostęp do kanału POLSAT (bez potrzeby dzwonienia do nich o dodatkowe uprawnienia do odbioru tego kanału, jak było dotychczas).

Jeśli nie masz tego kanału na swojej liście to go wyszukaj indywidualnie już po złapaniu uprawnień przez kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...