Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę za granicą?


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ryzykowne stwierdzenie.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale też nie balatelizuję wszystkiego. Dzisiejsze najnowsze dekodery mogą śledzić "co" i "ile" oglądamy - są tak zaawansowanymi urządzeniami (niemal komputerami), że jest to technicznie możliwe. Tym bardziej, że posiadają gniazda do podłączenia Internetu - więc wysyłanie raportów o naszych preferencjach telewizyjnych nie stanowiłoby problemu.

Jeśli też nie stosujemy iście hakerskiego maskowania IP, "centrala" może sprawdzić z którego kraju łączy się dane "urządzenie abonenckie" i je zbanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rodzinę w Niemczech i odbierają. Ostatnio byli w Polsce, kupowali czy doładowywali kartę na rok czy coś w tym stylu (wiem tylko tyle) i na początku po powrocie do Niemiec nie działało na początku, ale załapało i tak już 3 miesiąc i nie dzwonią, że jakiś problem. Ważne ze zapłacisz i kto ci będzie sprawdzać skąd odbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Operatorom jest to zupełnie nie na rękę i wcale nie obchodzi ich czy ktoś ogląda za granicą. Oficjalnie musi być taki zapis bo producenci programów na nich to wymuszają. Sprzedają to samo rożnym platformą i nie wiem dlaczego mają takie względy. Jak to jest że np prawo EU nakazuje traktować wszystkich w ten sam sposób ale jako mieszkaniec Polski nie mam możliwości kupić legalnie np Czeskiej karty Skylink, a Czech nie kupi TNK itd.

Trzeba chyba zrobić precedens i zaskarżyć takie działanie do Trybunału Europejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystam z TNK za granicą prawie od początku jej istnienia. Przed tym przez ładnych osiem lat (!) korzystałem z Cyfry+. Nigdy nie było z tym najmniejszych problemów. Abonament jest zarejestrowany na krewnego w Polsce i opłacam go raz w roku. Nie czuję się z tego powodu przestępcą i nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Nie słyszałem też o tym, żeby ktokolwiek gdziekolwiek kiedykolwiek poniósł jakieś przykre konsekwencje z powodu korzystania z platform poza granicami swojego kraju (ale może wy o takich przypadkach słyszeliście?). Tak jak niektórzy już tu pisali, platformy zastrzegają w umowie, że wolno oglądać tylko na terytorium swojego kraju, bo tak wypada, bo tak muszą, ale tak naprawdę to guzik ich obchodzi, gdzie odbierasz ich sygnał, byle byś tylko płacił abonament.

 

Bardzo mi zależy na tym, żeby mieć za granicą dostęp do polskiej telewizji, szczególnie do TVP1, TVP2, i TVN24. Dlatego korzystałem i będę zawsze korzystał za granicą z polskich platform i nikt nie jest mi w stanie tego zabronić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia czy Niemcy przy dobrze ustawionej antenie nie są żadnym problemem. Wracając do konsekwencji odbioru polskich platform za granicą często czytam wywiady zpolskimi piłkarzami grającymi za granicą, którzy chwalą się śledzeniem polskiej ekstarklasy za pomocą cyfry i nigdy nie słyszałem żeby któryś z nich miał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech instalacje w hotelach i w motelach są ustawione na Astrę 1 a w Wielkiej Brytanii na Astrę 2, w domu prywatnym czasem zdarza się jakiś zez na HB ale naprawdę rzadko. Za to w UK rzadko można znaleźć instalację z HB. Norma to jest Eurobird 28.5.

 

Jeśli ktoś chce mieć coś na stałe to nie ma problemu bo sam sobie ustawi ale jak chce jeździć z Polski za granicę to jest na łasce właścicieli mieszkania które wynajmuje. W Polsce zamontowanie anteny nawet w czyimś lokalu nie jest problemem a w pozostałej części Europy można mieć z tego powodu nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

witam,zainteresowal mnie ten watek bardzo. Mam wnuki we Francjiprzy granicy szwajcarskiej] , ktore maja tak nikly kontakt z jezykiem polskim ze niedlugo ja i reszta polskiej czesci rodziny juz sie z nimi nie dogada.Pomyslalam wiec o tv na karte n. Z placeniem nie bedzie problemu, bo sama im to zrobie z Polski. Ale nie wiem, czy sa tam techniczne mozliwosci- czy odbior z satelity HB jest tam pewny? czy wystarczy zbiorcza osiedlowa antena, czy trzeba bedzie instalowac wlasna? [to moze byc nie do przeskoczenia, bo mieszkaja na parterze w 3 pietrowym domu].

Jesli ktos z forumowiczow jest z tego rejonu[ kolo Genewy] , albo ma na 100proc. pewna informacje - bardzo prosze o info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - trzeba wiedzieć na jakiego satelitę ta antena zbiorcza jest skierowana. Ale ogółem HotBird to satelita przede wszystkim skierowana na Francję(Orange), Włochy(Sky Italia) i Grecję(Nova).

Po drugie - do dekoderów TnK jak i TnK HD jest potrzebny tylko jeden sygnał antenowy, także wystarczy, że antena zbiorcza będzie skierowana na HB.

Po trzecie - nie ma czegoś takiego jak Tv na kartę n. Jest po prostu Tv na kartę, a n to osobna nie wiążąca się usługa.

Po czwarte - jeśli TnK HD, to trzeba się liczyć z tym, że dekoder w skrajnych przypadkach będzie trzeba wysyłać do serwisu w Polsce.

Po piąte - kartę najlepiej aktywować z Polsce i potem wysłać, z zagranicznymi numerami może być problem.

 

To chyba tyle.

 

P.S. u mnie co poniektórzy członkowie familii też mówili np. n na kartę... epicfail.

 

I tutaj masz mapki pokrycia zasięgu gdybyś miała wątpliwości(sygnał lepszy niż w Polsce):

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb6_popd.html (HB6)

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb8_popd.html (HB8)

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb9_popd.html (HB9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...