Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam- mam pytanie odnośnie nagrywania na pendrive z FK 6900 CR - mam kingstona 4GB predkośc zapisu jest 13,.. MB/s czy taki wystarczy żeby nagrać film taki 1,5 godz? i jak się nagrywa? mam dopiero 3 dni ten sprzęt. A jakbym chciał kupić zewnętrzny dysk twardy to co by było dobrym rozwiązaniem - wiem że dysk musi mieć swoje zasilanie , czy macie jakieś sprawdzone propozycje?

A i jeszcze jedno jak się juz nagra na pendrive to można to oglądać z tunera czy tylko na kompie i w jakim odtwarzaczu to pujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc w następującej sprawie:

Zakupiłem zestaw satelitarny z tunerem Ferguson 6900 dla odpierania programów z Hotbirda, głównie chodziło mi o BBC news

a tutaj przeszkoda dla mnie nie do przejścia (jestem laikiem): wszystkie programy z TNK odbierane poprawnie większość kanałów z FTA odbierana

poprawnie a BBC new - brak sygnału lub za słaby ... Sygnał ogólny z Hotbirda mam na poziomie, siła = 95 % , jakość 80% a bbc nie działa.

Pożyczyłem tuner siostry (zwykły z pakietu TNK) BBC new odbierany poprawnie. Co jest nie tak, że Ferguson 6900 nie odbiera mi tego kanału,

mogę zmienić jakieś ustawienia ? Robiłem reset do ustawień fabrycznych i dalej nic.

 

dziękuję za pomoc

zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tu chodzi o BBC World News :> Na początek należy sprawdzić, czy parametry transpondera, z którego nadaje ten kanał, są prawidłowe, korzystamy np. stąd. Innym rozwiązaniem problemu może być ponowne wgranie listy kanałów, czy też restart tunera (wtyczka z gniazdka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o news :). Mam już rozwiązanie, działa ale nie wiem co jest grane.

Otóż, gdy wchodzę na program - brak sygnału, naciskam edytuj - biały przycisk :) - nic nie zmieniam i pojawia się program.

Czarna magia. Jak ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak jest to będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, 1 grudnia powtórzyła się sytuacja opisana przez mnie nieco wyżej. W pierwszym momencie stwierdziłem, że tuner znowu podogrywał mi audycje do poprzednich, nie zmianiając daty. Jednak później zaświeciła mi się lampka w głowie. Wtedy był 1 listopada, teraz zaś 1 grudnia. Niewykluczone zatem, że tuner może mieć problem ze zmianą miesiąca i w jakiś sposób głupieje. Na razie traktuję to jednak, jako ciekawy zbieg okoliczności. Poczekam na 1 stycznia.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładac nowego bo tez mam pytanie na temat tego tunera ale troszkę innego rodzaju. Zakładałem dziś antenę z monoblockiem twin (Opticum) do tego tuner fk6900 i pace od cyfry(nie pamiętam symbolu wygląda jak budzik). Na Pace wszystko chodzi ok natomiast na ferdku brak kanałów z transpondera 10892 H. Zamieniłem kable z konwertera i nadal to samo. Przeczytałem tu na forum że w 7900 ma znaczenie przestawienie dolnego pasma z 10600 na 10750. Czy to jest przyczyną czy może coś innego. Jest to pierwszy ferdek z którym mam do czynienia. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niemożliwe, żeby to był problem anteny. Mam podłączone 3 dekodery do tego samego konwertera. Wszystkie 3 działają na tym samym spliterze.

Na dwóch dekoderach mam wszystkie kanały, a na Ferdku brakuje mi kilku (AXN, Discovery, Extreme Sports).

Nie mam pojęcia, co jest. Siła sygnału na wszystkich kanałach 98%, a jakość koło 74%, a na tych kanałach których brakuje jakość 0%. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały CNN i BBC z transpondera 12597/V/27500

Kanały AXN, EXTREME Sports i Discovery z transpondera 12188/V/27500

Travel Chanel działa bez problemu.

 

Na tych właśnie transponderach jakość sygnału jest 0% w menu instalacja.

Przeszukanie ponowne transponderów nie daje rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawe. A nie wykorzystujesz przypadkiem przelotki do podłączenia innego tunera?

Też tak kiedyś miałam, dobrze,że zanim wyrzuciłam tuner przez okno zorientowałam się,że włączył się (przypadkiem :?) podpięty do niego dekoder Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się właśnie nad zakupem owego tunera do C+. Pierwotnie miałem kupić Fergusona 7900, ale trochę zraziły mnie opnie użytkowników tego forum mówiące o tym, ze bardzo często się zawiesza i puki co nie ma do niego żadnego stabilnego softu...

Stad pytanie czy wersja 6900 działa stabilnie (głównie chodzi mi o to czy się zawiesza, przycina itp? - ewentualnie jak często się to zdarza?)?

Drugie pytanie to jak spisuje się on ze spliterami? Zamierzam zakupić jakiś przewodowy za 100zł z hakiem jakich pełno na allegro - będzie z nim dobrze współpracował?

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie zawiesza się i działa stabilnie. Zawiesisz go wtedy gdy włączysz kanał z bardzo dużą ilością ścieżek językowych, np. EbS z 4,8 E gdzie jest ich aż 32. Na innych kanałach nie zauważyłem problemów. Może na początek jego wady. Działa opieszale, do najszybszych nie należy. Nie ma możliwości wprowadzenia kanału wpisując jego PID-y. Jeśli kanał nie wyszukuje się automatycznie to kaplica. Z kartą TNK ogólnie działa dobrze ale rzadko zdarzyło mi się, że nie chciała startować. Zaletą jest jego ładny wygląd. Prezentuje się na prawdę okazale. Ma też złącze USB dzięki któremu możesz zgrywać i wgrywać listy kanałów i zmieniać w prosty sposób soft. Poza tym po podłączeniu pod USB pendrive'a lub dysku twardego masz możliwość nagrywania bo tuner jest typu PVR. Za niewielkie pieniądze (ok. 200 zł) otrzymujesz tuner z dużymi możliwościami. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować jego wady o których napisałem to powinieneś być zadowolony. Nie do zaakceptowania jest dla mnie to, że nie da się oglądać na nim EbS i EbS + oraz to, że nie można dodać kanału wpisując jego PID-y. Mnie ten tuner nie przypadł do gustu i odradzam jego zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tuner polecasz w granicach 200zł? DO TNK z PVR.

Nie oczekuj cudów od tunera za 200 zł. Do wyboru masz praktycznie tylko tego Fergusona lub Opticumy. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy (bo godne uwagi tunery PVR są od 350 zł) to proponuję zrezygnować z PVR Ready a przynajmniej nie denerwować się później, że coś działa nie tak. Jeśli chcesz tuner tylko pod TNK to za 200 zł Technisat nie jest złym rozwiązanie. Lepszym rozwiązaniem jest Golden Interstar GI-S770CR Xpeed Class bo ten tuner ma o wiele większe możliwości a jeśli dobrze poszukasz to kupisz go już za 265 zł.

Ile mniej wiecej minut nagrania moge zmieścic na pendrive 8gb?

Tuner zgrywa na pendrive'a lub dysk podłączony do niego strumień danych. Jeśli kanał nadaje z niskim bitrate to nagrać można więcej, jeśli z większym to mniej. Trudno więc jednoznacznie określić długość nagrania. 8 GB - bez szału ale trochę się tam zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem tuner. wszystko dziala jak nalezy tylko irytuje mnie jedna rzecz:

czy da sie w jakis sposob ustawic liste kanalow tak, jak na oryginalnych tunerach cyfry+? Przykladowo tak, aby kanaly nr 17-19, 26-29 itd. byly "puste".

zeby to wygladalo dokladnie tak jak w tym linku: http://www.cyfraplus.pl/_abo_uklad-kanalow_na-dekoderze.html

ustawilem wszystko dokladnie w takiej samej kolejnosci, ale nie wiem czy da sie (jezeli tak to jak?) ustawic te puste kanaly? Bo teraz C+ wskakuje mi na 17 kanal, C+ film na 18, C+ sport 19... a nie jak w oryginalnej liscie 20, 21 itd... wiem, ze pomiedzy mozna jakies kanaly smieci powstawiac - ale to raczej dosc srednia opcja... a jestem przyzwyczajony do oryginalnej listy C+ i nie chce mi sie przyzwyczajac do nowej ;))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...