Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie na szczęście problemów nie mam. ;)

Za to mam pytanie. ;P

Mam jakiś stary dysk twardy Maxtor DiamondMax Plus 8 - 3,5" 40 GB ATA 133. I zastanawiałem się czy zamiast kupować zewnętrzny dysk na USB, może kupić kieszeń do dysku z wyjściem na USB (coś na zasadzie przejściówki ATA 133 => USB 2.0)? Rozwiązanie byłoby znacznie tańsze bo na allegro taka kieszeń kosztuje maks 25-50 zł. Ma ona zewnętrzne zasilanie wiec niby powinno działać... Czy ktoś może testował takie rozwiązanie z tym albo jakimś innym tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Drugie pytanie to jak spisuje się on ze spliterami? Zamierzam zakupić jakiś przewodowy za 100zł z hakiem jakich pełno na allegro - będzie z nim dobrze współpracował?...

Czy po zakupie sprawdzałeś już może co ze współpracą ze spliterami, o których piszesz? Jeśli tak, to czy przypadkiem nie masz jako podstawowego dekodera PVR'a Cyfry? Chcę sobie kupić 6900 właśnie do PVR'a... I jeszcze jedno: czy mógłbyś (Ty albo inni użytkownicy) sprawdzić, na telewizorze multisystemowym, czy prawidłowo działa funkcja kodowania sygnału video w standardzie NTSC (albo na telewizorze PAL czy obraz zrobi się niższy i czarno-biały)? Potrzebuję podłączyć ten dekoder do urządzenia streamującego video po necie, a mam go (niestety) w wersji amerykańskiej. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zamówiłem spliter i czekam na przesyłkę. Aczkolwiek te najtańsze za 100 pare zł podobno z Fergusonem 6900 nie działają. Kupiłem spliter za 160 zł z dwoma kartami turbo - wystawiający aukcje mówił, że powinno wszystko działać bez najmniejszego problemu. A jak będzie to napiszę na forum jak podłącze zestaw.

a drugi tuner mam pace 2221 SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawidłowo działa funkcja kodowania sygnału video w standardzie NTSC (albo na telewizorze PAL czy obraz zrobi się niższy i czarno-biały)?

Zależy od telewizora. Albo obraz będzie czarno-biały, albo kolorowy ale opuszczony w dół i przesunięty w prawo, albo będzie wszystko dobrze. Mój telewizor reaguje w ten drugi sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem również zainteresowany owym tunerem (wykluczywszy FK 7900 i jego niestabilną prace). Czy tuner ten dobrze współpracuje ze splitterami typu Big II na atmelu? Planuje zakup 2szt. owych tunerów. Czy tuner ten posiada wyjście HDMI, dzieki któremu mógłbym go podłączyć do TV LCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do zaakceptowania jest dla mnie to, że nie da się oglądać na nim EbS i EbS +

 

Chyba to naprawili razem z wydaniem nowego oprogramowania (116):

 

poprawiono obsługę 32 ścieżek audio na kanałach EBS

Użytkowałem ten tuner tylko tydzień ale nie odmówiłem sobie przyjemności zadzwonienia do Fergusona i przekazania swoich uwag na jego temat. Wspomniałem o tym, że tuner wiesza się na EbS i EbS +. Pan powiedział, że to sprawdzą i jeśli problem rzeczywiście istnieje to poprawią to. Ferguson jednak słucha uwag od użytkowników i chwali im się to bo w przeszłości różnie z tym bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu dziwnego zachowania sie tunera przy nagrywaniu cyklicznych programów. 2 grudnia 2009 roku powtórzyła się sytuacja opisana dwie strony wcześniej. Otóz tuner zamiast nagrac cykliczna audycje z oznaczeniem daty jako 1202, dopisał ja do dzień wcześniej nagranej o oznaczeniu 1201. To zasugerowało mi, że tuner nie zmienił daty.

 

Po kilku dniach zalęgła mi sie myśl, że w listopadzie to samo stało się w dniach 1, 2, 3 i 4 listopada. Wniosek: tuner nie zmienia daty po zmianie miesiąca. Ponieważ nie byłem pewien, czy ta hipoteza jest prawdziwa, postanowiłem poczekac do nowego roku.

 

I potwierdziło się. 2 stycznia 2010 tuner nadal widział 1 stycznia 2010 r.

 

Dopiero fizyczne odłączenie zasilania przywraca poprawna datę.

 

Date mozna sprawdzić w menu Narzędzia -> Kalendarz.

 

Czy u Was tez tak jest? Przyznam, że nie używam ostatniej wersji oprogramowania. O ile pamietam, posiadam, wersję 113. Być może nowe wersje to naprawiają, ale raczej nie spieszę się z aktualizacją, gdyż boje sie,m że mi znów PVR padnie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać jak tuner sprawuje się ze spliterem:

 

Mam spliter oparty na mikrokontrolerze PIC 16F84A z funkcją Auto-Resetu z dwoma kartami turbo (zakupiony za 160 zl). Generalnie działa to nienajgorzej: testuje go od wczoraj i do tej pory zdarzyło mi się 2-3 razy, że tuner podczas pracy "zgubił" uprawnienia - kanały FTA działały, a te z Cyfry+ były zakodowane. Receptą jest zresetowanie tunera (odłączenie i podłączenie do prądu). Dodam, że jeżeli oglądam długo jeden program to nie ma żadnych zawieszeń - opisany wcześniej problem występuje, gdy często przełączam kanały i włączone są oba tunery jednocześnie. Zdarza się to rzadko - niemniej jest dość denerwujące.

 

Natomiast ja mam inne pytanie do użytkowników tego tunera:

czy da się tutaj coś zrobić z EPG (do Cyfry+), które jest koszmarne? Ładuje się strasznie długo. Niekiedy nie ma go np. na TVP1, TVP2, C+, Discovery itd. - generalnie jest to dość losowe - bo raz się pojawia, raz znika... Zdarza się, że dla danego kanału mam EPG na następną audycję, a nie ma na aktualną albo odwrotnie. 3-dniowe EPG praktycznie od początku nie działało - tylko raz, ku mojemu zdziwieniu pokazało audycje dla większości kanałów. Generalnie jest tak, że więcej kanałów nie ma EPG (nawet dla audycji, które są teraz nadawane). Może jest na to jakiś sposób? Ewentualnie powiedzcie jak to u Was wygląda?

 

btw. dodam, że na drugim tunerze, który mam od cyfry - Pace 2221 SD - zarówno EPG jak i współpraca ze spliterem przebiega bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak działającego EPG musisz się przyzwyczaić bo nie da się z tym nic zrobić. Na niektórych kanałach w ogóle nie ma EPG bo nie jest na nich ta funkcja dostępna. W takich sytuacjach Cyfra + EPG do takich kanałów zamieszcza na innej częstotliwości. Tunery Cyfry+ sobie z takim rozwiązaniem radzą ale własne tunery w zdecydowanej większości nie. A tam gdzie EPG jest to już tak działać będzie, taki urok tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się tutaj coś zrobić z EPG (do Cyfry+), które jest koszmarne? Ładuje się strasznie długo. Niekiedy nie ma go np. na TVP1, TVP2, C+, Discovery itd. - generalnie jest to dość losowe - bo raz się pojawia, raz znika... Zdarza się, że dla danego kanału mam EPG na następną audycję, a nie ma na aktualną albo odwrotnie. 3-dniowe EPG praktycznie od początku nie działało - tylko raz, ku mojemu zdziwieniu pokazało audycje dla większości kanałów. Generalnie jest tak, że więcej kanałów nie ma EPG (nawet dla audycji, które są teraz nadawane). Może jest na to jakiś sposób? Ewentualnie powiedzcie jak to u Was wygląda?

To ciekawe. Na FK-6900 mam siedmiodniowe EPG np. na TVP1, TVP2, TVP Kultura czy tematycznych stacjach Cyfry+. Fakt, że ładuje się ślimaczo. Ale działa wraz z pełnymi opisami. Problem może być z kanałami TVN (producent zrzuca winę na nadawcę). Tele5, Edusat, Polonia 1 czy Mezzo nie mają pełnego EPG.

Oprogramowanie w wersji 116.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do splitterów chciałbym rozwiać mit, że ten tuner źle z nimi współpracuje. Nie wiem jak z innymi tunerami, ale z Philipsem PVR HD na PIC Bezerkerze pracuje identycznie jak z włożoną kartą. Zero przycinek, gubienia uprawnień. Na Philu też wszystko OK.. Testuje właściwie non stop od wczoraj i problemów nie zaobserwowałem. Mam wersję z nowym przednim panelem i softem 116 NP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...