Skocz do zawartości

FERGUSON FK 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FK-6900 (stary panel), soft 107, sygnał z astry na zezie.

Nie widzi sygnału z niektórych transponderów np. 12480 V tp 104, 12604 H tp 11.

Z anteny na pewno sygnał jest - odbiór na innym dekoderze bez zastrzeżeń.

Praca na aktualnym (fabrycznym) sofcie jest stabilna.

1. Czy uaktalnienie softu pomoże w odbiorze niewidocznych transponderów?

2. Czy ktoś odbiera Trwam i Sport 1 na softcie 107 (ew. na jakim sofcie jest odbiór)?

3. Czy po uaktualnieniu softu można wrócić do 107 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że parametry transponderów są zapisane z błędem. Niby wszystko jest ok ale np. FEC może być ustawiony na 1/2 i sygnału nie będzie. Druga rzecz jaka przychodzi mi do głowy to słaba czułość głowicy tego tunera i trzeba by ustawić jeszcze mocniejszy sygnał. Napisz jakich transponderów Ci brakuje. Może łączy je jakaś logiczna ciągłość a wtedy albo konwerter albo tuner do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEC odpada - w tym dekoderze jest auto.

Czułość głowicy - ten dekoder ma jedną z lepszych.

 

@Drech - zaktualizuj oprogramowanie na najnowsze, zapisz listę na USB, wróć do 107 i wgraj ją z powrotem.

Następnie sprawdź jeszcze raz transpondery które nie działają - upewnij się że wszystkie parametry się zgadzają. W tym modelu były transpondery z odwrotną polaryzacją (choćby transponder Rai). Spróbuj także do częstotliwości dodać i odjąć po 5 MHz - sprawdź z jakim skutkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrane jest do karty oprogramowanie pod ten tuner? Ja mam small II wgrałem soft do karty pod ten właśnie tuner i działa ok. Bo był wgrany tzw. podstawowy. Spróbuj jeszcze odłaczyć wszystkie dekodery i zasilanie splittera , właczyć dekodery i na końcu splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Dziś podłączyłem ten tuner w miejsce AF-7018. Po przesiadce z prądożernego smoka, kompletny zawód. Chodzi ociążale. Ale to nic. PVR Ready rekompensuje straty.

Czy udało się komuś zmusić ten tuner do odczytu polskich napisów na TV5 Monde Europe z Hotbirda? U mnie zupełnie ich nie widzi. Próbowałem usunąć i wyszukać kanał oraz caly transponder. Soft w wersji 124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to jest tuner do odbioru kanałow mpeg2 i systemu dvbs. Nie odbiera kanałow w mpeg4 i dvbs-2. Po złaczu component będziesz miał trochę lepszą jakosc kanałow SD. Kanałow w HD w ogole nie odbierzerz - nie znajdzie ich.

 

Oferta NC+ na dekoderach ferguson to tylko jak msz kartę z byłej CYFRY+. Jak masz kartę N to działa w tych dekoderach kilka kanałow tych co jest w smart hd a i to kanały tylko w jakosci SD a nie HD.

 

Zainwestuj w najtanszego Fergusona ARIVA model 102,120,150,152,202,220,250,252. O funkcjach do poczytania na stronie fergusona. To są już dekodery do odbioru kanałow w HD. Jak kartę z cyfry to działa pełna oferta, jak karta z N to te co w ofercie smart hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam do Was pytanko. Od kilku dni mam problem na moim Fergusonie z wyszukiwaniem nowych programów na HB. Dekoder działa poprawnie, mam mocny sygnał i dobrze ustawioną antenę. Przy skanowaniu transporderów w ogóle nie widzi ani jednego kanału! Zrobiłem ustawienia fabryczne i dalej to samo. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

 

pozdrawiam

seba_stian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...