Skocz do zawartości

Farsi 1 (test)


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram nowy wątek poświęcony telewizji Star TV. Chodzi tutaj o kanał, który być może wkrótce ruszy z regularną emisją na satelicie HotBird, transponder 11137 H SR=27500 FEC=3/4. Obecnie jest nadawana niekodowana plansza informacyjna, która została uruchomiona 15.12.2008r. Tak naprawdę nic nie wiemy o tym kanale, równie dobrze może być to kolejny włoski program z telezakupami, czy też z sextelefonami, ale do czego zmierzam...

 

Jako provider stacji zgłasza się brytyjska spółka telekomunikacyjnaArqiva, która odpowiada również za transmisję z tego samego transpondera irańskiego kanału Gem TV. Ten drugi to kanał w języku farsi emitujący sporo teledysków irańskich i europejskich wykonawców, a także pokazujący sporty ekstremalne, wrestling czy też amerykańskie filmy z oryginalnym lektorem i napisami w języku farsi. Dodam, że często Gem TV pokazuje całkiem nowe filmy, które niekoniecznie miały już swoją premierę w polskiej telewizji premium.

Dlatego mam nadzieję, że być może niedługo zyskamy dostęp do kolejnej ciekawej stacji. Obym się nie mylił i w miejscu plaszy kontrolnej nie pojawił się jakiś włoski kanał...

 

startvtestcardyk5.th.jpg

Plansza kontrolna Star TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich dociekaniach sam odpowiem na to pytanie. :D Najprawdopodobniej będzie to kanał włoski z telezakupami itp. Dokonałem aktualizacji listy kanałów i teraz widzę, że za wszystkie serwisy z transpondera 11.137V odpowiada Arqiva, wcześniej przed update operatorem większości kanałów był Telespazio, a tylko nielicznych Arqiva (zdaje się ANN, TV5 i GemTV). Dodatkowo w Zmianach na Orbicie wyczytałem, że plansza Star TV pojawiła się w miejscu włoskiego kanału Telestar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że sporo jest kanałów o nazwie Star TV. Z tych najbardziej znanych to wspomniany już wyżej kanał ukraiński, a także kanał z Turcji. W związku z tym, by wątek nie "zgubił" założonej przeze mnie problematyki, zmieniłem nazwę na bardziej konkretną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wyżej pisałem (drugi post w temacie). W momencie zakładania owego wątku nie wiedziałem, że ta plansza Star TV to test, który pojawił się w miejscu dennego kanału włoskiego. Sugerowałem się tutaj raczej providerem tego kanału (Arqiva) i uznałem, że będzie to może jakiś ciekawy kanał.

 

Ta identyfikacja Starmarket to poprzednia nazwa kanału, który nadawał w miejscu dzisiejszych testów Star TV. Teraz plansza rozpoznaje się jako Star TV. Jak tuner automatycznie nie aktualizuje nazw kanałów po przeszukaniu transpondera, to musisz kanał usunąć z listy i ponownie przeskanować owy transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to coś się ruszyło w tym temacie... :lol:

 

Test identyfikowany jako Star TV pojawił się na tp. 10.723H co oznacza, że wkrótce ten sam test opuści częstotliwość 11.137 H. Ciekawe kiedy w miejsce tej planszy ruszy jakaś normalna telewizja :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
Obym się nie mylił i w miejscu plaszy kontrolnej nie pojawił się jakiś włoski kanał...

Będzie jeszcze lepiej. :P Zamiast pasów pojawiła się plansza "Farsi1" :D Kanał nadal ma ID: Star TV. Nadal brak przekazu dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest źle :D Nie zawsze kanał z Iranu może oznaczać bubel - zwróćcie uwagę, że w pierwszym poście nawiązałem do Gem TV. I dlatego mam nadzieję, że trafi nam się kolejny rodzynek w języku farsi, coś w stylu Gem TV. Obym się nie pomylił :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Robi się coraz ciekawiej. W serwisie youtube udostępniono kilka materiałów promocyjnych Farsi1: http://www.youtube.com/user/farsi1tv

 

Z ciekawości zarejestrowałem się na ich stronie domowej. Myślałem, że otrzymam dostęp do większej ilości informacji. Niestety nic to nie dało, strona domowa nadal jest w budowie i kolejne materiały stopniowo zamieszczane, np. dziś i dostępne dla wszystkich, nie tylko dla zarejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni śledzę materiały promocyjne z Farsi1. Kanał raczej będzie przypominał typową komercyjną stację z Europy. Sporo amerykańskich produkcji (Satkurier.pl pisze, że będą dubbing w farsi) między innymi "24", "Z archiwum X", "Dharma i Greg", "Moda na sukces", "Fashion House". Ciekawostką jest fakt, że w Iranie, który tak krytykuje Amerykę, będzie sporo pozycji z USA. Mam tylko nadzieję, że nie zakodują, kiedy kanał ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...