Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sportowy kanał Al Jazeera Sport rozpoczął nadawanie na nowej częstotliwości - transponder 77 - 12,245 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4 - satelity Hot Bird 8 - 13E. Emisja jest niekodowana i aktualnie brak informacji o jej ewentualnym zakodowaniu. Kanał wszedł w skład pakietu GlobeCast. Dostępna fonia jest tylko i wyłącznie w wersji arabskiej.

 

Dokładne parametry przekazu Al Jazeera Sports w wersji FTA:

 

satelita: Hot Bird 8

pozycja orbitalna: 13 E

transponder: 77

częstotliwość: 12,245 GHz

pol.: H (pozioma)

SR: 27500

FEC: 3/4

NID: 318

TID: 7700

SID: 113

ID: Al jazeera Sport

PID V: 1123

PID A: 1133 (jęz. arabski)

PID PCR: 1123

kodowanie: brak

 

Nie ma mnie obecnie w domu, więc nie wiem dokładnie czy to jest ta arabska wersja gdzie pokazują angielską F.A. Cup, włoską Serie A, hiszpańską Primera División i portugalską SuperLigę. Trzeba poczekać do weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Serie A, Primera Division i FA Cup pokazują kanały Al Jazeera Sport +1/+2/+3/+4. Na Hot Birdzie pojawiła się Al Jazeera Sport 1(bez plusa). To ta sama wersja kanału, który leci FTA też z Badra i Nilesata. Ale jest to i tak w miarę ciekawy kanał: czasem można obejrzeć tu portugalską Ligę, francuską Ligue 1, holenderską Eredivisie, ligę argentyńską, koszykarską Euroligę, piłkarskie mecze międzypaństwowe(np.eliminacje mistrzostw świata w strefie europejskiej, południowoamerykańskiej), boks zawodowy. Ciekawe tylko czy przekaz na Hot Birdzie pozostanie dłużej FTA. Jakość obrazu jest trochę słabsza od wersji nadawanej z Badra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Egzystencjalny Paw, ligi europejskie prezentują wyłącznie kanały sportowe opatrzone znakiem +1, +2, +3, +4. Pierwsze trzy kanały są dostępne na satelicie HotBird i oczywiście kodowane. Pełna paczka sportowa Al Jazeera (w sumie 6 kanałów) nadawana jest z satelity Nilesat 7W (tp. 12.284 V). Oprócz wspomnianych nadają jeszcze kanały z numeracją "1" i "2", które na pozycji 7W nie są kodowane. Ten pierwszy został włączony wczoraj na 13E i jak do tej pory nie został zakodowany i nie ma żadnych przesłanek o tym, aby przekaz zaszyfrowano. Parę słów co do kodowania kanału napisałem w komentarzu pod tym newsem, jednak z dziwnych dla mnie przyczyn nie został on opublikowany a za to została dodana stosowna informacja do newsa (część zdania).

 

Al Jazeera Sport 1 prezentuje różne dyscypliny sportowe, głównie arabskich sportowców, choć czasami zdarzą się jakieś perełki i coś z europejskich lig da się obejrzeć. Jeżeli kanał nie zostanie zakodowany na 13E, to można się domyślać, iż Aj Jazeera poszedł w ślady w swojej konkurencji - z Dubaju i Abu Dhabi też są dostępne kanały sportowe na 13E i nie są kodowane, jednak jak popatrzeć na ramówkę, to jest ona dość okrojona i różni się w porównaniu do tych samych kanałów dostępnych z satelitów 26E i 7W. Choć tak sądzę, że kodowanie będzie, w końcu nadawca oferuje karty kodowe dla mieszkańców Europy na odbiór wersji +1, +2, +3, a wkrótce kolejny kanał być może zasili tę paczkę, mowa oczywiście o włączonej na HotBird wersji "1".

 

@ultimoromantico był szybszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W każdym razie jest coś w zamian za Anc1004 :wink:

Oferta arabskich kanałów sportowych jest całkiem fajna - jak na razie dla mnie liderem jest Abu Dhabi Sport, ale poczekajmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jednym zdaniem: HIT 2008 na Hotbirdzie (wśród nowości)

Oferta (niepełna :?: ):

-Eredivisie

-Liga Argentyńska

-Handball Bundesliga

-FIFA Futbol Mundial

-Portugol

-gole z Serie A

-gole z Ligi Hiszpańskiej

-liga turecka (?)

-serwisy informacyjne

 

Jestem po porostu zachwycony! :jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych źródeł wiem, że Al Jazeera Sport 1 zostanie niekodowana na Hotbirdzie — jako konkurencja dla Dubai Sport 3 i Abu Dhabi Sport. "Dwójki" raczej nie dadzą, bo jest to coś lepszego jak na FTA i dlatego pozostanie ogólnodostępna tylko dla "swoich", czyli na Bliskim Wschodzie (nadaje z Nilesata, a np. z Badra już nie). Jednak i tak kanał Al Jazeera Sport 1 może być uznany za krok milowy w transmisjach sportowych FTA na 13°E. Wyżej pisano m. in. o koszykarskiej Eurolidze, której wcześniej praktycznie nie było na Hotbiordzie. A jutro o godz. 17 ma być mecz ligi francuskiej Olympique Marsylia — AS Nancy (piłka nożna). Tzn. przynajmniej w EPG na Nilesacie tak jest podane. Ale nieraz już to EPG nie pokrywało się z rzeczywistością. I często było to na korzyśc szarego widza. Bo np. ostatnio na "dwójce" dali mecz Pucharu UEFA Tottenham — Spartak Moskwa, choć nigdzie tego nie zapowiadano. Może więc się okazać, że jutrzejszy hit PSV — Feyenoord pójdzie na "jedynce" (chociaż jest w programie "dwójki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich sprawach należałoby pisać w temacie poświęconym Twojemu odbiornikowi - zerknij do Cyfry, o tutaj: viewtopic.php?f=6&t=4941&start=660

Tak poza tym, to @Sorek21 powyżej pisał, pod jakim kanałem może się kryć Al Jazeera Sport... A jeśli tuner masz ustawiony na liście ulubionej, to nici z szukania, gdyż bez użycia pilota listy nie zmienisz .

 

Z pewnych źródeł wiem, że Al Jazeera Sport 1 zostanie niekodowana na Hotbirdzie — jako konkurencja dla Dubai Sport 3 i Abu Dhabi Sport.
Zapewne jakieś niemieckie źródła :lol: Też coś o tym czytałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jest coś w zamian za Anc1004 :wink:

Oferta arabskich kanałów sportowych jest całkiem fajna - jak na razie dla mnie liderem jest Abu Dhabi Sport, ale poczekajmy...

Zgadzam się, jest dużo lepsza niż duża ilość polskich platform (mam na myśli PS i PSE). Można zobaczyć m.in. ligę brazylijską, argentyńską, holenderską, francuską, turecką oraz skróty włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej... Za darmo można mieć więcej niż gdyby się płaciło Polsatowi za badziewne ligi :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze jedno w ofercie: Hiszpańska liga piłki ręcznej!

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale według mnie stacja ta jest lepsza niż nSport, może konkurować z kanałami takimi jak TVP Sport, Polsat Sport czy Sportklub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno w ofercie: Hiszpańska liga piłki ręcznej!

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale według mnie stacja ta jest lepsza niż nSport, może konkurować z kanałami takimi jak TVP Sport, Polsat Sport czy Sportklub.

 

Nie porównuj zagranicznego kanału z polskim! To nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=es&u=http://infojsc.blogspot.com/&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dellen%2Boolcizvki%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

To jeszcze tak odnośnie wszystkich stacji Al Jazeera Sports(program itp.) :smile: .Można przeczytać,że wcześniej Al Jazeera Sport (ta z Hotbirda)transmitowała też np. Formułę1,tenisa czy też ligę szkocką. :) Liga turecka jest chyba tylko na tych kanałach z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...