Skocz do zawartości

tp. 15 (11,508 GHz, pol. V) - transponder TVN


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz o MER?

Zależy od precyzji ustawienia zestawu (czasza + konwerter), wielkości i jakości talerza oraz konwertera. Wg mojego miernika Deviser S-30 na 60- ce ok. 12-13 dB, na 70-ce 13-14 dB, na 80-ce > 14 dB.

Wg mnie wartość minimalna umożliwiająca jeszcze jaki taki odbiór to 8,3 - 8,5 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ciagle mam ścinki i problem na tym tp. Antenę wymieniłem na nowa, (nc+) do tej pory miałem C+ HD konwertery chyba z 5 i dalej to samo tnie na TVN HD syknął skacze raz 82/86/90/

 

Skręt konwertera nic nie daje

 

Mam zez na Astre 19 i 23. Może to być problemem ?

 

DB osiągam 12,2/4/5 skacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hm. Skoro też kanały MWE przenoszą się stąd na sąsiedni transponder TVN-u, to zrobię małe podsumowanie.

 

Obecnie:

tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) [TVN] - 12 kanałów SD:

- TVN

- TVN 24

- TVN 7

- POLO TV

- 8TV

- Mango 24

- TTV

- TVN Meteo Active

- TVN Turbo

- TVN Style

- FOKUS TV

- TVN 24 BiS

 

tp. 16 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) [TVN] - 6 kanałów SD i aż 8 kanałów HD:

- ESKA TV

- PULS 2

- VOX MUSIC TV

- NTL

- TO!TV

- TVN HD

- TVN STYLE HD

- TVN TURBO HD

- TVN 24 HD

- TVN 7 HD

- Adventure HD

- TVN FABUŁA HD

- TTV HD

- POWER TV

 

Po 3 listopada:

tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK), po przełączeniu transponder zyska ok. 20 Mbs, możliwe że nawet więcej, bo kompresja z MPEG-2 na MPEG-4 też coś chyba da.

- TVN (docelowo najprawdopodobniej tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) [ex-CYFRA+])

- TVN 24 (docelowo najprawdopodobniej tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) [ex-CYFRA+])

- TVN 7 (docelowo najprawdopodobniej tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) [ex-CYFRA+])

- POLO TV

- 8TV

- Mango 24

- TTV

- TVN Meteo Active

- TVN TURBO

- TVN STYLE

- FOKUS TV

- TVN 24 BiS

- ESKA TV

- NOWA TV

- TO!TV

- Adventure HD

- POWER TV

Jeżeli TVN, TVN 24 oraz TVN 7 zostaną wyłączone z tego transpondera, to oprócz dodatkowych ok. 20 Mbps zyskanych po przełączeniu na nowy standard emisji, modulacji i kompresji, to uzyskano by jeszcze także średnio ok. 8 Mbps.

Domniemać można także, że kanały TTV, TVN TURBO oraz TVN STYLE zostałyby całkiem wyłączone z satelity, ponieważ dwa ostatnie były przez jakiś czas zablokowane w Cyfrowym Polsacie, a w nc+ mają zostać wyłączone z EPG dekoderów po CYFRZE+. Co do TTV, to wersja SD nie jest dostępna już w ogóle w Cyfrowym Polsacie, a w nc+ pewnie pojawiłaby się w okresie tych zmian. Gdyby wyłączono także te trzy kanały, to uzyskałoby się kolejne ok. 8 Mbps.

 

tp. 16 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) [TVN]:

- PULS 2 (nie wiadomo nic jakoby miałoby się coś zmienić w przypadku tego kanału)

- VOX MUSIC TV zostanie przełączony 28 października na tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

- NTL

- TVN HD

- TVN STYLE HD

- TVN TURBO HD

- TVN 24 HD

- TVN 7 HD

- TVN FABUŁA HD

- TTV HD

Po przeniesieniu się dotychczasowych kanałów tp. 16 zyskałby jakieś ok. 8 Mbps, co wystarczyłoby tak naprawdę na jeden kanał HD w dobrej jakości. Wydaje się logicznym, że o to tutaj chodzi, a przypuszczać można, że mogłoby chodzić o TVN 24 BiS HD. Byłoby także miejsce na start HGTV od razu w HD 7 stycznia 2017 r. W ten sposób prawie wszystkie już kanały Grupy TVN nadawałyby w jakości HD, bo na telezakupy w HD w Polsce nie ma raczej co liczyć, a HD dla NTL jest mało sensowne i też transponder byłby przeznaczony tylko dla kanałów TVN-u.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I tutaj mam pewne pytanie a mianowicie czy po ewentualnej likwidacji kopii kanałów TVN w SD z tp. 10 (11,393 GHz) dałoby się przenieśc na ten transponder całą zawartość z tp. 16 (11,508 GHz), który to jak wiadomo słynie z problemów technicznych związanych z jego odbiorem? To chyba byłby najlepszy sposób na rozwiązanie problemu z feralnym tp. 16 od TVNu.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wolne tr. na 13,0 wschód, tylko kwestia dogadać się z operatorem Eutelsat.

No wiem o tym, ale zadając pytanie na temat ewentualnej migracji kanałów z tp. 16 na tp. 10 chciałem dowiedzieć się, czy po likwidacji kanałów TVN'u w SD wszystkie kanały z 11,508 GHz zmieszczą się na 11,393 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem bardzo ciekaw, czy w związku ze zwolnieniem częstotliwości 11,393 MHz przez TVN'y w wersji SD przesuną się tam kanały TVN w jakości HD lub przynajmniej ich część? Paradoksalnie to byłoby dla nich lepsze rozwiązanie, gdyż ta częstotliwość jest znacznie stabilniejsza od 11,508 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ale nie ma przymusu używania anten Cyfrowego Polsatu. A  co do częstotliwości 11508 też myślałem że jest kłopotliwa ale po kupnie miernika i poprawieniu ustawień po tzw fachowcu jakość wzrosła z 12 na 15 db. I to jest najmocniejsza sygnałowo częstotliwość z polskich stacji. Na innych mam z 14-14,5. A jestem zwykłym amatorem, a nie jakimś super specjalistą.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...