Skocz do zawartości

tp. 15 (11,508 GHz, pol. V) - transponder TVN


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Poland napisał:

Odpowiadając na twoje tezy powiem tylko tyle że mam precyzyjnie ustawioną antenę ale pod multiroom i ze średnicą oferowaną przez Cyfrowy Polsat.

To ciekawe, że chyba jako jedyny stąd płaczesz co jakiś czas nad tym transponderem ;)

 

U mnie wszystko działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na antenie z zestawu CP sygnał z tp. 11508/V był u mnie jednym z silniejszych. Teraz na Triaxie TD 78 tak samo, SNR blisko 15 dB.
Polecam serio wymienić antenę na lepszą. Podejrzewam, że sygnał na tp. 12476/H również jest nie za ciekawy u @Poland;)

@Emil.1603, okazuje się, że na innym forum inna osoba również narzeka na sygnał z 11508/V.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emil.1603 napisał:

To ciekawe, że chyba jako jedyny stąd płaczesz co jakiś czas nad tym transponderem ;)

 

U mnie wszystko działa bezproblemowo.

 

Czaszę mam 90 cm i wszystko u mnie śmiga bez przeszkód. Proponuję wymienić talerz na inny, ten polsatowski wykorzystać np. do zjeżdżalni zimą po śniegu z górek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak jeszcze miałem zainstalowaną drugą antenę z obrotnicą - 65 cm, to też sygnał na 11508 zawsze miałem dobry, więc to nie wina zbyt małej "miski" oferowanej przez CP, tylko po prostu @Poland-owi montował ją jakiś amator - Stevie Wonder pewnie by ją mu lepiej ustawił. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ile osób na FB CP płacze, że mają często przy gorszych warunkach atmosferycznych BRAK SYGNAŁU z anteny i obwinia o to CP. Oczywiście każdy, lub prawie każdy ma antenę ustawioną przez fachowca. Poza tym, nikt z nich nie przyjmuje do wiadomości, że po okresie jesienno-zimowych antena może ulec niewielkiemu przestawieniu (silne wiatry itp.), więc należałoby dokonać przeglądu. Większość ludzie myśli, że wystarczy antenę ustawić raz i wystarczy na całe życie.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ustawiał tzw fachowiec i nie było rewelacji, mimo że dawali gwarancję pół roku na ustawienie. Ale wolałem sam sobie to poprawić dwa tygodnie później i zrobiłem to znacznie lepiej mimo że to moja trzecia ustawiona antena w życiu. To mnie nie dziwią te komentarze na Facebooku. Chyba w zawodzie jest zbyt dużo przypadkowych ludzi, co nie mają wyczucia przy tak banalnej dla nich czynności.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterzy działający na zlecenie CP kąt pionowy oraz skos konwertera ustawiają jeszcze stojąc z anteną na ziemi (na podstawie danych z kalkulatorów dla danego położenia). Po przymocowaniu anteny ustawiają tylko azymut i jadą dalej. Też poprawiałem po takim monterze i choć nie miałem miernika, zrobiłem to lepiej.

 

Co do TP 15 (11,508 GHz), to na FB Cyfrowego Polsatu najwięcej narzekań jest właśnie na niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ten transp. jest specyficzny - sa jeszcze inne np. z kanałami CGTN też trudne w ustawieniu. A są i takie gdzie jakość sięga 100%  przy takim samym ustawieniu. Ja mam rozrzut od 36% na TVNie do 88% na kanałach Polsatu jeśli chodzi o  jakość. Sygnał stabilny w ciągu dnia, o poranku brak sygnału na 11508V (o dziwo ten transponder traci o poranku na więcej, reszta maks. 10% jakości a tu traci 40% jakości, no chyba że jest pochmurno to sygnał jest obecny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest specyficzny tylko trudniejszy w ustawianiu. Masz albo bardzo źle ustawioną antenę, albo kiepskie elementy zestawu typu antena od cyfrowego polsatu plus jakiś konwerter opticum. Najlepiej jak byś napisał co masz, bo to nie jest normalne że masz takie różnice w poziomie sygnału. Też miałem bardzo słaby sygnał na 11508, ale na konwerterze Opticum Monoblock. Nie potrafiłem tego ustawić na tyle dobrze, żeby nie było zakłóceń podczas gorszej pogody. Po zmianie na pospolitego Inverto Black Premium z dwoma wyjściami zupełna odmiana. Zupełny koniec problemów. Teraz to musi być ekstremalny deszcz żeby przekaz padł. A to zdarza się z dwa, trzy razy w roku.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam kompletnie żadnych problemów z odbiorem transpondera, któremu poświęcony jest niniejszy wątek.

Poziom sygnału (jakość) na tym transponderze cały czas waha się u mnie w przedziale 75-80%.

Moja antena to Coram 80 cm, aktualnie z układem "zeza" (Hot Bird 13­°E + Astra 19,2°E).

 

To prawda jednak, że transponder ten należy do najsłabszych na Hot Birdzie, dlatego też do jego poprawnego odbioru wymagana jest większa antena (myślę, że te 80 cm to jest minimum) i do tego jej prawidłowe, precyzyjne ustawienie. Wówczas wszystko powinno "hulać", jak należy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że platformy cyfrowe nie biorą takich sytuacji pod uwagę. Potem się dziwią, że takie osoby, jak między innymi ja, mają problemy z tym transponderem.

Poza tym, z racji że ten transponder należy do jednego z najsłabszych, po likwidacji TVN'òw w wersji SD powinno pomyśleć nad tym, by poprzenosić te w HD z 10,892 i 11,508 w inne, bezpieczniejsze miejsca. 

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland, dokładnie, jak już wyżej napisał @Kamil :D i też, jak napisałem wyżej ja. "Słaby" transponder TVN-u sam w sobie nie jest problemem. Problemem jest niedokładnie ustawiona antena i/lub zbyt mała jej wielkość. Jeżeli sam nie potrafisz odpowiednio ustawić swojej anteny to zleć prawidłowe jej ustawienie fachowcowi. Jeżeli masz zbyt małą antenę, np. 60 cm, to wymień ją na większą, o średnicy min. 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest inna inszość. ? My tutaj możemy @Poland'owi dobrze doradzić, co ma zrobić, aby jego problemy z odbiorem rzeczonego transpondera się skończyły, ale co on faktycznie zrobi to już nie mamy na to wpływu. Na pewno żaden operator nie zmieni transpondera sobie ot tak, bo jego abonent tak chce, bo ma zbyt  małą antenę albo niepoprawnie ją ustawioną. ? Wszelkie żale wylewane tu na forum w tej kwestii są całkowicie bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

Szkoda tylko, że platformy cyfrowe nie biorą takich sytuacji pod uwagę. Potem się dziwią, że takie osoby, jak między innymi ja, mają problemy z tym transponderem.

Poza tym, z racji że ten transponder należy do jednego z najsłabszych, po likwidacji TVN'òw w wersji SD powinno pomyśleć nad tym, by poprzenosić te w HD z 10,892 i 11,508 w inne, bezpieczniejsze miejsca. 

Specjalnie na złość tobie grupa TVN Discovery podniesie na 11508 SR z 27500 na 29900 (a newet 30000) i przerzuci na niego z 11393 pozostałe TVN-y HD. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jako że Poland działa wielowątkowo i analizuje możliwości przeniesienia kanałów TVN HD specjalnie dla niego na inny transponder, to odpowiedź z pomiarami sprzed chwili wrzuciłem tu:

11,508 GHz, pol. V był faktycznie swego czasu problematyczny, ale opanowano to już kilka lat temu, teraz przynajmniej u mnie, nawet w deszczową pogodę, nie jest jakoś szczególnie problematyczny niż inne transpondery polskich operatorów. Ja obecnie za najbardziej problematyczne transpondery na 13°E uważam 12,476 GHz, pol. H (tu są m.in. BBC Brit i BBC CBeebies) oraz 12,577 GHz, pol. H (usługa SmartBEAM/Canaletto) - te drugi nawet bardziej i polecam go na chwilę obecną instalatorom do dopieszczania ustawienia na 13°E (tylko z niego nie wyszukają się żadne serwisy, więc tylko na podgląd sygnału na mierniku).

 

Naprawdę @Poland ogarnij instalację, bo jak nie z tym, to z czymś innym będziesz miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi tylko o mnie, ale i innych abonentów. Mają oni problem z wspomnianą częstotliwością głównie z winy operatorów, którzy sprzedają sprzęt niedostosowany właśnie do takich transponderów. W Cyfrowym Polsacie, na przykład, notorycznie się sprzedaje 60-tki z konwerterem uniwersalnym, a potem wychodzą problemy i krytyczne uwagi wobec platformy.

Problem też jest po stronie nadawcy, który wie o problemie, ale na niego słabo lub w ogóle nie reaguje.

@Mr. Orbita może kiedyś sobie z tym poradzono, ale niestety problem jak karma wrócił.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał:

Ale tu nie chodzi tylko o mnie, ale i innych abonentów. Mają oni problem z wspomnianą częstotliwością głównie z winy operatorów, którzy sprzedają sprzęt niedostosowany właśnie do takich transponderów. W Cyfrowym Polsacie, na przykład, notorycznie się sprzedaje 60-tki z konwerterem uniwersalnym, a potem wychodzą problemy i krytyczne uwagi wobec platformy.

I jest na to dobra rada: anteny należy kupować w specjalnych punktach z sprzętem satelitarnym (również tyczy się to sklepów internetowych z takim sprzętem), a nie brać byle co, co oferuje APS danej platformy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu ‎04‎.‎11‎.‎2018 o 16:30, Poland napisał:

Ale tu nie chodzi tylko o mnie, ale i innych abonentów. Mają oni problem z wspomnianą częstotliwością głównie z winy operatorów, którzy sprzedają sprzęt niedostosowany właśnie do takich transponderów. W Cyfrowym Polsacie, na przykład, notorycznie się sprzedaje 60-tki z konwerterem uniwersalnym, a potem wychodzą problemy i krytyczne uwagi wobec platformy.

Problem też jest po stronie nadawcy, który wie o problemie, ale na niego słabo lub w ogóle nie reaguje.

 

Problem nie leży po stronie nadawcy. To abonenci mają nieprecyzyjnie ustawione anteny satelitarne plus anteny o małej średnicy 60-70 cm. Ile razy można ci to udowadniać?. Nikt nie karze ci, czy innym brać anteny satelitarnej od CP. Wiem, że jest to wygodne i często wychodzi taniej (antena często w promocji nawet za 1 zł), większość ludzi się na tym nie zna, więc podpisując umowę bierze wszystko od operatora, co w przypadku wielkości anteny nie jest dobre. Potem jest płacz i zgrzytanie zębami i obwinianie operatora.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony masz racje z tym że wina leży po stronie operatora i abonentów, ale mam też inne zdanie na ten temat ponieważ nadawca powinien wiedzieć skąd nadaje (a 11,508 to najgorsza częstotliwość na HB) więc wina po stronie widza czy przede wszystkim jak w moim przypadku operatora nie powinna zwalniać nadawcy z winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...