Skocz do zawartości

TVN - ostatni, analogowy kanał satelitarny (Polski)


JamesBond007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A propos analogu, czy TVN z sata zniknie po 1.01.2008 w wersji analogowej?

Data wyłączenia analogowego TVN jest już bardzo bliska. Na pewno nastąpi to któregoś dnia, miesiąca i roku licząc od 1 stycznia 2008 roku. :lol: A czy 1-ego, 2-ego dnia Nowego Roku zniknie? Wątpię w to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może bardziej zależy im na małej grupie odbiorców TVN'u z analoga niż abonentów ich platformy, którzy chcą spokojnie oglądać TVN w wersji HD. Powinni ten kanał wyłączyć przynajmniej kilka miesięcy wstecz. Dodam, że to jedyny klucz do prawidłowego odbioru i działania tego kanału- wyłączenie analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tym HD w CP :P Miało być 5 kanałów w 2007 a generalnie nie ma ani 1 :lol:

 

Nka powinna wykorzystać moment wyłączenia analoga dając promocję dla tych, co oglądali TVN analogowy :) Troszkę ludu by im wpadło ;)

 

Ja tam typuję, że to po jakiejś konferencji się stanie. Te kwietniowo-majowe są słabe, ale w październiku pewnie znowu zaszaleją i to pewnie z kanałami HD i będą potrzebować miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przed chwilą na TVN24, jakiś boss od techniki satelitarnej w TVN mówił że wg. ich szacunków w Polsce jest jeszcze ok 200 tys. zestawów analogowych :shock: Jestem lekko zaskoczony że po 10 latach istnienia platform cyfrowych jest aż tylu analogowców. Przecież sensowna oferta kanałów analogowych z HB zniknęła kilka lat temu. Teraz mnie nie dziwi że Sojka z takim zdecydowaniem mówił o 500 tys. abonentów w n, tkn ma ich przejąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na TVN24, jakiś boss od techniki satelitarnej w TVN mówił że wg. ich szacunków w Polsce jest jeszcze ok 200 tys. zestawów analogowych :shock: Jestem lekko zaskoczony że po 10 latach istnienia platform cyfrowych jest aż tylu analogowców. Przecież sensowna oferta kanałów analogowych z HB zniknęła kilka lat temu. Teraz mnie nie dziwi że Sojka z takim zdecydowaniem mówił o 500 tys. abonentów w n, tkn ma ich przejąć :D

Też to oglądałem. To był Tomasz Berezowski, dyrektor ds. technicznych TVN S.A. Do niedawna prowadził program Gadżet Lab w TVN Turbo :) Oczywiście trzeba było wspomnieć o 'Telewizji na kartę', no bo TVN24 to najlepsze miejsce do tego typu dyskusji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
TVN intensywnie informuje swoich analogowych odbiorców via satellite, że niebawem pożegnają się z sygnałem.

Wczoraj wieczorem z ciekawości podłączyłem swój stary odbiornik Amstrad żeby obejrzeć ostatni analogowy kanał na satelicie. :( Też miałem kiepską jakość odbioru, ale nie aż taką! :shock::wink:

 

Przewija się stosowna informacja, dużą czcionką.

Dzisiaj w Mango 24 widziałem reklamę Telewizji na kartę! :twisted:

 

Dali mapke z potencjalnymi miejscami w polsce gdzie mogły by być elektrownie atomowe... dali ciekawe symbole: symbole skażenia biologicznego

Też to widziałem! :lol2: A już myślałem, że każdy zna symbol z kółeczkiem. :]

 

Czy to prawda, że dzisiaj popołudniu wyłączono analogowy TVN? Taką informację wyczytałem na komentarzach SatKuriera, a nie chce mi się znowu podpinać Amstrada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem z ciekawości podłączyłem swój stary odbiornik Amstrad żeby obejrzeć ostatni analogowy kanał na satelicie. :( Też miałem kiepską jakość odbioru, ale nie aż taką!

Kiepska karta TV, okablowanie, po części antena 60 cm. i tak wyszło :]

 

Czy to prawda, że dzisiaj popołudniu wyłączono analogowy TVN? Taką informację wyczytałem na komentarzach SatKuriera, a nie chce mi się znowu podpinać Amstrada. :)

Tą plotkę rozsiewa po różnych miejscach w sieci chyba jeden i ten sam [beep]...

Emisja TVN ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie testowałem odbiór analogowy na antenie 110 cm i konwerterze 0,2dB - odbiór i tak był kiepski, zakłócenia w postaci poziomych pasów przewijających się przez cały ekran, do tego dropy. :]

 

Szczerze powiem, że po TVNie spodziewałem się czegoś więcej niż tylko głupiego napisu na pół ekranu, informującego o zakończeniu nadawania. Myślałem, że będzie to tak jak w czasach zmiany RTL 7 na TVN Siedem - odpowiednie spoty reklamowe informujące o całej sytuacji i podpowiadającej rozwiązanie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie to tak jak w czasach zmiany RTL 7 na TVN Siedem - odpowiednie spoty reklamowe informujące o całej sytuacji i podpowiadającej rozwiązanie. :?
W sumie ta informacja jest widzialna tylko dla garstki widzów oglądających TVN satelitarną drogą analogową. Spoty reklamowe przecież były, @pitter wklejał zapy, jednak post zaginął (spowodowane kilkudniową przerwą w działaniu Forum).

 

Mam nadzieję, że @pitter się nie obrazi jeżeli jeszcze raz wrzucę screeny jego autorstwa ;)

TVNswitchOff-s.jpg

tnk1-s.jpg

tnk2-s.jpg

tnk3-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planszy "uwaga" nie widziałem. :smile: Czy poza nią reszta zapów przedstawia reklamówkę TnK puszczaną po tej planszy, czy jednak jej treść różni się od tej podczas bloków reklamowych? Szkoda, że nikt nie nagrał filmiku, żeby go wrzucić na YT.

 

Widać satelitarny odbiór analogowy też jest podatny na zakłócenia w zależności od miejsca odbioru. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by kiedyś zmajstrować taki "wspominkowy" temat o ostatnim Polskim, analogowym kanale... ;)

 

Najpierw była wyświetlona plansza "uwaga", a po niej spot reklamowy TNK.

Oglądałem to tylko raz (a może dwa? nieważne) więc nie wiem czy były inne wersje spotu reklamowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...