Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder FTA dla nki


lukaszg
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

prosiłbym o pomoc w doborze dekodera do odbioru kanałów FTA. Napiszę po kolei.

 

Jak to wygląda teraz?:

Antena Triax 78                TV Lcd
     +                         | (hdmi)
monoblock (nie twin) -------- nbox (biały)

 

jak chciałbym, żeby to wyglądało?:

Antena Triax 78                  +--------------TV Lcd---------+
     +                          | (Euro/hdmi)                 | (hdmi)
monoblock (nie twin) ----- nowy dekoder ------[loop]------ nbox (biały)

 

Na pewno będzie używany tylko jeden TV, na pewno nie chcę ciągnąć drugiego kabla do anteny. W przyszłości chcę wymienić monoblock na trzy konwertery + DiseqC: Hotbird (13), astra (19), astra2 (26), z głównym kierunkiem na astrę (19).

 

Pytania:

1. Czy tak się da? :) (czytałem, że niektóre dekodery mają problem przy współpracy z nboxem przez loop)

2. Czy w przypadku rozszerzenia instalacji na 3 satelity będzie możliwość skonfigurowania nboxa tak, żeby widział HB i Astrę a nowego dekodera tak, żeby widział wszystkie trzy?

3. Jak wygląda aktualizacja oprogramowania w dekoderach innych niż takie dostarczone przez operatora. NBox sam pobiera nowe oprogramowanie i listę kanałów z satelity (czytałem, że niektóre mają np wejście USB, niektóre aktualizują się z satelity. Może jest jakiś program na komputer który z jakiejś strony pobierałby częstotliwości programów, pozwalałby na edycję listy programów i zapisywał to na pendrive w formacie znanym przez nowy dekoder)?

4. Czy na antenie 80cm odbiorę te 3 satelity? Z mapek zasięgu wynika, że wszystkie 3 satelity da się odebrać w PL na antenach od 50-60cm.

5. Dodatkową zaletą byłaby współpraca nowego dekodera z tv na kartę.

6. Kolejną dodatkową zaletą byłaby obsługa S2 i obsługa HD (jaka jest różnica w cenie między takimi dekoderami) - może kiedyś powstanie telewizja na kartę w wersji HD - pewnie będzie kodowanie Conax - może warto więc zainwestować w dekoder HD z obsługą Conax?

7. Cena nie gra roli :) (żartuję :P dekoder SD powinien kosztować około 200zł, hd nie wiem, chodzi o to, żeby wydać jak najmniej ale nie kupić jakiegoś g... . Nie chcę wydawać pieniędzy na niepotrzebne ficzery, nie potrzebuję twardego dysku, mam jakiś 2,5" na usb - jeśli dekoder miałby wyjście USB i potrafił nagrywać na zewnętrzny dysk to mógłbym ewentualnie go wykorzystać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Odnośnie tunera hd możesz wybrać dekoder np GLOBO HD S1

2CI 2CX PVR Ready albo ferguson 8500hd ma wejście na moduł kupisz moduł pod conax albo seca i poleci na nim TNK lub C+ za ten tuner zapłacisz około 550zł.Ma PVR co prawda wersja testowa ale jest;)+moduł okolu 190-210zł Aktualizacja softu i listy na fredku idzie po usb wrzucasz plik na pena potem włazisz w opcje usb w tunku i mniej więcej tyle. Globo bardziej przemawia za zakupem bo jednak ja jako posiadacz 8900 narzekam na pvr.W Globo takich kłopotów nie zauważyłem.Odnośnie anteny polecam jednak 120cm bo Możesz na mniejszej odbierać ale sygnał z niektórych sat i tp bedzie słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

GLOBO HD S1 ~800zł - trochę drogu, to już prędzej ten ferguson. Co do aktualizacji - wrzucam jakimś programem, czy pobieram listę ze strony producenta? na większą antenę nie ma szans - wisi na balkonie sąsiadki i nie zamontuje jej 120cm potwora :). Astry 2d nie chcę odbierać, pozostałe wiązki będą ok?

Odnośnie fergusona: http://www.ferguson-digital.eu/index.php/pl/component/content/article/11-newsy/61-n--problemy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

tak ale do globo nie musisz dokupować modułu pirazy oko dodatkowo 250zł więc fredka cie drożej by wyszła>Co do globo i fredka wrzucasz soft i liste na pendrive np i podpinasz i aktualizujesz zgodnie z instr.ODnonsnie problemu z Nboxem nie wiem czy to tyczy sie 8500 wiem ze 8900 i 8800napewno.BEz modułu 8500nie działa z kartami bo nie ma czytnika uniwersalnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Pytanie nr2 Owszem bez problemu Nbox na 2satelity a drugi tuner na 3:) Przykładowo konwerter 3x twin i robimy tak Od Astry i Hot birda lecą 2 kable do diseq całosc jednym kabelkiem do Nboxa;) Drugi tuner Kabel od konwertera astra i hot bird i tego 3ciego np nie wiem cot am chcecie amosa"?Cała 3ca do diseq i jeden kabelek do tunerka fta;) albo CI zależy jaki kupicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

To tak sie nieda a koledze pewnie chodzilo o dekoder;p bo chcąc ogladać tak jak chce czyli astra -hb i astra hb i cos to musi mieć więcej kabli:)Osobiscie polecam przejsciowki płaskie okienne jak nie chce wiercić dziur:) pozatym do domu mogą włazic tylko 2 kable jeden do nboxa drugi do tunera drugiego;p diseq mozna zamocowac na dworze>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...