Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anonymous

Dlaczego SK nie podaje prawdziwego źródła informacji?

Recommended Posts

Guest Anonymous

Zrobiłem pewne podsumowanie ostatnich trzech dni nowości jakie pojawiały się na stronie głównej SK. Jak widać redakcja nie dba o to by podawać prawdziwe źródło pochodzenia informacji:

 

15 grudnia, 13:38 http://www.dvbnews.pl/discovery-hd-w-cy ... e,1416.htm

15 grudnia, 15:09 https://satkurier.pl/news/44479/testy-di ... sacie.html

 

16 grudnia, 17:00 http://www.dvbnews.pl/polsat-play-juz-z ... i,1429.htm

16 grudnia, 21:50 https://satkurier.pl/news/44513/polsat-p ... -w-cp.html

 

16 grudnia, 16:16 http://www.dvbnews.pl/discovery-histori ... y,1428.htm

16 grudnia, 20:28 https://satkurier.pl/news/44509/discover ... o-trp.html

 

15 grudnia, 18:46 http://www.dvbnews.pl/tvn-warszawa-wyst ... a,1419.htm

15 grudnia, 19:39 https://satkurier.pl/news/44484/wystarto ... szawa.html

 

14 grudnia, 21:36 http://www.dvbnews.pl/tvn-warszawa-zacz ... u,1412.htm

14 grudnia, 21:39 (po aktualizacji pojawiło się więcej info) https://satkurier.pl/news/44458/tvn-wars ... artem.html

 

14 grudnia, 19:56 (częsciowo) http://www.dvbnews.pl/cyfrze+-zaczyna-b ... w,1411.htm

14 grudnia, 22:19 https://satkurier.pl/news/44460/braki-de ... e-i-n.html

 

14 grudnia, 18:17 http://www.dvbnews.pl/promocja-tv-w-bloku-itv,1410.htm

14 grudnia, 21:25 https://satkurier.pl/news/44457/promocja ... o-itv.html

 

5 (piątego) grudnia, 16:41 http://www.dvbnews.pl/cyfra+-pakiety-z- ... -,1359.htm

14 grudnia, 19:55 https://satkurier.pl/news/44454/nowe-pak ... entow.html

 

Jako członek ekipy dvbnews.pl czuję się zarówno jak i ekipa w tym momencie pokrzywdzony. To my staraliśmy się zdobywać te informacje, a zostały one po prostu skopiowane bez słowa. Oczywiście w tym miejscu zaznaczam, że redakcja dvbnews.pl zawsze podawała źródło satkurier.pl, jeśli takowy news pochodził z tejże strony i w tym momencie redakcja satkuriera zachowuje się na fair wobec autorów powyższych newsów.

 

Proszę też o nie kasowanie tego postu i nie zamykanie tematu, gdyż oczekuję rozwiązania zanikłej sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko ty też kopiujesz z innych stron, a o tym że się pojawiło Np Discovery HD było wcześniej na wielu forach internetowych, a po drugie można było sobie samemu sprawdzić.

Dla mnie Satkurier.pl podaje prawdziwe info, skąd pozyskał wiadomości, i nie wasz serwis jest najlepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

A czy ja mówię że dvbnews.pl jest najlepsze? Sorry, ale aktualnie nie mamy się co porównywać do SK. My to robimy dla pasji, a nie komercyjnie. Poza tym SK jest już wiele lat na rynku, ale niech ma też szacunek dla mniejszych graczy.

 

Druga sprawa... weźmy przykładowo tą partie

 

Zostało tam praktycznie słowo w słowo skopiowane z dvbnews - a znaczna część informacji nie była umieszczona na forach (forum.dvbnews.pl), tylko autor newsa sam zdobył część ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę aby było skopiowane, nawet mogę się pokusić o to, że skopiowali z dobrego źródła czyli ITV i dodali od siebie.

Więc chyba jesteś trochę przewrażliwiony

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous
Program Promocja ITV prowadzony będzie przez Sylwię Gołębiowską (znana także z TVN Meteo, TVN 24 czy Superstacji oraz z wspomnianego kanału Promocja TV).

Przykładowo to zdanie (wytłuszczonym drukiem) to jest informacja wyszukana przeze mnie... Link do loga, które jest umieszczone poniżej także sam wyszukałem na stronie iTV i podałem do tego link http://itv.net.pl/?id=oprogramie&prid=182

 

Poza tym nie chodzi mi tylko o tego newsa, ale też o inne...

 

Widzę, że za wszelką cenę nie chce mi przyznać racji, ale to Twoje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Proponuje wrzucić na luz.Kolego myślisz ze satkurier kopiuje twoje newsy ok.Wyjaśnij to z administratorem Wysyłając imeil a nie zaśmiecasz forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie już o tym pisałem na forum - jeżeli jest jakakolwiek wątpliwość w kwestii źródła tekstu (czy też w tekście znajduje się dowolny błąd) - należy to zgłaszać na redakcja satkurier.pl. Wpisać dokładnie w czym rzecz, jakoś uzasadnić swoje racje i czekać na odpowiedź. Na forum z pełnoetatowych pracowników redakcji zaglądam tylko ja (jest tu też kilku pisarzy stawiających pierwsze kroki ;) w każdym razie akurat oni już całkiem nic w tej sprawie nie mogą pomóc, bo dopiero się wdrażają), ale nie jestem redaktorem naczelnym :wink: Nie rozsądzę sporów dotyczących nie moich tekstów.

 

Dlatego @roadway zbierz wszystko i puść mailem na redakcja satkurier.pl, na forum nic nie załatwisz, a temat jest do zamknięcia. Z góry mogę jednak powiedzieć, że przykładowo w kwestii odliczania do startu TVN Warszawa - 3 minuty różnicy - jak sobie to wyobrażasz? Że niby co - siedzimy i tylko F5, F5, F5 aż coś się pojawi? To już z góry tylko z tego względu odpada - nierealne, w 3 minuty nawet nikt by tego nie zdążył przekopiować. Discovery HD jest wyraźnie napisane, że pochodzi z tvpolsat.info. Discovery Historia - King of Sat - u nich info było o 19:11. To że u Was było wcześniej co ma znaczyć? Że macie monopol na informowanie o tym? Faktycznie było na King of Sat i teksty są totalnie różne. Pakiety w Cyfrze+ - równie nierealne - szukalibyśmy informacji po starych newsach? Wystarcza tylko logicznie pomyśleć przez chwilę, żeby stwierdzić, że to po prostu czysto nierealne. Dotarło najwyraźniej jakieś oficjalne info i jak widać mocno opóźnione (jak to zwykle informacje oficjalne). Tak więc te zarzuty o błędne źródła są mocno dyskusyjne. Co do reszty - musiałbym poznać genezę powstawania tych tekstów, bo nie jestem ich autorem, więc nie wiem. Dlatego odsyłam na maila redakcyjnego. Generalnie jednak widzę, że jak już coś pojawi się 2-3 godziny wcześniej od nas, to automatycznie zakładasz, że to skopiowane, a to nie jest prawda.

 

Ja wiem tylko tyle, że nie korzystamy z dvbnews jako źródła w ogóle, ponieważ uznajemy to za zbyt ryzykowne (za młody serwis, brak doświadczenia, bliżej nieznani redaktorzy, nie pewne źródła informacji). Może się jednak zdarzyć, że tekst i tak jakąś drogą do nas trafi (e-mail od czytelnika, czy znajdziemy go na jednym z popularnych for dyskusyjnych). Jeżeli tam nie ma podanego źródła, no to zakładamy, że osoba, która daną treść podaje - jest jej autorem. Może to nie być prawda, więc jesteśmy otwarci na zgłaszanie tego typu przypadków - jak napisałem wyżej - mail na redakcja satkurier.pl - żadna inna droga - komentarze z linkami są przeważnie usuwane bez zagłębiania się w treść, a forum nie zbiera całej ekipy portalu SK.

 

Na tym forum od początku wymagam podawania źródła wklejanych informacji przez użytkowników, bo jak widać ma to po prostu duże znaczenie.

 

Przy okazji nie omieszkam skomentować sytuacji - nie wiem czemu jest jakiś dziwny trend w społeczeństwie, żeby zawsze wszystko na siłę robić samemu, osobno, pod górkę. Już dawno dawno temu pisałem, że jak ktoś chce pisać - może się dogadać z nami i zamiast marnić czas za darmo, po okresie testowym jeśli by się sprawdził u nas - dostawałby za pisanie jakąś skromną (ale zawsze) kasę i byłaby opcja poszerzenia współpracy. Tak właśnie do redakcji trafiłem ja - najpierw za darmo z doskoku, dzięki pomocy pewnego życzliwego człowieka, który mnie wypatrzył i zwerbował, później okazało się, że się sprawdzam, więc brałem na siebie większą ilość obowiązków (nawet za dużo ich teraz mam ;) ), później pojawiła się pierwsza kasa aż ostatecznie trafiłem do Krakowa i teraz jestem jednym z piszących. Tymczasem raz za razem ktoś próbuje działać na własną rękę aż dochodzi do pewnego momentu, gdy zdaje sobie sprawę że wszystko fajnie, ale "ideałami garnka nie napełnisz".

 

Taki sam podział jest w forach dyskusyjnych poświęconych tematyce sat. Zamiast stworzyć jedno duże forum, które byłoby dumą polskich sat maniaków powstaje 10 małych i wzajemne animozje. Najbardziej widać to akurat na forach o tematyce hack - w Polsce mamy wyjątkowy ich wysyp i powstanie każdego z nich wiąże się z nielubieniem kogoś z innego forum :lol: Być może na ten temat więcej wie @kaspeed, bo kręcił się po takich zakamarkach sieci, ale na szczęście wraca na jasną stronę mocy (a przynajmniej mam taką nadzieję :> ).

 

Póki co wątek zostawiam otwarty, jakby komuś coś na sercu jeszcze leżało, ale kwestię źródeł wyjaśniać należy drogą mailową i tą sprawę uznaję za zamkniętą na forum (przynajmniej na razie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Sorki ale nie mogłem się powstrzymać od wzmianki o mnie.Prawdą jest to że wędrowałem po forach o różnej tematyce dotyczącej tv sat i prawdą jest że jedno forum drugiego nie lubi.Ogolnie w Polskiej tematyce sat często panuje zasada mam coś i trzymam dla siebie a w momencie gdy któryś user coś zdobędzie screeny program skrypt rozmowę z komunikatora np moda jakoś forum i wklei na forum konkurencji to konkurencja zaczyna oczerniać.Każda wzmianka na jakiś temat oparta drobnymi poszlakami zostaje niemiło przyjęta przez ''wielkich guru tematu sat''Odnośnie źródeł często mam wrażenie że teksty na Satkurier.pl są bardzo podobne do tych z strony Kolegi Roodaway /James B Rozumiem ich że sie starają ale wszelkie wyjaśnienia mogą otrzymać tylko pisząc do redakcji.Prawdą jest ze często Newsy dają jako 1wsi ze swoich źródeł (meile do CP N C+)Ale i podobne info mogą otrzymać Redaktorzy Sat kuriera.Więc dla mnie temat Sporny do wyjaśnienia tylko z osobami redagującymi konkretny NEWS.///

 

Offtop :@Mr Orbita a dziękuje dziękuje Po prostu uznałem ze co mam to mam 3mam dla siebie nie ma sensu się burzyć na forach.Wole poczytać obserwować i nie mieszać się w spory for.Wędrować sobie dalej wędruje z czystej ciekawości bo Temat Hack Sat Traktuje jako ciekawostki.Osobiście mam 2 legalne karty ups w sumie 3;) 2x C+ i TNK i nie w głowie mi to co niektórzy robią.(faktem jest ze takie promocje edukacyjne przyciągną potem ''pirata''bo zgaśnie kupi bardzo ładnym przykładem jest Premiere i ich erotyki.Od kiedy zgasło bardzo duże zainteresowanie sie pojawiło legalnym odbiorem/Ok End OFftop

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak dla jasności może ja jako autor się wypowiem. Nie uważam, że teksty są kopiowane od Was. Nawet jeśli korzystam z jakiegoś źródła i wstawię jedno identyczne zdanie jak u Was w dvbnews to nie znaczy, że cały news jest przekopiowany i trzeba z tego robić aferę. :D Poza tym bez urazy, ale wiele informacji pobieracie z SK i też nie zawsze podajecie źródło. Moża się sprzeczać, a nie lepiej jest jakieś porozumienie załatwić i współpracować dla dobra sprawy TV-Sat? Wydaje mi się iż to byłoby bardzo rozsądne. Inną sprawą jest to, że na innych forach są też prezentowane newsy od Was i często z tych informacji czerpię wenę do pisania o czymś. Jak napisał Mr. Orbita nie zawsze podawane są tam źródła pierwotne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega zobaczył jedno takie same zdanie i mówi że skopiowane!To przeciez jest bez sensu :twisted::twisted::twisted: Wogóle ten temat jest dla mnie bez sensu koles zalogował się na SK tylko żeby powiedziec że my kopiujuemy ich teksty .Nawet jeśli jedno takie same zdanie jest takie same to nie świadczy o tym że jest skopiowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mrozio11 masz dużo racji. Przecież to można uznać za cytac, do tego zostało wytłuszczone :D Poza tym kopia to dokładnie wklejenie tego co napisał ktoś inny. My nasze teksty przerabiamy. Nawet jeśli ktoś o czymś napisał, to nie wstawiamy idealnie przekopiowanego artykułu. To mija się z celem. Po co komu w sieci 100 razy czytać to samo. SK moim zdaniem zyskał taki sukces, bo piszemy wszystko od siebie, uzupełniając artykuły o dodatkowe informacje, często przedstawiając różne dodatkowe fakty. No cóż, jak już kiedyś napisałem każdy ma prawo do swoich ocen i sądów. Jednak warto czasem zastanowić się nad tym o co się kogoś oskarża czy o co się czepia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Zgadzam sie z wami w100 Wszelkie nieporozumienia najlepiej wyjaśnić korespondencyjnie.I tyle;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...