Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Start MAX'a w Polsce to jakaś porażka.. zobaczymy czy do się będzie poprawiać, obecnie tak wygląda ilość tytułów w 4K w porównaniu z D+:

  • 76 - MAX
  • 665 - D+
Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał(a):
5 godzin temu, truszek napisał(a):
Brakuje wielu pozycji z Biblioteki TVN, np. seriali Prawo Agaty, Kasia i Tomek, Pod powierzchnią, Diagnoza, Magda M., Motyw, Nie rób scen, Mamy to, Kod genetyczny, Królestwo kobiet, 39 i pół tygodnia, Mąż czy nie mąż, Singielka, Misja, Para nie do pary, Na noże, O mały włos, Miasteczko, Web Therapy, kilku sezonów Kryminalnych, Na wspólnej, Julia, brak wielu sezonów programów Kuchenne rewolucje, Jestem z Polski czy Top Model

Części z tego mogą nie przenieść, bo są w SD

Byłem bliski w to uwierzyć, ale właśnie włączyłem sobie 1 sezon Deadlist Catch i jest nie tylko w SD ale i w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO jest powiązane historycznie z TV linearna, jak już wcześniej zauważyliście ta epoka już się kończy.

Sprzedaż HBO+HBO max napędzali w dużej mierze operatorzy.

To już nie jest lokomotywa ciągnąca cały skład, tylko wagonik jeden z hubów.  Max jest takim agregatorem treści ze stajni WB.

A może być jeszcze gorzej bo wszystko idzie kierunku subskrypcji a nie długich zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek się zmienia nie tylko ze względu na to, że ludzie treści coraz częściej oglądają w streamingu.

Dodatkowym problemem jest kwestia, że powstaje coraz więcej serwisów sVOD, co w ostateczności staje się kosztowne. Dlatego Max to ogólnie trend, polegający na tym, że agreguje się wiele treści pod jednym dachem. Tak od dawna ma Disney+ - jedyni oglądają tam tylko Star Wars, a inni reality-show. I w tym kierunku Max (HBO + Discovery+, Warner Bros, a w Polsce dodatkowo TVN). Niedawno Max porozumiał się z Disney+ w sprawie wspólnej sprzedaży dostępu do swoich serwisów (nie wiadomo czy umowa będzie dotyczyła Polski). Ale zmierzamy w tym kierunku.

 

Siłą HBO Max w Polsce, tak jak wyżej wspomniał kolega, są też operatorzy płatnej telewizji. Którzy nie tylko sprzedają, ale też zapewniają lojalnego użytkownika - umowy na rok czy dwa.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwi fakt, że nie byli przygotowani do startu z mocnymi pozycjami TVN, jeśli chodzi pełne kolekcje. Bo najnowsze zazwyczaj są. Widać, że ciągle coś kombinują w udostępnianiu. W poniedziałek niby zapowiadali, że oferta produkcji TVN wciąż będzie uzupełniana. Niby dają sobie rok na połączenie baz Max i Player, to może zdążą :)

 

Zresztą... na Disney+, jak wejdziemy w "telewizyjne" kolekcje FX czy National Geographic, to też dziurawe jak ser. Brakujące sezony etc. Brakujące pozycje.

 

Nie zmienia to faktu, że połączenie wszystkich treści Grupy TVN Warner Bros. Discovery w jedni, to dobra zmiana :)

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Nie zmienia to faktu, że połączenie wszystkich treści Grupy TVN Warner Bros. Discovery w jedni, to dobra zmiana :)

Dobra jeśli by rzeczywiście tak było.. a tutaj to jednak mała sieczka tylko.. ale może docelowo tak będzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, muza_tv napisał(a):

Zresztą... na Disney+, jak wejdziemy w "telewizyjne" kolekcje FX czy National Geographic, to też dziurawe jak ser. Brakujące sezony etc. Brakujące pozycje.

Obawiam się że na Maxie wcale lepiej nie będzie...ogólnie to problem tylko polskich wersji VOD 

Edytowane przez 2PaC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warner Bros. Discovery liczy, że w ciągu roku wszyscy subskrybenci Playera staną się klientami Maxa – startującej we wtorek platformy streamingowej, która zastąpi HBO Max. Player przestaje oferować premierowe treści, a sam serwis ma docelowo stać się darmowy.

– Uznaliśmy, że lepiej postawić na jedną markę globalną, czyli Max jako serwis płatny. A Player jest rozpoznawalnym brandem w Polsce i będzie miał również swoją rolę w dostarczaniu doświadczeń streamingowych w modelu bezpłatnym – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Gozdowski, group vicepresident streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Subskrybenci Playera przejdą do Maxa?

Maciej Gozdowski pytany o przyszłość Playera stwierdził: – Player zostanie z nami, ale będziemy zmierzali do darmowej oferty. Dziś nie umiem powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Chcemy, żeby Max stał się serwisem subskrypcyjnym premium pierwszego wyboru.

Player nie będzie już udostępniał – tak jak do tej pory – premierowo seriali, a także premierowych treści z ramówki TVN. Od teraz oferowane będą w Maxie.

Szef streamingu w Warner Bros. Discovery w Polsce zakłada, że subskrybenci Playera przejdą do Maxa. – Uważam, że w ciągu roku połączymy bazy Playera i HBO Max w jedną. Jest to cel jak najbardziej realny – przekonywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gość napisał(a):

Dobra jeśli by rzeczywiście tak było.. a tutaj to jednak mała sieczka tylko.. ale może docelowo tak będzie.. 

 

Dobra, pod względem łączenia treści. Czyli technicznie HBO Max i Player w jednym z jedną opłatą.

Jest wiele niedociągnięć i braków, wiadomo. Co nie zmienia faktu, że to krok w dobrą stronę, gdy na rynku coraz więcej serwisów sVOD.

A jak będzie... czas pokaże. Zakładam, że jak wszystkie armaty są na Maxa, to raczej będą rozwiać niż zwijać :)

 

 

8 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Moim zdaniem Player będzie stopniowo wygaszany tak jak vod.pl czy Polsat GO. Czeka go ten sam los.

 

No zapowiedzieli to. W sensie, że Player ma być taką bezpłatna platformą z reklamami - kanały FAST, niektóre pozycje TV. I pewnie wypożyczalnia VOD dla pojedynczych filmów. Natomiast treści płatne ("premium") już tylko w Max. Na razie ograniczają zakup pakietów dodatkowych. Zakładam, że jak ruszy jesienna ramówka TVN, to postawią na większą promocję Maxa i dostępności premier z telewizji. By zachęcić widzów do samodzielnej migracji.

 

Wczorajsza premiera "Sami Swoi. Początek". Film TVNu, który chciałem obejrzeć. Pewnie przed Maxem, byłby dostępny tylko w Playerze w ramach subskrypcji. Teraz tylko w Maxie. I takimi kroczkami będą zachęcać do zmiany. Dla mnie bomba, bo akurat zakończył mi się roczny plan Playera, więc teraz przesiadłem się tylko na Maxa.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warner Bros. Discovery liczy, że w ciągu roku wszyscy subskrybenci Playera staną się klientami Maxa – startującej we wtorek platformy streamingowej, która zastąpi HBO Max. Player przestaje oferować premierowe treści, a sam serwis ma docelowo stać się darmowy.
– Uznaliśmy, że lepiej postawić na jedną markę globalną, czyli Max jako serwis płatny. A Player jest rozpoznawalnym brandem w Polsce i będzie miał również swoją rolę w dostarczaniu doświadczeń streamingowych w modelu bezpłatnym – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Gozdowski, group vicepresident streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.
Subskrybenci Playera przejdą do Maxa?
Maciej Gozdowski pytany o przyszłość Playera stwierdził: – Player zostanie z nami, ale będziemy zmierzali do darmowej oferty. Dziś nie umiem powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Chcemy, żeby Max stał się serwisem subskrypcyjnym premium pierwszego wyboru.
Player nie będzie już udostępniał – tak jak do tej pory – premierowo seriali, a także premierowych treści z ramówki TVN. Od teraz oferowane będą w Maxie.
Szef streamingu w Warner Bros. Discovery w Polsce zakłada, że subskrybenci Playera przejdą do Maxa. – Uważam, że w ciągu roku połączymy bazy Playera i HBO Max w jedną. Jest to cel jak najbardziej realny – przekonywał.
 

Ciekawe co oni cały ten czas, kiedy Maxa w Polsce nie było, robili? Bo raczej nie szykowali się do migracji z Playera do Maxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv Tak, jeśli ktoś (sam lub w ramach gospodarstwa) abonował jednocześnie HBO i Playera i jest zainteresowany treściami z obu platform, to na pewno jest to dla niego dobre połączenie bo w ramach Maxa dostanie to co miał do tej pory w dwóch. Jeśli ktoś korzystał tylko z jednej i nie interesuje go 4k tylko szerszy "kontent" to też pewnie będzie zadowolony.

 

Mniejsza satysfakcja będzie zapewne dla tych, dla których treści 4k są istotne a poszerzenie kontentu o treści z Playera ich nie interesuje. Aczkolwiek fakt, że przynajmniej tymczasowo Warner to ogarnął (dając pakiet "przed Max" lub poprzez abonentów innych platform, których też w większości zmigrowali do planu premium).

Ja liczyłem szczerze mówiąc na znacznie większą dostępność treści 4k, na razie jest ona bardzo skromna, ale liczę że to dopiero początek i będzie ich coraz więcej

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane tytuły na MAX (12.06.24 r. [upflix.pl]):

"1800 gramów", 
"39 i pół",
"Apokawixa", 
"Bogowie",
"Dom nad jeziorem", 
"Elita złodziei",
"[beep] Bornholm", 
"Herkules", (2022 r.)
"Hope", 
"Inni ludzie", 
"Jeźdźcy sprawiedliwości", 
"Johnny",
"Klątwa serialu „Glee”", 
"Kontrola",
"Król życia", 
"Lipowo. Zmowa milczenia", 
"Listy do M. 4",
"Mayday",
"Most nad Sundem",
"Nieobecni",
"Pajęczyna",
"Pati",
"Sami swoi. Początek",
"Skazana",
"Sztuka kochania",
"Teściowie 2",
"Teściowie",
"Ukryta gra",
"Wciąż ją kocham",
"Wilk", (2021 r.)
"Wróg doskonały", (2021 r.)
"Żywioły Saszy - Ogień", 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korpogadka jak teraz będzie rewelacyjnie i jesteśmy na fali wznoszącej. Równie dobrze znak firmowy TVN mogą zastąpić logotypem od Warner Discovery. Likwidacja Playera powinna rozpocząć likwidację samej marki TVN i jej rebrandingu na globalną. TVN24 zamienić na CNN24 itd. Wiem, że to dla Was nierealne, ale u nas w Polsce mamy wykonawców poleceń korporacji z USA. Tam zapadają decyzje globalne.

 

Nie ma co przyzwyczajać się do marek. Był płacz za Erą GSM czy Ideą GSM, a teraz nikt o tych nazwach nie pamięta.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne posunięcie z ich strony z tymi promocjami na 6, 5 czy teraz na 4 miesiące w playerze, który jest nadal u nich w sprzedaży. Mogli by takich użytkowników migrować do MAXa udostępniając serwis za darmo np. na 1, 2 lub 3 miesiące w ramach wcześniejszej opłaty za poprzedni serwis. Ewentualnie dać możliwość użytkownikom odzyskania części środków z zakupionych pakietów. No cóż na to nie mogą sobie pozwolić, więc będą migrować dotychczasowych userów do nowej platformy przez rok. Ale pamiętajmy, że nie jest to przymusowy zabieg, kto będzie chciał się przenieść to się przeniesie jak nie to nie. Pewnie część użytkowników playera przeniesie się na pakiet podstawowy, a druga na standard.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Jak dla mnie, jak na razie Max jest na plus.

Owszem, są braki w ofertach po HBO Max oraz Player. Miejmy nadzieję, że będą uzupełniać. Chociaż jeśli serwis ma być Full HD, to słabo będą wyglądać pozycje z lat 90-tych. Może dla nich będzie tylko Player. Zobaczymy, co czas pokaże. Niech się rozwijają.

 

Natomiast w porównaniu do HBO Max zmiana jest na plus, bo jest zdecydowanie więcej treści. Bez względu na to co lubimy oglądać i jak je oceniamy, pod jednym adresem otrzymujemy to, co do tej pory było na dwóch platformach. Jedni będą oglądać tylko pozycje HBO, inni zajrzą też do treści TVN czy Discovery lub sport.

 


Jest zupełnie na odwrót. Ani nie ma pelnej oferty HBO, ani tego co lubili abonenci player. Przykładowo usuneli już nie tylko 1 ale i 2 sezon Doom Patrol. A takich niespodzianek jest zapewne więcej. To wyłapałem tylko dzięki temu że mam ten serial na liście.

Papka tvnowsko discoverowa mnie specjalnie nie interesuje ale trochę przejrzałem zawartość. W serialach tvnowski brak wielu sezonów. Przykładowo Kryminalni dostępny tylko jeden sezon, nawet nie wiem który, w wielu innych serialach też tak jest. W Player z tego co kojarzę były wszystkie sezony.

W sekcji Discovery to samo. Znalazłem kilka pozycji o UFO, kosmosie itp, które mogą mnie zainteresować. Ale też albo dostępny tylko 1 sezon (często tylko ten najnowszy).

 

Krótko mówiąc. Jeśli komuś zależalo na treściach HBO to dostaje ich mniej. Jeśli komuś zależało na treściach playera to też dostaje ich mniej. Za to płacić będzie więcej ;) .

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@diabeu Można się domyśleć, że usuwają pierwsze sezony seriali HBO/Warner Bros./Max na rzecz produkcji TVN/Discovery. Najwidoczniej serwery Maxa nie są takie ogromne aby można było poumieszczać na spokojnie wszystko jak leci od 1 odcinka do ostatniego.

 

Tego playera to nawet nie powinni przenosić do samego serwisu MAXa tylko oferować dwie platformy w cenie jednej. Powinni zrobić to na takim przykładzie jak z Disney+ Hulu i MAX w Ameryce, 2 czy 3 serwisy w cenie 1.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek99 napisał(a):

 

@diabeu Można się domyśleć, że usuwają pierwsze sezony seriali HBO/Warner Bros./Max na rzecz produkcji TVN/Discovery. Najwidoczniej serwery Maxa nie są takie ogromne aby można było poumieszczać na spokojnie wszystko jak leci od 1 odcinka do ostatniego.

 

Tego playera to nawet nie powinni przenosić do samego serwisu MAXa tylko oferować dwie platformy w cenie jednej. Powinni zrobić to na takim przykładzie jak z Disney+ Hulu i MAX w Ameryce, 2 czy 3 serwisy w cenie 1.

Może tak być. Wygląda na to jakby polski rynek ich przerósł ze względu na playera. A wystarczyło zrobić z Max serwis premium z serialami i filmami HBO i Max Orginals (w tym te zamiast player orginals) plus ewentualnie Discovery i transmisje Eurosportu. A resztę tvnowkiej papki typki w stylu Mam Talent, Wojewódzkiego czy Na Wspólnej itp plus kanały TV zostawić w playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...