Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poinformowany, że będzie wymiana na moduły, ale jakie, to nie wiadomo.

Tylko skoro mowa o modułach, to na pewno nie rozwiązanie, a'a n. Pozostanie to co znamy, albo ewentualnie coś jak spliter bezprzewodowy.

Obstawiam rozwiązanie znane tylko poprawione (czas/awaryjność) chybaże jako multiroom będą dawać dekoder polsatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem wlasnie do Cyfry Plus. Jedno jest pewne. Modulow zblizeniowych nie mozna wymienic na nowe karty przy obowiazujacej umowie. Tyle sie dowiedzialem a kobitka byla wogole niekoperatywna. Tak jak zazwyczaj gadaja tak teraz milczala. Cyfra Plus mnie strasznie teraz zawiodla. Ten modul do aktywacji, co 6h to jest wielkie "G", tak jak to cale HBO OD - szmelc!!!

 

Moge tylko doradzic, jezeli ktos jest w zasiegu takiej kablowki jak UPC, Toya, Vectra, czy Multimedia, to nie ma po co ten zlom antenowy na balkonie wieszac i bez potrzeby oszpecac budynki. Na Hotbirdzie i tak nie ma zadnych interesujacych zagranicznych kanalow FTA, chyba ze ktos gustuje w iranskich....

 

Pozdrawiam!

Wrobiony w MR i HBO OD klient Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, dzwoniłem właśnie do ICA i pytałem o " nowy " muliroom, Pan powiedział, że dwie " normalne " karty to rozwiązanie tymczasowe gdyż mają braki z kartami " 6 godzinnymi ". Powiedział, że po upływie max 2-3 m-cy od podpisania umowy każdy kto wziął teraz multiroom dostanie pismo z prośbą o oddanie dwóch oryginalnych kart w celu wymiany na " 6 godzinne ".

I KOMU TU WIERZYĆ ? Można wziąć Prestiż a później ryczeć :).

Prośba do kumatych o wyjaśnienie tej kwestii w 100 % i rozwianie wszelkich wątpliwości.

BO BRZYDKO TO PACHNIE.

 

W zeszłym roku brałem promocje z telewizorem w tej promocji jest darmowy multirom, wtedy nie było ich na stanie więc też dawali dwie karty ale w umowie wyraźnie było napisane że jestem zobowiązany do wymiany tych kart na multirom w określonym terminie bo inaczej karta nie dostanie uprawnień (pamiętacie ten płacz a co będzie gdy dalej nie bedzie multi :) ) A teraz moje pytanie czy w nowych umowach jest wyraźnie napisane o wymianie czy tylko będzie to "prośba"? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to tylko brak kart, to po co portale, jak Satkurier i inne robia taka dezorientacje? Po co ten caly zament tu? Pisza tylko aby cos miec do pisania? Bez sensu... Albo naprawde jakas nieuczciwa forma PR tym razem ze strony C+? Szkoda gadac! Wolna Amerykanka w polskim bizniesie innym slowy prawdziwy Meksyk! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wcale nie muszą tego wpisywać do aneksu. Wystarczy że grzecznie poproszą a druga karta nie dostanie uprawnień, przecież jest zarejestrowana w systemie pod innym numerem.

Druga karta przestanie działać a oni w ramach "gwarancji" wymienią na docelowy MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na 100% nie na moduły zbliżeniowe 6h bo takich już nie będzie, też informacja pewna :-)

 

 

Jak by dali takie moduły co trzeba co tydzień zbliżać (nie tydzień działania tylko normalnie co tydzień zbliżanie bez względu czy działa czy nie) - to by wystarczyło. Mógłbym na coś takiego przystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu kierownictwo C+ chciało zrezygnować z systemu Multiroomu ze zbliżeniowego na prostrzy. Podjęto decyzję o przejściu na dwie zwykłe i niezależne karty. Obecnie nie ma planów wprowadzania kolejnego systemu Multiroomu, a co więcej powrotu do poprzedniego.

 

Moduły starego typu w sieci sprzedaży są. Ich wydawanie zostało zakazane i moduły będą wracać do C+. Rok temu w sezonie świątecznym sytuacja była inna. Jeżeli dystrybutor nie miał PVRów albo Multiroomu to rejestrował to przy zawieraniu umowy i w aneksie (w artykułach "w oczekiwaniu na dekoder pvr" albo w "oczekiwaniu na multiroom") drukował się jasny zapis o konieczności wymiany obu kart (druga karta wydawana w zastępstwie była wówczas rejestrowana w systemie w zupełnie w inny sposób niż to jest od dzisiaj), terminie dokonania wymiany (zazwyczaj do 31 marca) oraz ewentualnej karze za brak zwrotu drugiej karty.

 

Teraz tego wszystkiego nie ma. Chcesz Multiroom - dostajesz dwie karty. Informacje z infolinii o tym, że jest to sytuacja przejściowa świadczą najwyraźniej o nie do końca przekazanych informacjach z siedziby, czy to do całego CTA, czy też do konsultantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że "sąsiad" z drugiego końca miasta też by na to przystał :lol2: Dlatego wątpię aby coś takiego było.
Ja pójdę tym tokiem myślenia trochę dalej, Takie rozwiązanie nie ma racji bytu. 400 km :?: Bo tu padła taka cyfra, to taki koleś mieszkający w środku Polski załóżmy w Łodzi jak w jego sytuacji wyglądałby promień "sygnału" 400 km :?::?: :?: Prawie CALA POLSKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać, insynuować i rozważać. Jedyne co pewne to to, że dostaje się 2 karty. To co nam mówią w CTA to też rzecz celowa. Muszą zasiać nutę niepewności tak by Kowalski nie dał drugiej karty Nowakowi bo nie będzie wiedział czy faktycznie Cyfra poprosi o zwrot kart. Ja wezmę tą formę multiroomu i jeżeli trzeba będzie to zwrócę kartę.

 

Tak jak wspomniałem CTA sieje plotki, już w listopadzie zapewniali o promocji mikołajkowej w tym roku i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co jest najciekawsze w obecnej ofercie Multiroom możecie przy podpisywaniu umowy kupić jedną antenę TWIN za 98 zł albo 2 anteny 60 cm za 50 zł każda :D A tej opcji kiedyś nie było :D Wiedzą co robią 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest najciekawsze w obecnej ofercie Multiroom możecie przy podpisywaniu umowy kupić jedną antenę TWIN za 98 zł albo 2 anteny 60 cm za 50 zł każda :D A tej opcji kiedyś nie było :D Wiedzą co robią 8)

 

Czyli ewidentnie Cyfra+ dopuszcza możliwość zakupu jednego abonamentu z multiroomem na 2 domy. Rok temu pakiet Optimim z Canal+ kosztował 42 zł miesięcznie, a teraz to samo wychodzi średnio około 74 zł miesięcznie, czyli nawet jak część osób podzieli się kartami ze znajomymi, to wyjdzie ich to średnio po 37 zł miesięcznie, czyli tylko 5 zł mniej niż rok temu, a takich przypadków będzie kilka, najwyżej kilkanaście procent, więc Cyfra+ i tak wyjdzie na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci co będą chcieli podzielić to to zrobią. Polsat przecież też da się podzielić i pominąć parowanie karty. W sumie nie jest to jakieś wielkie halo. Kwestia zapłacenia odpowiedniej osobie 100zł i kupna odpowiedniego tunera a potem dogranie odpowiedniej wtyczki. Dla chcącego nic trudnego.

 

Cyfrę można puścić nie tylko na 2-3 tunery. Na 50 też się da. Nie ma przeszkód, żeby wysłać uprawnienia np. z Warszawy do Berlina. Dużo łatwiej niż rozdzielenie karty polsatu bo nie ma parowania. 100zł w kieszeni i niepotrzebna jest zbędna fatyga.

 

Tacy "widzowie" nie zapłacą czy będzie multiroom ładowany co 6 godzin czy nie. Wychodzi na to, że ten co chce uczciwie używać w jednym lokalu to ma to urąbane przez tą męczącą procedurę a Ci co "kradną" sygnał nadal będą to robić. Jak nie z braku kasy, to dla "sportu".

 

Cyfra pewnie doszła do wniosku, że zamiast wykładać kasy na te zabezpieczenia, które i tak nie rozwiązują sprawy, dała karty jak leci a zaoszczędzoną kasą "spłacą" tych którzy nie płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy jest możliwość, aby płytka multiroom działała w splitterze? Chodzi mi o to, że jakbym miał swój splitter i multiroom od Cyfry, a chciałbym się dzielić abonamentem z rodziną co mieszka 100 m ode mnie to mogę tak?

 

Chodzi mi o coś takiego

 

 

Płytka 1 + Splitter = Kilka TV

 

Płytka 2 = u mojej rodziny (tam nie ma splittera)

 

Chodzi o ten nie 6 godzinny multiroom.

 

PS. Nie bijcie, jeżeli już to było poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko

Mam MR z dwoma dekoderami Pace 2221 na własność a w zkładce w ICA sprzęt mam wpisany tylko jeden dekoder czy to normalne

 

Tak samo w płatach mam zapisane że wpłacono 50zł u dystrybutora, no ale ja zapłaciłem 100 2x50zł za dwa dekodery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę, że dwie niezależne karty to docelowy Multiroom. W Cyfrze muszą sobie zdawać sprawę, czym to grozi. Nagle wszyscy w APS-ach biorą Prestiż z Multiroomem, a wcześniej nawet Optimum był za drogi. Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że chcą się wycofać z doładowywania. Mogą faktycznie wprowadzić coś na wzór Clone. Modułów nie trzeba wyciągać i gonić po domu, ale raz na jakiś czas (np.24 h) moduły muszą się widzieć. Czyli pracować oba i w zasięgu powiedzmy 20 metrów od siebie. Dla użytkownika niezauważalne, dla systemu wystarczy. Dzielenie się sygnałem ograniczyliby do sąsiada z piętra wyżej/niżej, a nie 400km ;) To kilka procent i na to mogą przymknąć oko. Tak było kiedyś z zielonkami. Dopóki to było znikome, przymykali, jak się stało plagą to prędko wymienili karty i system kodowania. Dekodery też miały nie być parowane, a Segemcom jest. Może nie do końca, ale karta zaktualizowana na nim, na innym tunerze i spliterze już nie idzie. To też może być powód. Stary Multiroom nie obsługiwał obu systemów, a nowy będzie musiał. To, że nie ma aneksów „ W oczekiwaniu..” nic nie znaczy. Jak ktoś napisał wcześniej, wyślą zaproszenie na wymianę kart na moduły w APS-ie. Nie wymienisz, nie przejdą uprawnienia, nie oglądniesz. Karta jest własnością Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie bezceremonialne "zaproszenie" do tworzenia 2 osobowych spółek (bez o.o.) to może być logiczne uzupełnienie polityki operatora.

Wzrośnie sprzedaż drogich pakietów (teraz przy wysokich cenach raczej wątpliwe), a w statystykach, które służą do ,rozliczania z dostawcami kanałów, klientów nie przybędzie (a sygnał i tak musi iść w eter , czy dla tysiąca , czy dla miliona koszt ten sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...