Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu jest właśnie niewielki margines dla Cyfry aby utrudnić działanie spliterów bo każda karta multiroom jest traktowana oddzielnie a w przypadku spliterów trzeba podzielić uprawnienia z jednej karty, a to wymaga czasu. Tym niemniej wątpię aby chcieli to w pełni wykorzystać bo po pierwsze może to utrudnić życie niektórym abonentom nawet nie korzystającym ze spliterów a po drugie to może zniechęcić do platformy częśc abonentów korzystających już ze spliterów.

PS A jak będę chciał 2 karty dodatkowe to mam płacić podwójną stawkę za multiroom? Wtedy się już na pewno nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie sprawa mało wygodna i tyle . Ale co poradzimy :) Jak chcą to tak będzie. CO do zdjęć niech w końcu jakiś tester poda bo sam jestem ciekaw jak toto wygląda:(Proponuje poczytać @dvbnews wątek o splitterach tam opisałem jak mogą blokować obecne splittery. Wracając do tematu to moja karta obecnie jest bardzo porysowana więc ciekawe jak to by było z ich usługą:D Pozwolę sobie wkleić wyjaśnienie dotyczące Multirooma i sposobu ograniczenia przez c+ sposobu takiego podziału jak mamy obecnie :

 

 

Witam w odpowiedzi na pytanie sprawa wygląda następująco obecnie C+ technicznie może zablokować podział kart na splitterach nie autoryzowanych z Poziomu Nowego systemu i ograniczyć do 2ch zapytań o klucze do karty jak ma to miejsce na kanałach axn tv 4 i kilku innych (przy większej ilości klientów kart występują feezy -zacięcia w obrazie spowodowane przyspieszonym przesyłem kluczy szyfrujących i tym samym ograniczeniem zdolności odpowiedzi zdeszyfrowanymi ecmami od karty do tunerów...Problem ten występuje dobrze przy 4 userach np w sharingu Wystarczy poczytać wątek na l...dv..hk w dziale sharing. Odnośnie zacięc na AXN itd;p to niby wina kart jak to c+ Mówi ale z mojej prywatnej informacji Jest to nieoficjalne działanie mające na celu ograniczenie techniczne sharingu i oraz splitterow powyżej 2chpodziałów.Karta posiada pewien bufor który ulega przepełnieniu i występują te problemy . Czasem łatwo i zauważyć problem na tunerku pvr. I na oryginalnym tunku c+ przy podziale na 2 występują problemy dlatego osobiście ciągle piszę imeile do c+ i już 3x karta była wymieniana ale zacięcia okresowo występują właśnie z powodu ich działań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Póki co możesz kupić c+ i splitter:) na 2 tv nie ma problemu nic nie zacina;)Kolega jeden miał dać zdjęcia oficjalnego rozdzielacza i co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Testy testami ale jeśli ktoś z userów SK forum ma na tescie może dał by w końcu zdjęcie;/Cena jest ustalona z tego co wiem 15zł miesięcznie ale dla mnie to za drogo:)chętnie cena mi sie widzi np w zalezności od pakietu poniżek tego za 60zł 10zł a powyżej 5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, jestem nowy na forum i mam takie małe pytanko odnośnie multiroom bo chyba nie do końca zrozumiałem zasadę działania :? .

Czy jeśli mam sygnał z konwertera poprowadzony tylko do tv, który znajduje się u mnie w domu na parterze( obieram cyfre w tv na parterze). I teraz zamówię multiroom to wówczas dla tv na piętrze muszę ciągnąc kabel z talerza na piętro czy dzięki multiroomowi będę jakoś super-bezprzewodowo :] miał sygnał w dekoderze na piętrze ;). Wybaczcie to biedne pytanie ale już się zakręciłem w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic nie ma a kolega z forum testujący rzekomo tą usługę u mnie już ma 0 renomę skoro nawet zdjęcia nie zrobił jak toto wygląda ...///Edit:kOLEGo wobec tego że nie możesz publikować zdjęcia nie wnikam ale proszę o wysłanie mi na meila kaspeed@buziaczek.pl bo bardzo mnie interesuje obiecuję że fotka nie wyjdzie publik:) a zaspokoisz moją ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. I w temacie nadal cisza. Kiedy to włączą bo juz mi się nie chce 2 abonamentów płacić (jeden w cyfra+, drugi w kablówce). Miało być w 1 kwartale i ciekawe czy będzie?. A propo jesli będzie ten multiroom to jak będzie to podłaczone na wi-fi? czy trzeba bedzie jakies kable kłaść? i może wymieniać konwerter? Czy jeśli się zamówi usługe to jakiś monter przyjdzie i to zainstaluje?

Ps. jak wprowadza ta usluge to klientów zyskają, bo wiele osób z którymi rozmawiałem chętnie zrezygnuje z kablówki na rzecz cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kup pan sobie splitter i tyle do wyboru do koloru. Wracając do tematu poczytaj na jakiej zasadzie bedzie działało. Było opisane w tym wątku;/ Poza tym konwerter twin bedziesz musiał mieć i 2 dekodery:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...