Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprogramowalem juzkilka nagran i ani razu nie pokazlo mi sie co jest na dekoderze.

Wydaje sie, ze kiedy korzystam w telefonie ze strony n.lajt.pl (przegladarka Safari) to pamieta nagrania zaplanowane przez ta strone, ale dalej nie potrafi pobrac tego co jest w dekoderze.

 

pjacek, czy mozesz sprawdzic czy dziala i napisac kiedy sprawdzales? Czy mozesz podac jakie masz ustawienia na routerze - lub jesli nic nie zmienailes, to prosze podaj typ routera, sprawdze jakie ma ustawienia domyslne i moze znajde rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni mam podlaczone dwa dekodery 250 GB Cyfry i Nki.

Pozwole sobie zrobic porownanie obydwu dekoderów. Moze ulatwi to komus podjecie decyzji.

Jakosc obrazu: na LCD Topshiba Regza 37" nie zauwazam specjalnej roznicy na korzyc jakiegokolwiek dekodera. Ustawienia 1080i

 

PVR Cyfry, Pace 250.

+ cichy

+ 2 godziny na timeshifting

+ mozliwosc nagrywania dwoch audycji jednoczesnie

+ dekoder nie jest przypisany do jednej tylko karty

+ oddzielny przycisk do zmiany formatu obrazu

+ satelitarne kanaly radiowe

+ wyrazna sygnalizacja nagrywania

+ wbudowany tuner telewizji naziemnej

 

- dlugi czas uruchamiania i wylacznia (on - standby), przypadkowe wylaczenie powoduje strate poltorej - dwoch minut programu. uruchamiana po wylaczeniu z sieci - tyle samo.

- fatalna obsluga pilotem, zwlaszcza przewijania

- strasznie wolny EPG, zniechecajacy do uzycia

- problematyczne programowania nagran (ze wzgledu na EPG)

- rozbicie listy nagran na dwie: nagrane i zaplanowane

- EPG oraz funkcja pilot nie dzialaja na wszystkich kanalach

- brak wyraznej sygnalizacji poziomu sygnalu antenowego na poszczegolnych wejsciach

- wieszajace sie HDMI (harczacy glos, czy brak obrazu - mozliwe, ze to tylko przypadlosc mojego egzemplarza)

- "Obligatoryjne" restarty o polnocy. Czasami nawet podczas ogladania programu.

 

PVR N, dekoder CLRA funkcja turbo nieodblokowana

+ szybke przejscia stadby - on, uruchamianie z braku zasilania trwa podobnie jak w pace

+ bardzo cichy

+ rewelacyjne dzialanie pilota

+ dzialajacy dostep do internetu

+ mozliwosc zarzadzania nagraniami przez internet (do tej pory moge jedynie dodwac, zmieniac, czy usuwac nie moge, moze jest to problem z moim internetem)

+ wielofunkcyjny wyswietlacz

+ ciekawe EPG, szybko dzilajace

+ funkcja pilot podaje informacje o trzech audycjach do przodu

+ indformacja o zarezerwowanym miejscu na dysku przez zaplanowane nagrania

+ mozliwosc zakupu filmow w VOD przez dekoder (konieczne polaczenie z Internetem)

 

- jedna godzina na timeshifting

- brak wbudowanego tunera TV naziemnej

- brak radia satelitarnego

- brak "belki przewijania" podczas przwijania, informacja na wyswietlaczu moze byc malo czytelna z dalszej odleglosci

- ograniczona ilosc przyciskow na obudowie, w przypadku awarii pilota niemozliwym jest uruchomienie dodatkowej funkcji.

 

Jak dla mnie przegladanie Internetu na ekranie telewizora jest niewygodne, mam konsole WII ktora to umozliwia. Wpisywanie tekstu za pomoca pilota jest niewygodne. Do szybkiego dostepu do Internetu najlepszy jest jednak tablet.

 

@sanfran - w routerze musisz zrobić "Port Forwarding" na adres ip nboxa.

edit - podobno nie trzeba, pamiętaj - maska podsieci musi być ta sama.

Poprobuje. Z maska podsieci dam sobie rade, gdyz znam sie ciut na tym. Mam certyfikat CCNP i pracuje jako Cisco Engineer u dostawcy uslug satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie.Miałem równolegle przez dwa miechy również Pace 250 Cyfry i mam podobne odczucia.Do minusów Pace dodałbym jeszcze problemy z nagrywaniem a właściwie przerywaniem nagrywania.Tuner naziemny też ma spore ograniczenia.

 

Część brakujących funkcji uzupełnia oprogramowanie Turbo i dongle z tunerem DVB-T.Niestety obie rzeczy dodatkowo płatne.Jednak w takiej konfiguracji sprzęt Cyfry odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę wyprostuje:

- nbox umożliwia zmianę rozdzielczości z panelu lub pilota (turbo skrótem * i nr),

- satelitarne kanały radiowe robią się dostepne po jednorazowym podpięciu do Internetu - swoją drogą to bez sensu trochę,

- w przypadku awarii pilota bierzesz pilota pod pachę i idziesz do APS wymienić - zresztą nigdy jeszcze nie widziałem pilota który ot tak się zepsuł,

- w turbo nie dowiesz się ile % zajmują zaplanowane nagrania - masz tylko info o wolnym i zajętym miejscu,

- zewnętrzny tuner DVB-T ma jeden niedawno odkryty plus - współpracuje z komputerem.

- turbo też ma 2h TS - należy porównywać wg wielkości HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam pewien problem. Posiadam w n-ce dekoder hd ten biały standardowy.

 

Jest on z wszystkimi urządzeniami włączony do listwy która jest na noc wyłączana.

Po włączeniu rano listwy i pierwszym uruchomieniu dekodera wygląda to tak że uruchamia się on do momentu aż pokaże się siła i jakość ogólna anteny, po czym dekoder się sam wyłącza i muszę go jeszcze raz włączać z pilota i wtedy już sie pokazują normalnie programy.

 

Sytuacja ma miejsce ale tylko raz przy pierwszym włączeniu listwy. W ciągu dnia po wyłączeniu dekodera i włączeniu załączają się kanały bez problemu.

 

Czy u Was tez ma coś takiego miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi sie przenosic czasem bialy dekoder z pokoju do pokoju (czekam na Multirooma) i po kilkuminutowym odłączeniu od prądu dekoder wyswietla test , potem pokazuja sie ustawienia sily sygnalu etc i dopiero po kilku minutach (no moze kilkudziesieciu sekundach)jest gotowy do normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu rano listwy i pierwszym uruchomieniu dekodera wygląda to tak że uruchamia się on do momentu aż pokaże się siła i jakość ogólna anteny, po czym dekoder się sam wyłącza i muszę go jeszcze raz włączać z pilota...

 

Nic tylko powinieneś się cieszyć! Chciałbyś aby jakikolwiek sprzęt RTV będący w standby przy każdym zaniku prądu się włączał? Znam takie sprzety, które w środku nocy potrafią człowieka obudzić bo na sekundę prądu zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem podłączyć do turbo dekodera kino domowe przewodem ( COMPONENT ) w KD ustawiłem tryb AUX i nie działa, ten sam problem mam z dekoderem C+, kabelek działa bo jest podpięty pod TV i śmiga, trochę mnie to dziwi że nie działa, KD Samsung, co można zrobić by to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...