Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy Wam też w stand by piszczy NBOX? Pisk dobiega z okolic wyjścia optycznego. Zauważyłem, że jak odłączy się antenę to piszczenie zanika...

Wymieniałem już odbiornik w serwisie ale kolejny ma tą samą wadę.

Ponieważ zakupiłem N-kę w grudniu 2010, a obecnie dają jakiś inny dekoder w promocji, zastanawiam się czy jest szansa, by wymienić to białe "gó@#$#"

na nowszy odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nagrywasz/pauzujesz bo nigdy nie miałeś takiej możliwości i nie wiesz co dobre. Podobnie ma się sprawa z moim rodzicami. Im wystarcza podstawowa funkcja zmiany kanałów - nie potrzebują EPG, nagrywania czy time-shift. Nie potrzebują, bo nigdy tego nie mieli i nie wiedzą jaki to luksus i wygoda uniezależniająca od ramówki.

Żeby nie było to z czarnymi też są różne problemy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja jestem jakoś dziwny, czy co, ale graficznie bardziej odpowiada mi zwykły Rekorder, niż Turbo. Mam w tej chwili Turborekordera na testach i jakoś tak nie trawię tej cukierkowości. Na szczęście można łatwo i szybko na jakiś czas pozbyć się tego dobrodziejstwa. Tylko tego dysku szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue jest po prostu bardziej intuicyjny i do podstawowych funkcji o wiele bardziej przyjazny użytkownikowi.

Turbo ma o wiele więcej możliwości ale przez to cierpi ergonomia niestety.

Ja się jeszcze nie nacieszyłem softem turbo ponieważ upgradowałem do dopiero miesiąc temu więc ja jestem za nim.

Zresetowałem dekoder wraz z czyszczeniem dysku i oczywiście łącznie z powrotem do blue.

Przez te kilka godzin, w ciągu których musiałem korzystać z blue utwierdziło mnie w przekonaniu jaki do biedny soft.

Dopiero na sofcie turbo nBox rozwija swoje skrzydła i pokazuje pełnię możliwości.

O podstawowej zalecie - czyli 4 krotnie większej pojemności na własne nagrania nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny :) ... ja bym to chętniej nazwał "prosty" lub "ascetyczny"

z Turbo wziąłbym najchętniej 3 rzeczy:

- większy dysk :)

- lista kanałów pod klawiszem OK (dziwne, że wcześniej nie wpadli na takie proste, acz genialne rozwiązanie)

- info nie tylko o bieżącym, ale także i następnym programie

 

Z funkcji internetowych nie korzystam (moim prywatnym zdaniem zbędny bajer), a grafika jednak trochę przesłodzona. Osobiście wolę prostą grafikę, bez zbędnych animacji czy "pseudo-3D"

 

Ja dekoder miałem u siebie zaledwie 5 dni i już od początku grafika Turbo nie przypadła mi do gustu (choć szczerze ten niebieski też nie jest najlepszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że działa, ale nie wyświetla się tak jak w Turbo, czyli razem z informacją o bieżącym programie - czy to przy zmianie kanału, czy wciśnięciu "info"

Inaczej... tutaj po przełączeniu się na jakiś kanał masz info tylko o aktualnym programie, na następny trzeba się przełączyć. W turbo info o następnym wyświetlane jest od razu, pod info o bieżącym.

Wygodne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zgrania na płytę DVD, z dekodera z twardym dyskiem, mam kilka ciekawych programów i bajek które chciałbym zgrać na płytę, ale nie wiem co muszę zrobić, jak podłączyć, z nagrywarką aby się tak dało, model mojej nagrywarki to Samsung DVD R150, mam ją podłączoną z dekoderem cyfrowego Polsatu, i moje pytanie brzmi czy da się przez jakieś inne złącza, nie scart, podłączyć, aby można było nagrywać z Polsatu i n. Wiem trochę to skomplikowanie napisałem, ale myślę ze zrozumie ktoś i mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Component wypuszcza TYLKO obraz. Dżwięk w takim połączeniu wypuszczasz cinchami przez wyjście audio (kanał L i R).

W sumie potrzebujesz 5 przewodów zakończonych cinchami - 3 do obrazu (Y, Pr, Pb) i 2 do dźwięku (L, R). Oczywiście aby dokonać takiego nagrania będziesz musiał zmienić rodzielczość przytrzymując klawisz RES (przełączy się z trybu HDMI na DVI) lub w opcjach, w turbo klawiszem * i jakiś tam nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś rekorder BZZB i jest ZNACZNIE głośniejszy od testowanego przeze mnie wcześniej CLRA - typowy głośny szum zmęczonego łożyska. Na tyle głośny, że mocno przeszkadza w oglądaniu telewizji wieczorem, bo często trudno zrozumieć co aktorzy (lub lektor) mówią. Iść z tym do APSu, czy nie ma sensu bo i tak powiedzą że to normalne i nie podlega gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...