Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@cosanostra_pl Sprobuj podlaczyc dekoder z TV innym kablem HDMI. ;)

Jezeli nadal bedzie taka sytuacja to bedzie trzeba wymienic dekoder. ;)

 

Na tym kablu chodził CP i było OK. Przy n-ce nie działa...

Przy wybraniu na dekoderze 1080i HDMI TV przełącza się automatycznie na to źródło - i nic nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego komunikatu. Dzwoniłem na infolinie, próbowałem wszystkich restartów itp - nic nie działa.

Na innych forach wyczytałem, że problem jest szerszy dotyczy wielu TV i wsparcia HDCP ale n-ka udaje, że go nie ma...

Jaki masz model nboxa (pierwsze 4 litery numeru seryjnego)?

Co pali się na jego wyświetlaczu na panelu frontowym? Jest tam napis "problem HDCP" lub świecący mały czerwony trójkącik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z componentem - leć do serwisowego APS na wymianę (ewentualną) lub sprawdź na TV sąsiada/znajomego. Problemy z HDCP miały miejsce jakoś rok temu i po aktualizacji zostały usunięte.

 

PS. Obraz po HDMI jest i w trybie HDMI i w trybie DVI (ale wtedy dźwięk trzeba do TV przesłać via cinch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dekoder: nbox HDTV recorder (bez turbo)

TV: Sharp Aquos LC-32RD8E HD Ready

 

Z CP nie było żadnych problemów

 

Jak zawiozę dekoder do serwisu to sprawdzą mi go/wymienia od ręki?

Rowniez mam Sharpa LCD i u mnie wszystko smiga az milo, wina lezy po stronie dekodera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzeli, tyle że bufor nie pomaga.

 

1. Przy zaznaczaniu programów do nagrywania via EGP staruje nagrywanie zgodnie z buforem i nie nagrywa do końca. Wyłącza się samo i program zostaje ucięty. Nagrywanie się zatrzymuje, mimo że program trwa nadal.

 

2. Przy ręcznym nagrywaniu via przycisk "rec" nagrywanie staruje w momencie naciśnięcia "rec" (na tv pokazuje się czas nagrania - czas do końca danego programu). Nagranie łapie tyle minut wstecz ile na buforze jest ustawione. W momencie zakończenia nagrania - upływu czasu - nagrywanie się wyłącza, mimo że program trwa dalej i nie nagrywa do końca.

 

Jeśli zdecyduje się ręcznie przerwać nagrania, to nie nagrywa się do tego momentu w którym przerwałem tylko wcześniej.

 

O co tutaj chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem może to być jakaś awaria oprogramowania. Chyba nie obejdzie bez wymiany softu...

 

Ja mam ustawione -/+ 3 min w opcjach nagrywania (skróciłem w stosunku do wartości domyslnych) i póki co - dobrze nagrywa. Czasami zdarza się, że ramówka na danym kanale się rozjedzie i nagranie zacznie się trochę za późno lub nagra się coś innego. Ale ogólnie - nie stwierdziłem problemów opisanych w poście powyżej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft jest nowy, zaktualizowany, problem występuje na wszystkich programach. Aczkolwiek nie sprawdzałem dokładnie.

 

Np. teraz na jimjam dla juniora nagrywałem bajkę, bajka się zaczyna ja naciskam rec. Sprawdzam czy nagrywanie zaczęło się od momentu w którym zacząłem - oczywiście nie, najpierw nagrało się ok 8 minut poprzedniej bajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...