Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tv masz włączony jak podłączasz kabel i masz już ustawioną na tv prawidłową rozdzielczość (av)? Pytam bo jak podłączasz kabel i ustawiasz na boxie 1080 to box odrazu wysyła sygnał przez kabel... Jak nie masz tv włączonego to wtedy sygnał wraca i dochodzi do jego zapętlenia... Dlatego najpierw włącz tv i ustaw AV a potem podłącz kabel HDMI i ustaw rozdzielczość na boxie... Wtedy nie będzie problemu HDCP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie dekoderów N z nagrywaniem.Czy można jedno wyjście (główne) podłączyć do instalacji hot bird plus astra na diseq a wyjście drugie bezpośrednio do konwertera na hot bird ? Później będę miał dodatkowy sygnał z astry ale na razie nie mam. Czy taka konfigurację zaakceptuje dekoder? z góry dziękuje za odpowiedz Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pewien problem. Otóż kupiłem sobie telewizję N. Mam telewizor Samsunga PS42B430P2WXXH. Gdzieś na jakiejś zagranicznej stronce znalazłem ze telewizor ma obsługę HDCP. No więc kupiłem kabelek HDMI. Podłączam go, chcę ustawić jakość hd ( 720i, 1080i, 576i i jeszcze jedna ) jednak na każdej wyskakuje mi błąd że Problem HDCP? Czy nie da rady ogladać HD?

 

Jeśli chodzi o HDCP to nie wszystkie HDMI chcą grać... Mój klient któremu instalowałem nkę, wymieniał przewód HDMI 3 razy! Dopiero za trzecim podejściem działało bez problemów. Zawiodły tanie HDMI z marketu nie dla idiotów za 30zł... Pomógł kupiony w Vobisie za 59,90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomógł kupiony w Vobisie za 59,90

 

Rozumiem, że o długości 3m bo tyle to kosztują 3m kable. Działające poprawnie kable standardowej długości - 1m czy 1,2m kosztują 20-30 zł... ktoś chyba w konia Twojego klienta zrobił z tymi kablami (częste przypadku - przy zakupie sprzętu RTV wciska się kabel w kosmicznej cenie bo przy 2 tys zł za tv 40 zł nie robi różnicy wielkiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo... że Vobis ma ceny 2 x Allegro... a Allegro 1/2 normalnego sklepu

Ja swój kabel mam firmy Techlink, model 640202 z jakiejś serii Wires... (1 metrowy) ... Kupowałem za jakieś 70zeta na początku roku 2009... i do tej pory, nie ma z nim najmniejszych problemów... a kupiłem takiego, ponieważ wcześniejsze HDMI z rynku za przysłowiowe 2 dychy... (wtedy) się rozpadło... Dosłownie, rozleciała się końcówka od częstych wpinań w porty... Miałem go 3 miechy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem nbox recorder, jest już aktywowany wszystkie kanały działają, aktualizacje tez najnowsze ściągnął ale nie działa mi VOD, gdy wchodzę w VOD wyświetla mi się tylko puste menu a na dole znaki zapytania, oczywiście VOD też mam w pakiecie. Co zrobić, czy to się samo po jakimś czasie pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce zmieniać dekoder na zabugowanego turbacza (zwłaszcza że trzeba dopłacić i przedłużyć umowę).

 

Skoro kanały te dobrze odbierały w sierpniu ubiegłego roku, to uważam że teraz też powinny odbierać poprawnie. No ale to właśnie pokazuje jakim "super" sprzętem są te nboxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków to wina ustawień anteny... Box nic do tego nie ma... Najpierw sprawdź jakość sygnału na tych kanałach a potem możemy jakąś konstruktywną rozmowę podjąć bo na razie to wiemy tylko tyle że pół roku temu działało a teraz nie... Możliwych przyczyn jest wiele... Proszę więc o szczegółowe informacje a nie dywagacje na temat problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce zmieniać dekoder na zabugowanego turbacza (zwłaszcza że trzeba dopłacić i przedłużyć umowę).

Nie musisz zmieniać na dekoder z softem turbo. Wystarczy, że dekoder będzie z serii CLRA. Chodzi o szybkość zainstalowanego procesora.

Skoro kanały te dobrze odbierały w sierpniu ubiegłego roku, to uważam że teraz też powinny odbierać poprawnie.

Wystarczyła zmiana bitrate'u i algorytmów kodowania, aby moc procesora takiego jak STi7100 zainstalowanego w starych nboxach nie wystarczyła do płynnego dekodowania tych kilku niemieckich kanałów HD.

No ale to właśnie pokazuje jakim "super" sprzętem są te nboxy.

Były super 3 lata temu, gdy weszły na rynek. Te same problemy mają dekodery innych firm z tego samego okresu (np. PVR C+ ten z dyskiem 250GB oparty na STi7109).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowe, czy nie domowe. To nie problem...

Pytałem czy się w ogóle da?

No i co trzeba zrobić, bo niestety, w necie ZERO na ten temat, a na alledrogo

widziałem białe nBoxy z kartami TNK niby działające... więc, ktoś to robił już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...