Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plansza Ustawienia anteny wyświetla się tylko jak coś "spaprałeś" w ustawieniach... Masz 1 czy 2 kable antenowe podłączone? Diseq podłączony na antenie? Napisz coś więcej albo zadzwoń BOK ale polecam kontakt w godzinach 14-17 a potem 21-23 i dopiero po 1 w nocy... Ruch mały wtedy dopiero a teraz musiałbyś nawet po 20 minut na połączenie czekać bo taki ruch mają... Poza tym do nboxa dołączona jest instrukcja użytkownika z wyjaśnieniem co i jak... Przyjemnej lektury życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest nagrywanie.Dziś zacząłem nagrywać Brzydulę ale wg czasu recordera była jeszcze Anna Maria Wesołowska i oczywiście przestał nagrywać po kilku minutach bo gdy włącza się nagrywanie w trakcie trwania jakiegoś programu to nagrywa do końca danego programu.Musiałem oczywiście jeszcze raz włączyć.Można to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie łączy automatycznie ani po konfiguracji ręcznej to w ustawieniach liveboxa masz odpowiednie miejsce gdzie możesz dodać urządzenie za pomocą MAC adresu... Tam dopiero wpisujesz adres MAC dekodera i wtedy livebox nie powinien go już blokować i automatycznie łączysz nboxa z netem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja życzyłbym sobie i pewnie wielu innym klientom telewizji "n" takich małych "drobiazgów" jak:

1.Wyeliminowanie krytycznej usterki nbox'ów polegającej na tym,że po zaniku napięcia (wyłączeniu prądu co się przecież zdarza) i ponownym włączeniu napięcia nbox nie przechodzi w tryb czuwania (wg norm światowych powinien) a w tryb pracy.po ostatniej modyfikacji oprogramowania na ekranie ponadto wyświetla się mała pozioma linia i żeby ją usunąć należy pilotem (power) wyłączyć dekoder.

2.Dodanie w opcjach "ustawienia" możliwości samodzielnego przeszukania transponderów (satelity) i wybrania tylko takich programów,które sami uznamy za ciekawe.Dzisiaj lista kanałów którą co jakiś czas uzupełniają technicy "n"ki jest dla wszystkich jednakowa.O ile słabej wręcz beznadziejnej jakości niektóre programy europejskie (np. włoskie) mniej "dręczą" oko i słuch, o tyle bez urazy dużo programów islamsko-arabskich wręcz mnie przynajmniej "odrzuca" swoją obcością kulturową i programową.Ja wiem,że można sobie utworzyć swoje listy,jednak tylko z tego,co nam wrzuci łaskawie "n"ka.Takie ograniczenie mojego prawa do wyboru jest oczywistej w sprzeczności do nowoczesności w tworzeniu platformy "n" jaką przecież głoszą twórcy "n"ki. Ponadto już na koniec: oczywistym dla mnie jest,że telewizja "n" jest w tej chwili najlepszą telewizją komercyjną na rynku,jej oferta jest świetna,jakość doskonała,technicznie b.dobra,cenowo naprawdę przystępna (mniej niż inne [beep]a) no i jest liderem w tworzeniu i ilości kanałów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj gdzieś po 03:30 mój dekoder hdtv (biały) miał aktulizacje i podczas tej aktuluzacji wcisnełem back no i wiadomo że została przerwana aktulizacja czy jest możliwe żeby włączyć ją ponownie? przypomina ze jak załączam aktulizacje pp przez setup to po pewnym czasie wyskakuje komunikat za nie znaleziono nowej aktulizacji i to tak sie dzieje gdy tylko chce sprawdzić czy jest nowa. prosze o pomoc jestem posiadaczem n-ki od 6 grudnia tzn jestem nowicjuszem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wcale nie przerwałeś aktualizacji. Prawdopodobnie nacisnąłeś w momencie kiedy dekoder informował że za chwilę będzie sprawdzał dostępność aktualizacji - profilaktycznie robi to każdej nocy właśnie w okolicy 4 rano. Jeżeli przy ręcznym wyszukiwaniu pisze że nie ma aktualizacji to znaczy że masz już najnowszy soft - w N w przeciwieństwie do Cyfry najnowszy soft jest cały czas dostępny na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najbardziej przeszkadza mi możliwość użytkowania tylko jednego złącza:albo Euro albo HDMI.Moje doświadczenia z tunerami Cyfry,Polsatu i Fergsuona pokazują że dla kanałów SD najlepsza jakość obrazu jest właśnie poprzez połączenie EURO.Tutaj w zasadzie zmuszony jestem używać tylko kabla HDMI gdzie kanały HD ma LG 42 LE2R prezentują się wyśmienicie ale już jakość SD pozostawia wiele do życzenia.Może uda mi się sprawdzić recordera na jakieś plaźmie Panasa to wtedy będzie jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego nBox 250GB nie działa z Multischwiczami??

Multischwicz Interstara 8/9 (2 x LNB quatroo Astra + HB + naziemna) bez kaskady

Inne dekodery sygnał mają, a N nie...

W ogóle go nie ma, ani siły, ani jakości, a miernik DSM-100 i inne dekoderki działają OK

 

Mam też pytanie... Jaki dysk siedzi w nBoxie 250GB?? 3.5calowy czy 2.5calowy , i czy to jest SATA czy PATA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pewien problem. Otóż kupiłem sobie telewizję N. Mam telewizor Samsunga PS42B430P2WXXH. Gdzieś na jakiejś zagranicznej stronce znalazłem ze telewizor ma obsługę HDCP. No więc kupiłem kabelek HDMI. Podłączam go, chcę ustawić jakość hd ( 720i, 1080i, 576i i jeszcze jedna ) jednak na każdej wyskakuje mi błąd że Problem HDCP? Czy nie da rady ogladać HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...