Jump to content

Recommended Posts

Ok, zmieniają sie nadawcy, ale za dużo serwisów jest wręcz ze szkodą dla klienta.

• Thanks 1
  • Upvote 4

Dokładnie tak. Dla jednych takie rozdrobnienie praw oznacza większe możliwości, dla innych uboższą ofertę lub dodatkowy rachunek.

• Upvote 1

Guest kingofsouth

Rozdrobnienie praw nie jest zależne od nas, to już się dzieje. Każdy liczący się gracz na rynku praw TV chce kawałek tortu jakim są usługi streamingowe. Takie czasy.

Uboższa oferta wynika też z podejścia nadawców i ich braku chęci (lub możliwości finansowych) nabycia praw. To drugie z kolei wynika z tego, że widzowie chcieliby mieć pakiet full za 50 zł ;).

C+ pokazuje czasami dwie premiery filmowe w tygodniu, o HBO to w ogóle szkoda gadać, a czemu nikt nie odkupił przez pół roku biblioteki Showmaxa? Gdzie emisja telewizyjna filmów takich jak "Najlepszy" L. Palkowskiego, albo świetnego "Kedi - sekretne życie kotów", które premierę kinową u nas miały ponad 2 lata temu? Gdzie transmisje ze Złotych globów, Emmy,  Bafty itd? Długo tak można ;).

Biblioteki Showmaxa nikt nie kupił, bo jest bardzo skromna, mało atrakcyjna a cena nieadekwatna do zawartości.

• Confused 2
  • Upvote 1

Podziel się ceną za bibliotekę Showmaxa, jak masz takie insiderskie newsy ;). Moim zdaniem "Kler" to akurat najlepszy możliwy kąsek dla telewizji premium, filmy Vegi zresztą też całkiem niezły.

Tak samo "Rojst", C+ zapewne lepiej by wyszedł na kupnie praw do tego niż na tej całej "Zasadzie przyjemności" (może niezawodny @STARS.TV by sypnął danymi ile osób to ogląda?).

Posted (edited)

Biblioteka Showmaxa jest bez filmu Kler, który został już sprzedany. Filmów Vegi poza Plagi Breslau też raczej nie ma, jest za to wersja serialowa Kobiet Mafii. Co do ceny, to pisały o niej różne portale, że jest zawyżona.

Edited by Pawop
  • Upvote 1

Jeden portal dywagował, a inne to powtórzyły, a ceny ani pełnej zawartości poza zainteresowanymi nikt nie zna ;). A wiadomo, że jeśli biblioteką jest zainteresowana np. TVP to w jej interesie jest obniżenie ceny.

Kler został sprzedany do VOD, a o tym, żeby jakiś kanał tv go kupił nie wiadomo - a premiera dvd była na początku lutego, więc jest zaraz czas na emisję w tv płatnej.

Jedyne co ciekawe było w Shomaxie to zagraniczne seriale. A te co lepsze już znalazły nowy dom (Mr Robot, Opowieść podręcznej) i jest to HBO.

Akurat te seriale są bez wyłączności i  krąża od serwisu do serwisu,

"Opowieści podręcznej" pojawiły się w HBO GO w kwietniu 2018, czyli na długo przed końcem Showmaxa, a "Mr. Robot" był dostępny z pl napisami w Amazonie w 2017 roku i jest nadal ;).

Posted (edited)
31 minut temu, bugmenot napisał:

"Opowieści podręcznej" pojawiły się w HBO GO w kwietniu 2018, czyli na długo przed końcem Showmaxa

Owszem, ale była to druga emisja. Mieli prawa tylko do pierwszego sezonu w momencie jak Showmax zaczął emitować premierowo drugi sezon. Dopiero niedawno pojawił się drugi sezon na HBO, a trzeci jest emitowany już premierowo w HBO GO.

EDIT: Zresztą jest to serial Hulu, nie pierwszy już w HBO, dlatego pewnie przejąć do tego prawa nie było trudno ;)

Edited by nix124
Informacja o Hulu
  • Upvote 1

Opowieści podręcznej to serial produkcji MGM i to oni mają prawa poza USA.
Biblioteka Showmaxa obejmuje tylko produkcje własne i projekty.

• Confused 1

W dniu 24.06.2019 o 21:04, swordfish napisał:

Te seriale Marvela nie wystartują od razu ze startem Disney+. One będą pojawiać się sukcesywnie co kilka miesięcy. Premiera Disney+ w USA planowana jest na listopad 2019. Pewnie u nas może wystartować wcześniej niż w 2022, ale będzie słabo z tłumaczeniem na j.polski (podobnie jak w przypadku debiutu Netflixa i Amazona w Polsce). Na seriale nie ma co się napalać. Na pewno kiedyś będziemy mogli je obejrzeć i psiocząc jednocześnie jakie to dno ("po co ten Disney+? Same starocie i słabe nowości! Oni są żałośni, wyłudzają tylko kasę. Nowe" Star Wars" i "Marvely" nie są takie jak dawniej. Mogliby skończyć produkcje na filmach i odpuściliby te seriale Itd. Etc.") 

Dokładnie. Ten cały Marvel to badziew, w ogóle nie wiem, po jakiego groma Kevin Feige chce to dalej ciągnąć,

Spoiler

to uniwersum powinno się skończyć po śmierci Iron Mana i "Far From Home", to już takie DC jest niewiele lepsze, przynajmniej próbują jakoś uratować ich uniwersum.

• Like 1
  • Confused 2

Posted (edited)

Ban na spoilery już dawno się skończył, więc kiedy wreszcie zamierzasz obejrzeć film???? Będziesz niecierpliwie czekać do Gwiazdki, aż HBO puści "Endgame"???? To wiedz, że na YT i tak już będziesz wiedział, co się stanie od A do Z 😂

Edited by Aleksandra Maria (Natalia)
  • Like 1
  • Confused 3

Obejrzałem w kinie w dzień premiery, ale wiele osób pewnie nie.. Jest zasada żeby chować elementy fabuły w odpowiednim tagu.

• Upvote 1

To nie chodzi o jakieś bany (przy czym to chyba nie u nas, bo za to nie karzemy), ale raczej o to, że nie każdy zainteresowany ten film widział i pewnie też dlatego nie chce zerkać na to, co się wrzuca na YT, bo woli poczekać aż puszczą w HBO.

• Like 1

Posted (edited)
5 minut temu, bugmenot napisał:

Obejrzałem w kinie w dzień premiery, ale wiele osób pewnie nie.. Jest zasada żeby chować elementy fabuły w odpowiednim tagu.

Ja obejrzałam w necie, tylko urywkami, bo strasznie się męczyłam, film dla mnie nudny i dziecinny, zresztą mało co ze świata Marvela mi się podoba, jeżeli chodzi o filmy (komiksy to już co innego).

4 minuty temu, Kirk napisał:

To nie chodzi o jakieś bany (przy czym to chyba nie u nas, bo za to nie karzemy), ale raczej o to, że nie każdy zainteresowany ten film widział i pewnie też dlatego nie chce zerkać na to, co się wrzuca na YT, bo woli poczekać aż puszczą w HBO.

O ile w ogóle puszczą, bo jak wystartuje Disney+, to nigdy nic nie wiadomo.

• Like 1
  • Confused 1

Przestań kozaczyć. Jakoś nie natrafiłem na spoilery na Youtube.

• Confused 1

Posted (edited)

To w takim razie polecam ci wpisać w YT hasło: Avengers Endgame i wleść na jakikolwiek amerykański filmik np. ze scenami z filmu 😉 Tylko radzę ci uważać, jak jeszcze nie widziałeś filmu, bo wtedy to aż popsujesz sobie zabawę.

• Like 1
  • Confused 1

Ja jestem kobietą, chyba jedną z niewielu tutaj 😀 no niestety, oprócz trailera są i spoilery na Youtube już od czasu premiery filmu aż się roi od scen z "Endgame" oraz od komentarzy pod nimi, wystarczy tylko wpisać frazę: "Avengers Endgame", najpierw oczywiście będzie link do zwiastuna, lecz dalej, to już masakra, zwłaszcza jeżeli ktoś nie widział jeszcze filmu, to dla niego miniaturka do sceny z filmu z twarzą poległej osoby w "Endgame", czy twarzy kogoś, kto uciekł (nie będę pisać o kogo chodzi) to już jest mega spoiler.

• Like 1
  • Confused 1

Nie ma na co czekać. Film przeciętny i przedłużony do granic możliwości. Poprzednia część była zdecydowanie lepsza 😏

• Upvote 1

Zgadzam się z przedmówcą. Nie pamiętam, kiedy ostatnio aż tak rozczarowałem się filmem. 

Nadal boli mnie to, jak spłycono postać Thanosa do zwykłego papierowego złoczyńcy

Strasznie macie wygórowane wymagania :D. To bardzo dobrze oceniany przez krytyków, efektowny (i efekciarski) film, który akurat mi minąl znacznie szybciej niż się spodziewałem...

A ci, którym jakiś wątków mogą szykować się na jeszcze dłuższy "extended cut" - wchodzi niedługo do kin ;).