Skocz do zawartości

HBO, HBO 2 i HBO 3


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał na Eurobirdzie jest pobierany z Amosa (z "międzylądowaniem" w stacji uplinkowej "n").

Wątpię aby sygnał na Eurobird pochodził bezpośrednio od HBO. :)

Także najszybciej ta ścieżka pojawiła się na Amosie ale jak widać nikomu się nie chce sprawdzać tego transpondera codziennie (ja dopiero dzisiaj go przeskanowałem). :P

 

@Shadowriver - sygnał w kablówce zapewne pochodzi z Amosa, to na Eurobirdzie jest wyłącznie na potrzeby "n".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że jest z Amosa, ale 100% pewności nie mam.

Cały ten transponder pełni rolę dosyłu sygnału do innych nadawców (aby oni umieścili ten sygnał na swoim transponderze). Platforma "n" jakoś musi pozyskać sygnał od HBO (czyli bierze z Amosa) i dostarczyć go innym podmiotom (czyli zorganizować dla nich dosył oraz "nboxa" do odbioru).

Ten "ktoś" umieszczający kanały "n" na swoim transponderze nie może pobierać sygnały z Amosa (brak umowy między nim a HBO, ma tylko umowę z "n").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która woda jest lepsza, prosto z źródła czy czy przy ujściu? :P

Dosyły to same źródło od producenta bez żadnych modyfikacji :> platformy zaś zmniejszają retransmitując dosyły częściowo bitrate by kanały mniej zajmowały, już nie mówiąc o transkodowaniu do MPEG-4 które n praktykuje ;p stąd te obelgi że kanały SD są takie a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co od źródła jest lepsze. Gdybyś wziął i ciągną sygnał z Amosa, później dawał go na Eurobirda, następnie na Astrę a z Astry na HotBirda to wiesz jak by się jakość pogorszyła przez takie stałe przetwarzanie?

 

Wiadomo, ze taka wersja jest niemożliwa, ale to tylko przykład.

 

Źródła są zawsze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO poprzez Amosa dostarcza sygnał do swoich klientów (platforma cyfrowa, kablówka), a co dalej ten klient zrobi z sygnałem aby dostarczyć do swoich abonentów, to już "broszka" tegoż klienta. Może od razu w swojej stacji uplinkowej wysłać sygnał do abonentów albo poprzez inne środki (satelita, światłowód) dostarczyć do miejsca skąd będą wysyłane do abonenta.

 

Jest też inna opcja. Niedawno był poruszany ten temat, platforma cyfrowa staje się oficjalnym źródłem dystrybucji kanału. Nawiązuje tutaj do Cyfrowego Polsatu i kanału (chyba) Boomerang. Producent dostarcza swój produkt (kanał) do operatora platformy (poprzez satelitę, światłowód, itp.), a ta platforma staje się źródłem skąd pobierają sygnał inni nadawcy (inne platformy, kablówki). Ta sama sytuacja jest chyba w przypadku kanałów FilmBox, Nonstop Kino - to platforma "n" służy jako źródło sygnału (znikli z Amosa). To rozwiązanie na rękę producentowi kanału, ma jeden problem mniej na głowie. ;)

 

Podsumowując - niemal pewne, że wszyscy ciągną sygnał z Amosa (no, może jakieś wyjątki się znajdą, co to z różnych względów będą korzystać z innego źródła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. przyjmijmy, że przełączą na MPEG-4. W tej chwili wszyscy (no prawie) operatorzy robią wielkie :shock: Abonenci także :shock: bo nie mogą oglądać swoich kanałów. Ich tunery nie mogą poradzić sobie z tą kompresją, MPEG-2 only. Wszyscy będą musieli wymienić swoje sprzęty (w liczbie 3 sztuki - każdy na osobny kanał).

Oczywiście HBO może "odpalić" drugi dosył, w MPEG-4, no ale miejsce na satelicie kosztuje... sprzęt odbiorców też...

Hmmm, sądzisz, że będą tak inwestować? Nawet nie odkryli czegoś takiego jak 16/9, a dźwięk DD to ostatnia nowość :P (przypominam mówimy o kanałach filmowych "premium", extra płatnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...