Skocz do zawartości

Opticum 3000l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Otóż posiadam taki zwykły tuner jak w tytule tematu który służy mi głównie do oglądania kanałów FTA z Astry. Jednak w dniu dzisiejszym tuner(odbiornik zwał jak zwał) zawiesił się i już nie fyrta :) Dokładnie wygląda to tak że świecą się równocześnie czerwona i zielona dioda. Już kiedyś miałem z nim taki problem ale był on wtedy objęty gwarancją i został naprawiony - dokładniej mówiąc wgrali mi nowy soft zdaje się :wink: Problem w tym że teraz już gwarancji na niego nie mam a sam nie mam pojęcia jak się zabrać do jego naprawy. Dlatego jeśli któryś z Was byłby w stanie mi wytłumaczyć co w tej sytuacji zrobić byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest to dla mnie dziwne, żeby tuner sam "zgubił" soft. chociaż różne przypadki się zdarzają...

 

Możesz na początku sam powalczyć z jego naprawą, jeżeli posiadasz kabelek RS232 do podłączenia z komputerem. Ten odbiornik programuje się tak samo jak tunery Globo z serii 4000/4100. Opisy można znaleźć w internecie, choćby na forum Globo: http://globo.home.pl/

 

Tuner nic nie pokazuje na ekranie TV? Bardziej bym obstawiał, że przepalił się jakiś element elektroniczny... Naprawy można też samemu dokonać, o ile ma się pojęcie o elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż pojęcia o elektronice zbyt dużego nie mam :wink: Dzięki za linka ale nie jestem zalogowany na tym forum. Za to w internecie znalazłem takie coś http://www.proserwis.com.pl/index.php?category=&cat=269&rodz_str=tekst&pod_pod_kat=1&lang=plwiesz może czy to wszystko jest tam aktualne? A tak w ogóle to tego kabelka Rs232 nie posiadam ale domyślam się że jego zakup np. w sklepie komputerowym nie jest problemem. Pytanie mam odnośnie tego jaki może być koszt jego zakupu? Na ekranie TV tuner nic nie pokazuje. Z góry dzięki za odp :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany przez Ciebie link jak najbardziej jest dobry - podany opis programowania, soft, a także program ładujący, wszystko jest ;)

 

Potrzebny będzie kabel Nullmodem - żeńsko żeński z przeplotem, na Allegro można kupić za ok. 5PLN, w sklepach w Twoim mieście cena nie powinna być wyższa niż 10PLN. Przykład takiego kabla: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc obiecałem że dam odpowiedź więc daję :wink: Otóż sam nie sprostałem naprawie tego odbiornika i postanowiłem zanieść go do serwisu sat. Tam powiedzieli mi że odbiornik całkowicie padł, kazali czekać 2 tygodnie i właśnie dziś go odebrałem. Cena po utargowaniu wyniosła 50 zł :wink: ale co najważniejsze działa on bez zarzutu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna kosztuje (wiedza co i jak wymienić swoje kosztuje) ;) Gdyby to była jakaś poważna usterka, trzeba by było wymienić cały podzespół (zasilacz, płyta) to koszt części zamiennych przekroczyłby cene nowego tunera.

Także domyślam się, że były wymienione jakieś detale typu kondensator, tranzystor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że macie rację.@Rafix nie dostałem żadnego druczku więc wydaje mi się że jednak ten serwis do profesjonalnych nie należy :/ Pewne jest to że jak drugi raz będę mieć takową awarię to zamiast naprawy sprawię sobie jakiś nowszy odbiornik. Póki ten działa jest dobrze :wink: Dzięki wielkie za uświadomienie jak mogą wyglądać takie naprawy. W przyszłości będę miał to na uwadze :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego tak całkowicie dosłownie, tylko zgaduje jak to mogło wyglądać. Może trzeba było zbadać element po elemencie aby namierzyć ten uwalony, może naprawili i po chwili się znowu uwaliło, bo coś pominęli... Z pozoru proste sprawy potrafią się skomplikować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...