Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie zainstalowane aplikacje mam ze sklepu Google. Jest jedyna płatna Tivimate, kupiona oficjalnie w sklepie.

Wolę nie przywracać boxa do ustawień fabrycznych. Później mam z pół dnia zmarnowane na wpisywanie wszystkich adresów i haseł.

 

Czy jest już jakaś inna aplikacja porucz Live Channels do oglądania DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał:

DeamPlayer

Jak niby za pomocą tej aplikacji mam oglądać kanały DVB-T ? na boxie od canal plus. Zainstalowałem aplikacje że sklepu GP i co dalej ... nie ma tu żadnej wyszukiwarki kanałów telewizji naziemnej i jest coś napisane o jakimś odbiorniku "enigma2". Nie znam się na tym i jak na razie jedyną aplikacją na której da się oglądać bez żadnych kombinacji tv naziemną jest "live Channels".

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Player.

Już nie działa, właśnie sprawdziłem w domu. Po aktualizacjach systemu na  nie ma dostępu do interfejsu tunera. 

Chyba to zablokowało Canal+ całkowicie tak jak podawali i nie będzie już obsługi dla innych programów niż dla aplikacji operatoro czy Live Channels .  :/ 

Bez odblokowania czy roota nie powinna żadna inna aplikacja do tuner działać. 

 

p.s W domu raczej korzystam z tunera  TV/SAT   w streamingu bo nie mam do boxa anteny naziemnej podpiętej.

 

Pewnie w następnych aktualizacjach C+ wyłączy całkowici  tuner DVB-T2  by nie użerać sie z tymi wymaganiami dla  HbbTV. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka sama w sobie nie ma obsługi zawsze korzystała z innych danych , tak jak to robi Live Channels  korzystając z listy kanałów zeskanowanych i zapisanych  w  aplikacji boxa Skyworth TV Input.   

Jest bardziej w aktualnych wersjach  nastawiona na streaming niż obsługę tunera w boxie.  

 

Na boxach operatorów raczej nie uruchomisz żadnej aplikacji do TV  bo mają zablokowane bootloadery i brak wymaganego roota.   

Często po prostu programy nie mają tez wymaganej obsługi dla układów tunera i pozostaje używanie tylko aplikacji dedykowanej.    Taka specyfikacja Androida, uniwersalnej aplikacji do obsługi różnych tunerów po prostu nie ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ktosiu napisał:

Apka sama w sobie nie ma obsługi zawsze korzystała z innych danych , tak jak to robi Live Channels  korzystając z listy kanałów zeskanowanych i zapisanych  w  aplikacji boxa Skyworth TV Input.   

...

Domyślam się, że tak to działa, ale tu nie ma opcji wyboru wbudowanego tunera jak w live channels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie proste to by zawsze działało, może jak załatwisz pełny aktualny  kod źródłowy Live Channels to będziesz miał praktycznie w każdym nawet na zablokowanych boxach po przerobieniu programu tak jak to robi bez problemu Live Channels na większości boxów :) 

 

Programowo w sumie zrobić potem jest proste ale sie nikomu specjalnie nie chce jak widać robić podobnego typu aplikacji za darmo, a darmowa apka Live Chnnels wygląda po prostu mizernie z tymi kilkoma opcjami.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 13:41, salva napisał:

A tak w ogóle, to jest jakiś powszechnie dostępny, solidny pilot, który bezproblemowo zastąpi fabryczny? Pytam, bo mój pewnie też niedługo wyzionie ducha. Swoje wysłużył. 

W punkcie dostałem za 30 zł - z przyciskiem netflix. Szkoda tylko, że nie można mieć na raz sparowanych kilku - a przynajmniej ja nie potrafię. Dodawałem przez opcję akcesoriów/pilota dekodera - odparowało mi poprzedni pilot (więc nie wiem, jak będzie, jak jeden padnie, a będę chciał dodać drugi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu paruje parę pilotów ale różnych i myszki przez BT. 

Widocznie te oryginalne od boxa parują się same tylko na jeden likwidując poprzedni że względu na obsługę głosową gdzie można mieć tylko jeden tego typu pilot. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić sobie ten dekoder i mam parę pytań.
W instrukcji widzę coś takiego

obraz-2022-11-17-192619176.png

Z kolei na stronie Neonetu jest do kupienia ten dekoder ale fotka tyłu dekodera jest bez wejścia antenowego

tuner-canal-box-4k-375965f0003_20221114_

I teraz się zastanawiam. Brać ten dekoder jeżeli zależy mi na DVB-T2? Bo wygląda na to, że Canal+ wypuścił nową wersję bez DVB-T2.
Mógłby ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć?

Jeszcze jedna sprawa. Znajomemu z Wolf Lanucherem instalowałem aplikację do Canal+ Online. Wszystko działa OK ale ikonka aplikacji jest od francuskiego MyCanal. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...