Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Dr.STech napisał:

Czyli był i będzie, jeśli będzie ale zdecydowanie nie jest.

Czyli jak zapytam:  W jaki dzień roku emitowany jest koncert   Noworoczny ? Odpowiesz, że był emitowany w pierwszy dzień NR  czy, ogólnie, że jest emitowany w pierwszy dzień NR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renegade

robiles reset dekodera do fabrycznych? jesli nie, sprobuj

niektore boxy podobno mialy jakies zle nastawy fabryczne i nie obieraly kanalow bez numerow lcn czy cos takiego

reset do fabryki naprawial to na stale

sprobowac nie zaszkodzi

 

@Zoono

wylacz ustawienia dekodera - ustawienia urzadzenia - opcje zaawansowane - sterownanie telewizorem przez hdmi - automatyczna zmiana jezyka - ta opcja ma byc wylaczona

zapewne masz tv jakis zza granicy, albo z bugiem ktory po hdmi informuje boxa, ze ma sie ustawic na angielski

 

@johnglon

nie ma powrotu do 9 na boxie juz zaktualizowanym do 10 w zaden sposob.

korzystanie z boxa z 9 jest i tak bez sensu, bo nie pozwala na granie canal+ 4k w rozdzielczosci 4k, bedziesz mial w hd maksymalnie. i ma sporo buguw.

zamiast kombinowac jak kon pod gore powiedz w czym masz problem, moze da sie go rozwiazac na atv 10 albo przynajmniej ktos przeczyta i przekaze gdzie trzeba.

Edytowane przez catnip
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ostatnio wystąpiła u mnie awaria z ww. dekoderem. Testowałem C+ razem z WIWĄ jeśli chodzi o wyszukiwanie programów z DVB-T. Przełączałem kilka razy zmieniając kabel HDMI. Przy którejś zmianie w dekoderze C+ pojawił się problem, BRAKU SYGNAŁU. Dekoder włącza się (świeci się niebieska kontrolka) ale żaden TV nie odbiera sygnału z HDMI (sprawdzone na 3 telewizorach). Nie da się zrobić żadne resetu itp. bo nic nie widać na ekranie tv. Nie wiem czy mogło uszkodzić się wejście HDMI. Ktoś miał podobny problem? Wszelkie pomysły będą przydatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. 

 

Rozważam kupno CANAL + BOX 4K - jako opcja do DVB-T2, i do telewizji przez Internet, ale mam wątpliwości kilka - nie wiem, czy dobry wybór, w związku z czym mam do Was kilka pytań:

1. Jak jest z wyszukiwaniem kanałów DVB-T? Czy jestem w stanie jakoś "włączyć" opcję ręcznego wyszukiwania kanałów, żeby było widać siłę i jakość sygnału, EPG, łatwy dostęp do telewizji naziemnej? Czy jestem w stanie znaleźć na tym tunerze czeskie kanały?

2. Czy po podłączeniu tunera muszę się gdzieś zarejestrować, wykupić pakiet?

3. Czy dobrą decyzję podjąłem? Jak myślicie?

4. Czy dobrze, płynnie działa tuner?

 

Dziękuję za każdą odpowiedź. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnglon

specyficzne, jak to odpalales? trzeba przesledzic sciezke.

skad box wiedzial w androidzie 9, ze ma sie na tym podniesc? daje sie mu jakas komende w adb? jak sie to instalowalo?

 

zacznij od prostych.

wejdz ustawienia urzadzenia - informacje - kompilacja - deptaj ok az wlacza sie opcje programistyczne

cofnij sie

wejdz w opcje programistyczne

wybierz konfiguracje usb

zmien ladowanie może na mtp (media transfer protocol)

restart

 

jesli nie pomoze cofnij ta zmiane i pokaz mi to co ladujesz albo brakuje uprawnien albo trzeba cos dostosowac

jestes w stanie wskazac image, ktory moge postawic u siebie na pendrive i jakas skrotowa instrukcje jak to powinno startowac?

popatrze

 

@fenahiczu

tak

czytaj co napisal dobry ziomek kamil176 na poprzedniej stronie, potrzebujesz to samo

 

@Gierek

1. reczne wyszukiwanie - nie, epg - okrojone, ale jest w live channels, latwy dostep - srednio, pilot nie ma przyciskow numerycznych

czeskie kanaly dzialaja a gdyby nie, reset do fabrycznych raz to zalatwia.

2. konto canal+ potrzebne jesli korzystasz z oryginalnego launchera zeby przejsc instalacje, polecam tak zrobic bo na nowym boxie masz gratis ogladania tv wiec sie oplaca.

3. nie wiem, zalezy czy dobrze sie czujesz w androidzie, moim zdaniem to klocek dla ludzi kumajacych androida a tuner jest na doczepke

4. nie wiem, w miare

 

@Vaniliovsky

blokady nie mozna ominac to znany problem

nie wiadomo dlaczego tak dlugo jest z tym problem

live channels nie trzeba, ale sie przydaje do naziemnej, lepsze epg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, catnip napisał:

@johnglon

specyficzne, jak to odpalales? trzeba przesledzic sciezke.

skad box wiedzial w androidzie 9, ze ma sie na tym podniesc? daje sie mu jakas komende w adb? jak sie to instalowalo?

 

zacznij od prostych.

wejdz ustawienia urzadzenia - informacje - kompilacja - deptaj ok az wlacza sie opcje programistyczne

cofnij sie

wejdz w opcje programistyczne

wybierz konfiguracje usb

zmien ladowanie może na mtp (media transfer protocol)

restart

 

jesli nie pomoze cofnij ta zmiane i pokaz mi to co ladujesz albo brakuje uprawnien albo trzeba cos dostosowac

jestes w stanie wskazac image, ktory moge postawic u siebie na pendrive i jakas skrotowa instrukcje jak to powinno startowac?

popatrze

 

 

instalowałem wszystko według tej instrukcji

https://androidpctv.com/emuelec-android-tv-box-retro-console/

za pierwszym razem odpalił się sam, później pomogło wrzucenie na pendrive pustego pliku update.zip i emuelec sam się odpalał jeśli pendrive był podłączony

boję się z aktualizacją boxa coś zablokowali i dupa zbita...

 

edit: zmiana na mtp nic nie daje

edit2: czytałem że w opcji aktualizacji systemu z pliku powinna się pojawić możliwość wyboru pliku z którego ma się zaktualizować, teoretycznie po wyborze tego update.zip powinien się odpalić z pendriva, niestety aktualizacja z pliku u mnie wygląda tak:

IMG-20220605-192030390.jpg

 

Edytowane przez johnglon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gierek napisał:

2. Czy po podłączeniu tunera muszę się gdzieś zarejestrować, wykupić pakiet?

Nie. Instalujesz Wolf Launcher (jeśli nie chcesz się logować do CANAL+ i ominąć blokadę rodzicielską) i korzystasz z wszystkich dobrodziejstw Androida. Możesz też zalogować się do CANAL+ i korzystać oryginalnej nakładki bez płacenia czegokolwiek.

 

15 godzin temu, Vaniliovsky napisał:

Dowiedziałem się że jest jakaś blokada rodzicielska. Czy można to jakoś ominąć? 

Tak, wystarczy nie logować się do CANAL+ na BOXie. Logowanie do CANAL+ jest wymagane na oryginalnym launcherze, więc na etapie aktywacji BOXa należy zainstalować Wolf Launcher.

Live Channels to aplikacja (alternatywna) do obsługi TV. Nie trzeba jej zainstalować lecz warto to zrobić, ponieważ daje nam ona EPG.

 

W poradniku linkowanym przeze mnie zdanie wyżej jest napisane, aby zainstalować alternatywny launcher. Robi się to po początkowym skonfigurowaniu BOXa, na etapie w którym BOX prosi nas o połączenie z kontem CANAL+. Klikamy wtedy polecenie głosowe na pilocie i mówimy "Ustawienia". Teraz można przez aplet "Aplikacje" uruchomić sklep Google Play i zainstalować coś co pozwoli nam pobrać launcher na BOXa, może to być np. aplikacja X-plore (później była preinstalowana, więc może już będzie zainstalowana). Podpinasz do niej konto Google, Mega itd. i przez telefon/komputer wrzucasz na to konto plik z launcherem. Potem pobierasz i uruchamiasz na BOXie.

Edytowane przez fenahiczu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 22:12, pietrek1 napisał:

Nie, ponieważ DD 5.1 działa mi na netflix, a na dvb-t2 juz nie działa , mam tylko 2.0, więc obsługuje, po za tym mam jeszcze jeden dekoder DD audio osobny więc nie musze przepuszczać przez TV, ten dekoder ma nadal pewną liczbę błędów w firmware, ale da się z tym żyć, nic nie jest idealne, w moim przypadku audio działało lepiej na starym sofcie po optyku, ale nowszy Android jest zdecydowanie szybszy.. Sprzęt fajny, czekam na nową promocję na roczny abonament za pół ceny, bo obecne promo jest słabe, a wartość kontentu canal+ pozostawia wiele do życzenia, w analogu to canal+ miał dużo więcej praw i super kontent, teraz została im tylko garstka praw, po za tym te stare czołówki i zajawki były dużo lepsze od tych nowych co teraz są..

Ja też nie przepuszczałem dźwięku przez TV. Optyk mam podłączony bezpośrednio do boxa, ale HDMI wymusza na nim informację o obsłudze 5.1. Ale jeśli na Netflix Ci działa to nie będzie ten sam problem.

 

W dniu 1.06.2022 o 23:23, Dr.STech napisał:

To może u ciebie jest odwrotnie, czyli dekoder wykrywa, że tv potrafi DD+, a takowy nie jest obsługiwany na optyku i coś przycina. Ps. a w DVB-T jaki kanał nadaje 5.1?

Może komuś się przyda - raczej nie w tym rzecz, bo moje głośniki nie obsługują DD+, a dzięki pomocy @catnip i zakupieniu emulatora EDID wszystko gra jak należy.

 

W dniu 2.06.2022 o 09:58, catnip napisał:

kamil176 no i super, dzieki za potwierdzenie

wazna informacja przyda sie!

Nie ma sprawy, cieszę się jeśli komuś to pomoże :), no i gdyby nie Ty, to bym pewnie tego nie rozwiązał.

 

W dniu 2.06.2022 o 09:58, catnip napisał:

pietrek1

kolego nie mieszaj.

w dvb-t2 masz w wiekszosci 2.0, bo po prostu kanaly w dvb-t2 nadaja w 2.0 i tyle.

tylko 3 kanaly maja 5.1 i to na okreslonej sciezce. 5.1 jest na tvp1 hd, tvp2 hd i tvp kultura hd, ale trzeba wybrac odpowiednia sciezke audio.

i dekoder wtedy gra 5.1

Swego czasu na TVN zwykły Dolby Digital też był dostępny (oczywiście jeśli dany film itp., nadawał w 5.1), nie wiem jak jest obecnie. Ale faktem jest, że trzeba wybrać w szczegółach kanału inną ścieżkę audio niż domyślna.

 

W dniu 2.06.2022 o 19:59, pietrek1 napisał:

@catnip, dzięki za info, też tak myślałem że sporo audycji w naziemnej jest 2.0 ale że aż taka większość to aż szok, nie trafiłem jeszcze na 5.1 co mnie zdziwiło, więc muszę zgłębić bardziej temat.

Chyba mało tu kibiców piłkarskich. Ewentualnie kibiców w połączeniu z głośnikami 5.1 :P Na TVP1 praktycznie każdy mecz Ligi Mistrzów jest puszczany w 5.1. Także EURO, Mundial itd. Teraz jest Liga Narodów, w środę bodajże jest mecz z Belgią, jest duże prawdopodobieństwo, że też mecz będzie nadawany w 5.1. Jeśli nie, to w czerwcu jeszcze gramy mecz u siebie, wtedy powinno być 5.1. Z Walią z 01.06.2022 było 5.1. Wtedy można przetestować. ;) Chyba też niektóre seriale są w 5.1, np. Ojciec Mateusz, ale pewności nie mam.

 

W dniu 4.06.2022 o 16:54, gabgro napisał:

Witam. ostatnio wystąpiła u mnie awaria z ww. dekoderem. Testowałem C+ razem z WIWĄ jeśli chodzi o wyszukiwanie programów z DVB-T. Przełączałem kilka razy zmieniając kabel HDMI. Przy którejś zmianie w dekoderze C+ pojawił się problem, BRAKU SYGNAŁU. Dekoder włącza się (świeci się niebieska kontrolka) ale żaden TV nie odbiera sygnału z HDMI (sprawdzone na 3 telewizorach). Nie da się zrobić żadne resetu itp. bo nic nie widać na ekranie tv. Nie wiem czy mogło uszkodzić się wejście HDMI. Ktoś miał podobny problem? Wszelkie pomysły będą przydatne. 

Spróbuj jeszcze wrzucić ten pliczek (temat był poruszany kilka stron wcześniej, jest tam instrukcja - https://forum.satkurier.pl/topic/41583-canal-box-4k-skyworth-hy4001/page/114/#comment-1789949) na pendrive'a: https://megawrzuta.pl/download/d87b3aa29c2110e7ec22df00fa4a22e2.html. On z automatu zrobi Ci reset dekodera do ustawień fabrycznych, nie trzeba nic klikać. Jeśli to nie pomoże to chyba fizyczna awaria. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 00:13, catnip napisał:

@Renegade

robiles reset dekodera do fabrycznych? jesli nie, sprobuj

niektore boxy podobno mialy jakies zle nastawy fabryczne i nie obieraly kanalow bez numerow lcn czy cos takiego

reset do fabryki naprawial to na stale

sprobowac nie zaszkodzi

 

 

O widzisz ! i tak mi trzeba było od razu 🍺🍺🍺, kanały ruszyły choć nie wszędzie pokazuje logo kanału na kafelce ale ważne, że odtwarza, a już chciałem go odesłać 😇

 

Jedyny jeszcze feler to to, że raz mi wyszukuje 85 kanałów tyle ile powinno być, a raz 83, gdzieś czytałem, że ten dekoder ma tą głowice strasznie czułą nie wiem czy to w tym problem.

 

Wielkie dzięki @catnip 🍺🍺🍺

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 16:51, Vaniliovsky napisał:

Dowiedziałem się że jest jakaś blokada rodzicielska. Czy można to jakoś ominąć? 

Było już, zresetuj do ustawień fabrycznych (czasami nie działa za pierwszy razem), nie loguj się do canal+ w kreatorze instalacji wstępnej tylko wciśnij mikrofon i powiedz ustawienia, skonfiguruj wszystko, zainstaluj  z pendrive launcher oraz wszystkie aplikacje apk łącznie ze starą wersją canal+ i tam się zaloguj w tej aplikacji. Zeskanuj naziemną i nie będzie ograniczeń wiekowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem C+box osobie która ma plazmę LG nie powiem teraz jaki model, wcześniej skonfigurowałem boxa u siebie. Po podłączeniu pod tą plazmę brak sygnału na każdym wejściu hdmi więc zabrałem skrzynkę z powrotem do siebie i zmieniłem rozdzielczość na niższą wróciłem do plazmy i nadal ciemność. Zakupiłem konwerter hdmi do av rca i teraz konwerter pokazuje informację "no signal" wróciłem z boxem i konwerterem do siebie i też mam "no signal" z konwertera.

Wniosek: sygnał z boxa blokuje plazmę oraz konwerter. 

Jakieś pomysły? bo ręce już mi opadają

P.s.

Sprawdzałem na innym LG lcd i przez hdmi działa

Do plazmy podłączyłem laptopa po hdmi i działa

Edytowane przez yad31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 15:41, Mikman napisał:

@electro69@metrixCoś jest na rzeczy z zabezpieczeniami. Dałem bez zabezpieczeń i połączyło bez problemu.

Włączyłem ponownie WPA2-PSK [AES], zmieniłem hasło na inne i niestety nie jest w stanie się połączyć. Po aktualizacji tuner przestał współpracować z Deco.

 

Czy jeszcze masz problem w połączeniu DECO M4 z Canal+ box ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 18:07, henrykwszechmocny napisał:

Czy ktos z was probowal odpalic na tym boxie stockowy launcher android tv?

Witam. Kiedys sie tym zainteresowalem i juz myslalem, ze jestem jedyny w tym temacie bo wszedzie tylko LM + Wolf Launcher jako jedyna alternatywa na launcher C+. Osobiscie testowalem launcher najpierw Google Tv ktory dzialal ok ale uzywajac wczesniej mi tv sticka ze stockowym stwierdzilem, ze jednak wole android tv home bo Google Tv w Polsce nie jest w pelni funkcjonalny a stockowy wyswietla mi sie w sklepie Playa. Zdziwienie i rozpoczecie drazenia tematu zaczelo sie gdy z poziomu wlasnie sklepu play na boxie zainstalowalem android tv home ktory jak sie okazalo nie dziala, czarny ekran i lipa, nawet wymuszajac aktywnosci recznie. Zaczalem wtedy uzywac Wolfa a potem leanbackOnFire i oba byly spoko jednak fakt, ze stockowy launcher nie dziala do mnie wracaj. Aktualnie udalo mi sie to odpalic i mi to odpowiada osobiscie. Nie uzywam launcher managera, C+ mam wywalony z softu, box chodzi plynnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...