Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, pawelname napisał:

Możecie polecić jakiegoś niedrogiego pada do prostych gierek, który bez problemu współpracuje z tym dekoderem.

Witam . Ten pad działa u mnie idealnie https://allegro.pl/oferta/kontroler-do-gier-game-pad-bt-joystick-android-tv-11575291031 

Przeszedłem już kilka innych i ten na razie działa super i jest tani .

 

 

 

Czytając ostatnie kilka stron tego forum ogarnia mnie zdziwienie .

Wy na prawdę kupiliście BOXa z Androidem do oglądania tej nędzy z DVB-T ???

Dajcie sobie spokój z tym G....m , tam przecież nie ma żadnych treści dla inteligentnych ludzi , albo Gebelsowska propaganda w partyjnej tvp , albo sieczka reality tv typu trudne sprawy dla ludzi o ilorazie inteligencji na poziomie ameby , a jak już znajdzie się jakiś dobry produkt to nie da się go obejrzeć przez ciągłe reklamy  .

Ten BOx mimo swoich braków to na prawdę dobry sprzęt za tak nie wielkie pieniążki i na prawdę można znacznie lepiej go wykorzystać niż do oglądania DVB-T .  

Edytowane przez sp3ps
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sp3ps napisał:

Czytając ostatnie kilka stron tego forum ogarnia mnie zdziwienie .
Wy na prawdę kupiliście BOXa z Androidem do oglądania tej nędzy z DVB-T ???


Podejrzewam, że tu nie chodzi o konieczność oglądania naziemnej, tylko o frajdę w odkryciu czegoś nowego ;)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy oglądacie pewnie tylko kino zaangażowane społecznie i czytacie książki w oryginale. Wejdźcie na forum dacii i piszcie, jak ludzie mogą jeździć tak prostymi autami. Jestem zadowolony z dekodera. Ma swoje wady, nie widzę powodów, aby nie spróbować coś w nim poprawić.

Edytowane przez MAciejK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu w ustawieniach Canal + jest opcja : HD (wysoka rozdzielczość) na niektórych kanałach , skoro i tak oglądając kanały są automatycznie ustawiane na HD.Także opcja : Strumieniowanie z małym opuznieniem  nic nie wnosi jak sprawdzałem.

Dodam że porównując jakość obraz  kanałów Eurosport poprzez Player do innych zródeł także bezpośrednio poprzez Live TV wypadają najlepiej w Player , chociaż niezbyt płynnie.W Live TV obecnie nie mam problemów z płynnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, electro69 napisał:

Pojawiła się nowa wersja launchera c+ o numerze 2.7.1. Na pierwszy rzut oka nie widzę żadnych zmian wizualnych. Mam takie wrażenie, że dłużej trwa przełączanie kanałów dvbt tzn. po przełączeniu trzeba poczekać jeszcze z 2 sekundy zanim pojawi się obraz.

Czy na do domyślnej aplikacji za każdym razem jest prawidłowe odświeżanie na kanałach DVB-T? Łatwo to sprawdzić np na przesuwającym się pasku na TVP info czy jest płynny. Na live Chanells mimo, że mam w ustawieniach androida ustawione odświeżanie na 50 Hz to czasem patrzac na obraz nie ma płynności trzeba wyjśc i jeszcze raz wejśc w Live Chanells, czasem wystarczy przełączyć na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dograniu WolfLaunchera v019 zauważyłem dziwną usterkę działaniu LiveChanles...  a mianowicie po zmianie kanału przestał mi samoczynnie ukrywać się górny pasek z informacjami o bieżącym kanale/programie. Pasek się wyświetla do momentu wciśnięcia przycisku "powrót".  Czy ktoś jeszcze zauważył taki problem? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiltel napisał:

Czy na do domyślnej aplikacji za każdym razem jest prawidłowe odświeżanie na kanałach DVB-T? Łatwo to sprawdzić np na przesuwającym się pasku na TVP info czy jest płynny. Na live Chanells mimo, że mam w ustawieniach androida ustawione odświeżanie na 50 Hz to czasem patrzac na obraz nie ma płynności trzeba wyjśc i jeszcze raz wejśc w Live Chanells, czasem wystarczy przełączyć na inny kanał.

Nie oglądam tej stacji. Włączyłem tylko na chwilę i zarówno na tej aplikacji od c+ jak i live Channels pasek informacyjny przesuwał się płynnie. Boxa mam ustawionego na 1080p 50 Hz, a telewizor ma realny 100hz panel jeśli to może mieć jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rozex napisał:

Po dograniu WolfLaunchera v019 zauważyłem dziwną usterkę działaniu LiveChanles...  a mianowicie po zmianie kanału przestał mi samoczynnie ukrywać się górny pasek z informacjami o bieżącym kanale/programie. Pasek się wyświetla do momentu wciśnięcia przycisku "powrót".  Czy ktoś jeszcze zauważył taki problem? 🤔

Mam dokładnie to samo, ale nie zawsze trzeba wciskać powrót. Po dłuższym czasie samo znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, electro69 napisał:

Nie oglądam tej stacji. Włączyłem tylko na chwilę i zarówno na tej aplikacji od c+ jak i live Channels pasek informacyjny przesuwał się płynnie. Boxa mam ustawionego na 1080p 50 Hz, a telewizor ma realny 100hz panel jeśli to może mieć jakieś znaczenie.

Jak możesz to zrób taki eksperyment wejdz na TVP info i sprawdz płynność przesuwania paska jeśli jest ok to przełącz na Polsat (inny mux) i następnie wróć na TVPinfo i wtedy sprawdz czy pasek nadal się przesuwa płynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem i nie miałem płynności po powrocie z Polsatu. Mam też ustawione 1080p 50Hz. Może to jest spowodowane tym że nie mam aktywowanego konta canal + tylko od razu zainstalowałem Wolfa. Hmm sam nie wiem.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@electro69

Jutro może aktywuje launcher domyślny i sprawdzę.

 

Edit:

@electro69

Aktywowałem domyślny launcher canal+ i problemy z odświeżaniem zniknęły. Teraz po każdym przełączeniu kanału DVB-T nawet na aplikacji Live Chanells jest prawidłowe odświeżanie paski przewijają się płynnie. Bardzo mnie to cieszy. Czyli to launcher canal+ dodaje jakieś ustawienie, które pilnuje odświeżania. No ale jak aktywowałem domyślny launcher to wróciła ta nieszczęsna  blokada 18+ 😫

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MAciejK napisał:

@rozex @Gadom92 Miałem tak po którejś aktualizacji launchera C+. Pomogło wyłączenie TalkBack i Switch Access w ustawieniach Androida. Ustawienia urządzenia>Ułatwienia dostępu>Usługi

Co prawda funkcji, o których  wspomniałeś nie miałem włączonych, ale za to w ułatwieniach dostępu miałem włączana aplikację, która ostatnio sobie doinstalowałem - Button Mapper, pozwalającą na przemapowanie klawiszy pilota. Po wgraniu WL, klawisz od szybkiego menu przestaje działać. Ja miałem tam podpięte wejście w ustawienia. Będę się niestety musiał z tym pożegnać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HY4001 obsłuży telewizję naziemną po 28 marca 2022 roku?

 

Na Wyborczej (https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,28118343,pis-zmienia-zasady-funkcjonowania-nowego-bonu.html?disableRedirects=true) przeczytałam, że sprzęt musi pozwalać na odbiór w standardzie DVB-T2, obsługę kodowania H.265/MPEG-H dla obrazu oraz MPEG-2 i DOLBY E-AC-3 na potrzeby dźwięku. W instrukcji (https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/canal-plus/instrukcjacanalbox042021aktualnawersja.pdf) wspomniano o DVB-T2 i H.265, ale nie ma nic o MPEG-H, MPEG-2 i DOLBY E-AC-3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć firmware od Mecool KT1. Kolega @Gutek@ z forum emitela pomógł mi je rozpakować. (Dzięki jeszcze raz dobra robota). Wyciągnąłem z niego aplikację LiveTV i udało mi się ją zainstalować na canal+ boxie. Kanały DVB-T działają, epg jest bardziej rozbudowane są opisy programów, jest lista kanałów, ale nie działa przełączanie kanałów. Kanały da się przełączać tylko z EPG. Jeśli ktoś chce przetestować to wrzucam link do aplikacji LiveTv https://we.tl/t-Pju5CNSrIP

Edytowane przez kiltel
  • Dzięki 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...