Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie można pobrać tego pliku tv Stack. Wszędzie przy próbie pobierania pliku apk wyskakują jakieś błędy tak jakby tego pliku nie było albo dana strona internetowa nie udostępni nam tego pliku ponieważ android nie spełnia takich wymagań (chce pobrać plik korzystając z telefonu). 

To jest chore. Czy naprawdę nikt w Polsce czy na świecie (chodzi mi o programistów) nie potrafi stworzyć darmowej lub płatnej aplikacji podobnej do live Channels z funkcjami takimi jak w oprogramowaniu dostępnym w zwykłych tunerach dvbt ?. Przecież takie aplikacje już istnieją są dostępne w różnego typu boxach z dvbt (np. Mecool) czy też w telewizorach z android tv. Czy nikt z użytkowników nie ma dostępu do telewizora z tym systemem, żeby spróbować "wyciągnąć" plik apk aplikacji do dvbt, która tam jest ?

ps.

@Emilio1985

Udało się zainstalować aplikację z linku, który podałeś. Niestety aplikacja nie skanuje kanałów. Wciskam przycisk "scan" i nic się nie dzieje.

 

Edytowane przez electro69
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel

Ale co to da ?, skoro ta aplikacja chyba jest tą wersją ograniczoną zrobioną pod canal plus ?. Co do samego pliku, to przecież nie musisz go kopiować na pendrive możesz skorzystać z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yablio.sendfilestotv ... instalujesz ją na boxie i telefonie. Plik wyślesz do smartfona.

Edytowane przez electro69
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, electro69 napisał:

@kiltel

Ale co to da ?

Może ktoś bardziej ogarnięty przyjrzał by się jej. Może ona poprostu ma tylko zablokowane niektóre funkcje i dałoby się je odblokować. 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, electro69 napisał:

Nigdzie nie można pobrać tego pliku tv Stack. Wszędzie przy próbie pobierania pliku apk wyskakują jakieś błędy tak jakby tego pliku nie było albo dana strona internetowa nie udostępni nam tego pliku ponieważ android nie spełnia takich wymagań (chce pobrać plik korzystając z telefonu). 

To jest chore. Czy naprawdę nikt w Polsce czy na świecie (chodzi mi o programistów) nie potrafi stworzyć darmowej lub płatnej aplikacji podobnej do live Channels z funkcjami takimi jak w oprogramowaniu dostępnym w zwykłych tunerach dvbt ?. Przecież takie aplikacje już istnieją są dostępne w różnego typu boxach z dvbt (np. Mecool) czy też w telewizorach z android tv. Czy nikt z użytkowników nie ma dostępu do telewizora z tym systemem, żeby spróbować "wyciągnąć" plik apk aplikacji do dvbt, która tam jest ?

ps.

@Emilio1985

Udało się zainstalować aplikację z linku, który podałeś. Niestety aplikacja nie skanuje kanałów. Wciskam przycisk "scan" i nic się nie dzieje.

 

Hmm... Raczej ciężko będzie "przeszczepić" apke z mecool do c+ box. Jeśli apka jest dedykowana pod ten konkretny sprzęt, to może po prostu nie działać z innym, np nie rozpozna glowicy dvbt, czy nie będzie "umiała" wykorzystywac portu usb np do timeshiftu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, electro69 napisał:

Nigdzie nie można pobrać tego pliku tv Stack. Wszędzie przy próbie pobierania pliku apk wyskakują jakieś błędy tak jakby tego pliku nie było albo dana strona internetowa nie udostępni nam tego pliku ponieważ android nie spełnia takich wymagań (chce pobrać plik korzystając z telefonu). 

To jest chore. Czy naprawdę nikt w Polsce czy na świecie (chodzi mi o programistów) nie potrafi stworzyć darmowej lub płatnej aplikacji podobnej do live Channels z funkcjami takimi jak w oprogramowaniu dostępnym w zwykłych tunerach dvbt ?. Przecież takie aplikacje już istnieją są dostępne w różnego typu boxach z dvbt (np. Mecool) czy też w telewizorach z android tv. Czy nikt z użytkowników nie ma dostępu do telewizora z tym systemem, żeby spróbować "wyciągnąć" plik apk aplikacji do dvbt, która tam jest ?

ps.

@Emilio1985

Udało się zainstalować aplikację z linku, który podałeś. Niestety aplikacja nie skanuje kanałów. Wciskam przycisk "scan" i nic się nie dzieje.

 

Swego czasu kombinowałem z tymi aplikacjami na mi box'ie 3 i nawet udało mi się odpalić kanały z MUX-3, ale to jest aplikacja na telefony i sterowanie było tragiczne + za pełną funkcjonalność trzeba zapłacić chyba 10 zł

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.aerialtv

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.dvbdriver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bartosz10 napisał:

Swego czasu kombinowałem z tymi aplikacjami na mi box'ie 3 i nawet udało mi się odpalić kanały z MUX-3, ale to jest aplikacja na telefony i sterowanie było tragiczne + za pełną funkcjonalność trzeba zapłacić chyba 10 zł

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.aerialtv

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.dvbdriver

Ta aplikacja obsługuje tunery DVB-T na usb podłączone do smartfona. Czy wykryje tuner w canal+ boxie, wątpię. Zawsze jednak można zainstalować i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są sterowniki do różnych modułów DVB-T więc może akurat będzie działać

Tylko pasowało by żeby ktoś (albo autor aplikacji) dostosował tą aplikację do obsługi na telewizorze albo integrację z lave channel

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, logos2000 napisał:

przekazuje dane video do wlaściwych aplikacji typu live channels

Przekazuje ona też Informacje o jakości i sile sygnału DVB-T?

17 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Swego czasu kombinowałem z tymi aplikacjami na mi box'ie 3 i nawet udało mi się odpalić kanały z MUX-3, ale to jest aplikacja na telefony i sterowanie było tragiczne + za pełną funkcjonalność trzeba zapłacić chyba 10 zł

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.aerialtv

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.martinmarinov.dvbdriver

Tak jak przypuszczałem aplikację bez problemu się instalują na boxie ale niestety po uruchomieniu dają komunikat, że nie wspierają urządzenia usb. Szkoda bo byłaby to fajna alternatywa.

Edytowane przez kiltel
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób są przekazywane dane dodatkowe jak teletext, epg, siła sygnały czy kategoria wiekowa, video działa na zasadzie strumienia sieciowego.

 

Tuner nie jest podpięty przez szynę usb, polecenie lsusb ani lspci nie znajduje żadnych urządzeń, gdyby było ma usb to by działało na CoreElec które można wgrać na ten box ale nie polecam bo nie ma nigdzie oryginalnego firmware.

Edytowane przez logos2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel

Tego się właśnie obawiałem. Jest jakaś "blokada" na instalacje tego typu aplikacji lub po prostu te farbyczne apki do dvbt różnych producentów tv czy boxów współpracują tylko z ich produktami. Kiedyś udało mi się znaleźć w czeluściach internetu aplikacje dvbt z boxa mecool (ktoś "wyciągnął" plik z boxa) i niestety miałem ten sam komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie znaleźć inną wersję tej aplikacji. Gdyby ktoś chciał ją przetestować to wrzucilem ją na wettransfer https://we.tl/t-hk7DPvzp5M pochodzi z TV Blaupunkt.

 

Edit:

Na tej stronie są pliki źródłowe aplikacji Live chanells. https://source.android.com/devices/tv/reference-tv-app?hl=en Jeśli ktoś ogarnia programowanie to mógłby ulepszyć tą aplikację pod naszego boxa.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel

Myślę, że modyfikacja aplikacji "live Channels" jest jak najbardziej możliwa. Starsze modele boxów z dvbt od Mecool miały swoją aplikację do telewizji natomiast nowsze modele mają aplikacje, która wygląda prawie identycznie jak ta "live Channels". Z tego co pamiętam to można dzięki niej nagrywać programy, są też możliwości edycji kolejności kanałów, więcej informacji na pasku pojawiającym się po przełączeniu kanału itp.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, logos2000 napisał:

Nie wiem w jaki sposób są przekazywane dane dodatkowe jak teletext, epg, siła sygnały czy kategoria wiekowa, video działa na zasadzie strumienia sieciowego.

 

Tuner nie jest podpięty przez szynę usb, polecenie lsusb ani lspci nie znajduje żadnych urządzeń, gdyby było ma usb to by działało na CoreElec które można wgrać na ten box ale nie polecam bo nie ma nigdzie oryginalnego firmware.

Z tego co wiem wszystkie czipy DVB-T(C,S) komunikują się przez magistralę I2C, nawet te na usb (mają konwerter i2c - usb). Odblokowałem i2c pod CE na tym boxie i nawet coś tam się odzywa na niej, ale żeby dalej coś zdziałać potrzebny jest plik dtb z androida. Bez oryginalnego pliku firmware lub roota na boxie, chyba nie da się zrobić. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem backup danych aplikacji TVSTACK(com.skyworthdigital.stb.ncplus) za pomocą adb backupu na kompa, potem przekonwertowałem backup na tar a potem rozpakowałem pliki, w środku jest baza danych skydb.db na szczęście bez hasła.

W środku są tabele:

1. android_metadata - zawiera jeden wpis z kodem pl_PL

2. channels - zawiera znalezione kanały DVB-T z wszystkimi informacjami technicznymi - jak dla mnie to wystarczy mieć edytor który pozmienia numery w kolumnie LOGIC_CHANNEL_NUMBER i uzyska się wtedy inne sortowanie kanałów

3. programs - to jest EPG pobrane z transponderów

4. recorded_programs - pusta

5. satelites - zawiera 3 wiersze z kluczami Cable-0 Terrestial-0 ChinaSat 6B

6. transponders - zawiela listę transponderów (pewnie lista transponderów DVB-T do przeskanowania)

7. versions - pusta

 

Ja nie mam wiedzy co z tym dalej można zrobić ale mam nadzieję, że jest to inspiracja to tworzenia narzędzi pozwalających lepiej wykorzystać to urządzenie.

Pewnie by trzeba było przeedytować bazę, spakować z powrotem do backupu i przywrócić w tunerze. Nie przychodzi mi żadny inny pomysł nie mając roota na urządzeniu.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie za 100 zl kupić tuner dvb-t2 z dedykowanym pilotem i możliwoscia nagrywania na zewnętrzny dysk. W C+ Box to całe dvbt to tylko dodatek traktowany po macoszemu, który w dodatku ciężko się obsługuje pilotem z 5 przyciskami. Nie dla naziemnej telewizji kupuje się c+ box.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dla mnie nie jest lepiej kupić tuner DVB-T za 100 zl. W C+ plus box mamy w jednym urządzeniu DVBT2 4K oraz Android TV za rozsądne pieniądze i to jest największa zaleta tego boxa. Tym się głównie kierowałem podczas jego zakupu.

43 minuty temu, secam7 napisał:

Z tego co wiem wszystkie czipy DVB-T(C,S) komunikują się przez magistralę I2C, nawet te na usb (mają konwerter i2c - usb). Odblokowałem i2c pod CE na tym boxie i nawet coś tam się odzywa na niej, ale żeby dalej coś zdziałać potrzebny jest plik dtb z androida. Bez oryginalnego pliku firmware lub roota na boxie, chyba nie da się zrobić. 

Przy pomocy x-plore nie da się wyciągnąć tego pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kiltel napisał:

 Dla mnie nie jest lepiej kupić tuner DVB-T za 100 zl. W C+ plus box mamy w jednym urządzeniu DVBT2 4K oraz Android TV za rozsądne pieniądze i to jest największa zaleta tego boxa. Tym się głównie kierowałem podczas jego zakupu.

Przy pomocy x-plore nie da się wyciągnąć tego pliku?

Mi się wydaje że akurat  to oprogramowanie TVSTACK mimo że jest teoretycznie podobne to może być problem tak zwanego kiedyś nagłówka powiedzmy, odnośnie kiedyś dekoderów fergusona, tu akurat nie ma możliwości uwalenia czegoś ale wtedy jak miało się ferdka se 2018 sec to 2018 se był uwalany i na odwrót, tu wynika jedynie że oprogramowanie albo jest zupełnie inne, w co nie wierze jak to że telewizory rożnych marek i z różnymi systemami różnią się tylko podpisem w systemie, pewnie że gorsze płyty czyli te z innymi bebechami czegoś nie są w stanie włączyć i nie działa, ale to nie znaczy że na tańszym modelu coś jest po prostu tylko wyłączone i tylko tyle. A że gamonie z C+ wiedzą i znają problem to chyba już każdy wie. Pozdrawiam i sorry za monolog.

Edytowane przez marys33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...