Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Emilio1985 VOD jak i filmy w Netflixie, Apple, Amazonie itd są często w 24 fps - tak jak format kinowy. Część jest w 25/30 fps, pojedyncze tytuly 50/60.

AFR skutkuje tym, że film nie będzie miał zbędnych "przyspieszonych" klatek wynikających z konwersji do ustawionego formatu wyjściowego.
Natomiast "sttuter", który generuje C+ BOX to zupełnie inna sprawa. I tak jak pisałem, na Mi Boxie nic nie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bgmnt napisał:

@Emilio1985 VOD jak i filmy w Netflixie, Apple, Amazonie itd są często w 24 fps - tak jak format kinowy. Część jest w 25/30 fps, pojedyncze tytuly 50/60.

AFR skutkuje tym, że film nie będzie miał zbędnych "przyspieszonych" klatek wynikających z konwersji do ustawionego formatu wyjściowego.
Natomiast "sttuter", który generuje C+ BOX to zupełnie inna sprawa. I tak jak pisałem, na Mi Boxie nic nie przycina.

Jak masz tv 60Hz to przestaw MiBox na 50hz i sprawdź czy nie przycina. Bo u mnie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, ale 50/60 Hz to pozostałość po podziale PAL/NTSC. U nas jak wiadomo był ten pierwszy.

Używałem Miboxa na telewizorze 50 Hz jakieś 2 lata i nic nie cięło w aplikacjach typu Netflix czy Prime (ten drugi za to potrafił się po prostu wywalić bo starszy model boxa też wymagał sideloadu apki).

W przypadku C+ Boxa są te denerwujące mikroprzycinki. Zresztą identyczne jakie generuje z kolei apka C+ na praktycznie wszystkich innych platformach...

Dwa razy podchodzilem do tego sprzętu u znajomych i dwa razy kończyło się wymianą, raz na Mi Sticka, drugi na Fire Sticka. Bo przeciętny użytkownik chce, żeby po prostu działały poprawnie podstawowe usługi, a nie bawi się w kodi, wolfy i IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985  matryca w telewizorze nie ma znaczenia. Mam miboxa podpiętego do 100 hercowego oleda (wcześniej 100 Hz plazmy)  i np. Canal+Sport przy ustawieniu 60Hz na miboxie przycina.Brak przycięć na Netflixie czy PV. Natomiast po zmianie ustawień na 50Hz przycinki znikają na Canal+ Sport a pojawiają się na Netflixie czy Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985  matryca w telewizorze nie ma znaczenia. Mam miboxa podpiętego do 100 hercowego oleda (wcześniej 100 Hz plazmy)  i np. Canal+Sport przy ustawieniu 60Hz na miboxie przycina.Brak przycięć na Netflixie czy PV. Natomiast po zmianie ustawień na 50Hz przycinki znikają na Canal+ Sport a pojawiają się na Netflixie czy Prime.
U mnie było tak samo, dlatego nikomu nie polecam Mi Boxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawel napisał:

@Emilio1985  matryca w telewizorze nie ma znaczenia. Mam miboxa podpiętego do 100 hercowego oleda (wcześniej 100 Hz plazmy)  i np. Canal+Sport przy ustawieniu 60Hz na miboxie przycina.Brak przycięć na Netflixie czy PV. Natomiast po zmianie ustawień na 50Hz przycinki znikają na Canal+ Sport a pojawiają się na Netflixie czy Prime.

Ja miałem okazje testować MiBoxa na matrycy 100Hz i 60Hz. Na pierwszej wszystko na MiBox śmigało elegancko przy ustawieniu 60 jak i 50Hz, natomiast ten sam egzemplarz MiBox zachowywał się dokladnie tak jak piszesz na telewizorze 60 Hz. Idąc tokiem rozumowania @bgmnt

 

MiBox stracił certyfikacje po zmianie z tv 100Hz na 60Hz, bo PV i Netflix zaczęły klatkować :)

Sprawa miała się analogicznie z C+ Box. 

 

Telewizory 60Hz jakie testowałem to LG (chyba LF5600) z 2015 roku i dwa modele TCL: P815 i P725 z 2020 i 2021 roku

 

Telewizor 100Hz byl od Samsunga z 2012 r. Ktoś kiedyś pisał, że Samsung ma swój patent na "upłynnianie" obrazu w taki sposób, ze wszystko wygląda dobrze. Cos co od kilku lat mają Firesticki i ma mieć Android TV 12. Ludzie korzystający z aplikacji C+ Online na Smart TV nie mają podobno żadnych problemów z przycinaniem.

 

Jakie miałeś telewizory? 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pawop napisał:

U mnie było tak samo, dlatego nikomu nie polecam Mi Boxa

To raczej wina androida a nie miboxa. Na Kaonie tmobile jest identycznie.

@Emilio1985 telewizory z matrycami 100Hz oferują lepsze "upłynniacze" ale nie każdemu podoba się sposób ich działania. Ja mam je wyłączone lub ustawione na minimum i o takiej sytuacji pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przynajmniej doszlismy do wniosku że MiBox jak i C+ Box niczym się w zasadzie nie różnią, poza ceną, ilością dostępnej pamięci, domyślnym launcherem oraz faktem że na C+ Box trzeba doinstalować ręcznie PV oraz AppleTV, co można zrobić siedząc na kanapie z telefonem w ręku.

 

Pod względem czystego działania, te sprzęty są identyczne, dopóki napędzane są Androidem niższym niż wersja 12.

 

Ja na swoim Samsungu 100Hz nie doświadczyłem wrażenia nienaturalności systemowego upłynniacza, w przeciwieństwie fo wspomnianego wyżej LG z 2015 roku, na którym przede wszystkim starsze pozycje filmowe wyglądały faktycznie bardzo nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten port nie ma 100 Mbps? Bo coś tak pamiętam... To byle wifi n z 2009 roku jest szybsze od tego, nie mówiąc już o nowszych ;). Ale ze stabilnością jak jest dużo sieci w okolicy może być oczywiście tak sobie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wyobrażam sobie mieć mieszkanie w pajęczynie od kabla sieciowego. Kabel do tv, kabel do dekodera, kabel do boxa i komputera. , a są jeszcze 2 pokoje z urządzeniami muszącymi być podłączone do sieci. Oczywiście LAN daje lepsze połączenie z siecią, ale nie zawsze można z kabla skorzystać. 

Nie ma co dyskutować na temat, który jest lepszy itd. Bo większość ma jeden sprzęt i chwali swoje idąc w zaparte g...o wiedząc o innych sprzętach. 

 

Zastanawiałem się nad zakupem tego boxa dla syna do internatu, bo cena atrakcyjna, ale to tylko cena. Prawdopodobnie zakupię dla niego MI Stick 4k za 3 stówki.  Nie zajmuje miejsca i go nie widać. Nie trzeba dodatkowo do gniazdka z pradem podłączać. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dyskusja o wyższości Świąt Bożego narodzenia od Świat Wielkiej Nocy. Wyżej napisałem - każdy używa jak potrzebuje. Miałem MiBoxa i jak dla mnie to nie ma "podejścia" do C+ Box. MiBox przy usypianiu zaczynał mi mulić po jakimś czasie i trzeba było go restartować poprzez wyjęcie wtyczki z prądu a mam wszystko schowane, przy C+Box tego nie ma.

Co do plątaniny kabli - TV mam zawieszony na ścianie a box jest do niego przyklejony na taśmę dwustronną - nic się nie plącze.

Co do LAN 100Mb/s - wolę stabilne 100Mb/s niż więcej z WiFi, które, jak wiadomo, lubi być kapryśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...