Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, odja napisał:

Jak po tej aktualizacji wejść w ustawienia boxa, np. Żeby zmienić rozdzielczość?

Wyszukiwanie głosowe? ;) powiedz do pilota "ustawienia" hehe 

Dokładniej nie powiem, bo mam zainstalowany inny louncher. 

Edytowane przez adam606336
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...czyli wszędzie tam gdzie ogladam ofertę C+ na aplikacji to jest dekoder. ;-)

Moje smartfony, tablety, MiBox to dekodery :-D . Ciekawe... 

Ja myślałem że box od C+ to Box multimedialny, tak jak od Pkay czy innych operatorów, czy MiBoxy i inne podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zakresie odtwarzania zakodowanego obrazu czy dźwięku są to dekodery.

Jak czytamy w specyfikacji Mi Boxa na stronie Xiaomi:

"Video decoder: 4K@60fps, VP9, H.264, MPEG1/2/4, VC-1, Real8/9/10

Video Format: RM, MOV, VOB, AVI, MKV, TS, Mp4, 3D

Audio decoder: DOLBY, DTS

Audio Format: MP3, APE, Flac

Image decoder: JPG, BMP, GIF, PNG, TIF"

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ircios napisał:

A co ten box dekoduje czy tam rozkodowuje? Bo cały czas piszecie dekoder.

Sensu stricto masz rację, ale w ogólności czepiasz się, ;) albo na odwrót.

Choć dla porządku, żeby było wiadomo o co chodzi, lepiej na to pudełko mówić box, a dekoderami niech zostaną te ze slotem na kartę.

(na dobrą sprawę każdy sygnał cyfrowy wymaga dekodera, więc nawet zwykłe radio fm  z rds jest poniekąd dekoderem rds)

Edytowane przez arzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko cyfrowy. W zwykłym telefonie GSM następuje zamiana ludzkiego głosu czyli sygnału analogowego na cyfrowy. Ta operacja to kodowanie. By po drugiej stronie ktoś nas słyszał musi nastąpić dekodowanie. 

Niektórym słowo "kodowanie" kojarzy się wyłącznie z systemem warunkowego dostępu a ono ma dużo szersze pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel napisał:

Nie tylko cyfrowy. W zwykłym telefonie GSM następuje zamiana ludzkiego głosu czyli sygnału analogowego na cyfrowy. Ta operacja to kodowanie. By po drugiej stronie ktoś nas słyszał musi nastąpić dekodowanie. 

Niektórym słowo "kodowanie" kojarzy się wyłącznie z systemem warunkowego dostępu a ono ma dużo szersze pojęcie.

Czyli dobrze piszę, dekoder do cyfrowego, a czepiając się można by dodać, że pojęcie sygnału analogowego przyjęło się raczej stosować np do modulacji AM/FM, bo głos to po prostu fale dźwiękowe. To już jednak zupełnie off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam net, dzwoniłem do Canal+ (dział techniczny), dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nikt nie wie, nie był mi wstanie odpowiedzieć jakie dźwięki na wyjściu zarówno Hdmi jak i s/pdif. Wiem, że Dolby Digital  a inne ..???

Czy DTS albo THX Surround EX np przez KODI....   Dziękuje za odpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MichelAngelo napisał:

Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam net, dzwoniłem do Canal+ (dział techniczny), dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nikt nie wie, nie był mi wstanie odpowiedzieć jakie dźwięki na wyjściu zarówno Hdmi jak i s/pdif. Wiem, że Dolby Digital  a inne ..???

Czy DTS albo THX Surround EX np przez KODI....   Dziękuje za odpowiedzi

 

 

Zadzwoń do producenta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sebczak napisał:

Czy używa ktoś tego boxa do TV naziemnej? Jakie wrażenia? Szukam dekodera dvbt2 dla znajomego, w jego przypadku TV naziemna to 90% czasu, pozostałe 10% to aplikacje, czy warto go polecić do TV naziemnej?

Tak średnio bym go polecił. To dvbt, to raczej taki dodatek jak ktoś rzadko ogląda. Standardowa aplikacja nie ma epg. Nie można zmieniać kolejności kanałów czy też ich usuwać. Sytuację trochę ratuje aplikacja "live channels" z sklepu Google play. Tam jest epg ale tylko pokazuje co będzie na danym kanale, nie ma opisu np. filmu. Można tylko usunąć kanał z listy, nie można zmienić ich kolejności. 

Edytowane przez electro69
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichelAngelo napisał:

Jak jesteś taki żartowniś to błyśnij wiedzą a nie dowcipem

Prosze kontakuj sie :D

 

https://en.skyworthdigital.com/about/AId/28/

 

to chyba oni

 

 

@sebczak Jeśli nie zamierzasz mu tego ustawiać i pomagać w eliminacji problemów, które są i pewnie będą występować  to raczej bym tego nie polecał :/ 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichelAngelo napisał:

Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam net, dzwoniłem do Canal+ (dział techniczny), dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nikt nie wie, nie był mi wstanie odpowiedzieć jakie dźwięki na wyjściu zarówno Hdmi jak i s/pdif. Wiem, że Dolby Digital  a inne ..???

Czy DTS albo THX Surround EX np przez KODI....   Dziękuje za odpowiedzi

 

 

 

U mnie box jest podłączony do amplitunera przez HDMI, mam ustawiony format dźwięku cyfrowego na passthrough, ale box wysyła cały czas dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1 (Canal+, Netflix, Prime Video, Youtube, MX Player), wyjątkiem są kanały DVB-T z ustawioną ścieżką MPEG-2 Layer 2, wtedy dźwięk jest wysyłany w formacie PCM.

Na kanale TVP 1, po wybraniu ścieżki Dolby Digital Plus (E-AC3) amplituner dostaje Dolby Digital 5.1.

Na Netfliksie i Prime Video również jest wysyłany DD 5.1 zamiast DD+.

Przy odtwarzaniu przez MX Player również jest DD 5.1, mimo plików ze ścieżkami dźwiękowymi w formatach DTS i FLAC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, astrin napisał:

 

U mnie box jest podłączony do amplitunera przez HDMI, mam ustawiony format dźwięku cyfrowego na passthrough, ale box wysyła cały czas dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1 (Canal+, Netflix, Prime Video, Youtube, MX Player), wyjątkiem są kanały DVB-T z ustawioną ścieżką MPEG-2 Layer 2, wtedy dźwięk jest wysyłany w formacie PCM.

Na kanale TVP 1, po wybraniu ścieżki Dolby Digital Plus (E-AC3) amplituner dostaje Dolby Digital 5.1.

Na Netfliksie i Prime Video również jest wysyłany DD 5.1 zamiast DD+.

Przy odtwarzaniu przez MX Player również jest DD 5.1, mimo plików ze ścieżkami dźwiękowymi w formatach DTS i FLAC.

 

I to jest odpowiedź.. a próbowałeś przez Kodiego. A ustawienia dźwięku w androidzie..?? Aha czy odtwarza filmy BD9 BD25 BD50 (bluray) z dysku zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kodi nigdy nie korzystałem. Więcej ustawień dźwięku związanych z wysyłanym formatem nie znalazłem, jeżeli chodzi o jakieś głębiej ukryte ustawienia androida, to nie interesowałem się tym. Co do odtwarzania filmów (m.in. bluray rip) z dysku zewnętrznego, to sprawdziłem tylko 2 pliki, o których pisałem. Nie korzystam z boxa do takich celów, mam od tego 12-letni odtwarzacz, który wysyła dźwięk jako bitstream i obraz z oryginalnym FPS.

Edytowane przez astrin
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 10:58, MichelAngelo napisał:

Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam net, dzwoniłem do Canal+ (dział techniczny), dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nikt nie wie, nie był mi wstanie odpowiedzieć jakie dźwięki na wyjściu zarówno Hdmi jak i s/pdif. Wiem, że Dolby Digital  a inne ..???

Czy DTS albo THX Surround EX np przez KODI....   Dziękuje za odpowiedzi

 

 

 

Kupiłem ten box bo niczego ciekawego nie mogłem się dowiedzieć nt. passthrough do amplitunera. Ampli mam od Denona. Sprzęt idzie na zwrot bo jest bardzo słabo. Passthrough w zasadzie kompletnie nie istnieje, urządzenie potrafi transkodować dźwięk, ale nie przepuszczać go w oryginalnej postaci do amplitunera. Jak widać na zrzucie ekranu z Kodi, przekierowanie dźwięku dało się ustawić dla DD, DD+, DTS i DTS-HD. Nie ma na liście opcji dla Dolby TrueHD. Pomimo ustawienia przekierowania w Kodi i ustawienia w Android TV trybu audio na passthrough urządzenie się nie popisało i nie przekierowywało do amplitunera poprawnych formatów audio.

 

DTS:
DTS 5.1 756 kbps - dźwięk szarpie, na amplitunerze pomimo passthrough wyświetlany DD+
DTS 5.1 1536 kbps - cisza
DTS-HD MA 5.1 - cisza
DTS-HD MA 7.1 - cisza
DTS-HD HR 7.1 - cisza

 

Dolby:
Dolby AC3 5.1 640 kbps - dźwięk szarpie pomimo teoretycznej obsługi
Dolby TrueHD - nie jest obsługiwane w ramach passthrough, więc czysto teoretyczne sprawdzenie czy dźwięk jest transkodowany do DD+, oczywiście jest.

 

Zatem jest bardzo bardzo słabo. Dodatkowo urządzenie w ramach CEC nie pozwala na sterowanie głośnością amplitunera a co więcej nawet nie uruchamia amplitunera, jest w stanie włączyć tylko telewizor. Z ciekawości wgrałem sobie poprzez ADB najnowszą wersję oficjalnego launchera Google TV. Jest bardzo przyjemny, zwracam na takie aspekty uwagę, jednak zakładka Dom mi nie działała, gdzie powinienem mieć informacje z aplikacji, do których jestem zalogowany np. kontynowanie oglądania, propozycje itd.

Aktualnie mam innego boxa na Amlogic S905X3, myślałem że zmigruję na tego, ale tamten mi obsługuje wszystkie formaty dźwiękowe w ramach przekierowania dźwięku, CEC działa perfekcyjnie, jednak jest niecertyfikowany z Widevine L3, więc serwisy streamingowe albo nie działają albo w niskiej rozdzielczości. Niemniej priorytetem dla mnie jest obsługa dźwięku a nie serwisy streamingowe.

 

Link do galerii na imgur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...