Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Lamcza napisał:

Nie, nie jest dobry, szczerze w takim stanie w ogóle nie powinien być sprzedawany, mam na względzie ludzi którzy maja mniejsze pojęcie i oni sobie z takim problematycznym dekoderem nie poradzą. 😜  Podzespoły ma w cenie dobre jedynie i jak ktoś ma siłę się z nim bawić to wtedy nabiera sensu.

 

L1 jest ważne ale:

-Brak fizycznego resetu czy możliwości wejścia w recovery aby tego dokonać, dekoder będzie działał do momentu aż cos sie rypnie w systemie, albo google coś spaprze na chwile jak ostatnio i koniec tylko serwis. 

-System leży, ma poukrywane podstawowe opcje, które bardzo pomagają przy konfiguracji i rozwiazywaniu problemów(zmiana kodowania obrazu która pomaga na dziwna polaryzacje zazielenienie ekranu czy konwertowanie z hdr na sdr np.) 

-Fabryczny launcher to taki gniot, że się tv nie chce używać, a z innym nie można juz uzywać tego bonus contentu canal +. 

-Ma poinstalowane jakieś aplikacje co sprawdzają sparowanie pilota i nie widza, że jest sparowany po czym wyrzucają na cały ekran sparuj pilota :D(da się naprawić ale kto ma czas na siedzenie na forach)

-Działanie pilota przynajmniej mojego zakłóca działanie bt (mam pilot bez guzika netflixa jedyny fix jaki znalazłem do teraz to wyciagnięcie baterii z pilota) 

-Sam pilot jest takiej jakości, że napomknę o tym tutaj. 

-Brak podstawowych funkcji naziemnej tv jak epg. Wiem, że można zainstalować live channels ale skoro to się reklamuje jako dekoder naziemnej wszystko powinno być z pudełka.

 

Ma tych "ale" jeszcze parę  można poczytać w wątku o nich, jednak dodałem tylko swoje. 

 

Jak już pisałem wcześniej, nie polecam ludziom oczekującym bezproblemowego urządzenia plug&play, natomiast jeśli ktos lubi sie bawić to flaki ma lepsze od mi boxa i da się tego używać początkowo nie bez problemów ale da się. 

 

 

Już nie przesadzaj, używałem miboxa przed tym boxem i sądzę że Canal+ działa sprawniej. Prawda trzeba trochę przy nim posiedzieć żeby wszystko ładnie działało. Zmiana launchera, zainstalowanie live channels apke Canal+ i jak ktoś potrzebuje to Amazon czy Apple TV. Mój mibox często nie chciał się włączyć a tutaj wciskam power i TV od razu się włącza.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko roota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam tego boxa i szczerze mówiąc dla mnie działa ok.

bez problemu HBO, player, netflix

doinstalowałem tylko amazon Prime i działam nawet na oryginalnym launcherze

chciałem urządzenie które mogę włączyć i bez kombinowania będzie działało i na ta chwilę taką funkcjonalność mi zapewnia

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gadom92 napisał:

Już nie przesadzaj, używałem miboxa przed tym boxem i sądzę że Canal+ działa sprawniej. Prawda trzeba trochę przy nim posiedzieć żeby wszystko ładnie działało. Zmiana launchera, zainstalowanie live channels apke Canal+ i jak ktoś potrzebuje to Amazon czy Apple TV. Mój mibox często nie chciał się włączyć a tutaj wciskam power i TV od razu się włącza.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko roota

A czy ja mówię, że mi box jest lepszy?(chociaż przypuszczam, że tak on przynajmniej nie ma poukrywanych podstawowych opcji jak ten)Nie przesadzam, nie chodzi o posiedzenie, bo trzeba walczyć z tym boxem a poziom zadowolenia będzie się różnił od modelu tv jaki posiadasz oraz ogarnięcia. To, że sobie możesz dograć launcher wcale nie wybiela faktu, że fabryczny jest o kant D rozbić. 

 

Box po wyjęciu z pudełka nie działa dobrze takie są fakty, samo bezsensowne wołanie co jakiś czas o parowanie pilota, który cały czas jest sparowany i działa pokazuje jak solidnym jest produktem. Wszystkie te opcje auto z dźwięku i obrazu nie działają wcale lub powodują problemy typu brak dźwięku w aplikacjach.  Instalowanie activity menadzera żeby wbić w okienko ustawień, które powinno być na liście ustawień też jest spoko opcją na spędzanie wolnego czasu. 

 

Nie ma co usprawiedliwiać takich produktów, jeśli nie działają tak jak powinny bez kombinacji znaczy, że są złymi produktami i tyle. No chyba, że faktycznie weźmiemy twoja miarę i jak urządzenie się włącza to jest dobre :X.

 

Wole żeby ktoś kto jest na kupnie miał na uwadze to, że może się ciut natrudzić z dojściem do stanu używalności z tym boxem i tyle. 

Żeby było śmieszniej mnie ten box odpowiada, nawet działa i w tej cenie podzespoły się zgadzają, ale podczas tej całej zabawy z nim zdałem sobie sprawę, że jakby go kupił czyjś wujek Staszek i napotkał tyle problemów to by pudełeczko skończyło na ścianie. 

 

@malony No i fajnie :D każdy powinien mieć takie doświadczenie. Widać z twoim tv box się polubił.  Tylko launcher to sobie zmień jak ci się bonus cyfra skończy wtedy zobaczysz różnice. 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sklepie Google play pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji "canal + box". Ktoś już instalował? Ciekawe co zmienili, co zepsuli ;) Nowa wersja ma numer 1.7.1 i "zawiera poprawki błędów". 

Edit

Zmienili ustawienia głównego ekranu. Nie ma już tego bocznego paska. Teraz te wszystkie ustawienia (start, live tv, aplikacje i moje video) są dostępne na samej górze ekranu, a poniżej są te aplikacje, które były wcześniej dostępne. Oprócz tego coś tam chyba jeszcze poprzestawiali w ustawieniach launchera. 

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lamcza napisał:

No chyba, że faktycznie weźmiemy twoja miarę i jak urządzenie się włącza to jest dobre :X.

 

Dałem za to urządzenie 130 złotych, w tej cenie wątpię żebym znalazł coś lepszego z certyfikacją netflixa.

Nie mam żadnych problemów z pilotem, nie mam migania przy oglądaniu TV... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gadom92 napisał:

Dałem za to urządzenie 130 złotych, w tej cenie wątpię żebym znalazł coś lepszego z certyfikacją netflixa.

Nie mam żadnych problemów z pilotem, nie mam migania przy oglądaniu TV... 

Też nie mam migania... czyli nie masz żadnych problemów, box jest złoto ale pisałeś kilka postów wyżej  "Prawda trzeba trochę przy nim posiedzieć żeby wszystko ładnie działało." rozumiem , że chwile posiedziałeś i nie masz problemów, bo jakieś miałeś a w sumie to mnie nie obchodzi ; )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lamcza napisał:

Też nie mam migania... czyli nie masz żadnych problemów, box jest złoto ale pisałeś kilka postów wyżej  "Prawda trzeba trochę przy nim posiedzieć żeby wszystko ładnie działało." rozumiem , że chwile posiedziałeś i nie masz problemów, bo jakieś miałeś a w sumie to mnie nie obchodzi ; )  

Miałem jeden, ale i tak Cię to nie obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam606336

Nic się nie da zrobić. Wyciągnij baterie z pilota może pomoże. Ktoś wcześnie już napisał, że jest jakiś sposób, ale trzeba coś tam powyłączać w systemie. Osobiście się w to nie "bawię". Też mnie to irytuje i jak widać canal plus się tym nie przejmuje, a już wiele osób zgłaszało ten problem tutaj na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast od jakiegoś czasu jest problem z połączeniem internetowym na tym dekoderze. 

Mam połączonego go po WiFi.  Po włączeniu zawsze muszę kilka razy połączyć z internetem i rozłączyć aż w końcu "zaskoczy". Dziwna sytuacja, bo kiedyś tego nie było. W tym samym czasie inne sprzęty podłączone do tego samego WiFi działają bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adam606336 napisał:

Można coś zrobić, żeby co jakiś czas nie wyświetlało się parowanie pilota oryginalnego ? Używam pilota od tv do obsługi boxa 

Miałem ten sam problem, wystarczy wyłączyć pilota bt od boxa gdzieś w ustawieniach. Od tego momentu tylko raz przy uruchamianiu boxa będzie okno o parowaniu pilota. Na pilocie od tv robisz exit i już więcej nie pyta. Najlepiej ustawić boxa nie na całkowite wyłączenie a na czuwanie. Dzięki temu szybciej się uruchamia i nie pyta o pilota do czasu całkowitego wyłączenia z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeStorm napisał:

Miałem ten sam problem, wystarczy wyłączyć pilota bt od boxa gdzieś w ustawieniach. Od tego momentu tylko raz przy uruchamianiu boxa będzie okno o parowaniu pilota. Na pilocie od tv robisz exit i już więcej nie pyta. Najlepiej ustawić boxa nie na całkowite wyłączenie a na czuwanie. Dzięki temu szybciej się uruchamia i nie pyta o pilota do czasu całkowitego wyłączenia z prądu.

Co dokładnie wyłączyłeś w ustawieniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adam606336 napisał:

Można coś zrobić, żeby co jakiś czas nie wyświetlało się parowanie pilota oryginalnego ? Używam pilota od tv do obsługi boxa 

Pilot od tv też działa przez BT?

Używam c+boxa ze starym telewizorem , który nie obsługuje włączania przez kabel HDMI sygnałem z boxa

i niestety musze używać dwóch pilotów (tego od tv tylko do włączania telewizora, wyłącza się sam po kilku minutach braku sygnału :(.)

Rozumiem, że nie ma na to sposobu, bo ten pilot od c+boxa nie ma podczerwieni i nie włączy mi tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, arzak napisał:

Pilot od tv też działa przez BT?

Używam c+boxa ze starym telewizorem , który nie obsługuje włączania przez kabel HDMI sygnałem z boxa

i niestety musze używać dwóch pilotów (tego od tv tylko do włączania telewizora, wyłącza się sam po kilku minutach braku sygnału :(.)

Rozumiem, że nie ma na to sposobu, bo ten pilot od c+boxa nie ma podczerwieni i nie włączy mi tv?

Nie, mój pilot od tv działa na podczerwień. W TV mam hdmi cec czyli pilotem od tv steruje boxem 

Pilotem od boxa nie włączysz tv niestety 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryek napisał:

Hej. Czy ma ktoś patent ogólnie na androidzie nie tylko w tym boxie na blokowanie reklam w aplikacji YT?

ogólnie to https://vancedapp.com a na tv boxie https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

 

@adam606336 Chyba się da, na tyle na ile moge to sprawdzić u mamy, bo dla niej ten box kupiłem z tym że bez PC albo laptopa się raczej nie obejdzie może nastukam poradnik w tym tygodniu żeby ten zacny box tak ludzi nie męczył.

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam606336 napisał:

Co dokładnie wyłączyłeś w ustawieniach? 

Jak tylko będę miał dostęp do boxa to sprawdzę bo nie pamiętam gdzie to w ustawieniach było

10 godzin temu, adam606336 napisał:

Co dokładnie wyłączyłeś w ustawieniach? 

Wchodzimy w ustawienia, piloty i akcesoria następnie trzeba zaznaczyć na obecnie używanym pilocie anuluj sparowanie 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam606336 napisał:

Instalował już ktoś do Wolf Launchera jakąś tapetę? 

no instalował . Jeśli masz jakiś problem z instalacją to trzeba było od razu napisać w czym rzecz 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, blaugrana18 said:

Kupiłem dzisiaj tego canal + boxa i mam pytanie odnośnie dvbt2. Wyszukałem kanały,  polskie mi działają wszystkie a muxy czeskie nie chcą mi zatrybic.  Jak wyłączyć w ustawieniach by tuner byl w standby a nie na głębokim czuwaniu bo dłużej się wtedy włącza.?

Użyj aplikacji "Live Channels"

22 hours ago, ryek said:

Hej. Czy ma ktoś patent ogólnie na androidzie nie tylko w tym boxie na blokowanie reklam w aplikacji YT?

Youtube Vanced apk. Youtube bez reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...