Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się wieczorne projekcje poruszonych użytkowników :D

 

Podsumowując:

 

Mi box 240zł: https://www.ceneo.pl/73898308

Brak ethernet

Brak DVB-T

8GB flash

S905

 

Canal+ Box 299zł.

Ethernet

16GB flash

S905x2

DVB-T

3 miesiące pełnego pakietu

3 sloty na streaming: np: pakiet sport i fun to 25zł za osobe po podzieleniu.

 

MiBox lepszy bo tak mówią doświadczeni użytkownicy, którzy mają jakiś wstręt na wszystko co wprowadzi operator, nawet jak to będzie bdb konkurencja do tego co jest obecnie na rynku :D

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos, komu oferta c+ ott odpowiada zarowno funkcjonalnie jak ofertowo (czyli ze zamierzal za to placic) moze faktycznie sie skusic: za te 50+50 (Film+Sport) wydane w ciagu 3 miesiecy przez tego domniemanego klienta moze miec boxa za fryko... Pytanie czy tacy sie znajda i czy skoro sa gotowi placic za tak okrojona i niezbyt elastyczna oferte nie bedzie to im po prostu zwisac czy box jest za fryko czy nie...

 

Bo wsrod klientow klasycznej platformy c+ taka oferta raczej szalu nie wzbudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ermyeu Ja wiem, że pewnie chcesz dobrze i Wam się tam przykro robi od tych komentarzy marud na forum, ale to może "menedżmentowi" ponarzekaj, że czekał z wypuszczeniem tego boxa pół roku od premiery serwisu OTT i ponad rok od pierwszych przecieków i dostarcza coś, co chiński producent przygotowuje w 7 dni z dostawą ;). I coś co Play, T-Mobile mają od lat, a Vectra od kilku tygodni, tylko lepsze niż to co wymęczył C+...

A kupując MiBoxa masz chociaż pewność, że dostaniesz aktualizacje kilka razy w roku. C+ przypominam, że przez rok podmienia logo w sofcie i końca nie widać.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

 

A możesz oceniać sprzęt, a nie usługe i tempo operatora? Przecież to nie jest temat 'wylewamy hejt na canal+' tylko ocena dekodera.

I naprawde myślisz, że w 7dni chińczyk prześle do kraju tony sprzętu,  a zespół lokalnych programistów opracuje launcher, przygotują dokumentacje i to wszystko przejdzie dodatkowo testy? W jakiej wy bajce żyjecie? :D

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ermyeu ale co tutaj jest do oceny? Ta niebieska dioda? Generyczny box, jakich wiele. I nie oferuje żadnej wartości dodanej tylko to samo co aplikacja C+ OTT zainstalowana na dowolnym innym sprzęcie.

Kupując boxa Play Now czy Vectry dostajesz ich dedykowane tylko na te sprzęty aplikacje z kanałami 4K, nagrywaniem, 7-dniowym catchupem, integracją DVB-T w przypadku Playa itd. I dodajesz sobie aplikacje C+ z Google Play Store z tą samą funkcjonalnością co na wspaniałym boxie C+ ;).

Dopracowanie dokumentacji, launchera - nie żartujmy, nawet grafiki nie są prosto...

cccplua.jpg

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał:

Jednak jak będzie jakaś fajna promocja nie wykluczam zakupu ;)

 

Na razie to po prostu kolejny android box a nie pelnoprawny dekoder platformy. Moze przy okazji wprowadzania ofert ze zobowiazaniem oferta bardziej sie zrowna z oferta sat ? Tak jak w tnk oferta prepaid jest drozsza i ubozsza ale z opcja przejscia na umowe...

 

Tylko musieliby miec w zanadrzu nowa apke podobna w obsludze do dekoderow sat/iptv a nie po prostu strone c+ ott w innych kolorach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ermyeu certyfikację Netflixa z działająca aplikacją to ma nawet telewizor Blaupunkta w Lidlu za 500 zł a ostatnio WifiPremiumBox. To jest ta zaleta?

@Pawel Nie przechodzi i bardzo dobrze - możesz wymienić na nowszy model jak ostatnio w przypadku Playa. I nie zostać z bezużytecznym boxem jak nadawca go "porzuci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ermyeu

No i co ci z tego, że badziew z twojej platformy jest ciut lepszy na papierze od MiBox?

Zapewniam cię, że pudełko od Xiaomi ma wystarczająco pamięci na apki wszystkich serwisów streamingowych i jeszcze sporo zostaje na inne rzeczy.

Jest aktualizowany i pracuje jak należy.

Zobaczymy w boju pudełko ze Shenzen.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

 

@Pawel Nie przechodzi i bardzo dobrze - możesz wymienić na nowszy model jak ostatnio w przypadku Playa. I nie zostać z bezużytecznym boxem jak nadawca go "porzuci".

Też prawda. Może podzielić los playerboxa jak się będzie słabo sprzedawał ;)Z drugiej strony wolność bez umowy.W Play czy Vectra tak się nie da a jak mam płacić 20 zl Play to wolę zostawić multiroom Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Nie odpowiedziałeś na pytanie i zmieniasz temat.

 

@tracer10 Niezła ta twoja logika, badziew bo masz miboxa? Czy badziew bo ma napis Canal+ i to powoduje jakąś chorobe u ciebie? Miboxy to myślisz, że w Londynie w pałacu królowej klepią?

 

Ja cały czas oceniam dekoder, jego cene bez umowy, a wy plujecie się i wymieniacie wady serwisu OTT, mistrzostwo :D

BTW. Dekoder zamówiony, czekam aż dojdzie.

Edytowane przez ermyeu
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ermyeu napisał:

 

 

@tracer10 Niezła ta twoja logika.

BTW. Dekoder zamówiony, czekam aż dojdzie.

Mi to zwisa jaki ma napis tylko nie trawię nachalnej propagandy świetności tego sprzętu jaką tu prezentujesz specjalnie zakładając konto bo ci mityczny kierownik z PC+ dał takie zadanie.

Twoja logika jest za to super, wszystko inne be, bo oto pojawił się hiper wypasiony sprzęt z PC +.

No doprawdy.

Firma nie dała pudełka, że musisz zamawiać?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ermyeu Ale co mam jeszcze odpowiedzieć? Piszesz o certyfikacji Netflixa w boxie za 300 zł jakby to była jakaś nowość w czasach przystawek wszelkiego typu od Fire Sticka czy Mi Sticka po 130-140 zł przez Kaona KSTB6077, MiBoxa 4K, Fire TV Sticka 4K po 200-250 zł aż po Apple TV za 600 zł czy Nvidię Shield za 800 ;)... Dla każdego coś miłego, od uznanych producentów, z supportem. Nie słyszałeś o tych sprzętach? Z drugiej strony przy okazji premiery serwisu OTT też mieliśmy takiego co był oczarowany jakością, ofertą i wolnością wyboru jakby się zahibernował przez ostatnie 5 lat. Dziwnie tam macie.

A tutaj możesz sprawdzić, dlaczego nazwałem tego boxa generycznym: https://www.androidtv-guide.com/oem/skyworth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

 

- Na firesticku nie działają usługi google i np. polskie HBO GO, a ostatnio doszły problemy z playerem.

- Mi stick - porażka wydajnościowa z 1GB ram, która się throttluje bo za ciasno

- Kaon - sprzedawany w umowie. Procesor słabszy niż AMLOGIC'i. Czuć lag w aplikacjach np: spotify, broadcom nie jest zoptymalizowany do końca do ATV

Apple TV czy Shield przemilcze bo to nie ta półka cenowa.

 

Nie linkuj mi do Skywortha, nie mają oni żadnego dekodera na rynek konsumencki tylko produkują hurtowo do operatorów. A żeby dostać certyfikacje netflixa trzeba zamówić wolumen 100 tysięcy pudeł :)

 

Pozdro z siedziby NC+ ?

Patrzcie ile mam sprzętu wroga

 1.jpg

 

Wróce jak pudło dojdzie :D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o certyfikację Netflixa. KSTB6077 nowy, z fakturą i gwarancją 219 zł na Allegro.

Skywortha linkuje bo masz tam 7 innych boxów o identycznym wyglądzie i parametrach a rożniących się logotypem i kolorem diody.

Taka to inwencja C+ w kwestii boxa wymagająca wielomiesięcznych prac ;).

I możesz być pewny, że i na tym boxie znajdą się aplikacje, które nie będą chodziły idealnie. Taka "uroda" Androida.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Playowy box jest najlepszy. Ale głowica naziemna/jej obsługa kuleje i nie widać poprawy.

 

Jak w Canal+ Boxie wszystko będzie działac tip top to będzie to nr 1 w tej półce cenowej z darmowym 3/mc dostępem do ich OTT i extra slotem, który obniży koszt subskrypcji.

I tyle ode mnie. ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ermyeu napisał:

...- Mi stick - porażka wydajnościowa z 1GB ram, która się throttluje bo za ciasno...

Kupiłem dziecku do pokoju.  To, że jest 1GB ram nie znaczy, że sobie źle radzi. Wszystko działa stabilnie i płynnie. Zero zwiech i zamuleń. Brak wieży z pudełek pod tv. DVB-T dla nas zbędna tv. 4k? Jak przyjdzie pora to zacznę myśleć o tym.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy to cudo obsługuje gęste formaty dźwięku (dolby truehd, atmos, itd)? Mojego mi boxa 3 4k wykastrowali z tych formatów ostatnią aktualizacją do Androida Pie... Szukam teraz budżetowego zamiennika, na którym pooglądam przez kodi filmy z porządną ścieżka dźwiękowa, nie udawanym atmosem jak w Netflix...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos widzial opisy tego boxa na polskich stronach ? Ja widzialem pare - pisza ze testuja tego boxa od paru tygodni a nawet od miesiaca... Nikt sie na razie nie "wyrwal" chocby z krotkim filmikiem... Chyba nie ma sie czym jarac, skoro nikomu przez miesiac nie udalo sie nakrecic chocby zajawki i opublikowac w dzien premiery. A moze jeszcze trwa "cisza wyborcza" (ale tylko na filmy. bo od wczoraj notatki na stronach juz mozna wstawiac) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...