Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@electro69,  PC+ zatrzymało się w minionej epoce , gdzie talerz na balkonie , to było coś. Canal+ nadal uwarza , że wszyscy chcą piracić i blokują wszystko co się da. Zapominają , że to klient stawia warunki. Nie ta platforma , to będzie inna.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, electro69 napisał:

@Toma441

Problem w tym, że ten box ani nie jest popularny (no może teraz stał się bardziej ze względu na cenę), ani tym bardziej nie jest to liczące się urządzenie w świecie android tv ;)

 

Jest tak tylko i wyłącznie z powodu niekompetencji C+. Może gdyby sprzęt otrzymał właściwe wsparcie, byłaby na nim możliwość instalowania najnowszych aplikacji, to dołączyłby do grupy najbardziej popularnych i liczących się sprzętów...a teraz wszystko wskazuje na to, że czeka go powolny regres i być może zniknięcie z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, electro69 napisał:

Druga kwestia co mnie osobiście denerwuje, to przymus podania karty płatniczej. Zawsze przy okazji ktoś zapomni sobie np. jej odpiąć od konta i już kasa poleci przez następny miesiąc. Dlaczego nie ma możliwości normalnego płacenia na rachunek bankowy jak to było w wcześniejszych ofertach na kartę nc+ ? Dopóki tego nie wprowadzą na pewno za nic nie zapłacę. 

Czym taka forma płatności różni sie od tej, którą ma np Netflix, czy ten wynoszony tutaj pod niebiosa Amazon Prime?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jedrus100

Najwygodniej steruje się pilotem od telewizora ;) tylko musisz włączyć hdmi-cec w ustawieniach tv (box włącza się razem z tv). Z tymi aplikacjami "pilota" jest ten problem, że o ile można wyłączyć boxa, to już niestety nie można go włączyć ponieważ te piloty działają przez wifi, które wtedy nie działa. W sklepie Google Play masz kilka takich aplikacji wpisz w wyszukiwarce "pilot android tv"

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w jakiś sposób zautomatyzować częstotliwość odswiezania tego boxa? Niektóre kanały dvbt działają w 50Hz, a inne przy 50 wyglądają tragicznie i trzeba zmieniać na 60. Jest jakaś opcja, żeby się z tym uporać zamiast skakać po ustawieniach za każdym razem?

 

Przy okazji czy można zrezygnować z dwumiesięcznego okresu Canal+? Szczerze mówiąc nie interesuje mnie ich oferta.

Edytowane przez fekom8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fekom8 napisał:

Czy można w jakiś sposób zautomatyzować częstotliwość odswiezania tego boxa? Niektóre kanały dvbt działają w 50Hz, a inne przy 50 wyglądają tragicznie i trzeba zmieniać na 60. Jest jakaś opcja, żeby się z tym uporać zamiast skakać po ustawieniach za każdym razem?

 

Automatyczne dobieranie odświeżania nie działa, zresztą nie tylko w tym boxie.

Sprawdź czy po restarcie będzie ok na danym kanale, zauważyłem że jak dekoder chodzi dłuższy czas to psuje się usuwanie przeplotu tzn. czy to na naziemnej czy z tunera e2 jak źródło jest z przeplotem to obraz wtedy czka (np. pasek informacyjny czy szybkie ruchy kamery na sporcie) - tv nadal wtedy raportuje 50Hz

Jedynym lekarstwem jest restart urządzenia i znowu na kilka godzin spokój i jest idealnie płynnie. Ten sam SoC ale w boxie Play czy Vectry gdzie producentem jest SDMC nie ma takiego problemu.

 

Poza tym tryb pracy 1080p@60Hz i tryb pracy 1080p@50Hz wypluwa u mnie dwa różne obrazy, 50HZ ciepły, a 60Hz zimny.

 

Może Konrad @Mr. Orbita pomoże. O ile jeszcze pracuje w Canal+ / ma kontakt z technikami aby przekazali to chińczykom ze Skyworth do poprawy. Kontaktowanie się emailowo z pierwszą linią wsparcia operatora to jak głową o ściane, szkoda klawiatury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ujętych tam urządzeń operatorów pay-tv nie ma certyfikatu Amazon Prime. To na chwilę obecną jest tak marginalna usługa, że nikt nie zawraca sobie nią specjalnie głowy. Ot taka zapchajdziura jak niegdyś Showmax. Być może z czasem się to zmieni, ale na chwile obecną dla kilku ich własnych produkcji nie warto się szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ot taka zapchajdziura jak niegdyś Showmax. Być może z czasem się to zmieni, ale na chwile obecną dla kilku ich własnych produkcji nie warto się szarpać.
Amazon , zapchajdziura jak Showmax? 
Rozumiem , że jest gorąco na dworze , ale zastanów się co piszesz

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Toma441 napisał:

https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/canal-polska

 

Nic dziwnego, że nie ma APV i apple tv. Box posiada tylko certyfikat wifi i netflix, wątpię, że disney + się pojawi w sklepie Google.

@Toma441 z całym szacunkiem dla Ciebie, ale codziennie o tym piszesz.

Myślisz ,ze to pomoże?

Spokojnie poczekaj na rozwój wydarzeń, jeśli usługa ma się rozwijać to będzie. W końcu to jest w interesie Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Amazon , zapchajdziura jak Showmax? 
Rozumiem , że jest gorąco na dworze , ale zastanów się co piszesz emoji14.png
 

No widzę w stopce, że masz Amazon Prime, więc rozumiem, ze nadepnąłem na odcisk :D Z ciekawości, sprawdziłem jedyny film, jaki obejrzałem na Showmax - "Repo Men", gdzie jest teraz dostępny. Amazon Prime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał:

@Toma441 z całym szacunkiem dla Ciebie, ale codziennie o tym piszesz.

Piszę, bo jest to dla mnie istotne i mam też nadzieję, że ktoś, kto przeczyta jakikolwiek post w temacie zastanowi się nad kupnem i nie popełni moich błędów. 

Otrzymałem dziś odpowiedź na maila napisanego na "kontakt@" w kwestiach, które poruszali użytkownicy i ja sam, czyli:

-brakujące aplikacje

- zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń

oraz

- brak zapamiętywania przez dekoder ostatnio oglądanego odcinka serialu...

 

 

odp: "nie ma zgodnej wersji aplikacji APV i AppleTV+ na dekoder C+Box jak tylko zostaną opublikowane będą dostępne do instalacji...

 aplikacja jest udoskonalana, jest w planach wprowadzenie wymienionych funkcjonalności oraz aktualizacja zabezpieczeń dekodera."

 

Nadal brak szczegółów, ale z drugiej strony jest nadzieja, że coś się zmieni z czasem na lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy moje pytanie pasuje do tematu ale zapytam potrzebuje jeszcze jeden box na andku i tak się zastanawiam co wybrać c+ android czy play box 2 w abonamencie razem z telefonem (kupno nowego sprzętu na znanym portalu )którego zresztą posiadam korzystam z serwisów Netflix,Primevideo ,Hbo go, i C+online w abonamencie ,Spotify zależało mi by też na naziemnej  tv dziękuje za odpowiedz i przepraszam że trochę może nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o boxie z Play orientujecie się czy musi być abonament tam czytałem za 10zł bo Play wypożycza te boxy czy daje na własność ? chodzi mi o to czy Play nie blokuje jakoś tych boxów nie brać ich żadnych kanałów a oglądać tylko z innych aplikacji np.c+ netflix itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amstat

Kiedyś się interesowałem tym boxem, ale szybko dałem sobie z nim spokój ze względu na to, iż nie ma możliwości kupienia go na własność (bez zobowiązań abonamentowych). Przecież on niczym nie różni się od innych boxów (oprócz bardzo dobrego pilota taki powinien być w każdym tego typu urządzeniu) więc nie rozumiem dlaczego go normalnie nie sprzedają. Musisz podpisać umowę na 2 lata więc i tak będziesz płacił za jakiś pakiet. Inna kwestia, że oprócz tego możesz korzystać z niego jak z każdego innego android tv (czyli instalować swojej aplikacje).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na OLX  jest pełno tych boxów z Play używanych i nowych od 100zł do 200 i zastanawia mnie to jak można sprzedać ten box skoro jest on wypożyczony ! czyli co ktoś bierze telefon w sieci Play dostaje box za 10 zł dodatek do abonamentu po czym sprzedaje boxa za 200zł a po 24 miesiącach przecież musi box tv oddać chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...