Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Lamcza napisał:

ten plikiem usb 2-3 strony temu z pendriva nie działa ? 

znalazłem ten plik i zassałem właśnie , tylko nie bardzo wiadomo jak tego użyć 

W dniu 8.11.2021 o 19:00, Rambo19900 napisał:

Da się zresetować boxa z poziomu USB . Trzeba tylko zgrać odpowiedni folder ze strony skyworth a. http://myskyworth.com/support/

Klikacie stuck on updating during setup

Zawiesiłem boxa na amen i to mi pomogło

Super wiadomość że jest możliwy reset boxa tylko mógł byś napisać jak przeprowadzić całą procedurę ??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sp3ps napisał:

znalazłem ten plik i zassałem właśnie , tylko nie bardzo wiadomo jak tego użyć 

Super wiadomość że jest możliwy reset boxa tylko mógł byś napisać jak przeprowadzić całą procedurę ??

Odłącz boxa (wyłącz zasilanie).

 Umieść wyodrębniony folder z załączonego pliku na karcie pamięci, w tym plik w środku (tak więc ścieżka to \skyworth\autotest_command).  Użyj karty pamięci sformatowanej w systemie FAT lub FAT32).

 Podłącz kartę pamięci do portu USB 

 Włącz urządzenie i poczekaj, aż urządzenie się ponownie wyłączy. Powinno to spowodować przywrócenie ustawień fabrycznych.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam606336 napisał:

Odłącz boxa (wyłącz zasilanie).

 Umieść wyodrębniony folder z załączonego pliku na karcie pamięci, w tym plik w środku (tak więc ścieżka to \skyworth\autotest_command).  Użyj karty pamięci sformatowanej w systemie FAT lub FAT32).

 Podłącz kartę pamięci do portu USB 

 Włącz urządzenie i poczekaj, aż urządzenie się ponownie wyłączy. Powinno to spowodować przywrócenie ustawień fabrycznych.  

czyli generalnie tak jak napisali :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lamcza napisał:

czyli generalnie tak jak napisali :P ?

Wielkie dzięki za pomoc . Box znowu żyje i działa świetnie , przy pomocy usb został przywrócony do ustawień fabrycznych  , a już chciałem go wyrzucić . Naprawdę wielkie dzięki . 

Edytowane przez sp3ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej z tego co pamiętam ktoś już wspominał o problemie z odświeżaniem , teraz gdy mam chwilę czasu i chciałem pooglądać sobie trochę różnych filmów to faktycznie ten problem jest ogromny i praktycznie uniemożliwia normalne korzystanie z boxa  .

Chodzi o jakość w 4K bo w HD da się jako tako z tym żyć .

Jeśli chce się korzystać z Netflix albo Youtube w 4K to żeby obraz był płynny trzeba ustawić 60 Hz a jeśli chcemy oglądać materiały z Canal+ lub HBO GO to trzeba ustawić 50 Hz , jakiś koszmar że nie ma możliwości przypisania odświeżania do danej aplikacji .

Operator i sprzedawca tego boxa Canal+ albo nie widzi tego problemu albo nie zdaje sobie sprawy że coraz więcej ludzi ma telewizory w 4K i z przekątną powyżej 60 cali . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sp3ps napisał:

Wcześniej z tego co pamiętam ktoś już wspominał o problemie z odświeżaniem , teraz gdy mam chwilę czasu i chciałem pooglądać sobie trochę różnych filmów to faktycznie ten problem jest ogromny i praktycznie uniemożliwia normalne korzystanie z boxa  .

Chodzi o jakość w 4K bo w HD da się jako tako z tym żyć .

Jeśli chce się korzystać z Netflix albo Youtube w 4K to żeby obraz był płynny trzeba ustawić 60 Hz a jeśli chcemy oglądać materiały z Canal+ lub HBO GO to trzeba ustawić 50 Hz , jakiś koszmar że nie ma możliwości przypisania odświeżania do danej aplikacji .

Operator i sprzedawca tego boxa Canal+ albo nie widzi tego problemu albo nie zdaje sobie sprawy że coraz więcej ludzi ma telewizory w 4K i z przekątną powyżej 60 cali . 

To nie jest problem po stronie Canal+ Box. ATV 9.0 nie wspiera natywnie AFR (Automatic Frame Rate). Problem leży po stronie aplikacji, w których deweloperzy nie zaimplementowali AFR. Są wyjątki, np w aplikacjach: Prime Video, UPC TV Go, Kodi, SmartTubeNext AFR działa prawidłowo.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, praspp napisał:

To nie jest problem po stronie Canal+ Box. ATV 9.0 nie wspiera natywnie AFR (Automatic Frame Rate). Problem leży po stronie aplikacji, w których deweloperzy nie zaimplementowali AFR. Są wyjątki, np w aplikacjach: Prime Video, UPC TV Go, Kodi, SmartTubeNext AFR działa prawidłowo.

 

No widzisz , czyli z tego co piszesz to jeśli aplikacje typu Netflix , Canal+ czy HBO GO wspierały by AFR to jeśli bym ustawił odświeżanie na auto w ustawieniach ekranu to wtedy by każda aplikacja sobie sama dobierała odpowiednie herce 60 , 50 lub jakie tam potrzebuje . oczywiście w ramach możliwości urządzenia i tv . 

Zastanawia mnie czy na problemy z stabilnością i odświeżaniem , no i z wszystkimi kłopotami pomogło by zainstalowanie innego launchera z tej strony : https://forum.android.com.pl/topic/373592-launcher-manager-proste-wyłączenie-domyślnego-launchera-na-tv-boxie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by nie patrzeć to Canal+ sprzedaje ten sprzęt i dedykuje go do odbioru swojej aplikacji oraz Netfix a one działają z innym odświeżaniem i wzajemnie się wykluczają , no chyba że za każdym razem jak chcemy zmienić C+ na Netflix będziemy zmieniać ustawienia ekranu  , to do kodo mam mieć pretensje jak nie do operatora. To nie jest jakiś bax jakich wiele na rynku tylko niby dedykowany do odpowiednich usług wiec one , chociaż one powinny działać bez zarzutu , a tak nie jest .

 

 

 

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, praspp napisał:

@sp3psCzyli nic nie zrozumiałeś. Przykre. Dalszą korespondencję kieruj do Google (wydawca ATV) oraz firm które udostępniaja aplikacje streamingowe.

No przykre , ja doskonale wszystko rozumiem i sądzę że  , nie po to tu jesteśmy żeby się kłócić i mądrować tylko żeby sobie konstruktywnie o pewnych sprawach rozmawiać . Dalsza konwersacja nie ma sensu ale mimo wszystko serdecznie pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sp3ps napisał:

No przykre , ja doskonale wszystko rozumiem i sądzę że  , nie po to tu jesteśmy żeby się kłócić i mądrować tylko żeby sobie konstruktywnie o pewnych sprawach rozmawiać . Dalsza konwersacja nie ma sensu ale mimo wszystko serdecznie pozdrawiam . 

Co ci miał canal plus zrobić jak android tv to zacznie wspierać w 12 wydaniu 😜 a sprawdzałeś jak to działa na 24 ? ja mam tak na twardo i wszystko na razie bez mrugania biegało :X

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do końca. Mam amazon fire tv stick, i tam zmiana odświeżania działa bez zarzutu. W temacie wcześniej też był sposób na zmianę odświeżania przy dostępie do roota z rosyjskiego forum. Czyli da się. Zastanawiam się, czy na coreelec działa automatyczne dopasowanie odświeżania - tracilibyśmy wtedy dostęp do aplikacji androidowych, ale jako kodi box by wtedy działał ok. Sam bym sprawdził, ale pudełko oddałem i nie mam dostępu. Sprawdzi ktoś?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bogie napisał:

To nie tak do końca. Mam amazon fire tv stick, i tam zmiana odświeżania działa bez zarzutu. 

Na Fire TV Stick 4K i Fite Tv Cube 2gn. AFR nie działa z aplikacją Canal+, chyba że ręcznie wymusisz na urządzeniu odświrzanie 50Hz i wtedy TV zmieni swoje odświeżanie na 50Hz (o ile ma taką funkcję). W przypadku korzystania na urządzeniach Fire TV tylko z aplikacji Canal+ ręczne wymuszanie częstotliwości odświerzania nie jest bardzo uciążliwe. W serwisie Canal+ Online wszystkie materiały udostępniane są następująco: VOD - 25 FPS, kanały Live TV - 25 lub 50 FPS. Uciążliwości zaczynają się w przypadku aplikacji streamingowych, w których materiały odostępniane są w: 23,976 FPS, 24 FPS, 25 FPS, 50 FPS, 60 FPS. Takim przykładem jest aplikacja Netflix, która nie obsługuje AFR. Pozostaje wtedy ręczne wymuszenie właściwego odświeżania na urządzeniu Fire TV, co skutkuje przełączeniem TV na właściwy parametr Hz. Niestety, analogicznie trzeba tym parametrem zarządzać w Canal+ Box 4K.

6 godzin temu, bogie napisał:

Zastanawiam się, czy na coreelec działa automatyczne dopasowanie odświeżania - tracilibyśmy wtedy dostęp do aplikacji androidowych, ale jako kodi box by wtedy działał ok. Sam bym sprawdził, ale pudełko oddałem i nie mam dostępu. Sprawdzi ktoś?

Nie ma to większego sensu ponieważ Kodi nie wspiera Verified Media Path (VMP), który od niedawna wymagany jest do odtwarzania kanałów Live TV w pełnej rozdzielczości oferowanej przez Canal+ Online. Chyba, że chcesz oglądać TV w 360p?😢

18 godzin temu, Lamcza napisał:

Co ci miał canal plus zrobić jak android tv to zacznie wspierać w 12 wydaniu 😜 a sprawdzałeś jak to działa na 24 ? ja mam tak na twardo i wszystko na razie bez mrugania biegało :X

To oglądasz materiały z Canal+ Online, które mają 25 FPS (VOD) lub 25, 50 FPS (kanały Live TV) na odświeżaniu 24Hz? Gratuluję pomysłu i wrażeń wizualnych!

Edytowane przez praspp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, praspp napisał:

Na Fire TV Stick 4K i Fite Tv Cube 2gn. AFR nie działa z aplikacją Canal+, chyba że ręcznie wymusisz na urządzeniu odświrzanie 50Hz i wtedy TV zmieni swoje odświeżanie na 50Hz (o ile ma taką funkcję). W przypadku korzystania na urządzeniach Fire TV tylko z aplikacji Canal+ ręczne wymuszanie częstotliwości odświerzania nie jest bardzo uciążliwe. W serwisie Canal+ Online wszystkie materiały udostępniane są następująco: VOD - 25 FPS, kanały Live TV - 25 lub 50 FPS. Uciążliwości zaczynają się w przypadku aplikacji streamingowych, w których materiały odostępniane są w: 23,976 FPS, 24 FPS, 25 FPS, 50 FPS, 60 FPS. Takim przykładem jest aplikacja Netflix, która nie obsługuje AFR. Pozostaje wtedy ręczne wymuszenie właściwego odświeżania na urządzeniu Fire TV, co skutkuje przełączeniem TV na właściwy parametr Hz. Niestety, analogicznie trzeba tym parametrem zarządzać w Canal+ Box 4K.

Nie ma to większego sensu ponieważ Kodi nie wspiera Verified Media Path (VMP), który od niedawna wymagany jest do odtwarzania kanałów Live TV w pełnej rozdzielczości oferowanej przez Canal+ Online. Chyba, że chcesz oglądać TV w 360p?😢

To oglądasz materiały z Canal+ Online, które mają 25 FPS (VOD) lub 25, 50 FPS (kanały Live TV) na odświeżaniu 24Hz? Gratuluję pomysłu i wrażeń wizualnych!

Szukasz wrażeń w boxie za 150 zł  : D? Gratuluje pomysłu.

 

Zresztą nie ma co narzekać  nic nie scina,  nie mam zadnych widocznych lini od niezgranych klatek ; P chyba, że nie trafiam na meteriały w 60 klatkach :P

 

@bogie nie widziałem tu tego sposobu ze zmiana odświeżania przy root ani sposobu na root :P masz na myśli działajacy afr  po root, bo samo odswiezanie to sie zmienia w ustawieniach. Też cos powątpiewam, że ci tak doskonale działa fire stick, bo szukajac tutaj informacji o tym box się naciąłem na reddity i youtuby z tym samym problemem na sticku 😜

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lamcza napisał:

Szukasz wrażeń w boxie za 150 zł  : D? Gratuluje pomysłu.

 

Zresztą nie ma co narzekać  nic nie scina,  nie mam zadnych widocznych lini od niezgranych klatek ; P chyba, że nie trafiam na meteriały w 60 klatkach :P

 

@bogie nie widziałem tu tego sposobu ze zmiana odświeżania przy root ani sposobu na root :P masz na myśli działajacy afr  po root, bo samo odswiezanie to sie zmienia w ustawieniach. Też cos powątpiewam, że ci tak doskonale działa fire stick, bo szukajac tutaj informacji o tym box się naciąłem na reddity i youtuby z tym samym problemem na sticku 😜

Musisz jeszcze dużo wiedzy przyswoić, żeby przestać pisać takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...