Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli "ogórki" :D ??No u nas też ZKM ma kilka nowych niemieckich autobusów (poznałem po ostrzeżeniach w środku i podpisach na siedzeniach :D ) są w nich tylko 2 okna do otwarci! i to jeszcze na tyłach takie wąziutkie :D Wolę stare autobusy przynajmniej w nich wiaterek powiewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeszcze zapomniałem dodać, że wcześniej Białystok wzbogacił się o kilkanaście nowych ("starych") autobusów niemieckich. Nie dość, że nie mają praktycznie żadnego przewiewu, to jeszcze mają tylko jedno drzwi dla wsiadających i wysiadających pasażerów. Tragedia po prostu :? Jak tak dalej pójdzie, to wyciągnę swój rower z piwnicy, chociaż za bilet nie będę musiał płacić :roll:

 

A zgadnijcie, ile czasu rower naprawiam? :lol: Będzie już ze dwa lata :roll: He he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że także miałem przyjemność podróżowania takimi autobusami - czy są to może Mercedesy? Szyby z tego co pamiętam są tak nietypowo zawijane u góry.

 

Co do temteratury - kiedyś Muniek śpiewał: "Co za wakacje, upał jak /cenzura/ " - jest nie inaczej jak w tej piosence (ale podobno w przyszły czwartek popadniemy w drugą skrajność: deszcze i 15°C)

 

Apropos Muńka i T.Love - zapraszam w najbliższą niedzielę do Wieliczki na zlot fanów + koncert rzecz jasna 8)

 

Szczegóły: http://www.t-love.art.pl

 

Wybiera się ktoś od nas z forum (poza mną ;) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeszcze zapomniałem dodać, że wcześniej Białystok wzbogacił się o kilkanaście nowych ("starych") autobusów niemieckich.

 

 

To widzę, że nie tylko w Lublinie takie inwestycje :)

Tylko, że u nas teraz w całości przechodzą na gaz ziemny, więc kupują używane, ale na gaz :P

 

PS. W tym i przyszłym roku w Lublinie 300 zupełnie nowych autobusów (również na gaz :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówiąc o kasie w komunikacjach to u nas szykują się podwyżki.

Ulgowy kosztuje 80gr w sklepie,90gr u kierowcy.

Normalny kosztuje 1,70zł w sklepie, 1,80zł u kierowcy

 

Ale ze względu na to że w poprzednim roku dla osób starszych wprowadzono tzw. "zerówki",czyli bilery darmowe za 0,00zł u kierowcy firma troche straciła.Teraz mamy remonty i zamiast dojazdu na główny plac malborka w 10 minut z samego końca Malborka,trzeba jechać 15-20minut.Traci się pasażerów i paliwa trzeba więcej tankować.Mam wujka który jeździ tymi autobusami i powiedział mi że na tych objazdach razem(około 3 miesiące),wszystkie busy przyjechały 1000km więcej niż przed remontami główny dróg malborka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulgowy kosztuje 80gr w sklepie,90gr u kierowcy.

Normalny kosztuje 1,70zł w sklepie, 1,80zł u kierowcy

 

To jest niezgodne z prawem! U nas normalny był po 1,70, a u kierowcy 2 zł, ale UOKiK się przyczepił, walnął nam karę i kazał wyrównać ceny u kierowcy i w normalnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coraz więcej jest Mercedesów, Neoplanów i Solarisów. Są lepsze niż Ikarusy i Jelcze. Mają lepszą wentylację.

 

Solarisy moze i wygladaja ladnie , ale jechac nimi dluzsza trase to jest masakra :lol: ja np jak kiedys jezdzilem z Jaworzna do Katowic (okolo 25km) myslalem ze nie usiedze :D strasznie niewygodne maja siedzenia twarde itd. Many i Volvo(chyba) sa OK jezdzi sie przyjemniej, a co do niemieckich to u mnie PKM kupil chyba z 5 takich mniejszych ktore jezdza tylko na jednej trasie akurat przez moje osiedle no ale na tak malej trasie nie ma roznicy czym sie jedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GOP-ie to wygląda tak:

 

Opłaty za przejazd jednorazowy

 

1. W granicach jednego miasta (gminy)

2,40 zł / 1,20 zł

2. W granicach dwóch, sąsiadujących miast (gmin)

2,90 zł / 1,45 zł

3. W granicach trzech i więcej miast (gmin)

3,50 zł / 1,75 zł

 

W autobusach i tramwajach sprzedaje się bilety na przejazd jednorazowy niezależnie od ilości przekroczonych stref za 3,50 zł normalny i 1,75 zł ulgowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W tym i przyszłym roku w Lublinie 300 zupełnie nowych autobusów (również na gaz :P)

 

Nareszcie - kilka razy byłem w Lublinie i za każdym razem telepałem się rozklekotanym przegubowcem. Zawsze podczas jazdy patrzyłem przez tylną szybę, czy nie zgubiliśmy jakiejś cześci - jak tak to wysiadam na następnym, zbieram co wyleciało i zbiję majątek oddając co wypadło na złom lub do muzem :lol:

Nie wiem jakim cudem 50% taboru jest tam dopuszczona w ogóle do ruchu :lol:

 

No, ale dobrze, że wymieniają to w końcu na coś porządniejszego - będzie się wygodniej jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W tym i przyszłym roku w Lublinie 300 zupełnie nowych autobusów (również na gaz :P)

Aż 300??!! :shock: [beep]a, dlaczego słyszałem tylko o kilkunastu?! :) No ale może MPK Lublin się czegoś nauczyło. Ostatnio zainwestowali w kilka używanych autobusów z klimatyzacją...problem w tym, że klima była popsuta a okna były nieotwieralne i się udusić można było podczas jazdy... No ale miejmy nadzieję, że się trochę "ucywilizują" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za logo? Jakiejś stacji TV??? :wink:

Oczywiście, zresztą mojej ulubionej :wink: Jak tylko włączam TV to zawsze najpierw zerkam na Tele5. Jest to niemiecki kanał o profilu rozrywkowym, nadaje z Astry 19.2E. Polecam filmy na tej stacji głównie w wieczorne dni weekendowe.

 

strona domowa: http://www.tele5.de/tele5/

 

ps: I to nie jest żadna reklama :lol:

 

@Rafix tak od kilku dni zacząłem zerkać na ten kanał i jest całkiem ciekawy.Nie wiem dlaczego ,ale kojarzy mi się bardzo z naszym RTL 7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafix tak od kilku dni zacząłem zerkać na ten kanał i jest całkiem ciekawy.Nie wiem dlaczego ,ale kojarzy mi się bardzo z naszym RTL 7 :D

Poranna ramówka może nawet odstraszać: Homeshopping, Tarot, Sonnenklar.tv.

A skąd takie skojarzenia? Aha, już wiem - to przez te japońskie kreskówki. Swego czasu sporo było tego na RTL7, teraz niemiecki kanał je emituje, też dość sporo.

 

Rozkład jazdy na Tele5 D - program dnia na ponad dwa tygodnie :wink:

 

__________________________________________________________

 

W Białymstoku, cennik biletów jednorazowych wygląda następująco:

 

I Strefa (Białystok)

Normalny: 2 zł

Ulgowy: 1 zł

 

II Strefa (Gmina)

Normalny: 1.60 zł

Ulgowy: 0.80 zł

 

Więcej>>>

 

W komunikacji miejskiej najbardziej wkurza mnie to, jak autobusy odjeżdżają "stadami" z przystanków autobusowych. Potem długo trzeba czekać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...