Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2024 o 11:08, Maross napisał(a):

Jak mam czekać 10-15 minut na skasowanie jednej czy dwóch rzeczy to wolę iść na samoobsługową, mój czas też jest cenny. Chyba taka była właśnie idea wprowadzenia tych kas, ale niestety jak widzę osoby kasujące całe wózki to się zastanawiam gdzie ludzie mają mózgi. Później zdziwienie, że przy połowie nie ma miejsca na kasowane produkty na tych małych półeczkach.

Myślę, że powinno się wprowadzić, przynajmniej w części kas, rozwiązanie podobne do tego, które funkcjonowało przy tradycyjnych, czyli "kasy błyskawiczne", do 10 lub 15 produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie to przeoczyłem, niemniej to nie tak do końca jest napisałeś. Można powiedzieć, że mocno to uprosciłeś.


I po co wałkujesz to porownanie do operatorów.

Ja wałkuję?

Ja np. mam umowę na internet bez klauzuli inflacyjnej. 

Poza tym to Ty pierwszy wspomniałeś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są uprzejmi ludzie, a większość taka jest, to przepuści jak się ma kilka rzeczy do kasy.

A co do samoobsługowych kilka dni temu byłem świadkiem awantury na pół sklepu. Jeden z mężczyzn zwyzywał kasjerkę  bo ponoć non stop odrywała się do samoobsługowych- oczywiście w Biedronce. Przykro było tego słuchać, personel nie jest winny tylko polityka takiego sklepu.

13 minut temu, Kirk napisał(a):

Myślę, że powinno się wprowadzić, przynajmniej w części kas, rozwiązanie podobne do tego, które funkcjonowało przy tradycyjnych, czyli "kasy błyskawiczne", do 10 lub 15 produktów.

 

Edytowane przez white snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maross napisał(a):

Poza tym to Ty pierwszy wspomniałeś o tym.

Masz rację wspomniałem aby zobrazować sytuację. Ale od kilku postów odpowiadam na Twoje posty ktore się do tego odnoszą :) Intencję miałem oczywistą i to w zasadzie powinno już dawno zakończyć te rozbieżniści w interpretacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliście w tym pokoju dyskusyjnym nie przemaglować tematu. A to rzeka i dość złożone aspekty .

Jak niektórzy pewnie wiedzą budżet RFN zakończył w ub. roku dopłaty do nowych aut elektrycznych. Oczywiście nie pozostało to bez odzwierciedlenia w pękających parkingach producentów tychże mobili.

IQ 24 spadek sprzedaży o 1/4.

Ale jak wiecie polski rząd  już biegnie z pomocą i oferuje z Waszych podatków 1,6 mld zł na dopłaty do używanych aut  czyli z Niemiec.

Czy Waszym zdaniem to dobra oferta dla Polaka? Czy sami kupilibyście elektryka za pół ceny mając na uwadze ewentualne dalsze koszty eksploatacji używki?

Edytowane przez Kirk
Nie ma potrzeby robić nowego wątku, dlatego przeniosłem tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Co sądzicie o (ewentualnej/planowanej) likwidacji gotówki i zastąpieniu jej e-płatnością? Jak dla mnie gotówka powinna zostać ze względu na większą wolność przy robieniu zakupów, w e-płatności każdy zakup jest kontrolowany, o czym mówił sam Wojciech Cejrowski:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Kiedyś o tym pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Co sądzicie o (ewentualnej/planowanej) likwidacji gotówki i zastąpieniu jej e-płatnością? Jak dla mnie gotówka powinna zostać ze względu na większą wolność przy robieniu zakupów, w e-płatności każdy zakup jest kontrolowany, o czym mówił sam Wojciech Cejrowski:

 

Uważam, że nie da się całkowicie wycofać gotówki. Płatności kartą/telefonem i blikiem są wygodne, ale zdarzają się globalne awarie terminali płatniczych u samego dostawcy lub zwyczajny brak zasięgu. I wtedy pozostaje tylko płatność gotówkowa. Także płatności bezgotówkowe będą rosnąć, lecz ludzie powinni także się zabezpieczać w gotówkę na czarną godzinę, a tego zwykle nie robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jedyne miejsce, które znam to autobusy miejskie, gdzie najlepiej dać kierowcy odliczone co do grosza. Istnieją także lekarze np. dentyści, którzy także życzą sobie tylko i wyłącznie gotówki. Poza tym jaka nudna i prosta praca kasjera była by, gdyby tylko posiadał terminal i usunął kasetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miastach zrezygnowano z kupna biletów u kierowcy na rzecz biletomatów. Myślę, że to bardzo dobre posunięcie, ponieważ kierowca ma dość odpowiedzialnej pracy, prowadząc już sam pojazd. Druga sprawa, to strata czasu na przystankach przy sprzedaży biletów. 

 

Ja się ostatnio nie spotkałem u specjalistów z płatnością wyłącznie gotówkową, za to u starych fachowców jak zegarmistrz, kaletnik czy ślusarz - owszem. 

 

Ale zobacz, jakie taki sprzedawca miałby czyste dłonie przy płatnościach bezgotówkowych i nie musiałby się martwić o drobne. Jak dla mnie super sprawa z dużą korzyścią dla obu stron. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sentence napisał(a):

W wielu miastach zrezygnowano z kupna biletów u kierowcy na rzecz biletomatów. Myślę, że to bardzo dobre posunięcie, ponieważ kierowca ma dość odpowiedzialnej pracy, prowadząc już sam pojazd. Druga sprawa, to strata czasu na przystankach przy sprzedaży biletów. 

W Toruniu ze sprzedaży u kierowcy zrezygnowano już 4 lata temu, najpierw z powodu pandemii, a potem już na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek z Ozimka tylko nawet, żeby mieć gotówkę w łapie to i tak trzeba mieć konto i tak trzeba ją wypłacić z bankomatu, więc czy jesteśmy zwolennikami gotówki czy nie i tak jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju oszustw,

 

Ja prawie w ogóle nie korzystam z gotówki. Lubię płacić kartą czy telefonem. Nawet ostatnio byłem na a la festynie i była Pani z pasieki z miodem i można było płacić BLIKiem. Pod względem płatności bezgotówkowej naprawdę przodujemy. Na zachodzie cały czas lubią cash w łapie. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Polsce można było płacić telefonem to w USA jeszcze nie wiedzieli co to płatność zbliżeniowa. Byłem jedną z pierwszych osób, która zapłaciła zbliżeniowo telefonem, a w tamtych czasach tylko jeden bank miał HCE. Pamiętam reakcję ludzi, którzy byli zszokowani, bo wtedy dominowała tylko gotówka i karta.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia tego, czy się ktoś chwali, czy nie, tylko tego, jak komu jest wygodniej. Ja na przykład robię tak, że jeśli dokładnie wiem, ile zapłacę za daną rzecz, to przygotowuję sobie pieniądz materialny, tak mam choćby wtedy, gdy w środy w saloniku prasowym kupuję "Politykę", tu cena jest stała i wiem, żeby odliczyć sobie z portfela albo skrytki 12 złotych. Natomiast przy zakupach, choćby tam gdzie jest kasa samoobsługowa, używam karty, bo jest to zwyczajnie szybsza i wygodniejsza metoda.

Chociaż znam takie miejsca, jak salonik prasowy na dworcu głównym w Toruniu, gdzie jeśli chce się kupić tylko bilety MZK, to nie można za nie zapłacić kartą, ale wystarczy dobrać obojętnie jaki produkt, nawet paczkę chusteczek, żeby już można było transakcję kartą przeprowadzić. Dziwna to polityka, szczególnie że dosłownie piętro niżej stoi biletomat miejski akceptujący karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie noszę portfela, wszystko mam w smartfonie (karta, dowód, karta miejska). Jak w jakimś sklepie nie można płacić kartą, to idę do innego, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz tak się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Przemolo napisał(a):

Zegarek mogą Ci ukraść a ręki chyba nie utną .

Okraść człowieka z pieniędzy też można. Nie wiem co jest złego w płaceniu chociażby kartą.

 

@Kirk pewnie chodzi o prowizję za terminal. Na biletach nie mają narzutu, a za transakcję ileś grosików płacą. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...