Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego w mentalności Ukraińców jest twierdzenie "tragedia wołyńska"? Ile pokoleń trzeba, aby tamto zmienili? Dlaczego kult Stepana Bandery tak wzrósł?

2 godziny temu, k.stefan napisał(a):

W stanach co rusz to dzień patryka, to parada kościuszki więc czemu nie zwłaszcza w ich sytuacji!!!

Ale nikt nie robi parady typu Dzień Niepodległości? Poza tym w hymnie Ukrainy jest jasno, że nie dadzą panować nikomu "od Sanu do Donu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel95 U nas się z premedytacją wzbudza nastroje antyniemieckie. Może Niemcy także powinny zakończyć dobrosąsiedzkie relacje? Bądźmy odrobinę mniej pryncypialni. Każdy naród miał i ma swoje grzechy i grzeszki, ale to nie oznacza że cały naród taki jest. Z takim podejściem jak wyżej, nie ma opcji, trzeba drzeć koty na wieczność.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




@kisiel95Każdy naród miał i ma swoje grzechy i grzeszki, ale to nie oznacza że cały naród taki jest.

Dobre podejście i mam nadzieję że nie wybiórcze, a "każdy" naprawdę u Ciebie jest "każdy" i nie dodajesz do tego jeszcze słowa "prócz".

Do tych co mają pretensje że Ukraińcy to czy tamto. A kto im na to pozwala? Czy to nie czasem nasi rządzący stwierdzili, że jesteśmy "sługami narodu ukraińskiego"?
Gdyby np Niemcy teraz wprowadzili dokładnie to samo dla Polaków, to czy zostalibyście w kraju czy pojechali do Niemiec? To nie wina tych co biorą, ale tych co dają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Każdy naród miał i ma swoje grzechy i grzeszki, ale to nie oznacza że cały naród taki jest.

Zacznijmy od tego, że mieszkańcy Ukrainy są bardzo niejednorodni (choć to się zmienia). Ale do całkowitej zmiany, że wszyscy będą czuli chęć do Zachodu to jeszcze z jedno/dwa pokolenia muszą minąć. Są takie działania, choćby na gruncie cerkiewnym (od 1. września pierwszy krok tych działań, dano wstępnie dwa lata). Stepan Bandera w tym nie pomoże.

 

Polacy też w stronę Ukrainy mają grzeszki np. w osobie Stanisława Kosiora, czy niszczenie cerkwi, polonizację Ukraińców, Operację "Wisła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Marek79 napisał(a):
A ja napiszę tak:Jakby Polska po II WŚ miała być pod skrzydełkami Wuja Sama


To przypomnij mi kto nas sprzedał w Teheranie i Jałcie? Czy to nie czasem ten sam Wuj Sam i reszta Anglosasów?
Możemy sobie gdybać i tyle. Stalin nigdy by na to nie pozwolił.
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marek79 napisał(a):

A ja napiszę tak:Jakby Polska po II WŚ miała być pod skrzydełkami Wuja Sama to część Kresów nadal by była nasza.

Na pewno Lwów.

Ty się lepiej ciesz, że nie staliśmy się częścią ZSRR. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie to odnotować, a nie chcę tworzyć dla jednego wpisu kronikarskiego osobnego wątku, ten najbardziej pasuje.

Telewizory TCL z Android 9, a bynajmniej model z 2019 roku otrzymały aktualizację do nowego wyglądu ekranu Home przypominającego wyglądem nowy system Android TV.

Edytowane przez Sentence
Wydzieliłem, żeby nie robić OT w wątku "Urządzenia z Google TV 12 i Android TV 12". Tutaj nikomu nie będzie przeszkadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec najnowsze wersje oprogramowania TCL udostępnia na swoim koncie na Telegramie.

 

Ja już od 2021 toku roku miałem Android TV 11 lub wyboru Google TV na telewizorze z 2020 r., model P815.

 

Pewnie w Twoim wypadku jest podobnie. Wiele zależy od platformy (płyty głównej), na której Twój tv działa.

 

Link https://t.me/s/tclupdates

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx Szybciej o jedyne 3 lata :)

 

Na Telegramie są oficjalne wersje, które np obecnie są instalowane na roczniku 2023. Przykładowo platforma ...MT05 jest wspólna dla tv led TCL P815 (2020), P725 (2021) oraz QLED C645 (2023).

 

Na modelach P815 oraz P725 zainstalowałem ręcznie z img  z Telegrama tę wersje, która od nowości była w C645.

 

Aczkolwiek wersje testowe też się zdarzają.

 

7 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tylko że w tym przypadku na swojej stronie producent nie aktualizuje już wersji.

Nie było także komunikatu ekranowego o aktualizacji wersji. Wygląda to tak, jakby Google zaktualizowało ekran Home dla tego modelu.

Aktualizacje ze strony tcl zniknęły jakiś czas temu (dział pliki do pobrania).

 

Aktualizacja przez internet z menu telewizora zadziałała, póki co może kilku osobom z Włoch. Ale widocznie coś się zaczyna zmieniać.

 

Jaki masz model tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to nie mój, rodziców, na bieżąco staram się dbać o jego formę stąd moje zainteresowanie tematem - EP640.

Znalazłem soft  Android TV dla tego modelu V8-R851T02-LF1V728.zip.\

Oficjalnie przez internet i na stronie zatrzymało się chyba na 645.

Dziwna polityka, brak informacji gdzie softy odszukać.

Dopytam, czy te softy które podlinkowałeś mają tłumaczenia polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec tak, ten soft co podałeś to najnowsza wersja i jest to aktualizacja do Android TV 11

 

Tu masz linki do pobrania https://faserf-my.sharepoint.com/personal/igor_smartlife_tk/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Figor_smartlife_tk%2FDocuments%2FTCL%2FR851T02%2FR851T02-OTA-ATV11&ga=1

 

To jest wersja OTA, czyli aktualizacja w locie. Nagrywasz zip na pendrive (pliku zip nie rozpakowujesz), podłączasz do tv i wybierasz aktualizacja z pliku z menu tv.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem, działa. W wyglądzie HOME nic się nie zmieniło, jedynie wersja Android TV jest 11 zamiast 9. To także plus, bo apki będą dłużej działać.

Trochę jestem rozczarowany kompletnym brakiem zmian w ergonomii menu od TCL. Liczyłem że nieco usprawnią wyszukiwanie i układ kanałów. Tymczasem skupili się wyłącznie na aktualizacji silnika platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dzisiejszych długoterminowych prognoz lato może potrwać nawet do listopada.

Jest spora szansa, że rok 2023 zapisze się jako najcieplejszy w historii polskiej meteorologii - wpływ na to ma jeden czynnik - wszystkie miesiące (poza kwietniem i majem) zapisały się z temperaturą powyżej normy.

Chciałbym już jesień. Mam dość przedłużającego się w nieskończoność lata.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...