Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zarejestrujesz? Stracisz numer!

 

Dla użytkowników telefonów, smartfonów i internetu na kartę ważny jest jednak inny aspekt przepisów. Ustawa przewiduje bowiem, że karty SIM niezarejestrowane u operatorów będą dezaktywowane, co wiąże się np. z utratą numeru, brakiem dostępu do wykupionych usług. 

Użytkownicy będą mieli pół roku na przekazanie swoich danych. 

Oznacza to, że przed konsekwencjami nowej ustawy nie uchroni konsumentów zakup kart SIM przed jej wejściem w życie. Zarejestrować trzeba będzie nawet te karty, których używamy od lat. 

Warto zatem już dziś sprawdzić czy karty SIM w naszych urządzeniach na pewno są zarejestrowane. Może się bowiem okazać, że ważny dla nas numer telefonu zostanie wyłączony pół roku po wejściu w życie nowych przepisów. 

Pod koniec zeszłego roku, według danych GUS, w Polsce odnotowano 56,2 mln aktywnych kart SIM. 48% z nich to oferty "na kartę".

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,19961064,ustawa-antyterrorystyczna-moze-wylaczyc-twoj-telefon.html#MTstream

 

Ciekawe kiedy do założenia maila potrzebny będzie dowód osobisty....a przestępcy i tak bedą rejestrować telefony na cudze dane... :sad:

 

Aż chce się wrzucić jeden filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=v9gMGpZ9DYA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem uzależniony od muzyki. Rzadko mam dzień kiedy nie slucham. U mnie królują różności. Od klasyki jak Deep Purple czy Pink Floyd po trochę współczesności, aby być na bieżąco. Z polskich wykonawców uwielbiam słuchać zespołu Lady Pank oraz Maćka Malenczuka.

 

U mnie odpadają DiscoPolo i tym podobne oraz biesiadne przeboje. Chyba, ,ze jestem na Śląsku to mogę wśród znajomych posłuchać

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie słuchałem Floydów czy Deep Purple

Lady Pank lubie

Wychowałem sie na disco polo

Co niedziela Disco Relax na Polsacie

Jak sobie przypomniałem to i 30 ton się oglądało

Princea w ogóle nic nie słuchałem

Generalnie trace głowę jak słyszę The Final Countdown Europe

Bardzo mi się podoba piosenka IO 88 z Seulu Hand to hand

Piersi lubiłem słuchać

Nie cierpię muzyki ludowej i metalu

Jednego  żałuję że  nie zapisywałem sobie  tytułów filmów które oglądam 

Teraz było by jak znalazł na filmweb

Szukam około 70 tytułów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie wiem czy pamiętacie pierwsze rozdanie koncesji tv w 1994 roku

Na ogólnopolską TV dostał tylko Polsat co moim zdaniem było solidnym skandalem

Mirosław Chojecki nie wystartował z NTP Plus bo nie posmarował (proponowano mu  regionalną tv )

Generalnie szkoda że KRRIT  nie powstała w 1990 

Może to byłoby inaczej

 

Wówczas o koncesje starały się 
Antena 1 (Marian Terlecki )
NTP + (Mirosław Chojecki )
TV 7(Mariusz Walter i Jan Wejchert)
Polonia 1 (Nicola Grauso )
Top Canal (Jacek ŻELEZIK)
Ogólnopolska Telewizja Prywatna (Andrzej Jurga)
Telewizja Niepokalanów
Antena Polskich Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (dzisiejsi właściciele ESKA TV Polo TV i Fokus TV)
I jaki kto miał budżet

Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe - 53 mln dolarów
-TV 7: Mariusz Walter, Elektrim, CLT z Luksemburga, Reuters - 30 mln dolarów
-Antena 1: Marian Terlecki, Time Warner, sieć ABC, CNN - 25 mln dolarów
-NTP Plus: Mirosław Chojecki, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych, amerykańskie CME - 20 mln dolarów
-Polonia 1: Nicola Grauso (33%) - 20 mln dolarów
-Polsat: Zygmunt Solorz, Universal (20%) - 10 mln dolarów
-TV Niepokalanów: Kuria Prowincjonalna O.O.Franciszkanów - brak danych
-Canal+: Vivendi (33%) - brak danych
-Prywatna Telewizja Polska: brak danych (ponoć stacje lokalne Polonii 1) - brak danych
-Top Canal: Jacek Żelazik - brak danych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą porażką KRRiT w historii było przyznanie koncesji Radiu Maryja. Tak bezmyślnie przyjęli, uwierzyli, że będzie to stacja potrzebna, bo religijna, katolicka, szerząca wiarę, religię, dobro, zgodę, pokój. Wszystko wyszło odwrotnie, a dziś tak to daleko zaszło, że ogon zaczął machać psem. Można odnieść wrażenie że to Radio Maryja rządzi a KRRiT jest jego podległą instytucją. Mogą robić co chcą, płacić, nie płacić, wpuszczać i nie wpuszczać kontroli, a KRRiT może co najwyżej ubolewać i żałować. Tadeusz Rydzyk powinien już zostać oficjalnie mianowany przewodniczącym KRRiT.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczową postacią tu był Marek Markiewicz, ówczesny szef KRRiT, zatrudniony potem w Polsacie. Ot, życie.  :)

Tak masz racje

I właśnie jakby posłowie z 1989 roku pośpieszyli się z ustawą medialną to KRRIT powstała by już w 1990 roku

I Makiewicz na bank by nie był przewodniczącym Rady

Radio Maryja jest nadawcą społecznym żadnych reklam te sprawy

Jakbym mógł cofnąc czas i coś zmienić to ogólnopolską koncesję TV by mieli Tele 24 ( taki mój wymysł stacja o podobnej nazwie działała w Łodzi od 1992 ) start tak od 02.03.1991 ( ktoś inny mógł wynaleśc tę nazwę i wystartować )

NTP + (Chojecki chciał startować z NTW  w wakacje 92 ) więc 31.07.1992

Polsat - 05.12.1992

TVN (Wejchert wymyślił nazwę ,a Walter jest numerologiczną 7 - więc nie dziwne ) 06.03.1993

I  wiecie co NTP + chciało nadawać Dallas

TVP by się nie podniosła po ataku 4 stacji + kilkadziesiąt lokalnych 

A zapomniałem o ponadregionalnym Niepokalanowie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Teraz ile TVP ma konkurencji, a jednak daje radę? Przetrwali ci, którzy mieli kasę i potrafili utrzymać swój biznes. Reszta się wykruszyła - normalna sprawa.

Nie wyjaśniłeś, dlaczego to NTP+ byłoby lepsze od Polsatu? Dallas to nie był jakiś wybitny serial. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTP + czyli Fibak Chojecki Meretik mogli zrobić naprawdę dobrą stacje

Jeszcze jakby  Star Treka puszczali była by moc

Wtedy  ludzie oczekiwali nowości ,więc koniec końców oglądali by nowe kanały

Czytałem archiwum GW - i wtedy TVP dostawała po tyłku od Polonii 1  Polsatu czy inny kanałów regionalnych

Zmniejszyła się oglądalnośc Publicznej

Jakieś dobry film o 20 w poniedziałkowy wieczór(albo serial) na NTP czy Polsacie i Teatr TV leży i kwiczy

Gdyby tylko można było cofnąć czas i coś zmienić

Edytowane przez Marek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz też

Ale wtedy był większy głód nowinek

Był szał na amerykanizacje

Polskie  znaczyło tandeta 

Jak ojciec kupił telewizor Curtis to w instrukcji było : Dziękujemy za zakup naszego telewizora i zyczymy przyjemnych chwil w oglądaniu ( coś w ten deseń )

Też była nowośc

Kupiliśmy telewizor w Elektrolandzie ( pierwsza polska sieć agd rtv )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...