Skocz do zawartości

Kathrein i fabryczny serwis - OSTRZEGAM !!!


Piter72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam wszystkich użytkowników forum przed wysłaniem do fabrycznego serwisu firmy Kathrein tunera z wbudowanym dyskiem SATA. Uzyskanie u nich płatnego serwisu jest w takim przypadku niemożliwe. 2 tygodnie temu wysłałem do nich tuner UFS-910 celem zaprogramowania flasha - uwaliłem uboota w Kathi. Nie chciałem korzystać z przypadkowego serwisu, dlatego wybrałem serwis fabryczny firmy Kathrein. Okazało się to niewyobrażalnym błędem.

 

Odmówiono mi wykonania płatnej usługi, powód - ingerencja w strukture odbiornika. Gdy zacząłem drążyć temat powiedziano mi, że wyjątkowo mogą mi wykonać tą usługę w tunerze z zainstalowanym dyskiem za 320euro, czyli 20% drożej niż wynosi cena nowego odbiornika. Nie muszę chyba tutaj pisać, jaka była moja reakcja na tą "ofertę".

 

Jednym słowem - jeśli skończy się wam gwarancja i tuner się zepsuje to możecie go wyrzucić już na śmietnik jak każdy chiński syf. Bo jak widać serwis może sobie wymyślić cokolwiek, żeby usługi pogwarancyjnej lub płatnej nie wykonać lub wykonać za okropnie zawyżoną cenę.

 

Sprzętu nie polecę już nikomu, wręcz będę go odradzać każdemu, kto zechce go kupić, właśnie z uwagi na problemy z serwisem. Firmy w których wszystko jest cacy do momentu pojawienia się jakiegoś problemu ze sprzętem należy wg. mnie omijać szerokim łukiem.

 

Link do pisma z serwisu - http://mail.ssnet.pl/~foty/NORMDT1.pdf

 

Oczywiście muszę pokryć koszty inspekcji sprzętu z powyższego "Normbriefu" w wysokości 24,60EUR + koszty przesyłki z niemiec do Polski. Czyli lekko liczać wybulę spokojnie jakieś 150 zeta za tą przyjemność.

 

Potraktujcie to jako ostrzeżenie - koniecznie przed wysyłką na serwis trzeba wypruć z tunka HDD oraz jak ktoś założył, również wentylator na proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...