Jump to content
Sign in to follow this  
Piter72

Kathrein i fabryczny serwis - OSTRZEGAM !!!

Recommended Posts

Ostrzegam wszystkich użytkowników forum przed wysłaniem do fabrycznego serwisu firmy Kathrein tunera z wbudowanym dyskiem SATA. Uzyskanie u nich płatnego serwisu jest w takim przypadku niemożliwe. 2 tygodnie temu wysłałem do nich tuner UFS-910 celem zaprogramowania flasha - uwaliłem uboota w Kathi. Nie chciałem korzystać z przypadkowego serwisu, dlatego wybrałem serwis fabryczny firmy Kathrein. Okazało się to niewyobrażalnym błędem.

 

Odmówiono mi wykonania płatnej usługi, powód - ingerencja w strukture odbiornika. Gdy zacząłem drążyć temat powiedziano mi, że wyjątkowo mogą mi wykonać tą usługę w tunerze z zainstalowanym dyskiem za 320euro, czyli 20% drożej niż wynosi cena nowego odbiornika. Nie muszę chyba tutaj pisać, jaka była moja reakcja na tą "ofertę".

 

Jednym słowem - jeśli skończy się wam gwarancja i tuner się zepsuje to możecie go wyrzucić już na śmietnik jak każdy chiński syf. Bo jak widać serwis może sobie wymyślić cokolwiek, żeby usługi pogwarancyjnej lub płatnej nie wykonać lub wykonać za okropnie zawyżoną cenę.

 

Sprzętu nie polecę już nikomu, wręcz będę go odradzać każdemu, kto zechce go kupić, właśnie z uwagi na problemy z serwisem. Firmy w których wszystko jest cacy do momentu pojawienia się jakiegoś problemu ze sprzętem należy wg. mnie omijać szerokim łukiem.

 

Link do pisma z serwisu - http://mail.ssnet.pl/~foty/NORMDT1.pdf

 

Oczywiście muszę pokryć koszty inspekcji sprzętu z powyższego "Normbriefu" w wysokości 24,60EUR + koszty przesyłki z niemiec do Polski. Czyli lekko liczać wybulę spokojnie jakieś 150 zeta za tą przyjemność.

 

Potraktujcie to jako ostrzeżenie - koniecznie przed wysyłką na serwis trzeba wypruć z tunka HDD oraz jak ktoś założył, również wentylator na proca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...