Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Mr Orbita

 

W mojej firmie błędy oprogramowania w "emdedded firmware" naszych urządzeń, zauważone przez klientów

usuwa się "od ręki" (http://www.zaeata.lua.pl), a urządzenia przez nas budowane

zawierają czasami nie jeden, lub kilka układów programowalnych, lecz kilkadziesiąt.

Dekoder satelitarny czy to SD czy HD jest zatem dosyć prostym urządzeniem.

Skoro uważa Pan, że błędy oprogramowania Technisat-a to są drobiazgi

(wczoraj 3 razy wyłączałem i włączałem zawieszający się dekoder)

to tym bardziej dziwię się widząc zachowanie w.w. firmy. Przecież to są tylko drobiazgi

do poprawki...no chyba, że cała niewizualna koncepcja oprogramowania wbudowanego

daje w torbę, bo np. przerwania gryzą się wzajemnie itp. itd, a wtedy soft trzeba pisać od początku

i od nowa go mozolnie testować. A to niestety musi trwać.

 

Ostatnio miałem problemy programowe z arbitralnym generatorem funkcyjnym wyprodukowanym na Tajwanie.

Poprawkę oprogramowania "firmware" dostałem po 3-ech dniach korespondencji.

Dziwne prawda?

A może jednak normalne?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK, póki ma się w 100% pieczę nad software i robi się go w 100% samemu, a w odbiornikach cyfrowych tak nie jest - procesory mają własne paczki źródeł referencyjnych - STi5518 od STMicroelectronics (swego czasu bardzo powszechny w prostych odbiornikach cyfrowych SD) sprzed 10 lat ma paczkę źródeł zajmującą ok. 60 MB (to jest stary procesor z rodziny ST20, pod proste zastosowania SD), sam zoom obrazu to 338 linii tekstu + dodatkowa binarka 90 kB (prosty zoom, bodajże 4x). Timery: 2319 linii + dodatkowy plik binarny 135 kB. Teletekst - 3957 linii + 311 kB binarek, SCART: 781 linii + 67 kB binarka, OSD: 10786 linii kodu + ok. 1 MB binarek - każde zdarzenie w odbiorniku jest ściśle regulowane. Łącznie jest 37 bloków odpowiadających za określone czynności/funkcje, a w nich dalsze podziały na mniejsze części. Przykładowo na tpsystem składają się: dźwięk, ustawienia fabryczne, oszczędzanie energii, menu główne, inicjalizacja/ustawienia OSD (do samego wyświetlana OSD jest osobny blok), blokada rodzicielska, obsługa SCART, timery, ustawienia tv, aktualizacja, obsługa stron kodowych znaków w menu i innych miejscach, gdzie używane są czcionki, wraz z tablicami ISO i kilka pomniejszych, Soft jest bardzo złożony, a do tego im ma więcej bajerów, tym większe prawdopodobieństwo wpadek. Tego od ręki nie da się poprawić. Łącznie są tam miliony linii kodu - dla starego procesora sprzed dekady. Niech tam się jakiś błąd trafi - pozostaje pisać do STMicroelectronics, żeby łaskawie poprawili, bo samodzielne przegryzienie się przez te struktury to mordercza robota. Przypominam, że to sam procesor - przykładowo głowice mają osobne paczki, które trzeba połączyć z resztą i to w taki sposób, żeby działało ;)

 

Przykład definicji jednego znaku z czcionki, dla jednego z rodzajów kodowania znaków - :

 

"STARTCHAR trademark\n"

"ENCODING -1\n"

"SWIDTH 1000 0\n"

"DWIDTH 16 0\n"

"BBX 15 7 3 7\n"

"BITMAP\n"

"FD86\n"

"31CE\n"

"31F6\n"

"31B6\n"

"636C\n"

"636C\n"

"636C\n"

"ENDCHAR\n"

 

Nie uwierzę, że urządzenie, które ma pięć przycisków na obudowie + prosty wyświetlacz ciekłokrystaliczny ma bardziej złożone oprogramowanie/wsady niż odbiornik, który ma nieporównywalnie więcej zastosowań - jeśli się mylę - proszę wyprowadzić mnie z błędu :)

 

TechniSat mógłby się postarać i liczę, że wezmą się za to, ale to nie jest do załatwienia z dnia na dzień.

 

Ktoś może zapytać: a co mnie to obchodzi? Sprzęt ma działać i już. Słusznie - dlatego jeśli komuś nie działa tak, jak tego oczekuje - zalecam jego zwrot lub sprzedaż - po co się męczyć 8) Wcale nie mówię tego złośliwie - siedzę w tej branży na codzień i widzę jak jest. Od dawna nie trafiłem na sprzęt, do którego nie mógłbym się doczepić w jakimś zakresie. Jedna rzecz zaskakuje mnie pozytywnie, a zaraz sprawdzam co innego i mega rozczarowanie, bo nie działa tak jak się tego spodziewałem. Nie zmieniam zdania, że błędy w oprogramowaniu TechniSata to lekki kaliber (moja definicja "lekki" - mało denerwujący, ale trudny do poprawienia w szybkim tempie).

 

EPG jest częściowo rozsypane, z tego co wywnioskowałem z poprzednich wypowiedzi - dotyczy to polskich znaków w EPG w określonych sytuacjach - bywa gorzej u konkurencji

Wadliwie działająca obsługa przez WWW - tu nie wiem w czym rzecz - proszę o rozwinięcie

Błędy w tłumaczeniu - jest taki tuner na rynku, co ma takie błędy, że aż przez tłumaczenie potrafi się zawiesić i zrestartować :lol2: Mogło być gorzej - są tunery w ogóle pozbawione spolszczenia Menu. W tej chwili widzę właściwie kilka braków - myślę, że to jest do zrobienia. To co jest przetłumaczone - jest wykonane bez zastrzeżeń.

Kwestia zawieszania się to jakaś nowość (??? to się naprawdę dzieje ??? jakieś metody, które ułatwiają wywołanie takich zwieszek?), a z modułami CI męczy się wielu producentów (jak ten problem objawia się w TechniSacie? ps: moduł canal+ hd mnie nie interesuje dopóki cyfra+ nie zrobi mu aktualizacji - dla mnie nie istnieje, to wyrób modułopodobny).

 

Pomijając co jest mniej, a co bardziej denerwujące, bo to kwestia raczej subiektywna - przykładowo tłumaczenie mi zupełnie nie przeszkadza - byle byłaby solidna polska instrukcja obsługi - po prostu dręczmy TechniSata - jak będą mieli ciągły nacisk to choćby dla świętego spokoju będą prosić niemieckich programistów o usunięcie wad. Jestem pewny, że już prędzej dogadamy się z TechniSatem niż z jakąś firmą z Chin :D

 

Z przykrością muszę także stwierdzić, że kiedyś było lepiej z poprawkami - teraz producentów coraz trudniej zmusić. Wyobraźcie sobie, że kiedyś był sobie taki tuner Tratron - jeden z kolegów redakcyjnych zrobił jego opis z wyliczonymi błędami - nie minęło kilka tygodni, a pojawiła się nowa wersja z dopiskiem "usunięto wszystkie niedogodności dostrzeżone podczas testów w magazynie SAT Kurier". Teraz całkiem niedawno robiłem test sprzętu innej marki, także wyliczając błędy - dostałem pośredni opie-rdziel telefoniczny jak ja tak mogłem zrobić - oburzenie! Słowa złego nie miałem prawa powiedzieć! (nie, to nie był TechniSat - TechniSat jest ok). Nie dość, że człowiek poświęci czas, żeby wyszukać błędy za darmo (musieliby do tego celu zatrudnić testerów), wszystko pięknie wypisze, a czasami podpowie jak możnaby to rozwiązać - jak jest w innych markach odbiorników - to jeszcze powyzywają... :| Brak słów...

 

Mam nadzieję, że mój post nie wywoła burzy - nie mam takiej intencji - proszę jedynie o wyrozumiałość ;) TechniSat dotychczas nigdy nie zawodził - powoli dadzą sobie radę także z tymi niedogodnościami ;) Jak zawsze w takich przypadkach proponuję, aby wykonać wykaz błędów/propozycji (tylko mając na uwadze inne marki - nie wymagajmy cudów) wraz z krótkim opisem/metodą namierzenia problemu. Ew. na koniec dokonam drobnego komentarzu własnego ;) Łatwiej jest prosić o poprawki mając uporządkowane zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś postów. EPG nie jest rozsypane tylko go nie ma - patrz poprzednia strona. Przestało w ogóle działać EPG Cyfry - to jest dramatyczna wpadka. Zostało skopane w becie i nie ma co tego zgłaszać bo było to zgłaszane przeze mnie kilkakrotnie, zarówno w trakcie beta testów (miałem kilka wersji testowych) jak i później. Wszyscy w Technisacie wiedzą, że to jest zepsute, zresztą jest masa na ten temat na różnych forach od HDTV Polska do naszego. Pisał zresztą do mnie support Technisata, że pracują na tym ale jak widać na razie do niczego nie doszli - nie działa. Zawieszanie jest opisane w wątku powyżej - to nowość w sofcie lutowym, zgłoszone dzisiaj do Technisata. Błędy w działaniu serwera WWW opisane i ze zdjęciami zgłoszone do Technisata. Szczegółowy opis błędów w tłumaczeniu softu przesłany do Technisata. Sypiąca się obsługa modułów CI ciągnie się od pierwszego softu. To jakiś grubszy problem, na razie jest tak, że tu się coś poprawiło to tam się znów coś zepsuje. Faktycznie może też warto, żebyście ich też męczyli - za chwilę znienawidzą portalu, który reprezentuje w kontaktach z nimi. ;)

 

A na koniec... Nie zgadzam się z Tobą, że z powodu słabego API nie da się napisać porządnego softu. Gdyby tak było to Windows byłoby bez oprogramowania... ;) Siedzę w branży komputerowej już prawie 20 lat i niestety zupełnie nie przekonuje mnie co napisałeś. Moim zdaniem coś się porobiło z kontrolą jakości w Technisacie. To niespotykana dotąd u nich sprawa, że puszczono jako soft oficjalny pełną błędów betę. To zupełnie nie przystaje do wizerunku poważnej firmy. O to mam główną pretensję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita

 

Bardzo mi przykro, ale ja tu czegoś nie rozumiem.

My piszemy, że firma Technisat "olewa" klientów sprzedając im częściowo wybrakowane

urządzenia i nie raczy sprawnie i szybko usuwać braków, a Pan pisze, że oni tak ciężko pracują.

Dla mnie sprawa jest prosta.

Jeżeli klient, któremu coś sprzedałem nie będzie zadowolony

to za następnym razem kupi on podobne urządzenie u konkurencji.

Wszystkie firmy, które działają "inaczej", prędzej czy później

pożegnają się z rynkiem.

Po prostu, jeżeli w przeciągu krótkiego czasu mój dekoder HD8-S

nie będzie działał tak jak powinien, pozbędę się go, a w przyszłości

będzie mi bardzo ciężko podjąć decyzję zakupu jakiegokolwiek produktu firmy Technisat.

 

Co do ilości "klawiszy" na sprzęcie, to biurowy komputer PC ma tylko DWA KLAWISZE,

zatem jest bardzo prostym urządzeniem.

 

Pozdrawiam i czekam na nowy soft, skoro już mimo woli zostałem

KREDYTODAWCĄ dla firmy Technisat.

 

Aha jeszcze jeden "kwiatek do kolekcji" skoro już jesteśmy beta-testerami firmy Technisat.

 

Wczoraj wieczorem odłączyłem zasilanie dekodera HD8-S z gniazda sieciowego.

Dzisiaj włączyłem zasilanie i oczywiście dekoder przywitał mnie miłym napisem "WITAMY".

Niestety na tym napisie cała przyjemność się skończyła.

Dekoder zawiesił się. Wyłączenie i ponowne włączenie zasilania za pomocą wyłącznika

umieszczonego z tyłu obudowy dekodera HD8-S załatwiło sprawę.

 

Próbowałem potem parokrotnie uzyskać opisany wyżej efekt.

Bez rezultatu. Dekoder naprawił się cudownie i samoczynnie.

 

Czy ten "sprzęt" w taki sposób będzie się zachowywał codziennie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer to akurat kiepskie porównanie - bez klawiatury praca na nim nie jest możliwa (mało tego - jeśli w BIOS-ie włączy się sprawdzanie obecności klawiatury, to komputer nawet nie włączy się i nie ominie się tego... bez klawiatury, bo żeby wejść do BIOS-u klawiaturę trzeba mieć). Tak więc nie dwa, a ponad 100 klawiszy 8) Akurat odbiorniki cyfrowe mają wiele wspólnego z komputerami - właściwie są to jednostki wyspecjalizowane w wyświetlaniu grafiki z własnym BIOS-em (bootloaderem) i systemem operacyjnym (oprogramowaniem). Be pilota także wiele nie zdziałamy :) Zostawmy to - sprawa ma się nijak do tematu.

 

Oczywiste jest, że jeśli (nie wierzę w to, ale załóżmy hipotetycznie) producent nie przygotuje stosownych poprawek - poważnie nadszarpnie swoją opinię na rynku - dotychczas uchodził on za producenta odbiorników z górnej półki i takie sytuacje zdarzać się nie powinny, co jednak nadal nie zmienia faktu, że poprawki w pewnych sytuacjach wymagają czasu, bo taka jest specyfika i złożoność sprzętu do odbioru TV Sat obecnie. W przeszłości TechniSat zawsze pozytywnie radził sobie z rozwiązywaniem tego typu problemów - teraz faktycznie coś zawiodło na etapie końcowym audytu tego oprogramowania.

 

Zwieszki? Zdarza się - komputery też się zawieszają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita

 

Dwie rzeczy dla info.

Pierwszy swój program napisałem w 76 roku na komputer CYBER z PW.

A elektroniką pasjonuję się odkąd pamiętam. Bardzo wielu ludzi zabiera głos na różnych forach

tematycznych. Najczęściej opowiadają bardzo mądre, ale tylko półprawdy,

dlatego rzadko w tych dyskusjach uczestniczę.

 

Dla niektórych urządzeń to komputer jest wyświetlaczem i klawiaturą jednocześnie,

bo powielanie w nich w.w. hid-ów nie mam najmniejszego sensu. Takie rzeczy wiedzą Ci,

którzy muszą produkować na rynek i przy projektowaniu czy produkcji zawsze muszą iść

na kompromis.

 

Pozdrawiam wszystkich, niezbyt zadowolonych posiadaczy,

i czekam na efektywny "firmware upgrade" od Technisata dla dekodera HD8-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamierzam kupić ten tuner,pytanko dlaczego jest tak mało tego sprzętu w kolorze srebrnym?a w hollexie w ogóle.

 

oraz jak ktoś może niech przedstawi listę co jeszcze jest do naprawy w sofcie?nie chce wkurzać się tak jak przy Ferdku Hf-8900,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft - datowany na 28 kwietnia 2009r.

Poprawki:

- Poprawiono obsługę modułów SCM, tuner przestał się zawieszać przy szybkim przełączaniu kanałów HD.

- Poprawiono stabilność odbiornika.

Istniejące problemy:

- Nadal nie działa EPG Cyfry (nie przywrócono istniejącej funkcjonalności z października),

- EPG Polsatu tylko na jeden dzień,

- Brak polskiej strony kodowej w serwerze WWW,

- Brak polskiej strony kodowej w przeglądarce plików,

- Błędy w tłumaczeniu menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można spodziewać się następne softy poprawkowe w najbliższym czasie?

oraz bez problemu działać będzie moduł od cyfry+,moduł Polsatu,i kara tnk?

 

Czy każdą nową wersje softu mogę przez ASTRA19.2 ściągnąć bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy sklep hollex pomylił się w sprzedaży?bo pokazuje taki model : http://www.hollex.pl/zdjecia/7783.jpg

http://www.hollex.pl/zdjecia/7781.jpg

http://www.hollex.pl/zdjecia/6834.jpg

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... 07&id=1206

 

 

 

jak dla mnie to wprowadzenie klienta w błąd,bo faktycznie wygląda tak ten tuner,czy ja się mylę?:

 

http://translate.google.pl/translate?u= ... l=cs&tl=pl

 

 

czy ktoś może udostępnić mi fotki pilota bok i w odwróceniu,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hollex.pl na zdjęciach nie ma czytników kart pamięci :shock: Dziwne - fotki z tego co mi wiadomo były robione z odbiornika wyjętego prosto z pudełka. Innych różnic nie widzę. Będę musiał to dopiero sprawdzić (ale w sumie nawet jeśli na hollex.pl jakimś cudem fotki są złe, to w dobrą stronę dla klienta, bo nie będzie się spodziewać czytników kart pamięci, a tu nieoczekiwanie będą :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie nowego soft-u datowanego na 28 kwietnia 2009r.

 

Stabilność oprogramowania została poprawiona, ale tylko nieznacznie.

Wczoraj np. miałem piękny "zwiech" przy szybkim (czytaj normalnym)

przełączaniu kanłow SD/HD.

Tło ekranu TV w pewnym momencie zrobilo się w kolorze "magenta".

Przestały działać jakiekolwiek elementy sterowania, czy to z pilota,

czy to przyciski na odbiorniku.

Pomogło tylko i wyłącznie odłączenie dekodera od sieci zasilającej.

Podziwiam programistów TECHNISATA-a.

Super testują oprogramowanie.

Oby więcej takich "zdolnych ludzi".

 

Opis innych błędów znajdziecie w postach powyżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytania tu to samo:

 

1-czy zawiesza się tuner,czy są resety.

2-czy można kasować kanały śmieci.

3-czy można ustawiać własną listę.

4-czy są problemy z nagrywaniem na usb.

5-czy nagrywanie mogę odtworzyć na kompie.

6-czy odbiorę wszystkie kanały z c+ i czy współpracuje dobrze z modułem cyfra+.

7-czy dobrze współpracuje z modułami Polsatu.

8-czy przełączanie jest szybkie,czy nie trzeba czekać?

9-jaki jest najnowszy soft oryginalny,jak jest oznaczony.

10-czy jak w module mam moduł Polsatu pakiet mini a i jeszcze w module moduł cyfry+ pakiet podstawowy+ czy nie będą gryzły się? to żeby Polsat pakiet mini nie blokował kanałów z c+,żeby nie było informacji tego kanału nie ma w twoim abonamencie ze strony Polsatu,bo Polsat i c+ dzielą ze sobą kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się trochę wysil @efekt, bo pytasz o rzeczy, które dosłownie nad Twoim postem były wyjaśniane.

 

1 - jak każdy tuner, dopiero wyżej było o przypadku zawieszenia - czytaj co piszą inni!

2 - można

3 - można

4 - nikt o tym (jeszcze) nie wspominał

5 - tak

6 - współpracę z modułem Cyfry+ poprawiano, na ostatnim oprogramowaniu działa

7 - działa

8 - standardowo

9 - www.technisat.pl i zajrzeć do Download.

10 - nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawiania własnej listy kanałów.

 

Owszem możną ją(je) ustawiać, ale nie wiem jak można

i czy w ogóle można założyć nową - swoją własną listę.

CHYBA NIE MOŻNA.

 

U mnie są takie listy kanałów użytkownika: Lista TV, Lista TV2 i Lista TV3.

Nie wiem jak i nie potrafię tego zmienić, ani nazwy list ani ich ilości

- chodzi przede wszystkim o dodanie np. nowej "prywatnej" listy kanałów

o dowolnej własnej nazwie.

 

Dalsza uwaga:

Po wyszukaniu nowych kanałów z satelity te 3 w.w. listy są "rujnowane",

gdy nieopatrznie wybierzesz automatyczne dodawanie kanałów, czy coś takiego.

 

Może się mylę w tym moim opisie, zatem proszę kompetentnych o wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał w tym forum, że działa nagrywanie. Jest to tylko częściowa prawda.

 

Nagrywanie z timerem praktycznie nie DZIAŁA.

Świeżo sformatowałem pen (Corsair 16GB) i nastawiłem HD8-S na nagrywanie od 22.00 do 1.00.

Wcześniej zrobiłem krótkie testy z nagraniem 1min, ale ze stanu aktywnego - było OK.

 

Rano po włączeniu sprzętu stwierdziłem, że:

1) Z pen-a ubyło ok. 3GB.

2) Pojawił się nowy katalog "Moje nagrania".

3) Ani w katalogu głównym, ani w podkatalogu, nie ma żadnego pliku video do odtworzenia.

 

Prawdopodobnie nagrywanie z timerem działa źle, gdy czas nagrania przekracza godzinę 24.

Jeżeli faktycznie tak jest - to nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

 

Aha jeszcze jedno. Podczas szybkiego przełączania menu obsługi nagrywania

z timerem miałem totalną "zawieszkę" dekodera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrus w twojej sprawie z ciekawości pisałem do technisata,oto odpowiedz:

 

Sprawdzę poniższy błąd dotyczący nagrywania I jeśli błąd zostanie prze zemnie odtworzony wyślę stosowny raport do Niemiec.

Staramy się wszystko poprawiać na bieżąco, więc w odpowiednim czasie na pewno zostanie poprawiony.

 

i poczekamy.

 

A po za tym warto pisać prosto do Technisata o problemach technicznych,tak jest szybciej,lepiej,nie omijając tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pena firmy Corsair: Voyager GT 16GB - i jest on raczej z górnej półki, a nie np. z C...

 

Test na nagrywanie w czasie od godz. 22 do 1.00 w nocy przeprowadziłem 2 RAZY (czyli wynik to nie przypadek).

W obu sytuacjach rezultat był ZEROWY.

Z pena ubywało wolnej pamięci, a żadnego pliku VIDEO nie było - do odtworzenia.

Zawsze przed nagrywaniem robiłem formatowanie pena w stosownej opcji odbiornika tak,

że przed nagraniem był on całkowicie PUSTY.

 

Nagrania przeprowadzałem dla programów TVP1 i POLSAT (karta TNK i moduł CI POLSAT-u).

ZAZNACZAM: każde inne nagranie i w innym czasie na w.w. pendrive działa POPRAWNIE.

 

Dzisiaj sprawdzę nagrywanie od godz. np. 23 do 1.00, ale w sytuacji,

gdy na pen-ie są już jakieś wstępnie zapisane dane (pen nie jest pusty, lub jest świeżo sformatowany).

 

VIGO: dzięki za zainteresowanie! Problemy z nagrywaniem, częste "zawieszki", czy tego chcieliśmy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test nagrywania HD8-S był tym razem następujący:

 

1) Nagrałem z timerem 2 minuty dowolnego programu.

2) Potem po sprawdzeniu w.w. nagrania, ustawiłem timer na kolejne, ale teraz od godz. 23 do 1.00.

3) Rano okazało się, że nocne nagranie jest na penie i jest PRAWIDŁOWE.

 

Dzisiaj powtórzę test z nocnym nagraniem, ale na pusty świeżo sformatowany pen.

Myślę, że wynik może być taki jaki już miałem dwukrotnie (dlaczego?).

Czyli pojedyncze nocne nagranie na czysty pen nie WYKONA SIĘ ZUPEŁNIE.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nagranie nocne było OK. Zatem jest dwa do dwóch w testach nagrywania.

Dwa były dobre, a dwa złe.

 

Teraz nastawiłem nagrywanie z timerem od 5.30 do 9.00.

Rozpoczęło się OK. LED na penie zaczął migać, a na wyświetlaczu HD8-S pojawił sie napis ZEGAR PRV.

Gdy przyszedłem po ok. godzinie LED na penie był zgaszony(!?), a napis ZERAG PRV znikł z ekranu.

Gdy włączyłem dekoder z pilota to po ok. 1 minucie pojawił się ekran z wyborem funkcji takiej

jakby nagrywanie było w toku. A nie było. Na pilocie nie działały żadne funckje, ale

udało mi się w końcu wyłączyć dekoder po odczekaniu następnej minuty.

Żadnego programu nie można było obejrzeć, a sterowanie praktycznie nie działało.

 

Więcej testów nie będę robił, bo i po co. Nagrywania z timerem nie będę używał,

bo już mnie 3 razy zawiodło (ten był trzeci, a 2 razy było dobre).

Ciekawe tylko dlaczego, nagrywanie "on line" działa zawsze dobrze?

 

Na razie biorąc pod uwagę moje doświadczenia z HD8-S jestem raczej niezadowolony z zakupu,

bo kupiłem go także dlatego, że miał opcję nagrywania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomyślałem sobie, że skoro zająłem się już dekoderem HD8-S to zrobię listę tego wszystkiego co na razie zauważyłem i co chciałbym, aby było poprawione lub zmienione w jego oprogramowaniu.

Listę tą aktualizował będę na bieżąco, gdy tylko coś "godnego uwagi" zauważę. I tak:

 

1) Nagrywanie na pena (Corsair Voyager GT 16GB) działa niestabilnie. W moim przypadku tylko 3 z 6-ciu długich prób nagrywania zakończyły się sukcesem. Ktoś napisał, że mam może uszkodzonego pena. Zatem jak to wykryć, bo na PC zachwuje się on bez zarzutu, a jego testy wstępne na HD8-S niczego złego nie wykazują.

2) Nie działa (nie jest oprogramowane) sterowanie dekodera przez złącze HDMI.

3) Dekoder często się zawiesza podczas samego nagrywania na dysk lub pena, ale także w trakcie uruchmienia z Timera i nagrywania np. na zewnętrzny magnetowid lub nagrywarkę.

4) Podczas nagrywania na pena nie ma podglądu obrazu poprzez złącze HDMI (nie działa).

5) Podczas nagrywania na zewnętrzną nagrywarkę jest podgląd obrazu poprzez złącze HDMI, ale obraz ten jest fatalnie i niepotrzebnie przeskalowany (u mnie jest rozciągnięty w poziomie).

6) Brak możliwości stworzenia dodatkowych list kanałów o własnych nazwach.

7) Zawieszanie się dekodera podczas szybkiego przełączania kanałów.

8)Uciążliwa obsługa list kanałów np. brak możliwości kasowania czy przenoszenia całych list nie mówiąc już o ich obsłudze zdalnej np. via PC.

 

To na razie początek, ale poczekajmy... Dla pocieszenia dodam, że obraz i dźwięk z tego dekodera jest bezkonkurencyjny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...